Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mity o Macintoshach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

#51 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:03

A no wlasnie... co prawda to prawda... Tiger smiga na moim zlomie G3 (fakt faktem 1GB pamieci), ale XP na duronie 700 z 768 pamieci (tylko 3 banki na pamiec) chodzi znacznie gorzej... Linux to linux... sam mam linuxa, czesto z niego korzystam... windowsa wlaczam tylko po to zeby pograc w ulubiona gierke... tyle... Co do ceny to tylko "obalam" mit, ze cena to jedna z rzeczy ktorymi uzytkownicy peceta zaslaniaja sie dosc czesto... najczesciej slyszane "mity" 1. Maci sa bardzo bardzo drogie 2. Maci sa tylko dla grafikow i do filmow...

#52 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:04

naresh jak porównujesz, to pisz do czego. Do tego w porównaniu MP nie zgadzają Ci się ceny procesorów, ramu i grafiki. Nie zmienia to faktu, że Mac Pro jest bardzo interesującą pozycją u Appla, szkoda tylko, że jest już w tyle za konkurencją z 8 rdzeniami.

Do dupy watek. Mialo byc o mitach, a wyszlo jak zwykle: nawalanka z piecomaniakami.
Po co wogole odpowiadace na takie bzdury? Na chja sie tlumaczycie, ze uzywacie Makow. Jezdze powiedzmy Volvo-i mam sie tlumaczyc, ze nie jezdze Lanosem? Moja sprawa,i tyle. Mimo ze oba jezdza i oboma przemieszcze sie z punktu A do punktu B.
Pojawila sie tutaj Biedronka - no wlasnie, jeden kupi wino z Bordeaux (Mac) a inny w Biedronie Sofie (pecet) za 7 zyla. I obaj powiedza, ze pija wino. Ten drugi bedzie bedzie sie jeszcze nabijal z tego pierwszego frajera, ze przeplacil. Bo przeciez i to, i to wino....


(...) ale wyobraź sobie, że jest sporo pecetów kosztujących więcej niż jabca z biedronki (Mac).

Następnym razem za personalne jazdy w stylu "Twoje ego to i tamto" będzie lut. MF

#53 mig_piano

mig_piano
  • 62 postów
  • SkądŁódź [PL]

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:07

A miałem nadzieję, że to forum na poziomie... hmmm... "No comments..." A 15 lat nie jest rzekome tylko to była ciągła walka z systemem MSWindows. ale kolega ma racje: Ruczaj | Po co wogole odpowiadace na takie bzdury? Na chja sie tlumaczycie, ze uzywacie Makow. Jezdze powiedzmy Volvo-i mam sie tlumaczyc, ze nie jezdze Lanosem? Moja sprawa,i tyle. Mimo ze oba jezdza i oboma przemieszcze sie z punktu A do punktu B. Pojawila sie tutaj Biedronka - no wlasnie, jeden kupi wino z Bordeaux (Mac) a inny w Biedronie Sofie (pecet) za 7 zyla. I obaj powiedza, ze pija wino. Ten drugi bedzie bedzie sie jeszcze nabijal z tego pierwszego frajera, ze przeplacil. Bo przeciez i to, i to wino.... | nie wszystko jest kwestią ceny i nie wszystko można tak po prostu porównać... i przeliczyć. Ja wole po prostu otworzyć komputer i zastanowić się "co dziś zrobię", niż włączyć komputer i zastanawiać się "co dziś się sp... aprze" ;-) PS: co do iTunes pod windą, to prawda - chodzi żenująco... [bo to nie jest do tego systemu] to tak jak by spróbować założyć klimę z Volvo do malucha... może i zadziała ... raz, drugi ... Pozdrawiam.

#54 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:07

lack : "szkoda tylko, że jest już w tyle za konkurencją z 8 rdzeniami." - czyzbys mial na mysli jakas stacyjke SUN'a z 8 rdzeniowym sparciem ? :D :D :D za ..tylko jakies 4000$ (MAX !!! )

#55 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:08

i to windowsiarze sa fanatykami? :D chodzi o post staregomisia

#56 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:13

A miałem nadzieję, że to forum na poziomie...
hmmm...
"No comments..."


Niestety, poziom wyższy niż miałeś nadzieję. Tutaj nie przechodzą bajki o złym wilku Gatsie i jego siejących grozę maszynach z Windowsami.

lack : "szkoda tylko, że jest już w tyle za konkurencją z 8 rdzeniami."

- czyzbys mial na mysli jakas stacyjke SUN'a z 8 rdzeniowym sparciem ? :D :D :D


Nie, mam na myśli dwuprocesorowe stacje robocze oparte o Xeony serii 5300...

#57 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:14

hmmm - szkoda : http://www.sun.com/d...tra45/index.xml
ale te akurat nie sa 8 core ....

#58 mig_piano

mig_piano
  • 62 postów
  • SkądŁódź [PL]

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:22

a jeszcze jedno

starymisio pisze ze widnows jest be bo nie ma tego i tego pececiarze pisza ze owszem ma i to a nawet to, a makowcy co na to ze my wszczynamy wojne :) dobre to juz jest mania przesladowcza :D

nie napisałem, że Windows czegoś nie ma, w tym sensie w jakim to obierasz [kadargo]
po prostu napisałem, co muszę dokupić lub dociągnąć z netu do windy, co Mac ma "out of the box"
sam walczyłem z windą przez wiele lat w różnych zastosowaniach [jak gry to na windzie]. teraz mam Mac'a i pisze z perspektywy "świeżego"
oczywiście znajdzie się laptopa odpowiadającego np MacBook'owi predkoscia procesora, pamiecia, dyskiem, napedami, bajerami... itd i bedzie on pewnie tańszy od Mac'a
jednak mnie nie o to chodziło... chodziło mi o różnicę w standardzie pracy na maku i na PC [chodzi o winde - linux jest niezły - jak na darmowy OS]

ale jak ktoś potrzebuje Kasy Fiskalnej

Marcin1979

" Pewnie ma na mysli przeogromny wybor oprogramowania kadrowo-księgowego, systemow sprzedazy i magazynowania itp
Oczywiscie mozna dokupic windowsa co jeszcze bardziej "uatrakcyjnia" cene maka "

no to raczej Mac odpada...

#59 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:27

jeżeli chodzi o iTunes'a to z empirycznych doświadczeń wiem, że większość użytkowników tak MACów jak i PCetów nie zna nawet połowy funkcji tego programu pomimo korzystania z niego codziennie także może wydawać się niektórym niepotrzebnym kobajnem, a moim zdaniem jest to całkiem przyjemny program do zarządzania muzyką (nie znam lepszego) takie wyjaśnienie mitu: "iTunes jest niepotrzebnym kombajnem..." ;)

#60 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:28

a po cholere mi te funkce skoro niekorzystam ?

#61 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:31

a po cholere mi te funkce skoro niekorzystam ?

Kolega wyżej napisał, bo nie wiesz do czego one służą.
Ja u siebie nie korzystam z klimatyzacji w aucie. Po cholere mi ona Chcę inne auto, bez klimy!

#62 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:35

iTunes to zdecydowanie kwestia gustu. W swiecie PC jest malo popularny, wielu ludzi odrzuca na starcie. Inni uzywaja go tylko do iPoda... a jeszcze inni po prostu go lubia. Moim osobistym zdaniem program do muzyki jest na tyle malo istotny (dla mnie), ze iTunes jako kombajn odpada. Po prostu go nie trawie.

#63 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:35

to powiedz mi, których funkcji nie potrzebujesz a które używasz? a ja dam ci znać jakie jeszcze inne możliwości daje twojej osobie iTunes

#64 Maslav

Maslav
  • 128 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:35

Weźmy przykład - mac mini. Jest on za słaby do zastosowań profesjonalnych. To po co on jest? Jest to komputer do domu do zastosowań multimedialnych.


Tekst roku.

#65 mig_piano

mig_piano
  • 62 postów
  • SkądŁódź [PL]

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:38

Niestety, poziom wyższy niż miałeś nadzieję. Tutaj nie przechodzą bajki o złym wilku Gatsie i jego siejących grozę maszynach z Windowsami.



Nie, mam na myśli dwuprocesorowe stacje robocze oparte o Xeony serii 5300...

Chodziło mi oTwoje aluzje do Pasjansa i Sapera...

Jak wierzysz jeszcze w bajki to Twoja sprawa...

jak lubisz tę "taniochę" Windows [bo przecież wychodzi taniej], to też Twoja sprawa...

Ja nie lubię Biedronki, ani "tanich" ale za to zawodnych rzeczy... wolę zapłacić trochę więcej za coś porządnego, niż trochę mniej za coś niedopracowanego [ponad milion (?) poprawek], niestabilnego i zawodnego...

dlatego wolę Mac'a :-)

Rozumiem, że nie wszystkie programy są pod Mac'a i wielu musi! używać windy...
to już kwestia sytuacji jaka jest w Polsce - wspierania tylko jednego jedynie "słusznego" systemu...

Dobranoc...

#66 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:41

Wezmy kilka oddechow i wyluzujmy :) to jest forum a nie koloseum :P Zauwazmy rowniez, ze komputery to narzedzia, jak mlotki, wiertarki itd - tyle, ze znacznie bardziej zlozone. Nie sa warte klotni i podnoszenia sobie cisnienia. I tak kazdy kupi co bedzie chcial. Dobranoc Panstwu ;)

#67 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:48

Weźmy przykład - mac mini. Jest on za słaby do zastosowań profesjonalnych. To po co on jest? Jest to komputer do domu do zastosowań multimedialnych.


Tekst roku.


Dobra przyznam się, nie znam mocy maca mini. Bawiłem się tylko iMakiem. Ale nie za bardzo rozumiem tego "tekst roku".

#68 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2006 - 03:22

U mnie w biurze paru grafikow/webmajstrow pracuje na macach mini... to chyba jest zastosowanie profesjonalne (jakby nie patrzyl garfikowanie i webmajstrowanie to ich profesja). Moze mac mini nie nadaje sie do renderowania przeogromnej animacji 3d... no ale to nie skresla go z zastosowan profesjonalnych...

#69 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 grudnia 2006 - 07:19

Chodziło mi oTwoje aluzje do Pasjansa i Sapera...

Jak wierzysz jeszcze w bajki to Twoja sprawa...


A czemu nie chodziło Ci o zestaw soft który podałeś? Wypaliłeś z kompletnymi bzdurami i zapomniałeś o temacie?

jak lubisz tę "taniochę" Windows [bo przecież wychodzi taniej], to też Twoja sprawa...

Ja nie lubię Biedronki, ani "tanich" ale za to zawodnych rzeczy... wolę zapłacić trochę więcej za coś porządnego, niż trochę mniej za coś niedopracowanego [ponad milion (?) poprawek], niestabilnego i zawodnego...

dlatego wolę Mac'a :-)


A ja nie lubię jak ktoś decyduje za mnie co mi potrzebne w komputerze a co nie, dlatego Applowi na razie dziękuje. Z Windowsem nie mam problemów.

Rozumiem, że nie wszystkie programy są pod Mac'a i wielu musi! używać windy...
to już kwestia sytuacji jaka jest w Polsce - wspierania tylko jednego jedynie "słusznego" systemu...


Tak jest, tylko nie wiem co ma sytuacja w Polsce do rzeczy.

#70 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 07:33

Kolejny mit: Macintoshem można ogrzać mieszkanie. Bujda na resorach. Nie da rady;)

#71 mig_piano

mig_piano
  • 62 postów
  • SkądŁódź [PL]

Napisano 27 grudnia 2006 - 10:26

Kolejny Mit ?

TPsa - Neostrada nie "wspiera" użytkowników MacOSX [brak sterowników do modemów neostrady]
PlusGSM nie "wspiera" użytkowników MacOSX [pomagają z ustawieniami tylko Windows'owcom]
Programy do obsługi firm nie przewidują wśród swoich użytkowników innych Systemów niż Winda

I TO NIE JEST MIT !



Przykładów można podać napewno więcej, ja podałem tylko te z którymi się zetknąłem w ciągu pierwszych 3 m-cy używania Mac'a...

Pozdrawiam :-)

#72 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 10:46

I TO NIE JEST MIT !

TPsa - Neostrada nie "wspiera" użytkowników MacOSX [brak sterowników do modemów neostrady]

Na błękitnej lini ludzie wiedzą tyle ile jest w instrukcji obsługi, tak jest zarówno z macosx jak z windowsem. Ze sterownikami niema moim zdaniem problemów, przynajmniej ja ich- po rozpracowaniu ich think different, nie miałem. A w instrukcji livebox jest bardzo przyzwoity opis instalacji na osx 10.4.x

PlusGSM nie "wspiera" użytkowników MacOSX [pomagają z ustawieniami tylko Windows'owcom]

A co tu wspierać? podpinasz modem, wpisujesz parametry- dokładnie takie same jak w windowsie, w bardzo podobny panelu sterowania-że to tak na użytek wyjśnień nazwę i się łączysz

Programy do obsługi firm nie przewidują wśród swoich użytkowników innych Systemów niż Winda


No i znów to samo, jest profesjonalne oprogramowanie do księgowania katalogowania itp... filemacher pro tylko jak przystało na profesjonalne oprogramowanie kiepsko wygląda cenowo jak na polskie warunki, ale niema rzeczy niezastąpionych, są księgowości online, janosik niedługo dojżeje do x11 itp...

Więc dalej szukaj tych swoich "niemitów"

#73 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 27 grudnia 2006 - 10:56

W formie pudła owszem. Pierwsze było Creative, ale to raczej z dyskiem 3,5" i w formie discmana :D Kiedyś myślałem, że to ma napęd optyczny i zgrywa płyty :lol:


Pierwsze było Rio z flashem ale odtwarzacz mp3

#74 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 27 grudnia 2006 - 11:09

Przestałem czytać na 3-ej stronie... Flejma zrobiliście! :shock:

#75 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 11:16

niestety było to do przewidzenia, ja przeczytałem pierwszą i otatnią... Moim zdaniem jak już jest to niech się dalej kręci... swoją drogą. Myślę że stereotypy związane z makiem już wszystkie te częściej powtarzane już wymieniono. Teraz czas je zdyskredytować.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych