Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupno MacBooka w Hong Kongu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 solak

solak
  • 64 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 grudnia 2006 - 02:57

Witam wszystkich :) Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna macbooka. W Polsce ani w Niemczech kupować nie chcę. Ceny odstraszają. Mam możliwość kupienia sprzętu w Hong Kongu przez znajomego. I mam kilka pytań. Czy się opłaca? Tzn. o ile? Na stronie Apple Hong Kong przeczytałem, że c2d 1,83 ghz = ~3300 zł, zgadza się? Jak wygląda sprawa z zasilaczem? Zasilacz jest uniwersalny, to wiem, ale jak wtyki? Trzeba kupować Travel Kit od appla? Jest on dostępny w polsce, albo jakiś jego substytut? I jeszcze jedno... klawiatura i wersja językowa. Żebym nie dostał tam jakiejś chińskiej klawiatury i Mac Os'a ;) Ale poważnie - czy dostanę tam uniwersalną, angielską wersję sprzętu? Z góry dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję, że ktoś będzie choć trochę obeznany w temacie ;)

#2 Hans

Hans
  • 277 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 grudnia 2006 - 08:09

Co do kupna w niemczech. Na ebayu MacBooki z procesorem cd1,83 chodza miedzy 800 a 860euro i to z gwarancja. Oczywiscie sprzet juz uzywany choc taniej i w razie usterki jest blizej.

#3 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2006 - 09:05

Nie wiem jakie sa wtyki w Honk Kongu, ale pewnie jakieś płaskie :) Wystarczy kupić adapter nakładany na wtyczkę. Ja zapłaciłem 1zł za dwie :D Co do klawiatury to spytaj się znajomego jakie tam są.

#4 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 30 grudnia 2006 - 09:47

Pamiętam, że jak oglądałem notebooki w sklepie na lotnisku w Hong Kongu to wszystkie miały klawiatury QWERTY. A system Mac OS X ustawisz sobie w dowolnym języku z wyjątkiem polskiego ;) Kup trawel kita z wtyczkami i będziesz miał święty spokój na cały świat.

#5 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 30 grudnia 2006 - 10:17

a np ibooka g4 to najlepiej gdzie szukac?tylko allegro?czy moze za granica?

#6 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2006 - 10:20

Tam gdzie taniej.

#7 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 30 grudnia 2006 - 10:23

no tak..ale wiesz te 300 w te czy we wte to zadna roznica-ale kupowac w kraju jakos tak bezpieczneij....tak mi sie wydaje. tyle ze w kraju trudno cos ciekawego znalezc...

#8 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2006 - 10:26

Ja kupiłem za granicą i jestem zadowolony. Dodam, że osoba sprzedająca mieszka w USA.

#9 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 30 grudnia 2006 - 10:32

tja...ale trafic na uczciwego to tez nie byle sztuka. kupowales w sklepie czy ebayu?

#10 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2006 - 10:36

eBay. To się nie kupuje od kogoś kto ma kilka komentarzy, ale od tego co ma ich setki. W razie czego oddają Ci do $1000.

#11 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 30 grudnia 2006 - 11:00

jak to z tym oddawaniem?no ja planuje do 800dolcow cos kupic[tylko ze malo kto oferuje wysylke do polski]

#12 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2006 - 11:15

Napisz do sprzedającego zapytanie czy nie udostępniłby Ci wysyłki do Polski. Ja podczas kupna takze słałem takie maile. I udostępnił bez problemu. Z oddawaniem to jest tak, że jeśli opłacasz przedmiot poprzez PayPal to jesteś ubezpieczony. Po prawej stronie jest napisane ile Ci mogą zwrócić jeśli sprzedający by Cię oszukał. Najwięcej się dostaje w momencie, gdy sprzedający ma kilkaset komentarzy, a procent negatywów nie przekracza chyba 2%. Na eBay jest wszystko opisane.

#13 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 30 grudnia 2006 - 11:17

hmm..bo oferty maja ciekawe niektorzy.chociaz u nas tez sa nieglupie-g4 za 2300 byl ladny.ide na ebaya:D wogole to ze sklepu apple z USA zamowic te REFURBISHED to tez niezle wychodzi..tyle ze dziady nie chca slac do nas:/

#14 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 30 grudnia 2006 - 11:18

W Hongkongu językiem urzędowym jest chiński kantoński i angielski a więc klawiaturę dadzą angielską QWERTY. Co do wtyczek to mają tam: G (BS1363 Fused 13 A), a D BS546 i M (15 A version of Type D BS546) są używane w starych instalacjach, dokładniejsze info i zdjęcia tutaj: http://en.wikipedia....ugs_and_sockets, http://en.wikipedia....and_frequencies. W Hongkongu jest dużo różnych wtyczek i gniazdek, część jeszcze z za czasów UK, na Wikipedii wyjaśnili co i jak.

#15 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 30 grudnia 2006 - 20:12

Ja kupiłem za granicą i jestem zadowolony. Dodam, że osoba sprzedająca mieszka w USA.


A jak to jest z USA? Wtyczki są pewnie też inne. Czy gwarancja obowiązuje też w Polsce w przypadku nowego sprzetu? Czy Macbook będzie się czymś różnił od tego "naszego"? Czy lecąc samolotem, trzeba zapłacić cło?

#16 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 grudnia 2006 - 20:37

A jak to jest z USA? Wtyczki są pewnie też inne. Czy gwarancja obowiązuje też w Polsce w przypadku nowego sprzetu? Czy Macbook będzie się czymś różnił od tego "naszego"? Czy lecąc samolotem, trzeba zapłacić cło?


http://www.myapple.p...ead.php?t=10092




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych