Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Google przechodzi na Maki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 lechu

lechu
  • 25 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 14:42

Witam, Dzisiaj otrzymałem wiadomość od mojego znajomego pracującego w Google Polska (m.in. AdWords), że całe Google rozpoczyna przestawianie się na Maki. W Polsce już ten proces trwa i np. Warszawa już pracuje na nowych maszynach. Podobno wielkie zmiany się w Google szykują :) Pozdrawiam, Lechu

#2 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 kwietnia 2010 - 15:57

No bez jaj. Oni to raczej przejdą na swój system lub na linuxy. Szczególnie że coraz bardziej mają sprzeczność interesów z Apple.

#3 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 16:17

no a co w tym dziwnego? duże firmy pracują na makach, ja nawet byłem pewien że oni wcześniej już pracowali na nich, a teraz się dowiaduję że dopiero zaczynają ;)

#4 gucorek

gucorek
  • 596 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 14 kwietnia 2010 - 16:21

mi się wydaje że przejdą na chrome os prędziej niż na maci :P

#5 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwietnia 2010 - 16:34

Ciekaw jestem co na tym chrome os by robili :) Bo do pracy to on raczej nie jest.

#6 waszgosc

waszgosc
  • 86 postów

Napisano 14 kwietnia 2010 - 16:41

nie wiesz do czego jest tak jak raczej nikt do konca nie wie ;p wyjdzie zobaczymy hmmm maki ponoc wygodne do pracy sam nie wiem bo jakos mnie nie ciagnie do makow ;)

#7 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwietnia 2010 - 16:55

No z tego co wiem to jest system głównie przeznaczony do przeglądania internetu dla netbooków.

#8 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 kwietnia 2010 - 06:32

Mak do pracy jako webdeveloper/webdesigner jest idealny, OS X ma naprawdę sexowne GUI (wspomaga proces kreatywny), jest na niego masa cholernie funkcjonalnych edytorów tekstu i wspomagaczy, w odróżnieniu od Linuxa jest dostępny pakiet Adobe. Dodatkowo, nie ma żadnych zamulaczy w postaci antywirusów itp. Poza tym sam wygląd i i rozmiary komputera, nie oszukujmy się iMac zajmuje naprawdę mało miejsca na biurku przez co jest idealnym komputerem do biura. Faktem jest, że grafik ten co się zajmuje drukiem potrzebuje mocy, ale webdeveloper czy webdesigner ma raczej małe wymagania ;)

#9 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 kwietnia 2010 - 08:06

W sumie mnie to nie dziwi, tez bym tak na miejscu google zrobil ;)

#10 lechu

lechu
  • 25 postów

Napisano 01 czerwca 2010 - 15:00

No jak widać przechodzą: http://applemania.pl...bezpieczenstwo/
W Polsce to wygląda tak, że jest wybór albo komputer z Windows bez praw administratora albo Mac z prawami administratora. Mac jest jednak bez pakietu iLife.

#11 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 01 czerwca 2010 - 15:41

ło jezu, a tam przechodzą, już dawno pracują zarówno na makach jak i na PC (rożnych Windowsach i rożnych Linuksach). Bzdury jakieś tym z przechodzeniem na Maki, że niby całkowicie? Weźcie się może zastanówcie trochę.

#12 johannes

johannes
  • 57 postów

Napisano 01 czerwca 2010 - 23:12

A co w tym nawet teoretycznie może być takiego dziwnego? Jeśli z uwagi na kwestie bezpieczeństwa pracownicy dostali odgórną dyrektywą (w myśl, że całość zależy od elementów) rezygnacji z windowsa to brzmi to dosyć sensownie. Chociaż pewnie nie oznacza to, że całkowicie przechodzą TYLKO na Mac Os a tym samym Mac'i jeśli to miałeś na myśli.

#13 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 01 czerwca 2010 - 23:23

Nie, miałem na myśli to, że nigdy nie przejdą całkowicie na Maki (co jest równoważne dla mnie z OSX) bo tworzą oprogramowanie też, jak nie głównie na Windows, a _dodatkowo_ na Linuksa i OSX. Także jakoś sobie tego przechodzenia nie wyobrażam, może jakiś tam oddział, albo kilka ich przejdzie, ale to wszystko, na pewno nie całe Google, przecież to brzmi absurdalnie, no ludzie. Albo jest jeszcze możliwość że ja hasło "google przechodzi na Maki" rozumiem całkiem inaczej niż wy. Tak samo ktoś może z moich znajomych pomyśleć o mnie "o ten przesiadł się na Maka", nie prawda, siedzę na nim większość czasu, to fakt, ale nigdy się nie przesiadłem, mam laptopa PC z Windowsem i jakakolwiek całkowita przesiadka jest nie możliwa w moim przypadku. A tym bardziej w przypadku Google. Ja, że ktoś przechodzi na Maki rozumiem to jako całkowicie. Jakby było napisane "oddział grafików w google przechodzi na Maki" to już zupełnie inna sprawa, ale jak ktoś napisze "Google przechodzi na Maki" no to chyba chce przez to powiedzieć że całkowicie, a PC z Win do śmieci.

#14 janiii

janiii
  • 240 postów
  • SkądCork

Napisano 02 czerwca 2010 - 15:41

A tu ciąg dalszy tej "brazylijskiej telenoweli".

“there is some irony here that is hard to overlook” and points to Yale University’s apparent delay in switching to Google Apps services over their own security concerns.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych