Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pomocy-ibook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawel

pawel
  • 4 postów

Napisano 28 sierpnia 2005 - 13:49

Witam jestem nowym użytkownikiem ibooka. Dzisiaj rano po załączeniu kompa zauważyłem,że zasilacz przestał ładowac baterię. Dioda zapaliła się na zielono a potem bursztynowa,następnie zgasła całkowicie. Po wyłączeniu i załączeniu zasilania powtórzyło się to samo. Czy jest to uszkodzenie zasilacza czy kompa. Ibook na dwa miesiące. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Paweł

#2 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 28 sierpnia 2005 - 13:59

wiem, że to ci nie pomoże ale swojego czasu u mnie się okazało że gniazdko w ścianie trzeba naprawić :oops:

#3 pawel

pawel
  • 4 postów

Napisano 28 sierpnia 2005 - 14:05

To nie gniazdko,sprawdzałem.

#4 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 28 sierpnia 2005 - 15:22

Jesli ma gwarancje to w poniedzialek wyslij/przynies do serwisu Sadu . Sprobuj moze miernikiem zmierzyc czy jest napiecie na wyjsciu zasilacza ?

#5 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 28 sierpnia 2005 - 16:26

Ostatnio widziałem gdzieś info, że Apple wymienia baterie w całej serii iBooków, bo padają jak muchy. Bateria w iBook'u mojej przyjaciółki też padła, ale nie wiem czy tak z dnia na dzień. Podejrzewam, że to bateria. A co pokazuje wskaźnik na baterii? Świeci sie/mruga po wciśnięciu przycisku? Jeśli kupiłeś iBooka w SADzie, to nie masz problemu. Zadbaj tylko o to, żeby w miare możliwości stwierdzono czy to wina komputera czy baterii przed wysłaniem do serwisu, bo jeśli to tylko bateria, a oni wyślą całego kompa, to niepotrzebnie stracisz na jakiś czas Twojego "małego białego przyjaciela" ;)

#6 pawel

pawel
  • 4 postów

Napisano 28 sierpnia 2005 - 18:28

Bateria jest w porządku.Komputer normalnie pracuje,wygląda że zasilacz padł. Jutro zadzwonie do SAD-u,zobaczymy co powiedzą.Komp jest na gwarancji. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam Paweł

#7 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 sierpnia 2005 - 00:30

Możliwe, że to ani nie zasilacz, ani bateria, mój brat miał podobny problem z iBookiem, nieładowała sie bateria ponieważ w komputerze był uszkodzony moduł do ładowania, takie małe coś. Wysłał komputer do SADu, tam to wymienili i teraz iBooczek śmiga jak marzenie. Podobno ten układ bardzo często pada w iBookach (niestety)

#8 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 29 sierpnia 2005 - 19:49

Ja miałem to samo w swoim iBooku G4 14 cali. Objawy były identyczne jak u Ciebie, więc nie będe się powtarzał. No, może z tą różnicą, że dało się ładować akumulator kiedy komputer był wyłączony. Musisz sprawdzić ważną rzecz: mianowicie przytknij zasilacz do ucha (albo odwrotnie :) ) i posłuchaj jakie wydaje dzwięki. Bardzo ciche brzęczenie jest naturalne (głośniejsze jest, co ciekawe, w momencie kiedy iBook jest wyłączony), ale u mnie było dość głośne. Przyczyną awarii okazał się zasilacz, który SAD wymienił mi w ciągu ok.2 tygodni.

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2005 - 21:31

Ostatnio widziałem gdzieś info, że Apple wymienia baterie w całej serii iBooków, bo padają jak muchy.

Nie gdzieś tylko na stronie SADu :wink:

#10 pawel

pawel
  • 4 postów

Napisano 29 sierpnia 2005 - 21:34

Dzisiaj po rozmowie z serwisem zasilacz pojechał do SAD-u.

#11 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2005 - 21:53

Ale numer baterii również sprawdź - dla świętego spokoju. Najwyżej obie sprawy załatwisz za jednym przelotem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych