Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PYM Player 4: biblioteka i eksport do iPhone'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#51 Gość_mateusiu_*

Gość_mateusiu_*

Napisano 01 sierpnia 2010 - 09:57

Przez pewien czas szukałem odtwarzaczy, które pozwolą mi na odtwarzanie filmów na PowerMaku G4 Digital Audio. QuickTime z Perianem klatkuje, MPlayer OSX Extended z dedykowanymi kodekami nie potrafi zsynchronizować fonii z obrazem, a VLC wyświetla tylko czarny obraz. Sprawdza się jedynie PYM Player, jednak problem jest taki, że po 10-15 minutach program się nieoczekiwanie wyłącza i wyświetla komunikat o błędzie - zarówno przy odtwarzaniu filmów z lokalnego dysku jak i przez sieć. Dzieje się to na wspomnianym wyżej PowerMaku G4 Digital Audio 466 MHz, 256 MB SDRAM, 80GB 7200rpm, ATI Rage 128 16MB

#52 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 01 sierpnia 2010 - 19:00

Otwórz preferencje programu, przejdź do ustawień napisów (trzecia ikona od góry) i wyłącz opcję „Używaj nowego sposobu wyświetlania napisów”. Czy to pomogło? Wyłącz też (druga ikona od góry) automatyczne wzmacnianie głośności. Prześlij mi na maila (PYM Player > Skomentuj PYM Playera) treść tego komunikatu o błędzie, który się pojawia. Najsłabszy sprzęt, na którym aktualnie testuję PYM Playera, to iBook G4/1,33 GHz/ATI Radeon 9550 (innego nie mam).

#53 Gość_mateusiu_*

Gość_mateusiu_*

Napisano 01 sierpnia 2010 - 19:29

Doszedłem już do tego, że to raczej nie wina programu, a systemu/sprzętu. Problem ten zaczął pojawiać się także w innych aplikacjach. Co do komunikatu - to zwyczajny komunikat o nieoczekiwanym zamknięciu aplikacji.

#54 tomtom_su

tomtom_su
  • 376 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 02 sierpnia 2010 - 15:40

Gregory mam do Ciebie pytanie dlaczego po ostatniej aktualizacji 4.0.2(87) program nie zapamietuje ustawien i z uporem maniaka uszczesliwia mnie pobieraniem napisow z Napiprojektu pomimo wylaczenia tej funkcji w menu? moze jakas drobna poprawka? ;) a poza tym program super, wlasciwie nie uzywam innego :) pozdrawiam

#55 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 03 sierpnia 2010 - 23:15

Z okazji 31 urodzin Evangeline Lilly zapraszam do pobrania PYM Playera 4.0.3 (89). W nowej wersji dodałem prosty edytor napisów z możliwością opóźniania, przyspieszania, zmiany liczby klatek na sekundę oraz edycji treści napisów:

Dołączona grafika

Jest też nowy styl wyświetlania napisów — napisy półprzezroczyste, mniej inwazyjne dla oczu, a także możliwość zmiany rozmiaru OSD (czyli np. paska głośności, paska wyświetlanego przy przewijaniu oraz czasu pozostałego do zakończenia filmu, włączanego klawiszem O podczas odtwarzania). Oprócz tego poprawione parę błędów, między innymi błędy związane z oknem informacji o filmie i przenoszeniem miniaturek do innych grup, a także...

Gregory mam do Ciebie pytanie dlaczego po ostatniej aktualizacji 4.0.2(87) program nie zapamietuje ustawien i z uporem maniaka uszczesliwia mnie pobieraniem napisow z Napiprojektu pomimo wylaczenia tej funkcji w menu?


...błąd powodujący samoczynne włączanie automatycznego pobierania napisów po jego wyłączeniu.

Przy okazji którejś wcześniejszej wersji PYM Player przestał działać na G3. Obecnie najstarszy Mac, na którym mogę testować PYM Playera, to iBook G4. Zadeklarowani wielbiciele starszych Maców mogą zapewnić sobie zgodność PYM Playera ze swoim ulubionym sprzętem, odstępując mi iBooka G3. Może być Clamshell ;)

#56 Pingwinho

Pingwinho
  • 25 postów

Napisano 06 sierpnia 2010 - 10:21

Nie wiem czy to wina PYM Playera czy mplayera, ale zawsze kiedy odpalam film to możliwe jest naciśnięcie F'em do trybu okienkowego, w którym całe tło jest czarne. Zero tapety. Poza tym mplayer ma dwa jabłuzka w pasku menu. Jakieś rady?

#57 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 06 sierpnia 2010 - 10:54

Możesz włączyć tryb okienkowy, ale dotyczy to tylko filmów odtwarzanych bezpośrednio z dysku i powoduje utratę napisów wysokiej jakości. Filmy odtwarzane z biblioteki zawsze wyświetlane są na pełnym ekranie i nie ma możliwości odtwarzania ich w oknie.

#58 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 29 sierpnia 2010 - 21:58

@Gregory mam pytanko.. czy sa jakies gotowe roziwazania (templatki zeby wkleic) aby film mozna bylo kompresowac w pymie do xvid albo divx, z mozliwoscia regulacji wielkosci pliku, np. 700 mega lub 1400 mega. Potrzebuje wzoru, nie znam składni mplayera i jego ustawien pozdrawiam i z gory dzieki za odpoweidz

#59 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 30 sierpnia 2010 - 10:20

Gregory, jest jakiś sposób żeby do 100 filmów na raz dodać napisy, mam w txt, a chciałbym dorzucić srt. jest jakiś fajny sposób z wykorzystaniem "pobierz napisy"? Próbowałem poprzez wyszukiwarkę zaznaczyć wszystkie avi i kliknąć ale niestety nie zadziałało.

#60 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 września 2010 - 04:08

Chcialbym exportowac filmy w hd 1280x720 tak aby mozna bylo ogladac je na ipadzie lub na tv w hd. jak wpisalem rozdzielczosc i exportowalem nie moglem go dodac do biblioteki ipada czemu? niby powinien obslugiwac 720p film nawet mniej troche mial. w exporcie wybralem inne i poprostru tylko rozdzoelczosc wieksza wpisalem tylko tyle. cos jeszcze trzeba zrobic? ps: jeszcze zaden konwerter tak szybko nie dzialał. rewelacja.

#61 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 25 września 2010 - 12:35

Z okazji urodzin Catherine-Zeta Jones zapraszam do pobrania kolejnej wersji PYM Playera.
Tym razem są dwa powody do radości:

— poprawiony błąd, który mógł powodować wyświetlanie na PPC cienkiego pionowego paska zamiast okna biblioteki,
— poprawiony błąd, który uniemożliwiał używanie trybu pełnoekranowego („PYM Front Row?”) po zainstalowaniu Safari 5.0.1.

http://pym.uce.pl

#62 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 września 2010 - 23:27

A jak tam mój obiecany badge pokazujący ilość pozycji (odcinków) w grupie (serialu) w bibliotece? ;-)

#63 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 27 września 2010 - 08:54

Chcialbym exportowac filmy w hd 1280x720 tak aby mozna bylo ogladac je na ipadzie lub na tv w hd. jak wpisalem rozdzielczosc i exportowalem nie moglem go dodac do biblioteki ipada czemu? niby powinien obslugiwac 720p film nawet mniej troche mial. w exporcie wybralem inne i poprostru tylko rozdzoelczosc wieksza wpisalem tylko tyle. cos jeszcze trzeba zrobic?
ps: jeszcze zaden konwerter tak szybko nie dzialał. rewelacja.


Maksymalną rozdzielczością obsługiwaną przez iPada dla formatu MPEG4 jest 640x480. Aby odtwarzać na iPadzie filmy HD (720p), trzeba je konwertować na format H.264. Mencoder, którego używa PYM Player do konwersji filmów, nie obsługuje tego formatu. Nawet gdyby skompilować nowego mencodera z użyciem bibliotek pozwalających na eksport w formacie H.264, to wygenerowany plik nadal nie mógłby zostać zsynchronizowany z iPadem, ponieważ urządzenia Apple wymagają drobnej zmiany w takich plikach.

Czyli: można obecnie eksportować filmy z dowolną rozdzielczością (parametr dsize=720:432 w przykładowym wierszu poleceń u góry okna), ale nie będzie można ich wówczas zsynchronizować z urządzeniami Apple.

Gregory, jest jakiś sposób żeby do 100 filmów na raz dodać napisy, mam w txt, a chciałbym dorzucić srt. jest jakiś fajny sposób z wykorzystaniem "pobierz napisy"?
Próbowałem poprzez wyszukiwarkę zaznaczyć wszystkie avi i kliknąć ale niestety nie zadziałało.


Na razie się nie da. W sumie to osobne ściąganie napisów na dysk jest taką dodatkową funkcją, podstawowe założenie było takie, że po włączeniu filmu napisy zostają w razie potrzeby pobrane automatycznie. Ale postaram się dodać w przyszłości możliwość hurtowego ich pobierania w oknie narzędzi.

@Gregory mam pytanko.. czy sa jakies gotowe roziwazania (templatki zeby wkleic) aby film mozna bylo kompresowac w pymie do xvid albo divx, z mozliwoscia regulacji wielkosci pliku, np. 700 mega lub 1400 mega. Potrzebuje wzoru, nie znam składni mplayera i jego ustawien


Mencoder instalowany przez PYM Playera (w /Biblioteki/Application Support/PYM/bin) jest przystosowany głównie do eksportowania filmów do iPhone'a: skompilowany bez wielu bibliotek, nie ma możliwości eksportu dźwięku w formacie mp3, nie ma możliwości eksportu obrazu w formacie H.264... Jeżeli chcesz więc eksportować co innego niż MPEG4/AAC, to może być problem.
Generalnie rozdzielczość regulujesz parametrem „dsize=szerokość:wysokość”, natomiast wielkość pliku zależy od szybkości transmisji (bitrate), parametr „vbitrate=x” — im wyższy bitrate, tym lepsza jakość i większy plik.

A jak tam mój obiecany badge pokazujący ilość pozycji (odcinków) w grupie (serialu) w bibliotece? ;-)


Liczba odcinków będzie w wersji 4.1, razem z innymi zmianami. Na razie są tylko bugfiksy, bo np. Apple wypuszcza nowy WebKit i psuje mi przy okazji tryb pełnoekranowy — to ich wina, że zamiast robić 4.1 musiałem poprawiać 4.0.3 ;)

Swoją drogą, idąc z czasem i postępem: na Facebooku jest już strona fanów PYM Playera. :)

#64 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 września 2010 - 22:50

No to masz mojego Lajka ;-) Na początku byłem dość sceptycznie nastawiony, ale teraz przerzuciłem się całkowicie - mam sentyment do MPlayera no i mogłem zrezygnować z dodatkowego softu do napisów ;-)

#65 ArieLoOo

ArieLoOo
  • 304 postów
  • SkądTczew, Poland

Napisano 30 września 2010 - 22:51

Witam, ja mam takie pytanie co do kompresji filmów.... jak ustawić mencoder by kompresował pliki w oryginalnej rozdzielczości . ? ponieważ chce kompresować filmy do mojego dvd, które jest bardzo dziwne ponieważ nie czyta napisów z usb...i dzięki temu bym mógł szybko wtapiać napisy do filmu, a bym chciał większą rozdzielczość...najlepiej nawet full hd ;p ale 720p też styka ;p iby dzwięk byl bez zmian i takie tam.... pozdrawiam

#66 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 01 października 2010 - 00:55

Nie łatwiej podpiąć Maca pod TV?

#67 ArieLoOo

ArieLoOo
  • 304 postów
  • SkądTczew, Poland

Napisano 01 października 2010 - 11:46

niby tak, ale jak jest możliwość konwersji filmów to bym chciał tak spróbować, bo nie wiąże się to z podłączaniem maca i odłączaniem od tv i zestawu kina domowego....

#68 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 października 2010 - 12:34

Moje dwie uwagi: 1) przyjemnie byłoby, jakby 'Dodaj nowy film' w bibliotece otwierało się w ~/Movies - teraz odpala się i trzeba się przeklikiwac ;-) 2) co jakiś czas po wyłączeniu/skończeniu się filmu mimo, że mam 'na widoku' okno biblioteki, PYM Player nie dostaje focusa (chociaż w menubarze mówi, że ma). Kliknięcie nic nie da, pomaga _wyłącznie_ kliknięcie ikony w docku - wtedy focus przekazywany jest poprawnie.

#69 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 01 października 2010 - 13:46

jak ustawić mencoder by kompresował pliki w oryginalnej rozdzielczości . ?


Przeciągnij cały przykładowy wiersz poleceń z okna eksportu do pola tekstowego, ale usuń z niego „dsize=720:432:2,scale=-8:-8,” — tak, żeby pozostało „-vf harddup”. Wtedy wyeksportowany film będzie miał taką samą rozdzielczość, jak oryginał.

A, ciągle o tym zapominam. Nie można skopiować i wkleić tego przykładowego wiersza poleceń, trzeba go zaznaczyć u góry okna i przeciągnąć na dół. Poprawię to w następnej wersji.

Dołączona grafika

Ale jeżeli film ma być odtwarzany nie na komputerze, tylko na stacjonarnym odtwarzaczu, to ten odtwarzacz musi obsługiwać format MPEG4 z daną rozdzielczością.

#70 ArieLoOo

ArieLoOo
  • 304 postów
  • SkądTczew, Poland

Napisano 02 października 2010 - 11:50

on odtwarza mpeg4 do fullhd bo testowalem, tylko ma problem z napisami.... dziwny troche jest pod tym względem ale cóż ;p PS a tak apropo to iPhone 4 ma rozdzielczość ekranu 640 x 960 pikseli, więc nie lepiej jak by była taka rozdzielczość konwertowanych filmów....

#71 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 października 2010 - 19:21

Właśnie zauważyłem, że aktualna wersja nie kasuje pliku z filmem przy opcji 'Usuń' z alt-em.

#72 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 04 października 2010 - 11:09

co jakiś czas po wyłączeniu/skończeniu się filmu mimo, że mam 'na widoku' okno biblioteki, PYM Player nie dostaje focusa (chociaż w menubarze mówi, że ma).


Mam nadzieję, że poprawiłem to w 4.0.3b94.

Właśnie zauważyłem, że aktualna wersja nie kasuje pliku z filmem przy opcji 'Usuń' z alt-em.


U mnie działa... Przyjrzę się.

a tak apropo to iPhone 4 ma rozdzielczość ekranu 640 x 960 pikseli, więc nie lepiej jak by była taka rozdzielczość konwertowanych filmów....


...ale najwyższa rozdzielczość plików MPEG4, jaką obsługuje, to nadal 640x480. Wyższe rozdzielczości tylko w H.264. Przynajmniej wg strony Apple, na żywo nie sprawdzałem, bo kurier z Orange cały czas nie może do mnie trafić. Możesz spróbować użyć zaawansowanych parametrów eksportu i podać rozdzielczość 960x640 (dsize=960:640), ale prawie na pewno to się nie zsynchronizuje z iPhonem.

#73 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 października 2010 - 11:33

Mam nadzieję, że poprawiłem to w 4.0.3b94.


To, rozumiem, jakaś rozwojówka? Bo dla zjadaczy chleba zwykłych dalej widzę tylko 92 ;-)

U mnie działa... Przyjrzę się.


To ja stestuję też, może za lekko ten ALT trzymam ;-) Ale monit jasno mówi, że 'spowoduje to także usunięcie pliku do Kosza' - czy w tym momencie można ALT puszczać, bo on już wie, że ma kasować, czy monit monitem, a operacja wykonywana jest po naciśnięciu OK?

#74 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 04 października 2010 - 18:00

To, rozumiem, jakaś rozwojówka? Bo dla zjadaczy chleba zwykłych dalej widzę tylko 92 ;-)


Nie każdy build wrzucam na stronę, 93 był już dwa dni po 92, nie mogę tak zamęczać użytkowników codziennym pobieraniem nowej wersji ;) Adres wysłałem na PW.

To ja stestuję też, może za lekko ten ALT trzymam ;-) Ale monit jasno mówi, że 'spowoduje to także usunięcie pliku do Kosza' - czy w tym momencie można ALT puszczać, bo on już wie, że ma kasować, czy monit monitem, a operacja wykonywana jest po naciśnięciu OK?


No nie, to znaczy tak — można puścić, trzeba trzymać tylko podczas wybierania polecenia albo naciskania Command-Backspace. Jak jest ten monit, to powinien plik wyrzucić. A może jest w Koszu inny plik o takiej samej nazwie? Czy nie wyrzuca nawet, gdy Kosz jest pusty?

#75 ArieLoOo

ArieLoOo
  • 304 postów
  • SkądTczew, Poland

Napisano 04 października 2010 - 18:39

...ale najwyższa rozdzielczość plików MPEG4, jaką obsługuje, to nadal 640x480. Wyższe rozdzielczości tylko w H.264. Przynajmniej wg strony Apple, na żywo nie sprawdzałem, bo kurier z Orange cały czas nie może do mnie trafić. Możesz spróbować użyć zaawansowanych parametrów eksportu i podać rozdzielczość 960x640 (dsize=960:640), ale prawie na pewno to się nie zsynchronizuje z iPhonem.


no mi też coś nawala orange, ale to w innym temacie....
mogę przetestować to póki co na noki, ale to chyba sensu nie ma....
a co z tym H.264.?
jakiś problem z konwertacją [jest takie słowo.?] do tego formatu.?
i jeszcze apropo PYM playera, to mi przycina cos FHD, w innych programach nie...
pozdrawiam...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych