Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto deweloperskie: zakładanie, używanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#1 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 16 lutego 2010 - 20:09

Jest tutaj kilka osób, które mieszkają w Polsce i mają już swoje aplikacje w AppStore. Czy ktoś mógłby pokrótce (może w punktach) opisać co trzeba zrobić żeby swoją gotową już aplikację wrzucić na AppStore? Chodzi o wszystkie umowy, sposoby wysyłki umów, kontakt z Apple, orientacyjny czas oczekiwania na zakończenie każdego etapu. Chodzi mi o rzut okiem na to wszystko z punktu widzenia Polaka mieszkającego w Polsce. Byłby ktoś tak dobry i podzielił się tą wiedzą? :)

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 lutego 2010 - 08:53

Ale wszystko już jest na tym forum, naprawdę proces dla Polaka niczym nie różni się od tego dla mieszkańca USA poza tym że dane karty kredytowej potrzebne do założenia konta deweloperskiego wysyłamy faksem! W skrócie, musisz założyć konto deweloperskie w ADC. Wypełniasz niezbędne formularze, wysyłasz je i czekasz na kontakt, po akceptacji dostajesz do wypełnienia formularz na którym wpisujesz dane swojej karty kredytowej (wypukłej bądź innej mającej cechy wypukłej). Po założeniu konta dostajesz klucz aktywacyjny przy pomocy którego uruchamiasz konto w iTunes Connect - platformie umożliwiającej ładowanie aplikacji do AppStore. Sam proces ładowania jest dobrze udokumentowany w iTunes Connect

#3 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 lutego 2010 - 09:21

Ale wszystko już jest na tym forum, naprawdę proces dla Polaka niczym nie różni się od tego dla mieszkańca USA poza tym że dane karty kredytowej potrzebne do założenia konta deweloperskiego wysyłamy faksem!


No właśnie miałem wrażenie, że kiedyś tu czytałem jakiś wątek opisujący cały ten proces. Jednak poszukałem i jak nie znalazłem to stwierdziłem, że to chyba nie na tym forum. :)


W skrócie, musisz założyć konto deweloperskie w ADC.


Możesz wyjaśnić co to znaczy developerskie konto w ADC? iPhone Developer Program opłaciłem kilka miesięcy temu, do iPhone Dev Center loguję się normalnie i mam dostęp do wszystkiego. To już jest konto developerskie w ADC czy masz na myśli coś innego? Jeżeli to jest to, czy wobec tego powinienem się już tylko zabrać za wysyłanie papierowych dokumentów?

Z dokumentów to tylko umowę się wysyła i ewentualnie papier uprawniający do używania znaczka "Available on AppStore" czy może coś jeszcze?

#4 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 lutego 2010 - 09:30

Umowę z Applę,umowa w sprawie znaczka jest zupełnie niezależna.
Masz dostęp do witryny http://itunesconnect.apple.com ? W niej ustawia się swoje kontrakty dla aplikacji płatnych (dla tych podaje się konto bankowe) i darmowych. W niej też dodaje się nowe aplikacje i tworzy konta in-app-purchase, natomiast certyfikatami aplikacji i kluczami deweloperskimi zarządza się z poziomu Apple Developer Connect

#5 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 lutego 2010 - 09:35

Mam dostęp do http://itunesconnect.apple.com. Wszedłem tam, powitało mnie grzecznie wypisując moje imię i nazwisko.

Czyli teraz powinienem wydrukować, wypełnić, podpisać i wysłać pocztą papierową umowę z Apple i umowę o znaczek, tak? Tylko te dwa papiery? Oba można wysłać w jedej kopercie czy lepiej w dwóch? :)

Dzięki za pomoc. :)

#6 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 lutego 2010 - 10:14

Faksem kolego, faksem (a jak nie masz to użyj jakiegoś wirtualnego - ja tak zrobiłem). Dzięki temu Apple ma dane w ciągu jednego dnia.

#7 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 lutego 2010 - 11:13

Faksem kolego, faksem (a jak nie masz to użyj jakiegoś wirtualnego - ja tak zrobiłem). Dzięki temu Apple ma dane w ciągu jednego dnia.


Podpisaną umowę też można faksem? I to jest ważne? Śmieszne. :) No ale to fajnie, że umowę też można wysłać w ten sposób. Jakiś fax jeszcze gdzieś tu u siebie znajdę...

#8 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 lutego 2010 - 11:27

Ja wysyłałem wszystko faxem, konto mam i pieniądze dostaje więc można :) Jak wyślesz fax i w ciągu dnia-dwóch nie ma reakcji to ich poganiaj.

#9 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 lutego 2010 - 11:38

Tak szybko podpisują umowę? Byłem przekonany, że to trwa miesiąc, dwa... Nieźle! :) Słyszałem właśnie, że poganianie telefoniczne bardzo fajnie się sprawdza i reakcja jest niemal natychmiastowa. Wstyd się przyznać ale od pewnego czasu szukam do ściągnięcia tę podstawową umowę z Apple i nie mogę znaleźć. Umowę na używanie loga znalazłem, kupę innych PDFów, a tej umowy dzięki której można coś wrzucać na AppStore nie mogę znaleźć. Trochę to głupie, bo to wszystko jest dosyć ładnie poukładane i opisane.

#10 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 lutego 2010 - 12:20

Ale jeżeli masz konto w itunesconnect.com to umowę musisz już mieć podpisaną (tak na zdrowy rozsądek - mnie dali kod dostępu dopiero po podpisaniu umowy i pobraniu kasy). Więc teraz wchodzisz w opcję " Contracts, Tax, & Banking Information" i ustawiasz swoje kontrakty - powinny być dwa, jeden na aplikacje free a drugi na paid. Po ich zatwierdzeniu z tego co pamiętam można już ładować aplikacje do AppStore.

#11 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 lutego 2010 - 12:44

Dzięki za pomoc.

Ale jeżeli masz konto w itunesconnect.com to umowę musisz już mieć podpisaną (tak na zdrowy rozsądek - mnie dali kod dostępu dopiero po podpisaniu umowy i pobraniu kasy).
Więc teraz wchodzisz w opcję " Contracts, Tax, & Banking Information" i ustawiasz swoje kontrakty - powinny być dwa, jeden na aplikacje free a drugi na paid.
Po ich zatwierdzeniu z tego co pamiętam można już ładować aplikacje do AppStore.


No faktycznie mam dwa:
- Free Applicatios
- Paid Applications

Przy każdym w kolumnie "Contract in Effect" jest zielone kółko z "v" w środku więc wygląda jakby było zaakceptowane.

"Effective Date" mam przy darmowych "February 14, 2010" i przy płatnych "February 16, 2010".

Mam dwa pytania. Napiszę do nich i zapytam ale może i Ty będziesz się orientował:

1. "Expiration Date" mam "July 21, 2010", czyli mniej więcej wtedy gdy kończy mi się iPhone Developer Program. Czy jak się opłaci członkostwo na kolejny rok to ta data się sama przesunie o kolejny rok czy trzeba znów wysyłać fax z umową?

2. Czy można przepisać kontrakt na inną osobę? :) Robiliśmy to we dwóch i prawdę mówiąc stąd to całe zamieszanie. Ta druga osoba oprócz opłacenia iPhone Developer Program wysłała od razu umowę o czym nie wiedziałem. :) Teraz obojgu nam pasuje żeby jednak wszystko przepisać na mnie. Zetknąłeś się z sytuacją przepisania kontraktu? Dodam, że iPhone Developer Program jest na mnie.

------------ edycja ------------
Dogrzebałem się informacji, że zmiana danych w kontrakcie jest możliwa. Trzeba po prostu napisać na devprograms@apple.com

#12 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 lutego 2010 - 13:15

Ad 1 - ZTCW przychodzi faktura do zapłacenia, wysyłasz wtedy znowu dane karty i oni sobie pobierają. Umowy nie trzeba podpisywać od nowa.

#13 appelton

appelton
  • 15 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 15:19

Iphone Developer Program - STANDARD COMPANY Chciałbym założyć konto devloperskie - i mam jedno pytanie. Jakie dokumenty musieliście wysłać do Apple w przypadku rejestracji konta STANDARD COMPANY ? Apple pisze o : * The legal authority to bind your company to the iPhone Developer Program License Agreement * Legal Company/Organization Name * To provide us business documents including, but not limited to: Articles of Incorporation, Business License, etc. as part of our identity verification process. Jak to się przekłada na nasze polskie dokumenty ? Czy apple chciał jakieś dokumenty polskie ?

#14 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 lutego 2010 - 15:43

Gdzieś na stronach Apple są wyjaśnienia, musisz wysłać wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej (EDG) bądź KRS (dla spółek). Nic nie trzeba przekładać, jak znam życie nikt tego nie czyta. Oczywiście wysyłałem skany.

#15 appelton

appelton
  • 15 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 16:35

Sprawa wygląda w ten sposób ,że działalność zakładam dopiero za kilka miesięcy. Na chwilę obecną kończymy aplikację, którą chcemy wydać już. Nie chciałbym jej wydawać pod swoim imieniem i nazwiskiem tylko już pod przyszłą nazwą firmy. Pozatym licencja STANDARD INDIVIDUAL jest tylko dla jednego developera a STANDARD COMAPNY dla kilku co w naszym przypadku ma duże znaczenie. Znając życie pewnie jest tak jak mówisz ,że i tak nikt tego nie czyta więc zastanawiam się czy zamiast krs mogę im wysłać np. dokument nadania mojego osobistego NIP'u a. W momencie jak założę działalność wyślę im reszte. Czy coś takiego przejdzie ?

#16 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 lutego 2010 - 19:18

Wątpię, oni wiedzą co to jest KRS i EDG, poniżej cytat z maila jaki dostałem od Apple w trakcie zakładania konta:

Please fax one of the following forms of identity for your business based on your company form. The fax number for submission of this information is +1-408-974-1053.

- Extract from the Commercial Register "Krajowy Rejestr Sądowy" (KRS)
- Extract from the Business Registry "Ewidencja Działaności Gospodarczej" (EDG)

Czyli ładnie rozpoznali nasz kraj i połączyli z odpowiednimi typami dokumentami.
Po przesłaniu EDG dostałem potwierdzenie, że wszystko jest ok i proces przeszedł do następnego kroku.

#17 appelton

appelton
  • 15 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 20:46

Dzięki wielkie za informację ! Nie doceniłem chłopaków. W takim razie czeka nas STANDARD INDIVIDUAL .

#18 EasyGoing

EasyGoing
  • 40 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 16:13

[Zakładanie konta] Czy karta w faksie == konto zarobkowe Cześć. Witam wszystkich na tym forum. Skrótowo: Jestem na etapie wysłania faksu zgłoszeniowego do programu deweloperskiego. Czy podawana tam karta (numer konta) jest później używana do przelewów dla ewentualnych zarobków ze sprzedaży? Czy może można ustawić w profilu inne konto bankowe na które będą przelewane pieniądze? Pełna wersja pytania: Przeczytałem całe forum deweloperskie. Mam nadzieje, że nie dubluję pytania. Całą drogę "czy trzeba mieć maca?" itp. przeszedłem i teraz jestem na etapie zapisania się do programu deweloperskiego (indywidualny za 99$). Już dokonywałem zakupów w iStore za pomocą eKarty z mBanku (czyli ta karta jest akceptowana przez Apple) Teraz, czy podawane dane karty przy wysyłaniu faksu są tylko do tego by zapłacić te 99$? Wtedy bym też użył mojej eKarty, gdyż jest to dosyć wygodne. Nie chciałbym jednak by Apple domyślnie uznał numer konta tej karty jako konto do przelewania mi pieniędzy. Nie wiem nawet czy było by to możliwe dla ekarty, a gdyby nawet, to wolałbym dostawać przelewy na wydzielone konto. Czy po szczęśliwym zakończeniu rejestracji można wpisać dowolne konto dla zarobków?

#19 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 lutego 2010 - 18:53

1. Nie wiem czy eKarta przejdzie przez Apple - tutaj transakcja nie jest elektroniczna ale papierowa. Wysyłamy formularz z numerem i innymi danymi z karty. 2. Na tą kartę nikt Ci nic nie przelewa, formularz służy tylko do zapłaty. Dane konta na które mają wpływać pieniądze wypełnia się później (w serwisie itunesconnect.apple.com - dostaniesz do niego dostęp po założeniu i aktywacji konta)

#20 mhroku

mhroku
  • 132 postów
  • SkądPoznań / Koziegłowy

Napisano 20 lutego 2010 - 19:05

Ja przesłałem faksem numer karty inteligo także przyjmowanej przez iStore więc przypuszczam, że ta z mBanku też przejdzie.

#21 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 20 lutego 2010 - 21:00

1. Nie wiem czy eKarta przejdzie przez Apple - tutaj transakcja nie jest elektroniczna ale papierowa. Wysyłamy formularz z numerem i innymi danymi z karty.


Zaakceptowali zwykłą kartę debetową Inteligo (trzeba było wysłać faksem numer karty i kod CVV2),
więc z eKartą też nie powinno być problemu.

#22 doggy_dogg

doggy_dogg
  • 24 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 21:39

SDK 3.1.3 - jak w polsce ma się rejestracja jako iPhone deweloper? Cześć wam. Chciałbym zacząć pisać aplikacje na iPhona, więc pierwsze za co się zabrałem to pobieranie SDK 3.1.3. Jednak zanim będę mógł to zrobić strona apple prosi o "Sign up to become a Registered Iphone Developer", a następnie pyta o "Create Apple ID" lub "Use an existing Apple ID". I tu jest problem. Mam konto na iTunes store założone na lewo, bo jak wiadomo w Polsce nie da rady. Konto nie na moje imie i nazwisko. I co mam teraz zrobić? Chciałbym się legalnie zarejestrować, zapłacić i pisać aplikacje na iPhona. Legalnie - mimo bycia z Polski. Czy może mi ktoś napisać jak to wygląda i co mam teraz zrobić? ;-)

#23 ed00c

ed00c
  • 2 404 postów
  • SkądKostrzyn Wlkp.

Napisano 20 lutego 2010 - 21:42

Żeby tylko tworzyć aplikacje nie potrzebujesz konto deweloperskiego. Dopiero, żeby wydać taką apliakcję do AppStore jest potrzebne takie konto. pozdrawiam, ed00c

#24 mediakon

mediakon
  • 214 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 lutego 2010 - 21:42

Ja płaciłem (fax) eKartą z mBanku i przeszło wszystko bez problemy mimo iż jest tylko do transakcji w internecie w $.

#25 doggy_dogg

doggy_dogg
  • 24 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 21:49

No to logiczne, że jeśli tworzę, to chcę i wydać. Poza tym żeby pobrać SDK już muszę zaznaczyć że mam konto lub chcę stworzyć nowe. I tu moje pytanie jak to zrobić w Polsce. Jak mogę założyć takie konto na swoje imie, nazwisko, wnieść stosowne opłaty i móc wydawać aplikacje do app store?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych