Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aktualizacja silnika MyApple.pl (2010)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
260 odpowiedzi w tym temacie

#76 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 maja 2010 - 00:13

Re: up. 2) jest reguła. Jeśli wklejasz link, on się zamienia na opis, ale tylko do pierwszego polskiego znaczka ;-)

#77 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maja 2010 - 18:21

Faktycznie do pierwszej polskiej litery. Wypadało by to poprawić, bo chociażby po zwykłym słowie "słuchawki" zostaje samo s.. ;)

#78 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 21 maja 2010 - 19:37

Hej! Czy wiadomo wam coś o wywalaniu się forum po napisaniu posta (czasami sie tak dzieje - database error) i błędzie, który pokazuje niepoprawne stan wątku - kto napisał ostatniego posta.

#79 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 21 maja 2010 - 20:11

Wczoraj mieliśmy mały strajk serwera. Teraz już wszystko powinno być ok.

#80 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 21 maja 2010 - 22:52

Wczoraj mieliśmy mały strajk serwera. Teraz już wszystko powinno być ok.


Jednak cały czas, źle pokazuje kto ostatnio napisał posta (http://myapple.pl/se...earchid=1872647 - temat o Regenersis)
Wiem, że ciężko pracujecie nad ulepszaniem i zmagacie sie z wieloma pewnie problemami, wiem że wszystko ułożycie do kupy i potrzeba jeszcze trochę pewnie czasu.

Pozdrawiam

#81 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 21 maja 2010 - 23:01

Jednak cały czas, źle pokazuje kto ostatnio napisał posta (http://myapple.pl/se...earchid=1872647 - temat o Regenersis)
Wiem, że ciężko pracujecie nad ulepszaniem i zmagacie sie z wieloma pewnie problemami, wiem że wszystko ułożycie do kupy i potrzeba jeszcze trochę pewnie czasu.

Pozdrawiam


Jeżeli ktoś pisał posty w trakcie usterki serwera - są one wyświetlane ale nie są one zaznaczane jako najnowsze. Jeżeli teraz tam coś napiszesz to wyświetli się poprawnie. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację.

#82 andig

andig
  • 264 postów
  • SkądZ zadupia..., krzesło przed kompem...

Napisano 23 maja 2010 - 20:42

Witam!!! Dawno mnie tu nie było, bo... nie zauważyłem, że nie dostaje już newsów na kanale RSS... Pytanie jest proste - co się z nim stało ?? Jest on nadal, czy go nie ma ?? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, nikt mi jej nie chce na blipie udzielić, nic nie było w tym newsie o silniku, ogólnie to jakieś jajca są :(.

#83 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 23 maja 2010 - 21:04

Musisz od nowa dodać RSS z MyApple.

---------- Wpis dodano o 22:04 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:02 ----------

U mnie to taki link: MyApple.pl - Portal i Forum Apple

#84 andig

andig
  • 264 postów
  • SkądZ zadupia..., krzesło przed kompem...

Napisano 23 maja 2010 - 22:30

Musisz od nowa dodać RSS z MyApple.

---------- Wpis dodano o 22:04 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:02 ----------

U mnie to taki link: MyApple.pl - Portal i Forum Apple


Dzięki wielkie za link, bardzo mi się przyda ;). Prosiłbym też, jeśli jest to możliwe, o umieszczenie go na stronie. Osobiście szukałem chyba przez 0,5h i nie znalazłem :/, dlatego tym bardziej dziękuję za linka :).

#85 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 23 maja 2010 - 23:31

Proszę bardzo. Testowałem na Safari i na Operze. Wygląda to tak: wchodzę na stronę główną (nie na forum), klikam przycisk RSS na pasku adresu, wybieram MyApple - CMS. Done.

#86 andig

andig
  • 264 postów
  • SkądZ zadupia..., krzesło przed kompem...

Napisano 23 maja 2010 - 23:42

Proszę bardzo.

Testowałem na Safari i na Operze. Wygląda to tak: wchodzę na stronę główną (nie na forum), klikam przycisk RSS na pasku adresu, wybieram MyApple - CMS. Done.


A jest rzeczywiście, zwracam honor. Szukałem na całej stronie, ale nie spojrzałem na pasek adresu. Mam nadzieję, że ta lekcja czegoś mnie nauczy ;).

#87 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 25 maja 2010 - 22:25

Ja mam dwa zastrzeżenia. Pierwsze dotyczy pracy wyszukiwarki: dawniej mogłem wpisać np. „pym*”, aby zobaczyć, czy ktoś desperacko szuka pomocy z PYM Playerem. Teraz wyszukiwarka odpowiada, że nie znalazła żadnych wpisów. Natomiast gdy wpiszę „PYM Player”, to znajduje mi wątek http://myapple.pl/pr...-front-row.html, ale nie znajduje (w ogóle!) wątku http://myapple.pl/pr...do-iphonea.html. Coś tu jest nie tak.

Drugie zastrzeżenie dotyczy liczby wpisów wyświetlanej poniżej awatary (awatara, whatever) użytkownika, a konkretnie użytego separatora dziesiętnego. Jest to przecinek, więc oznacza on, że np. ja napisałem do tej pory 1 i pół wpisu. Powinna być spacja, tak jak kiedyś. Podobnie (to podchodzi pod drugie zastrzeżenie, czyli czepialstwo dotyczące szczegółów) wrócił Kult Wielkiej Litery, czyli „Pokaż Twoją Sygnaturę”, „Zarządzaj Załącznikami” oraz niektóre opcje są po angielsku (np. „Automatically retrieve titles from external links”, „You may rate this thread from 1-star (Terrible) to 5-stars (Excellent) if you wish to do so”).

Więcej zastrzeżeń nie mam, wygląd na początku (po zmianie) był okropny, ale teraz jest już lepiej, no i się częściowo przyzwyczaiłem.

#88 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 czerwca 2010 - 18:43

Kiedy wersja mobilna? We wcześniejszej wersji można było czytać forum w wersji dostosowanej do iPhona a teraz...

#89 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 13 czerwca 2010 - 19:30

Dam sobie rękę uciąć, że wcześniej przy przenoszeniu tematów był podział na kategorie/podkategorie. Obecnie wygląda to tak:
http://img.skitch.co...ud7jbqf54tu.jpg

Być może to kwestia Safari 5?

#90 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 22 czerwca 2010 - 20:56

Mam taki pomysł na udoskonalenie, mnie by to się na pewno przydało, nie wiem jak innym. Dodać w 'Nowych postach' do każdego wątku na liście checkbox, żebym mógł kilka kilka wątków zaznaczyć i dodać do listy 'ignorowanych' (co by było idealne) albo chociaż jako 'Oznacz jako przeczytane'. Tak żeby znikł z listy bez wchodzenia w niego.

#91 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwca 2010 - 16:46

TAK!!! Albo pokaz nowe posty BEZ dzialow iphone i ipod. Albo zalozcie nowy serwis MyPhone... ;)

#92 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 23 czerwca 2010 - 17:06

Albo pokaz nowe posty BEZ dzialow iphone i ipod.


Z tym sobie można poradzić linkiem na takiej zasadzie:
http://myapple.pl/se...2,98,157,108,63
:)

#93 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 23 czerwca 2010 - 17:41

Dodać w 'Nowych postach' do każdego wątku na liście checkbox, żebym mógł kilka kilka wątków zaznaczyć i dodać do listy 'ignorowanych' (co by było idealne) albo chociaż jako 'Oznacz jako przeczytane'. Tak żeby znikł z listy bez wchodzenia w niego.

Podpisuję się pod tą prośbą.

#94 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwca 2010 - 01:00

E no, przecież w starej wersji była opcja ignorowania działów/wątków w profilu, w tej ma to wrócić 'wkrótce'.

#95 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 czerwca 2010 - 01:05

Była, ale nie ma, jakoś musiałem to obejść bo bez tego nie szło używać tego forum. A jak wróci kiedyś (być może tak będzie) to ja już się przyzwyczaiłem to swojego linku ;)

#96 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwca 2010 - 03:06

A ja dalej mam nadzieję, że wróci, bo chcę wybiórczo ignorować w obrębie działów (np. nie czytuję 'Programowanie', ale nie chcę chować całego 'Software').

#97 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 26 czerwca 2010 - 06:17

A ja dalej mam nadzieję, że wróci, bo chcę wybiórczo ignorować w obrębie działów (np. nie czytuję 'Programowanie', ale nie chcę chować całego 'Software').

Systematycznie będą wracać wszystkie "stare" funkcje.
A póki co można chować wybiórczo każdy dział/poddział właśnie poprzez funkcję exclude i taki indywidualny link np. umieścić w "Bookmarks Bar"

#98 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 26 czerwca 2010 - 12:32

O, parametr 'exclude' też działa? Bo ja jakiś czas temu próbowałem i nie działało i dlatego zrobiłem sobie z include.

#99 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2010 - 11:18

Co w końcu z mobilną wersją MyApple dla iPhona? Już w ogóle jej nie będzie?

#100 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lipca 2010 - 11:23

Co w końcu z mobilną wersją MyApple dla iPhona? Już w ogóle jej nie będzie?


Czyli nie uświadczę odpowiedzi? ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych