Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MS Office 2011 a język Polski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#51 simonek

simonek
  • 284 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 listopada 2010 - 22:36

Zle to wyrazilem odnosnie "pracownika" MS. MVP z drugiej strony to nawet nie "cos w rodzjau tyt. naukowego" tylko wyroznienie - dla gwoli scislosci.
Jesli chodzi o licencje to wlasnie ja przeczytalem i nie ma tam informacji wykluczajacej instalacji wersji innej niz zakupionej choc w pkt. mowiacym o aktywacji jest wzmianka o tym, ze do MS jest przesylana informacja o komputerze, wersji, jezyku itp.
Co do instalatora: To znajdz mi prosze inne obrazy np. jezyk francuski, niemiecki itd. W tych jezykach Office oficjalnie juz wyszedl a tez nie moge go sciagnac.
Co do zakupu. Oczywiscie wiem co kupuje i byl to swiadomy wybor. Z drugiej strony mam produkt na 3 stanowiska. Nie kazdy z gospodarstwie domowym musi korzystac z wersji angielskiej jesli to mozliwe.


Nie przejmuj się, na tym forum jest kilka osób jak to się mówi "bardziej świętych od Papieża". Prawda jest taka, że płacisz de facto za klucz/licencję do produktu, więc w mojej ocenie w tym wypadku możesz z czystym sumieniem ściągnąć polską wersję z torrentów (znajdziesz bez problemu) i użyć klucza za który zapłaciłeś.

#52 msh

msh
  • 195 postów
  • SkądOstrów Wlkp/Dublin

Napisano 11 listopada 2010 - 23:06

Chyba zaczekam na oficjalna premiere Office 2011 PL. Dziwna sprawa, ze przed aktywacja (wpisaniem klucza) mam do wyboru "trial". Czemu MS tego nie udostepnia jako wersje probna.

#53 revanmj

revanmj
  • 687 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 listopada 2010 - 23:21

Nie przejmuj się, na tym forum jest kilka osób jak to się mówi "bardziej świętych od Papieża". Prawda jest taka, że płacisz de facto za klucz/licencję do produktu, więc w mojej ocenie w tym wypadku możesz z czystym sumieniem ściągnąć polską wersję z torrentów (znajdziesz bez problemu) i użyć klucza za który zapłaciłeś.

Ja po prostu stwierdziłem, że to może być niezgodne, ponieważ w wypadku niektórych produktów oferują droższe edycje z możliwością zmiany języka (Win7 Ultimate i Enterprise) i tańsze bez niej.

Też nie rozumiem dlaczego MS nie udostępnia triala skoro jest taka opcja w instalatorze i wcześniej udostępniali. Widać mają jakiś powód i w związku z tym umieszczanie linków do polskiej wersji może być nie najlepiej postrzegane przez administrajcję. Skoro zabraniają linków do iOS w wersji GM, to i do Office 2011 też pewnie zabronią dopóki Gigant z Redmont sam nie wypuści wersji testowej.

#54 msh

msh
  • 195 postów
  • SkądOstrów Wlkp/Dublin

Napisano 11 listopada 2010 - 23:38

Idac tym tropem mozna by stwierdzic ze nie masz racji. Otoz Office dla Windows posiada cos takiego jak Language Pack (pewnie Windows ma cos takiego tez) za ktore sie placi osobno. Dla produktow Apple nie ma czegos takiego, sa tylko wersje jezykowe calego pakietu. Dodam, ze przy zakupie Office 2011 sciagasz najwiekszy pakiet a dopiero klucz "obcina" do wersji ktora kupiles. PS Ale czy to wazne? W licencji nie ma wzmianki (lub jej nie wylapalem), ze nie moge instalowac wersji z innym jezykiem niz zakupiona. Na forum Office 2011 prawie kazdy MVP wyopiwada sie ze bedzie dzialac. Nikt nie kwestionuje legalnosci choc watkow jest duzo.

#55 revanmj

revanmj
  • 687 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 listopada 2010 - 00:23

Windows ma, ale nie płaci się osobno. Po prostu w edycjach Enterprise i Ultimate można je instalować poprzez Windows Update, a w pozostałych nie. A z tym MVP to było uproszczenie, może mało trafne :) Kończmy bo się OT zaczyna robić.

#56 simonek

simonek
  • 284 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 listopada 2010 - 10:22

Nie mam czasu szukać źródła, ale na jakimś forum czytałem, że od stycznia 2011 na polskich stronach MS pojawi się trial Office 2011 w miejsce wersji 2008. Jako że za klucz już zapłaciłeś, ściągniesz triala i po sprawie.

#57 krisdyl

krisdyl
  • 41 postów

Napisano 07 października 2012 - 09:56

Witam. Może mi ktoś powiedzieć jak ustawia się język pl w office

#58 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 07 października 2012 - 10:12

jak kupiłeś wersję angielską to nie będziesz miał polskiej. Możesz spróbować zainstalować polski trial i aktywować go kluczem z wersji angielskiej:
Pobieranie 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej pakietu Office 2011 dla komputerów Mac | Office dla komputerów Mac

#59 pietrek76

pietrek76
  • 128 postów

Napisano 26 grudnia 2013 - 11:39

Zainstalowałem pakiet office 2011 PL na 10.9.1 W outlook'u nie mam sprawdzania pisowni PL - w pozostałych programach jest. Jak i gdzie ustawia się sprawdzanie pisowni w outlook'u ?

#60 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 grudnia 2013 - 16:57

Po uruchomieniu Outlooka w Edycja-Pisownia i Gramatyka - Pokaż pisownie i gramatykę, wyskoczy małe okienko i sprawdź czy masz wybrany język polski w rozwijanym menu na dole.

#61 pietrek76

pietrek76
  • 128 postów

Napisano 26 grudnia 2013 - 17:17

Po uruchomieniu Outlooka w Edycja-Pisownia i Gramatyka - Pokaż pisownie i gramatykę, wyskoczy małe okienko i sprawdź czy masz wybrany język polski w rozwijanym menu na dole.


Mam ustawione "automatycznie" ale w liście rozwijalnej nie mam wyboru polskiego słownika.
Jak zatem zaimportować polski słownik ? Do dyspozycji mam zainstalowany pakiet PL na Leosiu gdzie wszystko działa prawidłowo. Może da się z innej lokalizacji zaimportować słownik ? A może outlook bazuje na słowniku systemowym ?

#62 pietrek76

pietrek76
  • 128 postów

Napisano 03 maja 2014 - 14:16

Czy ktoś pomoże rozwiązać mój problem z pisownią i gramatyką na Outlook'u 2011 ?

#63 Pietrenka

Pietrenka
  • 111 postów
  • SkądMalbork

Napisano 03 maja 2014 - 14:56

Bo to niepotrzebny nakład pracy ;-) Polska jest raczej niszowo wyposażona w produkty Apple, MS nie musi wydawać kasy na tłumaczenie dla kilkunastu osób ;-)


Chyba sobie żartujesz?

#64 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 maja 2014 - 19:24

Ja? Nie. Ale żartem jest cytowanie postów z 2010.

#65 pietrek76

pietrek76
  • 128 postów

Napisano 03 maja 2014 - 21:25

Nie sprzeczajcie się tylko mi pomóżcie !

#66 pietrek76

pietrek76
  • 128 postów

Napisano 04 maja 2014 - 09:17

Tak wyglądają u mnie słowniki - mam wybrany automatyczny.
Dołączona grafika
Dlaczego Outlook jako jedyny z całego pakietu nie sprawdza pisowni ?

#67 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 04 maja 2014 - 18:32

to chyba Ci czegoś brakuje w systemie:

Dołączona grafika

ja mam tak w wersji aktualnej

#68 pietrek76

pietrek76
  • 128 postów

Napisano 04 maja 2014 - 18:49

No to ładnie. Dziwne że inne programy sprawdzają pisownie. Jak zatem dokoptować teraz słownik do systemu ? Co się stało że nagle znikną ? Na początku outlook sprawdzał pisownie i pewnego dnia przestał. Jak mogło dojść do likwidacji słownika polskiego ?

#69 pietrek76

pietrek76
  • 128 postów

Napisano 07 maja 2014 - 21:16

Zna ktoś recepturę na zainstalowanie polskiego słownika z instalki Mavericka ?

#70 shawncarter

shawncarter
  • 1 postów

Napisano 10 maja 2014 - 11:03

Witam, Mam problem z excelem, a mianowicie z wyszukiwaniem słów, które zawierają polskie znaki. Mam w pliku dane pracowników, gdy używam funkcji wyszukiwania w pliku, to "Kowalskiego" znajduje bez problemu, jednak "Brzęczyszczykiewicza" już nie znajdzie. Sprawdzałem, wszystko dobrze wpisane, z każdym nazwiskiem, w którym występują polskie znaki, wyszukiwarka nie działa. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych