Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mity o Macintoshach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

#26 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 26 grudnia 2006 - 22:23

Mit: Maki są robione z markowych komponentów.


Tak bo ja produkty firmy szajsung nie uważam za markowe :)))

Marcin1979
Wiem wiem żartowałem :)


MIT
PC-iarze są użytkownikami komputerów a macuserzy wyznawcami Appla

#27 mig_piano

mig_piano
  • 62 postów
  • SkądŁódź [PL]

Napisano 26 grudnia 2006 - 23:06

Uważasz że są w podobnej cenie do PC? Przecież są droższe gdy weźmiemy jakiegokolwiek maka i porównamy z podobnym parametrami PC, wiec moim zdaniem to nie jest mit.

Chciałbym coś od siebie dodać jakiś mit ale chyba już wszystko wymieniliście :)

Policz porownywalne oprogramowanie: MAC jest troche tanszy

Policz porownywalne oprogramowanie np dla firmy: Mac jest sporo tańszy

Policz ile zdrowia zaoszczedzasz: MAC jest bezcenny

Za nowego Mac'a zaplacisz karta ...

Pozdrawiam

#28 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 26 grudnia 2006 - 23:45

Mit Apple wymyśliło odtwarzacz mp3 i jako pierwsze zaczęło go produkować.

#29 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 grudnia 2006 - 23:46

Policz porownywalne oprogramowanie: MAC jest troche tanszy

Policz porownywalne oprogramowanie np dla firmy: Mac jest sporo tańszy


Możesz to jakoś uargumentować?

#30 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 26 grudnia 2006 - 23:49

jabka so pozadnie wykonane > ibook g4

#31 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 26 grudnia 2006 - 23:52

Możesz to jakoś uargumentować?


Pewnie ma na mysli przeogromny wybor oprogramowania kadrowo-księgowego, systemow sprzedazy i magazynowania itp ;)
Oczywiscie mozna dokupic windowsa co jeszcze bardziej "uatrakcyjnia" cene maka :)
  • PGC lubi to

#32 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 grudnia 2006 - 23:53

Mit
Apple wymyśliło odtwarzacz mp3 i jako pierwsze zaczęło go produkować.


W formie pudła owszem. Pierwsze było Creative, ale to raczej z dyskiem 3,5" i w formie discmana :D Kiedyś myślałem, że to ma napęd optyczny i zgrywa płyty :lol:

#33 mig_piano

mig_piano
  • 62 postów
  • SkądŁódź [PL]

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:09

Możesz to jakoś uargumentować?

Dolicz do ceny zakupu laptopa cenę:
- Windows
- Microsoft Office (bo OpenOffice pod winda działa żenująco) [dla firm cena powyżej 1000 zł]
- jakiś stabilnie działający i obsługujący wszystkie popularne urządzenia (typu telefony, palmy itp.) programik do synchronizacji
- Porządną książkę adresową (ta pod windą jest śmieszna)
- Program do katalogowania i wstępnej obróbki zdjęć (działający, stabilny i obsługujący urządzenia peryferyjne typu: aparaty cyfrowe, telefony z aparatem, ... itp )
- Program do katalogowania, kopiowania, konwersji tudzież nagrywania plików muzycznych
itp

jestem użytkownikiem Mac'a od niedawna [3 m-ce].
- Wcześniej przez 15 lat używałem różnych produktów firmy M...soft [ windows 3.11, 95, 98, 98SE, XP ]...
- od 5 lat poznaję różne odmiany Linuksa [Mandrake, Suse, ... Ubuntu]
Używałem komputera do gier...
potem do pracy opisowej...
potem do grafiki 2D...
wiecznie marnując masę czasu na naprawianie systemu, szukanie sterowników, instalowanie, odinstalowywanie, restartowanie ... uff!
wreszcie miałem dosyć...
chciałem mieć komputer na którym będę mógł pracować [a nie "którym" będę się zajmował]
i znalazłem Mac'a z systemem OSX...
Jestem teraz o wiele spokojniejszy przy pracy na komputerze...
czasem nawet się nudzę...

Pozdrawiam. :-)

#34 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:15

>>starymisio troche przesadzasz :) - Windows - czesto jest oem wliczony w cene - OpenOffice - ja uzywam i nie narzekam i MSoffice jest przereklamowany - jakiś stabilnie działający i obsługujący wszystkie popularne urządzenia (typu telefony, palmy itp.) programik do synchronizacji - tu sie poddaje :) - Porządną książkę adresową (ta pod windą jest śmieszna) - mozilla thunderbird - Program do katalogowania i wstępnej obróbki zdjęć (działający, stabilny i obsługujący urządzenia peryferyjne typu: aparaty cyfrowe, telefony z aparatem, ... itp ) - picassa - Program do katalogowania, kopiowania, konwersji tudzież nagrywania plików muzycznych itp - iTunes wiec tylko iSync ci pozostal to juz nie jest takie oczywiste ze maki sa lepsze w kategoriach bezwzglednych "z pudelka" co oczywiscie nie oznacza ze sa gorsze :D

#35 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:16

Dolicz do ceny zakupu laptopa cenę:
- Windows
- Microsoft Office (bo OpenOffice pod winda działa żenująco) [dla firm cena powyżej 1000 zł]
- jakiś stabilnie działający i obsługujący wszystkie popularne urządzenia (typu telefony, palmy itp.) programik do synchronizacji
- Porządną książkę adresową (ta pod windą jest śmieszna)
- Program do katalogowania i wstępnej obróbki zdjęć (działający, stabilny i obsługujący urządzenia peryferyjne typu: aparaty cyfrowe, telefony z aparatem, ... itp )
- Program do katalogowania, kopiowania, konwersji tudzież nagrywania plików muzycznych
itp

jestem użytkownikiem Mac'a od niedawna [3 m-ce].
- Wcześniej przez 15 lat używałem różnych produktów firmy M...soft [ windows 3.11, 95, 98, 98SE, XP ]...
- od 5 lat poznaję różne odmiany Linuksa [Mandrake, Suse, ... Ubuntu]
Używałem komputera do gier...
potem do pracy opisowej...
potem do grafiki 2D...
wiecznie marnując masę czasu na naprawianie systemu, szukanie sterowników, instalowanie, odinstalowywanie, restartowanie ... uff!
wreszcie miałem dosyć...
chciałem mieć komputer na którym będę mógł pracować [a nie "którym" będę się zajmował]
i znalazłem Mac'a z systemem OSX...
Jestem teraz o wiele spokojniejszy przy pracy na komputerze...
czasem nawet się nudzę...

Pozdrawiam. :-)


Z tym OpenOffice'em to bzdura, sprawdza sie doskonale, program do zdjec? Nie wszystkie firmy to agencje fotograficzne. Program do obrobki muzyki? A po luja? Program do komunikacji z telefonami? Nie spotkalem sie nigdy z takimi potrzebami pracownikow biur. A jak juz to pelno tego za darmo w sieci. Porzadnych ksiazek adresowych jest pelno i to za friko - wiekszosc klientow poczty ma calkiem niezle.

#36 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:18

MIT PC-iarze są użytkownikami komputerów a macuserzy wyznawcami Appla[/QUOTE] Tak, to prawda, tylko na odwrót. Ne wyobrażam sobie codziennie otwierać miniaka i wymienać bebechy. Nie mam takiej potrzeby. Fabryczna konfiguracja działa miodnie. I wiem, że za kilka lat pójdzie na tym OSX 10.9.9!!! A niech taki dumny i nieomylny "użytkownik" odpali jedynie słuszną "Vistę" na 5-letnim PC;) Czy jestem wyznawcą Appla? Lubię tego dziwaka, ale się do niego nie modlę. Bo WIEM, że nie zawiedzie.

#37 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:22

MIT
PC-iarze są użytkownikami komputerów a macuserzy wyznawcami Appla



Tak, to prawda, tylko na odwrót. Ne wyobrażam sobie codziennie otwierać miniaka i wymienać bebechy. Nie mam takiej potrzeby. Fabryczna konfiguracja działa miodnie. I wiem, że za kilka lat pójdzie na tym OSX 10.9.9!!!
A niech taki dumny i nieomylny "użytkownik" odpali jedynie słuszną "Vistę" na 5-letnim PC;)
Czy jestem wyznawcą Appla? Lubię tego dziwaka, ale się do niego nie modlę.
Bo WIEM, że nie zawiedzie.


Ja tez sobie nie wyobrazam codziennie grzebac w moim pececie. Ale czasem to robie. Wiesz dlaczego? BO MOGE! Moge za pare groszy kupic podzespol lepszy od mojego i wymienic. I wiem, ze za kilka lat postawie na nim Slackware pincet fefnascie.

#38 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:24

"- Fabryczna konfiguracja działa miodnie. I wiem, że za kilka lat pójdzie na tym OSX 10.9.9!!! " szczegolnie jesli to jest ostatnie ppc - moge sie zalozyc ze za max 2 lata apple wypnie sie zadem na maszyny bazujace na g4 / g5 out of the box to sa tak naprawde pozadne distro linuxa (zakladajac posiadanie suportowanego sprzetu ) = np suse a sprzet suportowany mozna kupic duzo taniej niz u apple'a dodatkowo nie przesadzal bym z tym ze jabko TAK SWIETNIE wspolpracuje z popularnym sprzetem - owszem jak sobie kupisz programik za 80 euro to obsluzy wiekszosc telefonow i kart edge/umts - ale to juz nie out of the box a do 75% sprzetu na rynku nie ma sterownikow do tego do ktorego sa - jest on zalozenia drozszy ZAWSZE open office to swietny program i jedyna wada wersji darmowej jest nieobslugiwanie wersjonowania dokumentow (czytaj zmiany / edycja / akceptacja zmian) tak pozatym SAME ++++++ = na dowolnej platformie

#39 mig_piano

mig_piano
  • 62 postów
  • SkądŁódź [PL]

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:29

>>starymisio

troche przesadzasz :)
- Windows - czesto jest oem wliczony w cene
- OpenOffice - ja uzywam i nie narzekam i MSoffice jest przereklamowany
- jakiś stabilnie działający i obsługujący wszystkie popularne urządzenia (typu telefony, palmy itp.) programik do synchronizacji - tu sie poddaje :)
- Porządną książkę adresową (ta pod windą jest śmieszna) - mozilla thunderbird
- Program do katalogowania i wstępnej obróbki zdjęć (działający, stabilny i obsługujący urządzenia peryferyjne typu: aparaty cyfrowe, telefony z aparatem, ... itp ) - picassa
- Program do katalogowania, kopiowania, konwersji tudzież nagrywania plików muzycznych
itp - iTunes

wiec tylko iSync ci pozostal

to juz nie jest takie oczywiste ze maki sa lepsze w kategoriach bezwzglednych "z pudelka" co oczywiscie nie oznacza ze sa gorsze :D

- Windows - czesto jest oem wliczony w cene

PRZEPRASZAM najmocniej !!!
zupełnie zapomniałem !!!
doliczcie jeszcze Antywirusa, firewall'a, Antyfishing'a, itd...
jeźeli oczywiście zależy wam na danych :-)

- OpenOffice - ja uzywam i nie narzekam i MSoffice jest przereklamowany

zgadzam się co do przereklamowania... jednak openoffice nie da sie w pełni porównać z Microsoft Office. Sorry! [tez zaluje bo próbowałem je porównać i chciałem wierzyć, że OpenOffice dorówna MSOffice... niestety, obektywnie patrząc THE WINNER IS MSOffice]

- Porządną książkę adresową (ta pod windą jest śmieszna) - mozilla thunderbird

Czy aby Mozilla Thunderbird to książka adresowa, czy program pocztowy ? [to bardziej pytanie, bo przyznaje, nie znam Jej ]

- Program do katalogowania i wstępnej obróbki zdjęć (działający, stabilny i obsługujący urządzenia peryferyjne typu: aparaty cyfrowe, telefony z aparatem, ... itp ) - picassa

Koszt ? [bo nie znam]

- Program do katalogowania, kopiowania, konwersji tudzież nagrywania plików muzycznych itp - iTunes

Czyli wybieramy oprogramowanie z Mac'a ?!

to juz nie jest takie oczywiste ze maki sa lepsze w kategoriach bezwzglednych "z pudelka" co oczywiscie nie oznacza ze sa gorsze

A poza tym zwracam po raz kolejny uwagę na aspekt zdrowotny [szczególnie zdrowia psychicznego :-)

Sam nadal muszę czasami [niestety] pracować również na windzie...
ale mam nadzieję, że już niedługo ;-)
Pozdrawiam

#40 mig_piano

mig_piano
  • 62 postów
  • SkądŁódź [PL]

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:34

Z tym OpenOffice'em to bzdura, sprawdza sie doskonale, program do zdjec? Nie wszystkie firmy to agencje fotograficzne. Program do obrobki muzyki? A po luja? Program do komunikacji z telefonami? Nie spotkalem sie nigdy z takimi potrzebami pracownikow biur. A jak juz to pelno tego za darmo w sieci. Porzadnych ksiazek adresowych jest pelno i to za friko - wiekszosc klientow poczty ma calkiem niezle.

Jeżeli potrafisz chociażby ponumerować strony wstawiając numer na stronie w niemal dowolnym miejscu, od dowolnej liczby, ewentualnie np. pomijając 1-szą [jak to jest w MSOffice], to daj mi znać, bo chętnie się od Ciebie tego nauczę [mówię Zupełnie serio !]

Pozdrawiam.

#41 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:36

starymisio, jak juz bardzo chcesz tego antywirusa to jest to 150 PLN na rok tak na oko, ale w jednej z instytucji panie sekretarki juz rok czasu jada bez antywirusa i nic nie ma w systemie. Firewalla masz w windzie, programy antyspyware sa za darmo, picassa jest za darmo, Thunderbird to klient poczty, ale w czym to przeszkadza aby uzywac jego ksiazki adresowej. A jesli chodzi o iTunes... doprawdy niewiele tego u ludzi widywalem i zawsze uzywali tylko do iPoda rzucajac miechem na ten program. Widac im sie nie podobal. Proponuje zasiegnac lepszej orientacji w temacie. Komputer PC do zastosowan biurowych zamyka sie w kwocie 2k z monitorem, windowsem i drukarka atramentowa.

#42 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:39

no nie - tu to ja sie nie zgodze firewall w xp to szmelc xp bez antywira to tez szmelc bedzie szybko - i jest to proszenie sie o tragedie do grafiki gimp a i tunes to tez niepotrzebny kombajn

#43 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:40

>>starymisio 1.antywiry,firewall-e itp sa freeware i jest ich od zaj....a 2.OpenOffice wg mnie jest naprawde wystarczajacy i nie wiem czego ty tam potrzebujesz ale za free z makiem tego napewno nie dostaniesz 3.Thunderbird jest super programem pocztowym z super ksiazka adresowa (nawet makowcy czasami tego uzywaja zamiast Mail-a) 4.Google Picassa - freeware 5.iTunes - tak wybieramy JEDEN program Apple ale nie to jest tematem czy Apple robi dobry soft tylko czy Mac jako calosc jest tanszy od PC 6.zdrowie psychiczne u mnie ok w domu mam 5szt (3szt dell 1 skladak 1 fujitsu) PC najmlodsza instalacja ma 3lata (2 szt chodza 24/7) a do srodka nie zagladam W OGOLE za rok wszystko do wymiany, nie mam z tym problemu a pracuje na takim sofcie ze musze miec winde a maka i tak sobie sprawie nie dlatego ze jest tanszy czy lepszy "z pudelka" tylko dla tego ze po prostu mi sie podoba i tyle

#44 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:48

Dolicz do ceny zakupu laptopa cenę:
- Windows


Trudno znaleźć laptopa na Applowskim poziomie cenowym sprzedawanego bez systemu.

- Microsoft Office (bo OpenOffice pod winda działa żenująco) [dla firm cena powyżej 1000 zł]


Rozumiem, że Office dla Mac'a jest darmowy? Gdzie się zgłosić po kopię?

- jakiś stabilnie działający i obsługujący wszystkie popularne urządzenia (typu telefony, palmy itp.) programik do synchronizacji


Rozumiem, że Missing Sync jest darmowy? Gdzie się zgłosić po kopię?

- Porządną książkę adresową (ta pod windą jest śmieszna)


Outlook jest zawarty w Office'ie.

- Program do katalogowania i wstępnej obróbki zdjęć (działający, stabilny i obsługujący urządzenia peryferyjne typu: aparaty cyfrowe, telefony z aparatem, ... itp )


Picasa?

- Program do katalogowania, kopiowania, konwersji tudzież nagrywania plików muzycznych
itp


iTunes?

Ty tak na serio to piszesz? Czy przez te rzekome 15 lat tylko pasjansy układałeś i w sapera się zmieniałeś?

#45 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:50

Ja osobiscie uwazam ze maci wcale nie sa az tak bardzo drozsze... MIT: cena maca to 10x cena pc... jesli spojrzec na to dokladniej... i przyjrzec sie baaardzo szczegolowo... to wcale a wcale nie prawda... przyklad 1: Macbook SCREEN: 13,3" CPU: Intel C2D 2,00 RAM: 2x 512DDR@667 HDD: 80GB DVD-RW: Dual Layer etc. cena: 5300 SCREEN: 14" CPU Intel CD 1,83 RAM: 512DDR HDD: 80GB DVD-RW: Dual Layer etc. Price: about 4500 Niewielka roznica cenowa, znaczna roznica w osprzecie no i Mac OS X w zestawie :> Drugi przyklad baaardzo hi-endowy (ceny zagraniczne!) Mac Pro: # Two 3.0GHz Dual-Core Intel Xeon # 16GB (8 x 2GB) # 250GB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s # NVIDIA Quadro FX 4500 512MB, Stereo 3D (2 x dual-link DVI) Cena: ~10 000$ Dual-Core Intel Xeon 3,0GHz: ~250$ (x2 so its 500%) 16GB ram (ddr2 @ 667): (8x2048MB) 8x370$ (patriot) ~3000$ NVIDIA Quadro FX 4500 512MB, Stereo 3D (2 x dual-link DVI): 3600$ (SICK!) no i tu mamy 7000$ za tylko procesory, ram i grafike... doliczmy baaaardzo fajna obudowe, dysk, naped, plyte glowna... mysle ze zamyka sie cena w 8000$-8500$ Mysle ze roznica tak wielka (jak to zazwyczaj pececiarze wyolbrzymiaja) nie jest... a badz co badz to sprzet apple i dosajem Mac OS X :)

#46 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:56

Do dupy watek. Mialo byc o mitach, a wyszlo jak zwykle: nawalanka z piecomaniakami. Po co wogole odpowiadace na takie bzdury? Na chja sie tlumaczycie, ze uzywacie Makow. Jezdze powiedzmy Volvo-i mam sie tlumaczyc, ze nie jezdze Lanosem? Moja sprawa,i tyle. Mimo ze oba jezdza i oboma przemieszcze sie z punktu A do punktu B. Pojawila sie tutaj Biedronka - no wlasnie, jeden kupi wino z Bordeaux (Mac) a inny w Biedronie Sofie (pecet) za 7 zyla. I obaj powiedza, ze pija wino. Ten drugi bedzie bedzie sie jeszcze nabijal z tego pierwszego frajera, ze przeplacil. Bo przeciez i to, i to wino....

#47 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:56

>>mikemaj nie ma zadnego sporu, to sa twoje insynuacje, to jest polemika na argumenty, wiecej uwazam ze widowsiarze (w tym watku) nie najezdzaja na appla twierdzac ze pc z windows jest lepszy lecz ze nie jest gorszy cenowo

#48 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:56

taaa ale wiesz ....karta intela gma 950 w macbooku w porownaniu do szmelca jakim jest acer/asus ...z ati lub nvidia jakos nie wypada za dobrze a ...i do szmelca mozna sobie karty pcmcia wkladac a onboard ....ma i tak to samo (wifi dvd itd) a nawet wiecej - bo dvd rw i dl ... wiec ......a suse mozna sobie za darmo possac ...i postawic

#49 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 00:58

Ja też mogę. I tobie nikt tego nie broni. twój sprzęt i robisz z nim co chcesz. Chodziło mi o to, że posiadacze Maca są miłośnikami, a nie użytkownikami komputera (w powszechnej opinii, taki stereotyp). Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ani się wywyźszać. Jestem pacyfistą i jestem za wielosystemowym ustrojem świata;), tylko jak słysze że jestem fanatykiem któregoś tam koncernu hamerykańskiego, to ripostuję. Ty też masz do tego prawo i nikt Ci tego nie broni. O Stackware'u za kilka lat nie wspominałem, ale o Viście na 5-letnim PC-cie.

#50 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 01:00

a jeszcze jedno starymisio pisze ze widnows jest be bo nie ma tego i tego pececiarze pisza ze owszem ma i to a nawet to, a makowcy co na to ze my wszczynamy wojne :) dobre to juz jest mania przesladowcza :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych