Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Leopard Snow a działanie Adobe CS2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrzej_GG

Andrzej_GG
  • 17 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 14:43

Witam wszystkich. Szukałem trochę*informacji, ale za dużo nie znalazłem, a czasu mam mało, bo muszę szybko podjąć decyzję o kupnie. Mam iMac'a 2Ghz Intel C2D (4Gb Ramu, 667MHz), system Tiger (10.4.11) Używam pakietu Adobe CS2 i działa to bez zastrzeżeń. Mam możliwość kupna w stanach system Leopard Snow BOX Set. Czy pracuje ktoś z Was na Adobe CS2 naMac'u Intelowym z Leopardem Snow? Czy są jakieś problemy z uruchamianiem programów z CS2? Czy pracuje stabilnie? Czy raczej tylko CS4 będzie działał. Narazie mam inne wydatki, więc przesiadka na CS4 musi poczekać i jestem zmuszony pracować na CS2. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

#2 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 lutego 2010 - 14:55

CS2 jest o ile pamiętam pod PPC na Intelu to on ogólnie kiepsko chodzi (kiedyś miałem triala) zainwestowałbym jednak w update PS'a lepiej

#3 Andrzej_GG

Andrzej_GG
  • 17 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 22:56

Teoretycznie jest pod PPC. W biurze mam PowerMaca G5 i tam też jest CS2 Professional, a w domu mam iMaca na intelu i też mam tutaj pakiet CS2 ale standard, no i nie zauważyłem żeby kiepsko chodził, a pracuję na CS2 codziennie w firmie i w domu. A w domu iMac dostaje ostro po robocie, duże pliki.

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 lutego 2010 - 23:00

wiem, jest rosetta w końcu nie wiem, ja miałem tylko triala jak go włączyłem to się złapałem za głowę patrząc jak się wlecze na moim nowym komputerze (miniak wtedy) jak zainstalowałem triala CS3 to jakbym zobaczył rakietę ;)

#5 Andrzej_GG

Andrzej_GG
  • 17 postów

Napisano 28 lutego 2010 - 10:13

Na akurat u siebie nia mam rosetty na iMacu, więc wygląda na to, że CS2 nie jest tylko pod PPC. Tylko ciekawe jak będzie chodził pod Leopardem Snow.

#6 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lutego 2010 - 10:30

jeżeli masz tygrysa na intelu to masz od razu Rosettę. nie masz wyboru
jeżeli nawet tego nie widzisz - to dobrze, na tym to ma polegać

nie, CS2 jest tylko pod PPC
http://www.adobe.com...lmacsupport.pdf

#7 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 28 lutego 2010 - 10:31

Roberto no ale chyba nie chcesz napisac,ze komfortowo pracuje sie na mini w jakimkolwiek CS ;) Pracuje na CS2 , na Mac Pro i MacBook Pro. Smiga wysmienicie. Nie napisze jednak czy to zasługa Rosetty, chodz zainstalowana została na obydwu komputerach.

#8 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 28 lutego 2010 - 10:40

tylko CS4 ma wsparcie dla snow leoparda - niestety - jest to oficjalne stanowisko Adobe

#9 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lutego 2010 - 10:43

ArrasB - wszystko zależy od tego co się robi. więc tak - można komfortowo działać na mini w jakimkolwiek CS pomijam też już trochę to, że w miarę updateów Tygrysa Rosetta też była udoskonalana a na nowszym tygrysie nie próbowałem odpalać cs2

#10 Andrzej_GG

Andrzej_GG
  • 17 postów

Napisano 28 lutego 2010 - 13:24

Aha. Co do rosetty to nie wiedziałem :) Czyli skoro oficjalne stanowisko Adobe jest takie, to wygląda na to, że nie ma sensu CS2 instalować na Snow. Stanowisko stanowiskiem, a praktyka jak wygląda? Ktoś próbował? Zastanawiam się czy nie spróbować :) Jak nie pójdzie to trudno, poczekam wtedy na zakup update do CS4. Chyba, że zainstalować dwa systemy Tigera na którym przez jakiś czas jeszcze by pracował CS2 i Snow... ale czy to ma sens?

#11 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 28 lutego 2010 - 13:30

CS3 nie smiga na snow leopardzie to wiem, ale kupujac snow leoparda masz prawo do down grade'u do leoparda ;)(z tym ze musisz sobie nośnik załatwić), takze jest jakies rozwiazanie (a przy leo niestety nie wiem jak wyglada z CS2), a jak tak spraw wyglada to nie lepiej poczekac na nadchodzace CS5 a teraz "pomeczyc" sie na CS2 troche dluzej?

#12 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 28 lutego 2010 - 13:33

Z tym downgradem to nigdy o tym nie słyszałem. Odwrotnie to tak, musisz mieć leo by zainstalować upgrade do SL. Nie żebym się jakoś tym przejmował, ale żeby się ktoś nie nadział w razie kontroli.

#13 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lutego 2010 - 13:44

maslaq - skąd info o downgradzie? CS3 chyba działa (z jakimiś drobnymi oporami chyba)? ale fakt - chyba lepiej poczekać na 5

#14 Andrzej_GG

Andrzej_GG
  • 17 postów

Napisano 28 lutego 2010 - 14:12

No tak, tylko CS5 będzie pewnie nieźle kosztował :) Ale może warto poczekać na niego. A co myślicie o kupnie Leoparda Snow BOX (z iWork i iLife) w USA? Bo właśnie mam okazję i nie wiem czy jest sens. Napewno będzie taniej. W opcji instalacji jest język polski. Chyba minusem jest to, że nie będzie wsparcia technicznego w Polsce. Czy się mylę?

#15 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 28 lutego 2010 - 14:21

@Roberto [UniMacTech] 10.6 systems downgraded to 10.5? choćby i stad, oraz z licencji snow leoparda
CS3 nisetety nie smiga na snow leo ... rozmawiałem z paroma osobami o tym i nikomu nie działał

No tak, tylko CS5 będzie pewnie nieźle kosztował :) Ale może warto poczekać na niego.
A co myślicie o kupnie Leoparda Snow BOX (z iWork i iLife) w USA? Bo właśnie mam okazję i nie wiem czy jest sens. Napewno będzie taniej. W opcji instalacji jest język polski. Chyba minusem jest to, że nie będzie wsparcia technicznego w Polsce. Czy się mylę?


nie będzie aż tyle Cie kosztował bo wtedy wykupisz sobie tylko upgrade z CS2 do CS5 (a pewnie taki będzię dostępny)

nie wiem jak na to licencja oprogramowania i polskie prawo podchodzi do programów kupionych za oceanem

#16 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lutego 2010 - 16:15

hm, no z tego mi wygląda, że jest to niejasne z przewagą na nie (jakiś jeden ktoś tak powiedział, nic na piśmie, a licencja i odp. z apple mówią że nie właśnie) chyba, że coś źle zrozumiałem ;)

#17 Jabko

Jabko
  • 231 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 lutego 2010 - 17:00

To wtrącę się i ja. Mam SL na iMacu intelowskim (iMac alu), 4 GB RAMu i u mnie wszystko działa z CS2. Nie zauważyłem żebym czegoś nie mógł zrobić w CS2 tylko dlatego, że używam SL.

#18 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lutego 2010 - 17:03

Pytanie tylkp po co robić upgrade do Snow Leoparda skoro głównie używasz CS2?

#19 Andrzej_GG

Andrzej_GG
  • 17 postów

Napisano 28 lutego 2010 - 17:37

To wtrącę się i ja. Mam SL na iMacu intelowskim (iMac alu), 4 GB RAMu i u mnie wszystko działa z CS2. Nie zauważyłem żebym czegoś nie mógł zrobić w CS2 tylko dlatego, że używam SL.


Czyli u Ciebie działa? I nie masz problemów?

A zmienić na SL mam chęć dlatego, że po prostu chcę :)
Pora na zmiany. Już długo na Tigerze pracowalem.

#20 Jabko

Jabko
  • 231 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 marca 2010 - 08:22

Czyli u Ciebie działa? I nie masz problemów?

A zmienić na SL mam chęć dlatego, że po prostu chcę :)
Pora na zmiany. Już długo na Tigerze pracowalem.


Nie mam ŻADNYCH problemów. Tylko od razu, przed ponownym wgraniem CS2, zaktualizuj system do 10.6.2. Chyba, że zrobisz instalkę jako update na 10.5. Nie ma rewelacji co do działania, ale pracuje wszystko normalnie. Nie zauważyłem jakichś problemów. Wbrew opiniom działa też CS3. Oczywiście lepiej, ale też i lepiej działał na 10.5 więc nic dziwnego.

#21 Andrzej_GG

Andrzej_GG
  • 17 postów

Napisano 02 marca 2010 - 17:28

To spoko. Będzie trzeba zainstalować i poprostu samemu się przekonać. A potem kupić upgrade na cs( jak się już pojawi

#22 max00r

max00r
  • 7 postów

Napisano 08 marca 2010 - 18:01

Pracowałem na intelu i CS2 przez 2 lata, chociaż miałem CS3, ale inni w firmie nie mieli :) Później zupgradowaliśmy się na CS4 i oczywiście Ci którzy maja starsze maczki zaczęli głośno miauczeć, bo CS4 się muli. U mnie oczywiście komfort pracy się polepszył. Zainstalowałem snow leoparda, bo co mi tam i oczywiście zaczęły się krzaki. Przy zapisywaniu plików programy się wywalają. Obojętnie czy to photoshop, czy indesign. Upgradowałem system, pakiet adobe, czekałem na jakieś wieści i w końcu nie wytrzymałem. Zainstalowałem na powrót leoparda. SL syf!!! ;) Ogólnie zaświadczam wszem i wobec, że CS2 zaiwania leopardzie i intelu jak mały śledź po beczce. Wydaje mi się, że śmiga nawet szybciej od CS4... pozdrawiam

#23 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 09 marca 2010 - 09:26

Ja mam teraz CS4 na Tigerze (MacMini C2D 2.0 4 GB RAM) i po przesiadce z CS3 zauważyłem nieznaczne przyspieszenie pracy - nic się nie muli, nic nie wykrzacza. Mam w pudełku Leoparda, ale go nie instaluję, bo po co, skoro wszystko śmiga ok.

#24 svistakk

svistakk
  • 142 postów

Napisano 11 marca 2010 - 19:49

Hmmm no bardzo ciekawe rzeczy, że wszystko działa, bo jakoś InDesign przy większych plikach typu 100 stronicowy album albo książka się wywala, distiller podobnie jak pod Leopardem generuje pdfy jak mu się chce... i podstawa - wszystkie drukarki pdf ze starszych acrobatów niż 9 z hakiem nie działają... Więc jak ktoś używa CS2 do innych rzeczy niż tylko retusze w Photoshopie, to stanowczo lepiej zostać przy Tigerze - pełna stabilność, przyzwoita wydajność - poza tym o ile Adobe nie zmieniło licencji to chyba upgrade z CS2 najwyżej do CS4, a CS5 trzeba będzie zakupić pełną.

#25 yendashfun

yendashfun
  • 187 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 marca 2010 - 18:59

Cholera, to ja jakiś niegdysiejszy jestem. Mam sl i cs4 i wszystko gra i buczy na macbook pro 2,33 i podłączonym monitorze.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych