Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod - pierwsze kroki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1077 odpowiedzi w tym temacie

#51 nooorules

nooorules
  • 6 postów
  • Skądriverhead long island NY Usa

Napisano 31 grudnia 2006 - 21:34

dobry pomysł, gratuluję twórcy

#52 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 01 stycznia 2007 - 04:04

thx ;]

#53 iCerberek

iCerberek
  • 2 postów
  • SkądGliwice

Napisano 04 stycznia 2007 - 10:56

Cześć Mam iPoda od kilku tygodni i dotąd nie miałam z nim problemów .. wczoraj chciałam wrzucić kilka filmików zrobiłam tak jak radzi maslaq .. Konwertuje videorą, wchodzę w folder gdzie jest ten filmik umieszczony i niby wszystko gra. Jest w formacie mp4. Ale kiedy wchodzę w iTuns żeby dodać go to nic sie nie dzieje. Kilkanaście razy próbowałam go wrzucić i nic. Add file to library klikam ale filmu nie ma w programie .. Już nie wiem co to może być .. :( proszę o pomoc ..

#54 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 stycznia 2007 - 13:21

naprawdopodobniej film jest zle przekonwertowany, sproboj jeszcze raz tak samo lub uzyj innego programu do konwersji (szukaj "video"+"napisy" strona 3)

#55 rasputin

rasputin
  • 149 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2007 - 14:14

Cicho, kiedyś (za czasów jak Fifa 2005 była nowością) widziałem, jak w kafejce przy próbie instalacji płyta.. eksplodowała! :o Nigdy nie mów nigdy, ale sądze, że filmy tak samo jak muzykę się zgrywa, tylko dłużej :]



hehe, to samo miałem w domu
kumpel pożyczył ode mnie płytkę z grą i jak instalował to mu właśnie eksplodowała, ta sama gra.
postawił mi za to flachę, którą niezwłocznie wypiliśmy
dodam jeszcze że nie było mi szkoda tej gry bo ją dostałem jako bonus do taniej i kiepskiej drukarki canon s ileśtam

Cześć
Mam iPoda od kilku tygodni i dotąd nie miałam z nim problemów .. wczoraj chciałam wrzucić kilka filmików zrobiłam tak jak radzi maslaq ..
Konwertuje videorą, wchodzę w folder gdzie jest ten filmik umieszczony i niby wszystko gra. Jest w formacie mp4. Ale kiedy wchodzę w iTuns żeby dodać go to nic sie nie dzieje.
Kilkanaście razy próbowałam go wrzucić i nic. Add file to library klikam ale filmu nie ma w programie ..
Już nie wiem co to może być .. :( proszę o pomoc ..



ja próbowałem i jeszcze popróbuję
teledyski mam bez głosu, a moje ukochane filmy Marka Koterskiego nie chcą się skonwertować, a to jedyne filmy jakie chce mieć w ipodzie, są jak biblia, włączam je losowo i słucham tekstów.

#56 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 04 stycznia 2007 - 20:55

jak to jest z podlanczaniem ipoda do wiezy??moja stara mp3 musialem wyciszyc na maxa i podlanczalem zwykleym kabelkiem i glos ustawialem na wiezy,a ipoda jak wyciszam to pozniej na wiezy nic nie slysze:/glos musze regulowac na ipodzie a i tak musze dac na maxa zeby bylo dobrze slychac:/czy ipoda mozna podlanczac zwyklym kablem??

#57 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 04 stycznia 2007 - 21:05

tak zwykly chinch -> jack 3,5mm, ustawiasz na full i regulujesz na swoim wzmacniaczu z zestawu hi-fi

#58 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 stycznia 2007 - 22:14

@rasputin & inni leniwcy - sprobujcie tak :)
  • rasputin lubi to

#59 stessa

stessa
  • 5 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 05 stycznia 2007 - 23:41

Jestem nowym użytkownikiem iPoda Shuffle 1 Gb, właściwie to mam go od wczoraj :) i mam pewien problem. Przeczytałam całą tą instrukcję i jest naprawdę świetna.... tylko że nie do mojego iPoda, bo nigdzie nie pisze na ten temat czy do tego rodzaju można wgrywać inne pliki i czy w nich można przenosić dane z jednego komputera na drugi. Niby mam zaznaczone Enable disk use, ale kompletnie nie rozumiem gdzie się te pliki umieszczają... jeszcze wczoraj (ale na innym komputerze) gdy weszłam z Mojego Komputera na iPoda to miałam foldery, a u siebie na kompie nie mam nic choć mam załadowanego iPoda!!! Czy ktoś się może orientuje w tej kwestii??

#60 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 stycznia 2007 - 02:12

co to znaczy "wgrywac inne pliki"? pewnie shuffla ma tak samo jak "wieksze" ipody czyli katalogi ktore widzisz sa stworzone automatycznie przez itunes i nie nalezy ich ruszac stworz sobie jakis katalog i do niego wrzucaj pliki ktore chcesz przenosic jak na przenosnym dysku, unikniesz balaganu i przypadkowych pomylek

#61 iNicpon

iNicpon
  • 257 postów
  • SkądKRK

Napisano 06 stycznia 2007 - 13:39

ja wrzucam swoje pliki ktore przenosze do notatek, iPodowi nic sie nie dzieje a ja mam spis plików drzemiących w iPodzie

#62 baduś

baduś
  • 1 postów

Napisano 06 stycznia 2007 - 15:30

A zgrywając muze na Ipoda, mozna zachowac ją w takich folderach w jakich jest na kompie, czy Ipod musi ją "rozłożyć" po swojemu? problem polega na tym ze muze na kompie mam porozkładaną odpowiednio w folderach, ale wiekszośc plikow nie ma uzupełnionych nazw (opcja we właściwościach)albumów, wykonawców itp. Czy jedynym wyjsciem do utrzymania porządku w Ipodzie jest uzupełnianie tych informacji pojedyńczo dla kazdego utworu?! Help me please...

#63 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 06 stycznia 2007 - 15:49

A zgrywając muze na Ipoda, mozna zachowac ją w takich folderach w jakich jest na kompie, czy Ipod musi ją "rozłożyć" po swojemu? problem polega na tym ze muze na kompie mam porozkładaną odpowiednio w folderach, ale wiekszośc plikow nie ma uzupełnionych nazw (opcja we właściwościach)albumów, wykonawców itp. Czy jedynym wyjsciem do utrzymania porządku w Ipodzie jest uzupełnianie tych informacji pojedyńczo dla kazdego utworu?! Help me please...


niestety, musisz sobie poradzić samodzielnie. Skorzystaj sobie z wbudowanej w iTunes funkcji edycji id3 tagów. Inaczej raczej iTunes zaburzy ci porządek, ale obiektywnie patrząc później jest bardziej wygodnie korzystać z piosenek. W przypadku gdy zgrywasz płyty poprzez iTunes to masz możliwość ściągania z internetu automatycznie danych piosenek z bazy CDDB.

#64 iNicpon

iNicpon
  • 257 postów
  • SkądKRK

Napisano 06 stycznia 2007 - 16:14

Czy jedynym wyjsciem do utrzymania porządku w Ipodzie jest uzupełnianie tych informacji pojedyńczo dla kazdego utworu?! Help me please...


nazwe albumu czy artystę mozesz dodawac dla kilku piosenek jednoczesnie, nie musisz robic tego pojedynczo, po prostu zaznacz piosenki w ktorych chcesz zmienic tagi i wtedy zmienisz dla wszystkich zaznaczobym piosenek

ps. na poczatku trudno sie przyzwyczaic do iPodowego i iTunsowego sposobu układania, ale pozniej jest juz tylko lepiej ;]

#65 Sheila

Sheila
  • 3 postów

Napisano 06 stycznia 2007 - 18:06

Czy można wrzucać filmiki na iPoda nano 2gb?

#66 iNicpon

iNicpon
  • 257 postów
  • SkądKRK

Napisano 06 stycznia 2007 - 18:08

chyba tak, ale na linuxie, poczytaj na stronce iPodLinuxa

#67 meme

meme
  • 1 postów

Napisano 06 stycznia 2007 - 19:28

Jak zaczac Witam, moj post bedzie kompletnie niedorzeczny, ale trudno. Wlaczylam iPoda i nie wiem, jak przesuwac w Menu wszystko. :((

#68 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 stycznia 2007 - 19:41

nie ma jeszcze sprawnego ilinuxa na nano 2g, chyba ze mnie cos ominelo?

polecam programik tag&rename do opisywania utworow, sciaga informacje i okladki z cddb lub amazona i ma wszystko co masz w itunes a nawet wiecej ;)

[edit]

w menu na iopodzie? raczej sie nie da, mozesz tylko wlaczyc i wylaczyc poszczegolne elementy menu w settings>main menu, pojedynczych utworow playlist itp nie mozesz przesuwac z samego ipoda

#69 iNicpon

iNicpon
  • 257 postów
  • SkądKRK

Napisano 06 stycznia 2007 - 19:44

Witam, moj post bedzie kompletnie niedorzeczny, ale trudno. Wlaczylam iPoda i nie wiem, jak przesuwac w Menu wszystko. :((


buahhaha :D przesuwasz kółkiem dotykowym (tylko lekko dotykajac, tak jakbys przesuwał palcem po samej powierzchni wody :)

[edit] jesli dobrze Cie zrozumiałem
  • 51m0n lubi to

#70 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 stycznia 2007 - 23:31

Witam, moj post bedzie kompletnie niedorzeczny, ale trudno. Wlaczylam iPoda i nie wiem, jak przesuwac w Menu wszystko. :((


http://myapple.pl/at...=1&d=1168122497

Analogicznie możesz kręcić w drugą stronę.

Zatwierdza się przyciskiem w środku, cofa się menu ;)

#71 inzKulozik

inzKulozik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 stycznia 2007 - 10:29

polecam programik tag&rename do opisywania utworow, sciaga informacje i okladki z cddb lub amazona i ma wszystko co masz w itunes a nawet wiecej ;)


A 30 dolców na zakup dasz?... ;->

#72 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 stycznia 2007 - 13:24

konto na itunes tez musisz chyba miec zeby przez itunes okladki sciagac mozesz otagowywac pliki z cddb przy ripowaniu cdex'em albo eac'em, oba sa darmowe zostaje tylko zeskanowac okladke / sciagnac z cdcovers.cc i dodac w itunes nie ma rozwiazan idealnych :)

#73 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 08 stycznia 2007 - 00:10

dodałem na samym dole małą wskazówke jeżeli ktoś nie wie (ja teraz na to dopiero wpadłem)

#74 all999

all999
  • 446 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2007 - 15:21

"będziemy mieli je wszystkie w katalogu "compilations" w katalogach z nazwami albumów" Ja nie mam katalogu 'compilations' w albumach:(

#75 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 08 stycznia 2007 - 16:31

Dołączona grafika

masz a u mnie jest




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych