Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aktualizacja silnika MyApple.pl (2010)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
260 odpowiedzi w tym temacie

#51 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 kwietnia 2010 - 10:23

To nie są drobnostki tylko user experience.

To są cztery małe ikonki ;)

Acha. Czyli już nie forum o Apple tylko MyAppleFacebook.

Ta funkcjonalność jest od ... maja 2006 roku

OK, może po aktualizacji "Znajomi" są bardziej wyeksponowani ale tylko po wejściu do profilu i zajmują w bocznym pasku 242x82 piksele.
Dołączona grafika

Przed aktualizacją "Znajomi" zajmowali 171x36 pikseli.
Dołączona grafika

Czyli wrócę do wcześniejszego problemu. Jak wyłączyć tę opcję?

Nie da się tego wyłączyć.

#52 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 10:29

To są cztery małe ikonki ;)


Przemnóż przez listę postów na stronie, bo pod każdym są widoczne.


Ta funkcjonalność jest od ... maja 2006 roku


Dyskretna i nie zapychająca profilu.

OK, może po aktualizacji "Znajomi" są bardziej wyeksponowani ale tylko po wejściu do profilu i zajmują w bocznym pasku 242x82 piksele.
Dołączona grafika

Przed aktualizacją "Znajomi" zajmowali 171x36 pikseli.
Dołączona grafika


Czyli ponad dwukrotnie więcej. Plus do tej pory było używane rozsądnie, a teraz nagle nastąpiła nagła sraczka. Co skierowało mnie do profilu i widzę, że domyślnie zaznaczone są wszystkie opcje dotyczące otrzymywania emaili, nawet w tak błahej sprawie jak fakt, że ktoś się na dzielnicy do mnie przymila ;P


Nie da się tego wyłączyć.


To ja zadam pytanie inne: co było ze starym silnikiem nie tak?

#53 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 kwietnia 2010 - 11:03

Przemnóż przez listę postów na stronie, bo pod każdym są widoczne.

Ale w danej chwili czytasz jeden post ;)

Dyskretna i nie zapychająca profilu.

Ta również nie zapycha profilu.
Może jest mniej dyskretna ale nie przesadzajmy.

Czyli ponad dwukrotnie więcej. Plus do tej pory było używane rozsądnie, a teraz nagle nastąpiła nagła sraczka. Co skierowało mnie do profilu i widzę, że domyślnie zaznaczone są wszystkie opcje dotyczące otrzymywania emaili, nawet w tak błahej sprawie jak fakt, że ktoś się na dzielnicy do mnie przymila ;P

Więcej ale nadal niewiele.
Powiadomienia oczywiście można wyłączyć i olać "ziomali" ;)

To ja zadam pytanie inne: co było ze starym silnikiem nie tak?

Z punktu widzenia obsługi był mało elastyczny, przestarzały, a dodanie jakiejkolwiek nowej funkcjonalności (zwłaszcza na stronie głównej) było bardzo czasochłonne.
Nowy silnik jest po prostu nowocześniejszy, wygodniejszy w zarządzaniu i daje lepsze perspektywy na przyszłość.
Z resztą w tej chwili nie czas na rozprawianie który silnik lepszy bo już jesteśmy na nowym i pracujemy nad tym aby znaleźć złoty środek dla wszystkich - co oczywiście jest niemożliwe ale będziemy dążyć do tego.

#54 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 12:04

Ale w danej chwili czytasz jeden post ;)


Co nie oznacza, że cała ozdobiona choinka nie wpycha mi się w oczy. Poza tym muszę do treści dotrzeć, a trudno o to, gdy muszę przebić się przez multum łańcuszków choinkowych. Zasadnicza treść wygląda na stłamszoną pod naporem znaczków, ikonek, symboli, pasków, kolorów i różnych wielkości czcionek. Ile trzeba odfiltrować, żeby dostać się do właściwego wpisu? Sporo.


Ta również nie zapycha profilu.


Zapycha. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że podobna funkcjonalność istniała od 2006, a jednak teraz ją widać z całym dobrodziejstwem inwentarza. Wtedy spędzałem znacznie więcej czasu na forum niż teraz.

Więcej ale nadal niewiele.


Każdą pojedynczą rzecz tłumaczysz, że zajmuje "niewiele". Tymczasem rzeczy te koegzystują na jednym forum. Kilka "niewiele" to już wiele, być może za dużo.

Powiadomienia oczywiście można wyłączyć i olać "ziomali" ;)


Dokładnie w ten sposób usprawiedliwiają swoje działania dostarczyciele treści reklamowych. Tymczasem zmuszony jestem przez silnik dostać się do profilu na forum i wyłączać funkcję, na którą nie mam ochoty. Rejestrowałem się na forum Apple, a nie na Naszej Klasie. Nikt mi nawet nie przysłał zaktualizowanych warunków korzystania z forum ( z ostrzeżeniem o silnym nacisku na rozwój relacji międzyludzkich ), na które bym po prostu nie przystał i po sprawie.


Z punktu widzenia obsługi był mało elastyczny, przestarzały, a dodanie jakiejkolwiek nowej funkcjonalności (zwłaszcza na stronie głównej) było bardzo czasochłonne.
Nowy silnik jest po prostu nowocześniejszy, wygodniejszy w zarządzaniu i daje lepsze perspektywy na przyszłość.
Z resztą w tej chwili nie czas na rozprawianie który silnik lepszy bo już jesteśmy na nowym i pracujemy nad tym aby znaleźć złoty środek dla wszystkich - co oczywiście jest niemożliwe ale będziemy dążyć do tego.


Wiesz co, Tomek? Konkrety. Bo takie marketingowe ple, ple to na SpidersWeb.

#55 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 kwietnia 2010 - 12:31

Co nie oznacza, że cała ozdobiona choinka nie wpycha mi się w oczy. Poza tym muszę do treści dotrzeć, a trudno o to, gdy muszę przebić się przez multum łańcuszków choinkowych. Zasadnicza treść wygląda na stłamszoną pod naporem znaczków, ikonek, symboli, pasków, kolorów i różnych wielkości czcionek. Ile trzeba odfiltrować, żeby dostać się do właściwego wpisu? Sporo.

Cały czas pracujemy nad tym aby zadowolić wszystkich co jak już napisałem wyżej jest niemożliwe.

Zapycha. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że podobna funkcjonalność istniała od 2006, a jednak teraz ją widać z całym dobrodziejstwem inwentarza. Wtedy spędzałem znacznie więcej czasu na forum niż teraz.

j.w.

Każdą pojedynczą rzecz tłumaczysz, że zajmuje "niewiele". Tymczasem rzeczy te koegzystują na jednym forum. Kilka "niewiele" to już wiele, być może za dużo.

j.w.

Dokładnie w ten sposób usprawiedliwiają swoje działania dostarczyciele treści reklamowych. Tymczasem zmuszony jestem przez silnik dostać się do profilu na forum i wyłączać funkcję, na którą nie mam ochoty. Rejestrowałem się na forum Apple, a nie na Naszej Klasie. Nikt mi nawet nie przysłał zaktualizowanych warunków korzystania z forum ( z ostrzeżeniem o silnym nacisku na rozwój relacji międzyludzkich ), na które bym po prostu nie przystał i po sprawie.

Warunki się nie zmieniły.
MyApple rozwija się od ponad 5 lat i wiele zmian w tym czasie przechodziliśmy i nadal zamierzamy się rozwijać bo kto stoi w miejscu ten się cofa.

Wiesz co, Tomek? Konkrety. Bo takie marketingowe ple, ple to na SpidersWeb.

Ok poniżej konkretna lista błędów w wersji 3.6 (z której korzystaliśmy do tej pory)
vBulletin - Issue List - vBulletin Community Forum - Projects

Tak samo jak aktualizujesz system w komputerze/telefonie.
Nowa wersja = poprawione błędy + dodane nowe możłiwości

#56 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 12:48

Skończyłeś marketing o silniku forum, to dołożyłeś marketing o rozwoju. Zerknij na stopkę: MacNN Forums . Powiedz, co niezbędne do rozwoju myapple jest w nowym silniku ( poza dziecięcymi ozdóbkami), skoro podane przeze mnie forum jest na starszym silniku przy czterokrotnie większej bazie tematów i postów i niemal takiej samej liczbie użytkowników. Widzisz tam gdzieś linki do blipa i twittera ( i generalnie taka pstrokacizne ) pod każdym postem?

#57 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 kwietnia 2010 - 13:30

Skończyłeś marketing o silniku forum, to dołożyłeś marketing o rozwoju. Zerknij na stopkę: MacNN Forums . Powiedz, co niezbędne do rozwoju myapple jest w nowym silniku ( poza dziecięcymi ozdóbkami), skoro podane przeze mnie forum jest na starszym silniku przy czterokrotnie większej bazie tematów i postów i niemal takiej samej liczbie użytkowników. Widzisz tam gdzieś linki do blipa i twittera ( i generalnie taka pstrokacizne ) pod każdym postem?

MacNN pracuje na 3.8 a my mieliśmy 3.6 - zdecydowanie przestarzałą wersję.
Zapadła decyzja o aktualizacji więc zrobiliśmy aktualizację do wersji najnowszej.

#58 iGor S.-8e6949e8a8

iGor S.-8e6949e8a8
  • 675 postów

Napisano 28 kwietnia 2010 - 13:37

...Takie sobie.
Nie podobają mi się belki nad każdym postem (wystarczyłaby jedna, górna i bez tych przerw między "okienkami" posta) ;)
Znajomi? Niee... Lepiej dodać jakąś funkcjonalność Facebook z możliwością wyłączenia. Po co zakładać nowy, bezsensowny portal społecznościowy?

Aha, i mam prośbę - Nie przesadzajcie z reklamami. Teraz mi wyskakuje jakiś flashowy filmik i zasłania cały ekran. A ze mam zamulastego kompa to zanim to się "załaduje" i wyłączy to trochę minie...
A jak to zablokuję w Operze to ekran jest przyciemniony. Nie da się tego wyłączyć bez oblokowywania Flasha. No - albo raz na któreś przyciśnięcie "odśwież".

---------- Wpis dodano o 14:36 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:34 ----------

Jeszcze jedno: IMO artykuły lepiej wyglądały bez komentarzy pod nimi, zamiast nich przekierowanie na forum. ;)

---------- Wpis dodano o 14:36 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:36 ----------

O! Już jest łączenie postów znowu! Bardzo przydatna funkcja, na chwilę chyba po zmianie silnika znikla :)

---------- Wpis dodano o 14:37 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:36 ----------

Kurde. Ale po połączeniu posta nie można go edytować ;(

#59 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 13:50

Dobra, i tak świata nie zmienię. Myślę, że to trochę pochopna decyzja. Raczej nie dla użytkowników, bo ich nikt o zdanie nie pyta. Swoje miałem okazję wyrazić - nowy wygląd nie zachęca. I tak jestem nieczęstym gościem więc jak mi już ten mail brzdąknie, to znowu zajrzę. Może będzie mniej naszo-klasowo.

---------- Wpis dodano o 14:50 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:38 ----------

MacNN pracuje na 3.8 a my mieliśmy 3.6 - zdecydowanie przestarzałą wersję.


Z tego, co widze, wersja z MAcNN bardziejj przypomina sprawdzona, na ktorej siedzialo MyApple. Gdyby 4.0 bylo dobre, to pewnie juz by je mieli, co?

Zapadła decyzja o aktualizacji więc zrobiliśmy aktualizację do wersji najnowszej.


Uroczo mieszasz ja z my ;)

#60 GeForce

GeForce
  • 79 postów
  • SkądRADOM

Napisano 28 kwietnia 2010 - 22:49

...pracujemy nad tym aby znaleźć złoty środek dla wszystkich - co oczywiście jest niemożliwe ale będziemy dążyć do tego.


Dziwne stwierdzenie tym bardziej, że "wypowiada" je Administrator...

Dlaczegóż to nie jest możliwe by wszystkich zadowolić..?
Decydując się kliknąć do tego serwisu i rejestrując w nim, użytkownicy wyrazili tym samym aprobatę swą nie tylko regulaminu i zawartości, ale też wyglądu, estetyki czy funkcjonalności tegoż serwisu.
I tego samego spodziewają się po tego typu aktualizacji silnika... funkcjonalnej czytelności, którą to Administratorzy między innymi zapewnić nam właśnie powinni.
A może nawet sam zadbać winien by użytkownik dostrzegł udoskonalenia i poprawki...
A może sam od siebie wyjść na przeciw oczekiwaniom userów i samemu zadziałać w tym kierunku by dowiedzieć się czego brakuje użytkownikom, co by chcieli zmienić, co udoskonalić może.

Ot zwykły prestiż i mistycyzm marki Apple wymaga, by choć spróbować uzyskać czytelność i komfort obsługi znanym z systemu Mac OSX...
A puki co to dostrzegamy jednak bardziej odpustowy niż skromny i elegancki wygląd.

#61 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 28 kwietnia 2010 - 22:56

Wszystkie prośby myślę że admin uwzględni, ale wszystko z czasem. Jest to spory upgrade, gdzie jak widać błędów nie udało się uniknąć nawet pomimo beta-testów, które trwały już chyba od 3 miesięcy. Ze spokojem, wizualnie na pewno ekipa będzie dążyła do tego by wygląd był "apple style" włączając w to porządek i prostotę.

#62 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 kwietnia 2010 - 23:14

Dziwne stwierdzenie tym bardziej, że "wypowiada" je Administrator...

Nie dziwne tylko szczere.

Dlaczegóż to nie jest możliwe by wszystkich zadowolić..?

To chyba oczywiste, że część użytkowników jest zadowolona ze zmian a część nie a jeszcze innym jest to obojętne.
Każdy ma inny gust i inne zdanie a naszym (administracji) zadaniem jest uszczęśliwić możliwie największą ilość osób do czego naprawdę dążymy.

Decydując się kliknąć do tego serwisu i rejestrując w nim, użytkownicy wyrazili tym samym aprobatę swą nie tylko regulaminu i zawartości, ale też wyglądu, estetyki czy funkcjonalności tegoż serwisu.
I tego samego spodziewają się po tego typu aktualizacji silnika... funkcjonalnej czytelności, którą to Administratorzy między innymi zapewnić nam właśnie powinni.

Proszę zwrócić uwagę że podczas upgradeu staraliśmy się zachować wygląd starego forum właśnie po to aby było nam wszystkim jak najłatwiej odnaleźć się w nowych realiach.
Na pewno nie przestaliśmy pracować... MyApple żyje i się zmienia właśnie dzięki Wam i Waszym opiniom ale prosimy również o trochę wyrozumiałości.

#63 Wojtas1

Wojtas1
  • 89 postów

Napisano 29 kwietnia 2010 - 17:09

Nie wiem jak u innych ale u mnie nie można przeczytać całości skrótu informacji w oknie u góry po lewej stronie (zawsze są trzy). Połowa tekstu jest zasłonięta. Nie wiem czy to z powodu przesiadki czy też u mnie jst coś nie tak (poprzednio było OK) - MBP/SL. Pozdrawiam

#64 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 kwietnia 2010 - 00:04

Nie wiem jak u innych ale u mnie nie można przeczytać całości skrótu informacji w oknie u góry po lewej stronie (zawsze są trzy). Połowa tekstu jest zasłonięta. Nie wiem czy to z powodu przesiadki czy też u mnie jst coś nie tak (poprzednio było OK) - MBP/SL.
Pozdrawiam

Mogę o zrzut ekranu poprosić?

---------- Wpis dodano 30.04.2010 o 01:04 ---------- Poprzedni wpis dodano 29.04.2010 o 23:50 ----------

Dla przypomnienia.
Wątek dotyczy tylko aktualizacji.
Wszystkie wpisy nie wnoszące nic do tematu będą usuwane.

#65 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 30 kwietnia 2010 - 12:22

Po paru dniach już się przyzwyczaiłem i muszę przyznać, że nowy wygląd przypadł mi do gustu - trochę w stylu discussions.apple.com :) Tylko jedno mi się nie podoba - czcionka w działach - raz jest chyba 11 a raz 12 i to bez różnicy czy dany temat został przeze mnie przeczytany, czy nie.

#66 radeg

radeg
  • 470 postów
  • SkądFG/ZS

Napisano 30 kwietnia 2010 - 12:58

- gdy piszę polskie znaki w odpowiedzi to zmienia mi się czcionka.
- nie zawsze pokazuje komentarze pod newsem.
- zagmatwane jest dojście do subskrypcji tematów (chodzi mi o przycisk ustawienia, wolałem jak był na szarej belce nazwany twoje konto, koło nowe posty).

zdjęcie ukazujące czcionkę
http://grab.by/46RG

#67 Lashe

Lashe
  • 232 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 kwietnia 2010 - 14:03

Jak włączyć na iPhonie wersję mobilną forum? Nigdzie nie mogę znaleźć tej opcji...

#68 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 kwietnia 2010 - 14:04

Jak włączyć na iPhonie wersję mobilną forum? Nigdzie nie mogę znaleźć tej opcji...

Pisaliśmy już w tym temacie, że wersja mobilna jest w przygotowaniu.

#69 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 30 kwietnia 2010 - 15:15

Dlaczego wątek "Internet Play" tak odstaje ?
Dołączona grafika

#70 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 30 kwietnia 2010 - 18:45

Po ikonkach widzę, że nie wyrzuciłeś wszystkich cookies ze starego MyApple.

#71 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 30 kwietnia 2010 - 18:48

Po ikonkach widzę, że nie wyrzuciłeś wszystkich cookies ze starego MyApple.


Fail, mój błąd.

Dzięki, teraz śmiga.

#72 TiCus

TiCus
  • 143 postów
  • SkądUK

Napisano 30 kwietnia 2010 - 20:18

Zauwazylem malutki blad. Byc moze jest to jakies moje przeoczenie, albo tak po prostu jest, ze po wybraniu "zaawansowane wyszukiwanie" (za pierwszym razem) w "dodatkowe opcje" jest tylko "find posts" "sortuj wyniki". Natomiast jezeli w gornej czesci nacisne "search single content type" (czyli drogi raz otwiera sie to samo zaawansowane wyszukiwanie - tak jak by zostala zawartosc okna odswiezona) pojawia sie wiecej mozliwosci wyszukiwania. Mamy wtedy widoczne "szukaj na forum", "znajdz post z", "znajdz post", "sortuj wyniki" oraz "pokaz wyniki jako".
Prosze administracje o sprawdzenie.
P.S. Jezeli ktos powyzej poruszyl juz ta kwestie to przepraszam za powielanie opisu tego samego problemu.

---------- Wpis dodano o 22:18 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:03 ----------

OK przepraszam za zamieszanie. Kolorystyka strasznie wprowadzila mnie w blad.
W ramach wyjasnienia: Po nacisnieciu "zaawansowane wyszukiwanie" aktywna jest zakladka "search multiple content types" i to wlasnie tego nie zauwazylem.
Najmocniej przepraszam.

#73 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 17 maja 2010 - 19:15

Jeszcze parę przeoczonych nieprzetłumaczonych zwrotów:
Dołączona grafika

#74 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 maja 2010 - 23:57

Jak tam wrzucenie angielskiej wersji językowej? ;-)

#75 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2010 - 19:26

A ja ostatnio zauważyłem dwa błędy, a dokładnie: 1. Niektóre obrazki czasem się nie ładują, zostaję przerwa jakby ktoś nic nie napisał. Nie wiem od czego to zależy, ale czasami się tak dzieje. 2. Gdy do posta wkleję jakiś link, to po wysłaniu go powinien się zmienić na tekst. I tak też robi, tyle że ucina połowę tego tekstu. Tak samo jak wyżej, nie ma reguły, ale tak się dzieje. Mam nadzieję, że można to poprawić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych