Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Widget] Callwave sms-3.4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 mauma

mauma
  • 225 postów

Napisano 04 stycznia 2007 - 23:31

Podgląd
Dołączona grafika

Informacje
Jest to widget za pomocą którego możemy wysyłać wiadomości na cały świat
Odziwo dopiero po kilku godzinach od instalacji zaczął wysyłać smsy :confused: ale jednak działa :)

Sprawdzcie sami

Pliki do ściągnięcia
http://www.versiontr...fo/macosx/27628
  • klem lubi to

#2 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 stycznia 2007 - 08:10

genialny widget, troszkę brzydki, ale baaaaardzo funkcjonalny i użyteczny, nie będę chyba robił własnego sms sendera, ten jest genialny :D

#3 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2007 - 09:22

no dobra a dzial z numerami polskimi? jezeli tak to jak musze wpisac nr ze wyslac sms? bo ciagle mi pokazuje ze numer jest invalid :/ a wpisuje z +48 i samo 48 i nic. ok poszlo, co prawda sms doszedl po 30 minutach, ale fajnie ze doszedl z mojego numeru telefonu a nie jakiegos dziwnacznego

#4 mauma

mauma
  • 225 postów

Napisano 05 stycznia 2007 - 11:04

genialny widget, troszkę brzydki, ale baaaaardzo funkcjonalny i użyteczny, nie będę chyba robił własnego sms sendera, ten jest genialny :D


Fakt- jest brzydki ale jednak zachęcam cię do zrobienia twojego widgecika, tak w ramach asekuracji.No i pewnie będzie ładniejszy

#5 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 05 stycznia 2007 - 12:13

jeszcze coś na Panterkę by się przydało ;)

#6 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 05 stycznia 2007 - 12:41

ok poszlo, co prawda sms doszedl po 30 minutach, ale fajnie ze doszedl z mojego numeru telefonu a nie jakiegos dziwnacznego


No tak, tylko np. dla mnie dosyc stresujace jest to, ze ktos moze wysylac smsy z mojego numeru..

#7 mauma

mauma
  • 225 postów

Napisano 05 stycznia 2007 - 12:53

No tak, tylko np. dla mnie dosyc stresujace jest to, ze ktos moze wysylac smsy z mojego numeru..


To nie wpisuj numeru a ktoś otrzyma wtedy wiadomość od +44xxxxxxxxxxxx nie pamiętam tych iksów

#8 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 05 stycznia 2007 - 12:55

To nie wpisuj numeru


Moze sie myle, ale chyba w My info moge wpisac dowolny numer, z ktorego beda dochodzily smsy, prawda?

#9 mauma

mauma
  • 225 postów

Napisano 05 stycznia 2007 - 13:10

Chyba tak (jednak nie działa on zachwycająco-raz wysyła pięknie a raz nie, ale może się poprawi) Po co ktoś miałby wysyłać smsy używajac twojego nr?Może jednak jest jakiś powód?moja rada to odinstalować jak najszybciej skoro ci to przeszkadza

#10 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2007 - 13:49

Chyba tak (jednak nie działa on zachwycająco-raz wysyła pięknie a raz nie, ale może się poprawi)


to racja wysyla sms ok 2 minut a dochodzi po 30 minutach

Po co ktoś miałby wysyłać smsy używajac twojego nr?Może jednak jest jakiś powód?moja rada to odinstalować jak najszybciej skoro ci to przeszkadza


rozne rzeczy rozni ludzie robia, tak wiec w sumie dobra opcja ale dla ludzi rozsadnych :)

#11 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 05 stycznia 2007 - 16:22

Chyba tak (jednak nie działa on zachwycająco-raz wysyła pięknie a raz nie, ale może się poprawi)
Po co ktoś miałby wysyłać smsy używajac twojego nr?Może jednak jest jakiś powód?moja rada to odinstalować jak najszybciej skoro ci to przeszkadza


Ehh, chyba sie nie rozumiemy : )

Ten widget (platforma) pozwala na wysyłanie smsów z cudzym numerem telefonów jako nadawców. Co z tego, ze np. Ty odinstalujesz widgeta, jak ja dalej go posiadając moge wysyłać np. do Twojej dziewczyny smsy "od Ciebie"..

#12 mauma

mauma
  • 225 postów

Napisano 05 stycznia 2007 - 16:35

Oczywiście źe tak ,ale najpierw trzeba chcieć takie rzeczy robić, trzeba mieć numery telefonów itd.Jasne źe moźesz wpisać np. mój nr (jeżeli go masz)Mojego komputera używam tylko ja i moja dziewczyna Dobrze cię zrozumiałem.Mnie to nie przeszkadza A widget już "niestety" istnieje więc takie rzeczy mogą się zdarzać , tylko po co?

#13 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 05 stycznia 2007 - 17:16

a działa Wam teraz widget? ja mam błąd serwera :\

#14 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2007 - 01:25

Może to będzie nieco offtopic, ale... wrzucę zajawkę czegoś, nad czym w wolnym czasie (którego mam jednak bardzo, bardzo mało) pracuję. Grafikiem nie jestem, więc niestety pięknie to to wyglądać raczej nie będzie. Rozpoczęte w Dashcode, później przepisane ręcznie (przez co wywaliłem sporo zbędnego kodu) i już coraz bardziej działa ;)

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Niestety, mam pewne problemy z dodaniem do widgetu możliwości wyboru numeru z Address Book, aż tak na programowaniu macowym (applescript, etc) się nie znam, a w zasadzie nie znam się wcale... ;)
Z bramkami to nie problem, nie pierwszy raz coś takiego robię, aczkolwiek pierwszy raz całkowicie w JS (wcześniej było już PHP i LUAScript /do windowsowego Konnekt'a/)...

#15 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2007 - 10:26

mls: zapowiada się smakowicie. Będzie wsparcie dla pomarańczowego mboxa?

#16 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2007 - 10:43

mls: zapowiada się smakowicie. Będzie wsparcie dla pomarańczowego mboxa?


Przede wszystkim :)
Bo to jedyna bramka, z której ja czasem korzystam ;)

#17 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2007 - 11:34

Przede wszystkim :)
Bo to jedyna bramka, z której ja czasem korzystam ;)

W takim razie chętnie się włączę w proces tworzenia/testowania/odpluskwiania. :-)

#18 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 11 stycznia 2007 - 20:06

genialne, ale dziwne... mogę wysyłać sms-a znienawidzonemu wrogowi z jego własnego numeru! :>

#19 Piotrek.pl

Piotrek.pl
  • 2 postów

Napisano 11 stycznia 2007 - 20:33

Genialne na tym nie jest nic, sztuczka stara pare lat. Mialem nadzieje, ze ten widget pozostanie w "ukryciu" troche dluzej, niestety pare postow sugeruje, ze za chwile operatorzy zablokuja ta bramke jezeli bedziecie robic takie przekrety :!: A tak fajnie jest wysylac sms'y do Polski bez wpisywania durnych haselek z orange ;)

#20 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 11 stycznia 2007 - 21:57

nie chodzi o blokowanie bramek, tylko o autoryzację numeru wychodzącego

#21 Piotrek.pl

Piotrek.pl
  • 2 postów

Napisano 11 stycznia 2007 - 22:25

Jasne, juz widze, jak np. Orange rozmawia z CallWave o wprowadzeniu autoryzacji w jej bramce :-P Sprawa wysylania sms'ow przez ten program zakonczy sie po kilku rozmowach z BOK o "dziwnych" sms'ach z "jeszcze dziwniejszych" numerow.

#22 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 12 stycznia 2007 - 11:16

wydaje mi się, że obowiązek autoryzacji numeru wychodzącego uniemożliwia podszywanie się pod czyjś numer... ale może się mylę :]

#23 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 13 stycznia 2007 - 00:29

mylisz sie :)

#24 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 24 stycznia 2007 - 22:48

Znowu działa. :) Teraz jako nadawca widnieje CallWave. Nr telefonu nadawcy jest w treści sms-a.

#25 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 stycznia 2007 - 11:48

Genialne, od wyslania do otrzymania, okolo minuty :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych