Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprzęt z firm zajmujących się recyclingiem...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 chstrzelczyk

chstrzelczyk
  • 101 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 marca 2010 - 15:37

Witam, na wstępie zaznaczam - jeżeli umieściłem post w niewłaściwym dziale, proszę*o jego przeniesienie i przepraszam za zamieszanie. Zastanawia mnie jedna kwestia - czy istnieje techniczna możliwość, odkupienia używanego - sprawnego lub nie, sprzętu od jakiejkolwiek firmy zajmującej się recyclingiem sprzętu? Najbardziej zależy mi na częściach - konkretnych komponentach - które pomogłyby mi ożywić kilka posiadanych przeze mnie komputerów. Pomyślałem o firmach o takiej specyfice, ze względu na cenę oraz szeroki przekrój towaru który posiadają. Czy ktoś próbował zrobić coś takiego lub posiada jakieś informację na ten temat? Pozdrawiam

#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 marca 2010 - 15:11

a napisz czego szukasz, bo jestem przed oddaniem kawałka sprzętu:) od nich chyba się łatwo nie odkupi przez jakieś formalności.

#3 chstrzelczyk

chstrzelczyk
  • 101 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 marca 2010 - 14:57

Witam, przeoczyłem zupełnie Twoją odpowiedz. Jak dużo masz sprzętu do oddania i co to takiego będzie? Udało mi się nawiązać kontakt z jedną firmą - niestety spory kawałek od Wrocławia. Skupują sprzęt od 50 gr za kilogram, odsprzedadzą mi za 1 - 1,5zł za kg. Pozwolą mi pogrzebać i powybierać sobie konkretne części - to miłe z ich strony. Nie mają jednak dużej ilości sprzętu - przeważnie same PC, czasami jakaś paczka laptopów. Działają dopiero od 6 miesięcy - może z czasem coś się ruszy. Pozdrawiam

#4 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 marca 2010 - 17:56

Aż wstyd ale kiedyś grzebałem xD w takiej skrzynce obok Vobisa i wyciągnąłem Sony Ericsson K750i z "opuchniętą" baterią. Kupiłem nową i telefon działał.... przez pół roku ale działał ;)

#5 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 marca 2010 - 18:16

Sporo takich firm powstało właśnie po to, żeby skupować do "recyklingu", a później te rzeczy widać na allegro

#6 Thomaszek

Thomaszek
  • 220 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 17 marca 2010 - 21:55

Skrzynka koło Vobisa :D? Nie słyszałem. A laptopy jakieś jakby ktoś miał to chętnie kupię na kilogramy. Parametry nie ważne, bo potrzebuję to na studiach.

#7 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 18 marca 2010 - 07:51

Skrzynka koło Vobisa :D?


Taka podobna do takich do segregowania baterii. Kiedyś w Mikołowie była na zewnątrz sklepu ale ze względu na powiększające się "grzebanie" klientów... wstawili ją do środka przy kasie ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych