Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pobieranie filmików z Apple.com


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 iRaduchi

iRaduchi
  • 94 postów

Napisano 09 marca 2010 - 15:49

Witam, Jestem kolekcjonerem rzeczy związanych z Apple oraz prowadzę, nazwijmy to, prywatną działalność na rzecz szerzenia poparcia dla tej firmy. Poprostu staram się wyjaśniać bez przymusu ludziom, że Apple to właściwie jedyna firma, która nie robi prowizory, lecz dopracowuje wszystko i pod każdym względem. Często potrzebne mi są do tego właśnie jakieś multimedia od Apple. Są nimi na przykład filmy z witrymy Apple. Czasami nie miałem problemu z ich pobraniem. Jednak ostatnimi czasy najprawdopodobniej HTML5, który Apple stosuje do budowy swej strony, spowodował brak takiej możliwości. Do pobierania używam wtyczki DownloadHelper w przeglądarce Firefox. Jednak właśnie ona przestała reagować na multimedia z Apple.com. Wiem, że kiedyś możliwość zapisu filmu z Apple.com dawał QTP Pro, ale ja go nie posiadam i raczej nigdy już go nie kupię ze względu na QTP X. Czy ktoś wie jak mi pomóc - to znaczy jak pobierać filmy z Apple.com? Proszę o pomoc i z góry dziękuję. P.S. Multimediów Apple'a nigdzie nie zamieszczam w internecie. Stosuje je jedynie do użytku prywatnego.

#2 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2010 - 15:56

"Poprostu staram się wyjaśniać bez przymusu ludziom, że Apple to właściwie jedyna firma, która nie robi prowizory, lecz dopracowuje wszystko i pod każdym względem." TY mało wiesz o życiu :)

#3 mech

mech
  • 96 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 marca 2010 - 16:03

staram się wyjaśniać bez przymusu ludziom, że Apple to właściwie jedyna firma, która nie robi prowizory, lecz dopracowuje wszystko i pod każdym względem.


Jesuse. To straszne co napisałeś. Brzmi tak sekciarsko.
Widać jeszcze nie poznałeś dobrze Apple. Ja mam już 3 komputer Apple i zapewniam - jest tam wiele prowizory.

#4 rafals

rafals
  • 418 postów

Napisano 09 marca 2010 - 16:30

Nie psujcie jego perfekcyjnego jabuszkowego swiata:). Niech sie sam przekona z czasem. A tak na marginesie to nie znam sposobu na sciaganie filmow z apple.com Wiem ze jezeli chodzi o keynotes to sa w itunes na podcascie appla. A reszta tych pieknych vidio o tym jak to sie robi i jakie to jest dobre i perfekcyjnie to nie wiem gdzie szukac:). A tak pozatym to apple marketing to ma bez prowizorki:) recz wzorowy od stworzenia wizerunku firmy po stworzenie checi posiadania ich produktow:). I widzicie jak dziala:).

#5 KP

KP
  • 88 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 marca 2010 - 16:45

Jeśli zawodzą jakieś oczywiste rozwiązania, to zawsze możesz spróbować „wygrzebać" adres danego filmu - albo poprzez „view source", albo poprzez Window->Activity

Jak już go znajdziesz, wystarczy zrobić z niego link w dokumencie, który otworzy ci się jako strona w Safari - ja kiedyś wrzucałem to do Worda i wybierałem opcję, „zapisz jako stronę WEB", a potem otwierałem w Safari, „right-click" na linku i opcja „download linked file" i za chwilę masz u siebie...
Trochę to naookoło, ale działa...

Na przykład dla filmu o iPadzie dotarłem w końcu do adresu: ...movies.apple.com/media/us/ipad/2010/tours/apple-ipad-video-us-20100127_848x480.mov (wcześniej tylko http://) i po chwili zacząłem ściągać plik ok 150 MB...

#6 iRaduchi

iRaduchi
  • 94 postów

Napisano 09 marca 2010 - 16:56

Nie psujcie jego perfekcyjnego jabuszkowego swiata:).


Och, dziekuje ^^.
Dobrze, uznajmy, iż Apple potrafi odstawić czasem jakiś nieładny numer w związku z dopracowaniem swoich produktów. Jednak sami musicie przyznać, że nikt nie pobije Apple jeśli chodzi o system operacyjny, a on jest przecież najważniejszy...
Aha, a w tym idealnym światku siedzę już 4 rok. Wiem, wiem, że to może i nie jest tyle co niektórzy starzy bywalce siedzący w tym już naście lub wiecej lat. Jednak jeśli śledzi się, szuka, kompletnie zanuza w tym wszystkim calodniowo, przez okrągły rok, to chyba mam prawo do dyskusji... Naprawdę, uważam, że nie brak mi wiedzy. A jeśli chodzi o doświadczenie, to z każdym dniem zdobywam go coraz wiecej.

W każdym razie, bardzo proszę, wróćmy do tematu...

---- Dodano 09-03-2010 o godzinie 17:25 ----

Jeśli zawodzą jakieś oczywiste rozwiązania, to zawsze możesz spróbować „wygrzebać" adres danego filmu - albo poprzez „view source", albo poprzez Window->Activity

Jak już go znajdziesz, wystarczy zrobić z niego link w dokumencie, który otworzy ci się jako strona w Safari - ja kiedyś wrzucałem to do Worda i wybierałem opcję, „zapisz jako stronę WEB", a potem otwierałem w Safari, „right-click" na linku i opcja „download linked file" i za chwilę masz u siebie...
Trochę to naookoło, ale działa...

Na przykład dla filmu o iPadzie dotarłem w końcu do adresu: ...movies.apple.com/media/us/ipad/2010/tours/apple-ipad-video-us-20100127_848x480.mov (wcześniej tylko http://) i po chwili zacząłem ściągać plik ok 150 MB...


Bardzo podoba mi się Twoja metoda. Jednak gdy film ma mi się pobierać okazuje się natychmiast, że po wszystkim i zostaje pobrana tylko... powiedzmy ikonka... Hmm... Kurcze, szkoda.

#7 KP

KP
  • 88 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 marca 2010 - 17:59

A co dokładnie robisz? Jeśli „walczysz" o film o iPadzie, to sprawdź końcówkę linku - ...ipad-video-us-20100130_r848-9scie.mov nic nie da - dopiero -ipad-video-us-20100127_848x480.mov działa. „Activity" pokazuje ten pierwszy, a do tego drugiego dotarłem porównując informacje z adresu pliku .jpg, który wyświetla się na początku ładowania filmu... (też w „Activity") - zastąpiłem jeden drugim... i zadziałało.

#8 iRaduchi

iRaduchi
  • 94 postów

Napisano 09 marca 2010 - 18:20

Znalazłem źródło z końcówką mov no i dzieje się to co się dzieje. Aha, staram się pobrać iPad ad.

#9 KP

KP
  • 88 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 marca 2010 - 18:30

ok... użyj adresu: movies.apple.com/media/us/ipad/2010/ads/apple-ipad-ad-meet_ipad-us-20100307_848x480.mov u mnie idzie... Powodzenia!

#10 iRaduchi

iRaduchi
  • 94 postów

Napisano 09 marca 2010 - 18:57

Ok, poszło mi przez DownloadHelpera w Firefoksie, za pomocą adresu, który mi podałeś. Nie wiem dlaczego, ale w Safari, ani też w Firefox to nie chce mi działać według Twojej instrukcji. Kuurcze, pewnie znowu coś robię nie tak... A chciałbym, bo Twój sposób wydaje mi się bardzo prosty, a przede wszystkim przydatny (bo z tym co ja się bawię to nigdy nie wiadomo). Bardzo dziękuje ^^. Oby działało i w innych przypadkach. Dziękuję ^^

#11 iRaduchi

iRaduchi
  • 94 postów

Napisano 14 marca 2010 - 16:44

Natknąłem się na nowy problem... O ile film na przykład właśnie o iPadzie otwierał się w swoim własnym okienku, to inne otwierają się w takim wyskakującym. W ów czas nie mogę znaleźć źródła filmu, a jedynie adres do strony, na której mogę go wyświetlić. Przykładowo film o unibody i baterii MacBooka Pro:
Apple (Polska) - MacBook Pro - Przedstawiamy nową rodzinę MacBook Pro.

#12 KP

KP
  • 88 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 marca 2010 - 07:13

Usiadłem wczoraj na chwilę przy tych filimikach - i też*nic nie poradziłem. )-: Pewnie jest jakiś sposób, ale ja go nie znam.

#13 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 15 marca 2010 - 08:08

Natknąłem się na nowy problem... O ile film na przykład właśnie o iPadzie otwierał się w swoim własnym okienku, to inne otwierają się w takim wyskakującym. W ów czas nie mogę znaleźć źródła filmu, a jedynie adres do strony, na której mogę go wyświetlić. Przykładowo film o unibody i baterii MacBooka Pro:
Apple (Polska) - MacBook Pro - Przedstawiamy nową rodzinę MacBook Pro.


Jeśli chodzi o ściąganie na dysk to na Safari, praktycznie czysty Snow Leo, po prostu czekam aż się ściągnie i potem prawy klik na okienku filmu i "save as QT movie" i już - nagrany na dysku. Jest też opcja "save as source".

Zajmuje się tym QuickTime plug-in, ver. 7.6.3, czyli standardowy pod Snow, nie mam QT Pro.


Przed chwilą sprawdziłem na tym o unibody z linku i działa.
Chyba, że czegoś nie zrozumiałem, ale z pierwszego posta wynika, że chodzi o zapis na dysku.

#14 iRaduchi

iRaduchi
  • 94 postów

Napisano 15 marca 2010 - 16:44

Usiadłem wczoraj na chwilę przy tych filimikach - i też*nic nie poradziłem. )-: Pewnie jest jakiś sposób, ale ja go nie znam.


W każdym razie dziękuję za pomoc ^^

Jeśli chodzi o ściąganie na dysk to na Safari, praktycznie czysty Snow Leo, po prostu czekam aż się ściągnie i potem prawy klik na okienku filmu i "save as QT movie" i już - nagrany na dysku. Jest też opcja "save as source".

Zajmuje się tym QuickTime plug-in, ver. 7.6.3, czyli standardowy pod Snow, nie mam QT Pro.


Przed chwilą sprawdziłem na tym o unibody z linku i działa.
Chyba, że czegoś nie zrozumiałem, ale z pierwszego posta wynika, że chodzi o zapis na dysku.


Nie, nie, wszystko ok. Jeśli rzeczywiście QTPX zachowuje się pod Snow tak samo jak QTP Pro to będę bardzo rozradowany. Jednak najprędzej sprawdzę to piątek, ponieważ dopiero wtedy może będę miał 10.6. Jak już coś zdziałam to napiszę. Dziękuję ^^

#15 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 marca 2010 - 22:41

Niektóre filmiki są dostępne legalnie za darmo z iTunes z kanałów Apple'owskich ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych