Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macheist 4 nadchodzi...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#51 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 marca 2010 - 17:40

ahh, "swój Bundle Receipt ", teraz przynajmniej wiem gdzie patrzeć, ale trafić tam musiałem przez google, bo nie widzę żadnego linka ze strony macheist, ale ok, tak czy tak nie mam tam tego RapidWeaver. Może dlatego że nic tam jeszcze nigdy nie kupiłem. Dobra, nieważne już. EDIT: hehe, teraz kurcze dopiero widzę na zielono link "View My Receipt" :D Dzięki equinoxe za podpowiedź gdzie mam patrzeć. Zobaczę później, bo jak widać nie wszystkim teraz odblokowali.

#52 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 10 marca 2010 - 17:57

hehe, teraz kurcze dopiero widzę na zielono link "View My Receipt" :D


W dzisiejszych czasach, to trzeba pisać drobnym druczkiem, żeby człowiek zauważył :-D Jak walną wielką czcionką na zielono, to nikt nie widzi. Co te banki z ludźmi zrobiły :P

#53 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 marca 2010 - 15:07

Może dlatego że nic tam jeszcze nigdy nie kupiłem.


No to jak nic tam nie kupiłeś, to co Ci dało odblokowanie rapid weavera? ;-)

#54 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 marca 2010 - 12:11

@up - kompletnie nie rozumiem co napisałeś.

#55 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 marca 2010 - 14:22

No bo piszesz najpierw, że nie widzisz odblokowanego, a potem, że nie kupiłeś - przynajmniej ja to tak zrozumiałem ;-)

#56 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 marca 2010 - 15:30

no tak, dokładnie tak. U mnie nie było odblokowanego tego programu, a skoro u innych był a u mnie nie to może dlatego że jeszcze nic tam nie kupiłem, a ci którzy mieli odblokowany może coś tam kiedyś wcześniej kupili i dlatego mieli odblokowany. Dobra nieważne.

#57 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 marca 2010 - 16:32

jeżeli nic nie kupiłeś to nie nie miałbyś czego sprawdzać i nie miałoby co ci się odblokowywać 'nic wcześniej' to nie to samo co 'nic'

#58 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 marca 2010 - 16:38

Nie wiem, nie znam się. Padło hasło "odblokowany" to zrozumiałem że można ściągnąć tak ja wcześniej był Squezze i tyle. Dobra, przecież to nieistotne już. Nawet gdybym go ściągnął to i tak bym go wywalił tak jak tego Squezze. Tak tylko pytałem, jezu kochany, nie róbcie chryji z tego :D

#59 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 marca 2010 - 12:47

No to nie zrozumiałeś, co znaczyło w tym przypadku 'odblokowany'. W takich budle'ach robią często tak, że jest ileśtam programików w paczce + jeden bardziej 'wypasiony' (droższy?), którego na początku po kupnie paczki nie dostajesz, dopiero jak liczba sprzedanych budle przekroczy jakieśtam n wszyscy, którzy kupili dostają też to.

#60 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 13 marca 2010 - 13:02

Rozumiem, tylko że ten Rapid Weaver był cały czas do kupienia w paczce, a nie później jako jakiś bonus.

#61 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 13 marca 2010 - 13:05

Był później jako bonus.

#62 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 13 marca 2010 - 13:28

Nie bardzo rozumiem po co jako bonus, skoro był cały czas w tej paczce za $19. No chyba że tylko u mnie :D

#63 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 13 marca 2010 - 13:46

Był jako demo. A u ciebie może był od razu, bo kupiłeś jak był już odblokowany.

#64 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 marca 2010 - 14:37

wiadomo było, że jest w paczce, ale zostanie odblokowany (ludzie którzy kupili paczkę dostaną licencję) dopiero kiedy odpowiednia ilość paczek się sprzeda przecież to proste

#65 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 13 marca 2010 - 14:50

Proste jak drut, była paczka za 19$ z programami, a w nich był też RapidWeaver, a potem go odblokowali, przecież to oczywiste i proste :D Dobra, może gdzieś tam faktycznie napisali "DEMO", nie wiem, nie widziałem tego, przy każdym była cena jakby go kupic oddzielne, żadnego DEMO nie widziałem tam, myślałem że jest w paczce jako pełnowartościowy program. I stąd całe zamieszanie.

#66 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 marca 2010 - 14:52

jest jako pełnowartościowy ale licencje się dostaje dopiero jak sprzedadzą określona liczba paczek

#67 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 13 marca 2010 - 14:56

Wszystko jedno. Dla Ciebie program bez licencji, który pewnie działa tylko ileś dni, albo ma inne ograniczenia jest pełnowartościowy, tak? Gratulacje. Skoro nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć co oznacza program pełnowartościowy, to po prostu nie odpisuj, zamiast dopatrywać się na siłę znaczenia słowa pełnowartościowy w ten sposób żeby coś tylko napisać.

#68 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 marca 2010 - 15:08

Re: up. Stary, ale to Ty ewidentnie nie rozumiesz ;-) _Na początku_ RW był w paczce jako demo - takie samo, jakie mogłeś sobie sam ściągnąć ze strony procudenta. W momencie, kiedy sprzedano odpowiednią ilość (15 tysięcy?) paczek, _wszyscy_ kupujący (czyli te pierwsze 15 tysięcy też) otrzymali licencję na pełną wersję. Tak to zwykle działa - wydawca takiej paczki nęci jakimś atrakcyjnym softem, ale tylko pod warunkiem, że _najpierw_ sprzeda ileśtam tych paczek bez tego softu (żeby mu się opłaciło, a nie żeby wtopić). Ja tak kupiłem kiedyś parallelsy z macupdate promo bundle.

#69 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 marca 2010 - 15:11

ftpd - 50 tysięcy (najpierw tyle było do Monkey Island, ale potem obniżyli pułap i zrobili to limitem dla RW)

#70 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 13 marca 2010 - 15:13

@ftpd - to też tłumaczę że nie widziałem żadnego napisu, demo, trial, czy cokolwiek podobnego co by świadczyło że trzeba odczekać. Czego wg Ciebie nie rozumiem? Wszystko jasne, tyle tylko że najzwyczajniej takiej informacji tam nie widziałem, nie wiem może była, a może nie, nie widziałem i tyle. Skoro było to Demo to wszystko jasne, ale tego nie widziałem, także nie wiem czy było jak mówicie, bo nie widziałem tego. Proste i jasne teraz?

#71 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 marca 2010 - 15:20

ikonka była półprzeźroczysta i miała chmurkę z opisem na dole (na stronie głównej) jeżeli się już kupiło paczkę - to był opis przy zamówieniu (tam gdzie reszta miała licencje) no chyba że już po 50k paczek - wtedy było wszystko 'normalnie'

#72 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 marca 2010 - 15:23

Ej, maciek, a po co w ogóle tak żarliwie z nami wojujesz, skoro i tak nie miałeś zamiaru tego kupować? ;-) A co do 'braku informacji' - dokładnie tak, jak napisał Roberto, było napisane wołami.

#73 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 13 marca 2010 - 15:27

Nie wojuję, po prostu jak ktoś mi odpisuje, ale nie rozumie o co mi chodzi, no to ja też odpisuje, widocznie nie umiem dobrze przełożyć na słowa to o czym myślę ;) Pewnie wtedy, przez moment miałem ochotę na ten program, słowo "odblokowane" tak zadziałało, które oznaczało zupełnie coś innego niż wtedy myślałem. No i właśnie, ikonka półprzeźroczysta, dobre :) Ja tą całą stronkę pierwszy czy drugi raz widziałem na oczy, jak był napis to ok, ale go nie widziałem. Nie przypatrywałem się też dokładnie, prezentacja tych programów (ikonek z cenami, o ile pamiętam) wyglądała podobnie, rzuciłem okiem i tyle. Sorry za zamieszanie.

#74 demiurge

demiurge
  • 20 postów

Napisano 13 marca 2010 - 15:37

macieks72: większość osób, które chciały kupić pakiet liczyło na program RapidWeaver, trzeba było 50tyś osób, aby odblokowali ten program, stąd mój zachwyt gdy to zrobili ... nie moim zamiarem było Ciebie wprowadzić błąd, tak więc przepraszam, że wówczas więcej nie napisałem Dla mnie to pierwsza taka akcja, w której brałem udział. Taki MacHeist to świetny pomysł, wszyscy na tym korzystamy. Pozdrawiam wszystkich, którzy chcieli wziąć w nim udział.

#75 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 13 marca 2010 - 15:45

@demiurge - to nie Twoja wina, tylko moja, jakbym się dokładniej przyjrzał to bym zauważył że ten program "czekał" i gdybym to wtedy widział, to bym wiedział co znaczy "odblokować", a że myślałem że był normalnie w paczce cały czas "bez oczekiwania", jak inne programy, to słowo "odblokować" zrozumiałem jako że można ściągnąć oddzielnie bez kupowania. Nie miałem też pojęcia że to był jakby główny program, na który większość czekała, gdybym też to wiedział to bym pewnie inaczej na to spojrzał, bo wtedy raczej głównego programu nikt by nie odblokował w sensie takim jak wtedy myślałem. A jeszcze to mnie zmyliło że wcześniej w poprzedniej akcji były jakieś programy jak "TinyGrab" i kilka innych, które były do ściągnięcia, bez kupowania i to "odblokować" mi się chyba z tym też skojarzyło.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych