Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Konsola lub Time Capsule 1TB a może coś innego ?


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 malin.pl

malin.pl
  • 194 posts
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Posted 22 February 2010 - 00:11

Witam! Mam dylemat i mam nadzieję że pomożecie mi podjąć właściwą decyzję. Posiadam MacBooka 13" (aluminiowego) oraz iPhone, a także PlayStation 3. Udało mi się odłożyć trochę pieniędzy (około 1100 zł) i chciałbym je jakoś mądrze wydać. Oto moje pomysły: - kupić Xbox 360 Elite (tylko czy jest sens skoro posiadam PS3... są ciekawe tytuły tylko na "x" ale czy to nie będą zmarnowane pieniądze) jeśli ktoś ma obje konsole byłbym wdzięczny za opinie - kupić Time Capsule 1TB (nie mam rutera WiFi bo stary się*popsuł, dysk zewnętrzny też bardzo mi się przyda (filmy + zdjęcia itd.) - kupić MobileMe + jakąś gierkę na PS3 - nic nie kupować / odłożyć na coś innego - jeszcze dochodzi możliwość kupienia słuchawek BOSE On-ear z mikrofonem (słucham nawet kilka godzin dziennie muzyki, a bardzo cenię sobie jakość dźwięku) Dodam że jeszcze się uczę i nie mam za dużo czasu by grać (zazwyczaj gram 1 - 2 godzinki w tygodni dla odprężenia), za to spędzam dużo czasu przy komputerze. Czekam na wasze opinie na co najlepiej przeznaczyć taką ilość pieniędzy. PS. Jeśli to zły dział to przepraszam za pomyłkę.

#2 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 22 February 2010 - 00:13

Odłóż i za jakiś czas kup wszystko z tej listy ;)

#3 damen2000

damen2000
  • 39 posts

Posted 22 February 2010 - 00:16

Moim zdaniem konsola to jednak zbedny wydatek w twoim przypadku ...dysków zewnetrznych nie lubię jako że mała awaria powoduje stratę wszystkich danych [preferuje płyty dvd] Swoją droga jak dysk zewnetrzny to samsung czy WD , zawsze to 1/3 ceny za ten sam produkt ale w innej ramce. Proponuje nowy router.

#4 Maciek Stanasiuk

Maciek Stanasiuk
  • 216 posts
  • SkądPoznań, PL

Posted 22 February 2010 - 01:53

Stary, z całym szacunkiem, ale - oczekujesz, że powiemy Ci na co wydać Twoje pieniądze? Jak nie wiesz co z nimi zrobić to oddaj potrzebującym, tak będzie najlepiej.

#5 iFilip

iFilip
  • 791 posts
  • SkądGarwolin

Posted 22 February 2010 - 02:21

Ja bym kupił słuchawki i jakiś normalny dysk zewnętrzny. Jakiś WD albo Seagate'a.

#6 Kac309

Kac309
  • 73 posts

Posted 22 February 2010 - 02:29

Ja bym kupil TC, bo router z gigabitowym ethernetem i dyskiem to dobra rzecz. Jednak wydaje mi sie, ze chcesz kupic cos na sile.

#7 N_E_M

N_E_M
  • 1481 posts
  • SkądOne of Banksy's manors

Posted 22 February 2010 - 03:28

Też byłbym za TC. Router + dysk 1TB się przyda, a jeszcze wykorzystasz Time Machine i backup na bieżąco będziesz robił. Xbox wydaje się zbędny, skoro masz PS3 (mi do gustu bardziej przypadła konsola SONY). Jeszcze nad MobileMe możesz się zastanowić. Aktualnie mam Trial i przymierzam się do pełnej. Masz Mac'a i iPhone, będziesz zadowolony z synchronizacji między nimi.

#8 malin.pl

malin.pl
  • 194 posts
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Posted 22 February 2010 - 09:19

Też mi się wydaje że TC będzie najlepszym rozwiązaniem, jednak dziś rano sobie to wszystko przemyślałem i najprawdopodobniej kupię słuchawki i MobileMe (starczy na oba). TC byłoby wybawieniem od zajętego miejsca na dysku przez filmy i zdjęcia, jednak dziś w nocy "stare" słuchawki zaczęły mi przerywać (co mnie zdenerwowało), więc czas na nowe. Szkoda, bo myślałem że zakupię jedną z w/w rzeczy a szczególnie TC (słuchawki dopisałem później), ale padnięte słuchawki częściowo "wymusiły" taką decyzję.

#9 feuerfest

feuerfest
  • 3417 posts
  • SkądMonachium, DE

Posted 22 February 2010 - 09:29

A ja bym kupił xboxa. Konsoli nigdy za wiele. Znajomy ma ps3, xboxa, wii, nintendo ds, ipoda touch, ps portable i cholera go tam wie co jeszcze i nie narzeka na nadmiar :P

#10 mantis30

mantis30
  • 1386 posts
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Posted 22 February 2010 - 10:07

TC. Chyba, że router/ap + zewnętrzny dysk 2.5" na USB a jak zostanie kasa to głośniki, np. JBLe :)

#11 biskup

biskup
  • 2479 posts
  • SkądKraków

Posted 22 February 2010 - 10:17

a nie lepiej kupić airport extreme + jakiś dobry dysk (bo te w TC lubią padać) ?

#12 skurch

skurch
  • 374 posts
  • SkądJaworzno

Posted 22 February 2010 - 12:52

Kup rower ;) albo deskę ;) Wyjdzie ci na zdrowie :)

#13 Sebastian Brzuzek

Sebastian Brzuzek

    MyApple Team

  • 2090 posts
  • SkądŚląskie/USA

Posted 22 February 2010 - 17:59

Ja bym wziął Xboxa i... jakąś grę na Xboxa ;) No i koniecznie abonament Xbox Live wykupić byś musiał - bez tego dla mnie co najmniej Xbox jest prawie bezużyteczny. Dodam, że mam obie konsole (jestem pro graczem hehe ;)) i nie jest to zły pomysł, a mnie osobiście Xbox bardziej przypadł do gustu. Lepszy poziom graczy w grach multi (np. Modern Warfare 2) no i dostępność takich gier jak Halo 3 i Halo 3: ODST, Mass Effect 1 i 2, Gears of War 1 i 2, PGR 3 i 4, Forza Motorsport 2 i 3 ... i wiele wiele innych - wszystkie najwyższej klasy :) //Pozdrawiam

#14 mantis30

mantis30
  • 1386 posts
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Posted 22 February 2010 - 19:09

Kup to: Iomega UltraMax i zostanie Ci na router albo gierkę :)

#15 bezybezy

bezybezy
  • 603 posts

Posted 22 February 2010 - 19:17

wpłać na wośp ;) wyjdzie innym na zdrowie ;)

#16 malin.pl

malin.pl
  • 194 posts
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Posted 22 February 2010 - 22:53

Dla informacji niektórych użytkowników to rower i rolki to mam i nie potrzebuje nowych, ani innych sprzętów sportowych bo to co mam jest wystarczające, chodź nowe narty by się przydały (ale to już na następny sezon). A jak coś to prowadzę dość aktywny tryb życia (basen + inne zależne od warunków pogodowych, jak bieganie, rower, narty) więc poproszę bez zgryźliwych odpowiedzi. wracając do tematu z tych kilku opinii widzę że zamiast TC lepiej kupić dysk zewnętrzny + zwykły ruter, a dzięki i-kevin oraz feuerfest za odpowiedź, właśnie takiej poszukiwałem w sprawie "exa". Jednak jestem coraz dalej od pomysłu kupienia konsoli (skoro nie mam czasu na PSke to na EXa też nie będę miał).

#17 Kac309

Kac309
  • 73 posts

Posted 23 February 2010 - 01:36

Myslisz, ze szybki router wifi z gigabitowym ethernetem + dysk zewnetrzny wyjda duzo taniej niz TC?

#18 malin.pl

malin.pl
  • 194 posts
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Posted 23 February 2010 - 08:19

Myślę że cena będzie zbliżona. Tylko czytałem że często padają dyski w TC i czy to prawda ?

#19 mandybenet

mandybenet
  • 30 posts
  • SkądCPH

Posted 23 February 2010 - 08:52

ja właśnie taki zakup zrealizowałem czyli extreme wireless bs + dysk zewnętrzny z 3,5 1 TB po usb, wyszło mi ok. 700 PLN razem, za TC 1 TB byłoby chyba więcej, do tego rzeczywiście czytając opinie na Amazonie można dojść do wniosku, że coś z tymi dyskami w TC nie do końca jest tak.

#20 Kac309

Kac309
  • 73 posts

Posted 23 February 2010 - 17:48

Mandy, a masz dysk zewnwtrzny czy sieciowy? To tez delikatna roznica :) Zawsze mozna kupic uzywana "kapsule czasu" i dosztukowac sobie wiekszy dysk samemu :)




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users