Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto deweloperskie: zakładanie, używanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#126 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 12 listopada 2010 - 02:59

Czyli dostaję "czyste" 70% zysków od sprzedaży każdej aplikacji, a potem rozliczam to sobie na własną rękę, tak? I jeszcze jedno pytanie - dowiedział się już ktoś może czegoś na temat banku, który nie pobierałby opłaty za przyjęcie przelewy od apple'a?

#127 thret

thret
  • 44 postów

Napisano 18 listopada 2010 - 01:35

to ja mam pytanie do posiadaczy konta w mBanku na ktore dostają sosik od apple. macie sprawdzoną konfiguracje jak wpisac NROB, Bank Account Number i IBAN?, szykuje sie wypłata a wole załatwić to bez komplikacji, i ogolniejsze pytanie kiedy mniej więcej dochdzą pieniądze po rozliczeniu za dany miesiąc? pozdrawiam

#128 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 listopada 2010 - 12:43

Witam serdecznie, Przeczytałem już kilka tematów na ten temat i... Zgłupiałem. Chodzi o konto indywidualnie, bo NIE MAM firmy. Jak wygląda procedura rozliczania się z US? Rejestruje konto, zarabiam pierwsze 250$, dostaje przelew i co dalej? Jak załatwić prawnie taką sprawę? Pozdrawiam,

#129 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2010 - 13:17

@thret po zakończeniu miesiąca, po mniej więcej dwóch tygodniach Apple przysyła rozliczenie sprzedaży. Po kolejnych dwóch-trzech dniach pojawia się informacja kiedy będzie przelew. W dniu który jest podany przelew materializuje się na moim koncie. W IBAN wpisujesz cały numer konta, razem z przedrostkiem PL, w numer NRB numer oddziału (dla mBanku jest to zdaje się 11402004 - ja tak mam) a w Bank Account Number numer konta w oddziale, czyli to co jest w IBAN za numerem oddziału (16 cyfr). @Bananera - ... i po zakończeniu roku rozliczasz to w rocznym PIT, odprowadzając należny podatek.

#130 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 18 listopada 2010 - 13:32

Uff. Jestem wlasnie po pierwszej kontroli w urzedzie skarbowym. Tzn pierwszej duzej, bo wczesniej mialem juz male sprawdzenie papierow. W kontroli nie znaleziono nieprawidlowosci (i to pomimo ze drobiazgowosc u.s. nie zna granic). Dlatego moge potwierdzic ze porady ktore pojawialy sie na tej grupie sa absolutnie prawidlowe, cyzli z grubsza: - fakture wystawiamy jak pojawi sie przelew, jako date wpisujemy date z przelewu. - na fakturach w rubryce VAT wpisujemy "NP" lub "NPO", czyli "nie podlega". Nie moze byc tam 0% albo "zwolnione". - fakture zgodnie z zaleceniem apple wystawiamy na luksemburg o wysylamy do irlandii (nie wiem czy wysylka jest konieczna, ale dla swietego spokoju lepiej wyslac). Poniewac cala sprzedaz jest prowadzona za granice (luksemburg), dlatego niestety kazdy zakup na firme wiaze sie ze zwrotem vatu (chyba ze mamy inne dochody z polski), a zwrot vatu to prawie gwarantowana kontrola. W moim pryzpadku maly zwrot-szybka kontrola, duzy zwrot-pelna kontrola. I jeszcez jedno - u.s. zazadal ode mnie umowy z kontrahentem, czyli applem, po polsku oczywiscie. W tym celu zmuszony bylem wlasnorecznie przetlumaczyc pewne fragmenty z tej duzej umowy od appla. Jesli ktos by tego potrzebowal do kontroli moge udostepnic.

#131 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 listopada 2010 - 13:33

Wojkow: A do tego nie są potrzebne jakieś dokumenty od Apple? Ile zarobiłem itp?

#132 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2010 - 14:39

@bananera - nie, nie są potrzebne w trakcie rozliczania. Jednakże US zawsze może przeprowadzić kontrolę. Dlatego warto mieć zachowane potwierdzenia przelewów, rozliczenia Apple itd. @slyv - gratuluję :) Ja na razie mam też dochody z kraju, więc mimo, że nie raz mam sporo VAT do zwrotu, wolę poczekać na jego rozliczenie z jakąś fakturą niż narażać się na kontrolę.

#133 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2010 - 22:05

Witam, Właśnie robię fax (przez ifon.pl) do USA i mam problemy z wysłaniem go na numer apple (+1 (408) 862-7602). System nie akceptuje znaku "+". Bez tego wywala "nieprawidłowy numer faxu". Może ktoś kiedyś bawił się z faxami wirtualnymi? Pozdrawiam, Arek

#134 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2010 - 22:51

Ja wysyłałem właśnie wirtualnym, zresztą chyba przez ifon.pl właśnie. Zamiast + spróbuj 00. + działa z komórek a ze stacjonarnych używa się właśnie dwóch zer.

#135 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2010 - 23:32

Dzięki Wojkow. P.S. Tak, używałeś też ifon.pl, ponieważ skorzystałem z tej strony z Twojego polecenia (które jest kilka stron wcześniej w tym temacie :) ) Dziwne tylko, że nie otrzymałem żadnego maila od apple od czasu kiedy przystąpiłem do programu płatnego. Tak powinno być? Pozdrawiam

#136 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2010 - 16:19

Po opłaceniu dostaniesz potwierdzenie płatności i kod aktywacyjny, wraz z instrukcją aktywacji konta. Jeżeli minęły dwa dni robocze od płatności to ich pogoń (via mail, albo, lepiej, telefonicznie).

#137 slaj

slaj
  • 254 postów

Napisano 21 listopada 2010 - 18:10

swego czasu jak sie rejestrowalem to cala operacja potrwala dokladnie 8 godzin, od momentu rejestracji (i pozniej wyslania faxu) aż do pierwszego zalogowania, pozytywnie bylem zaskoczony

#138 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 listopada 2010 - 21:49

Chwile chwile... Jak mam to opłacić ? Wydawało mi się, że apple sam pobierze opłatę z mojej karty kredytowej, skoro jej dane. --- Edit --- Wątpliwości już rozwiane :)

#139 betrax

betrax
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2010 - 16:13

Prosiłbym kogoś aby potwierdził wprowadzone dane do przyjmowania przelewów od Apple.
2 miesiące temu miałem dostać przelew okazało się że przelew wyszedł ale nie doszedł ponieważ wprowadziłem zły numer konta. Ponad miesiąc temu wprowadziłem poprawione dane zgodnie z wzorcem podanym przez kogoś na myapple:
Dla np Mbank podaje się następujące dane:

NROB: 11402004

Konto: 0000aaaaaaaaaaaa (gdzie "a" to cyfry twojego konta)

IBAN: PL80114020040000aaaaaaaaaaaa
Czy Wy też macie dane wprowadzone w taki sposób?

Niestety dalej w Payments and Financial Reports widnieje informacja z żółtym wykrzyknikiem, że przelew dla mnie za sierpień wrócił i mam źle wprowadzone dane bankowe. Tylko teraz nie wiem czy ta informacja jest aktualna czy dotyczny sytuacji przed zmianą ustawień konta, a niestey żaden przelew oprocz tego za sierpień nie wyszedł. Zblizają się święta i byłoby miło gdybym dostał na gwiadzkę swoje zaległe pieniądze :D
I jeszcze jedno pytanie: przelewy wychodzą określonego dnia czy po prostu do 45 dni po zakończeniu miesiąca?

#140 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 listopada 2010 - 17:18

Numer konta podajesz prawidłowo. Ja mam mBank i tak wpisany numer i od roku dostaje regularnie przelewy. Co do terminu płatności to 45 dni to wartość maksymalna. Zazwyczaj Apple w ciągu dwóch-trzech tygodniu rozlicza zakończony miesiąc i podaje kiedy dokładnie będzie przelew. We wyznaczonym dniu pieniądze meldują się na moim koncie. Jaki to dzień (nie wiem czy data jest globalna czy per user) dowiesz się z zakładki Payments w ITC. Ja np. za wrzesień dostałem 28 października, a za październik dostanę 2 grudnia.

#141 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 02 grudnia 2010 - 18:05


NROB: 11402004

Konto: 0000aaaaaaaaaaaa (gdzie "a" to cyfry twojego konta)

IBAN: PL80114020040000aaaaaaaaaaaa


Te cztery zera przed numerem konta są obowiązkowe?
Btw - czy to prawda, że Apple płaci już w PLN więc odpada nam ta opłata 25zł za przewalutowanie przelewu przez bank pośredniczący?

#142 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudnia 2010 - 19:28

Te zera zależą od Banku. Nr IBAN składa się z: - kodu kraju - PL w Polsce - dwóch cyfr sumy kontrolnej - ośmiu cyfr numeru oddziału - szesnastu (w Polsce) cyfr numeru rachunku, jako, że dla większości banków to dużo, to z przodu dodają zera. Co do drugiego pytania to źle myślisz. Bank Pośrednik w systemie przelewów SWIFT, w którym płaci Apple, pobiera pieniądze nie za przewalutowanie, ale za sam fakt, że jest pośrednikiem. Tak działa ten system i tyle. Jedyna dla nas możliwa zmiana, to przejście Apple na płacenie w Euro (i tak aktualnie płacą z Luksemburga) w nowym, europejskim systemie SEPA, w którym nie ma tej opłaty, a przelewy są dużo tańsze. Jednak jest to system tylko wewnątrz UE, więc Apple ma mały interes w korzystaniu z niego.

#143 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 02 grudnia 2010 - 19:39

Mam pytanko. Czy ktoś posiada konto w banku PKO BP i orientuje się jaka opłata za przelew jest pobierana?

#144 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 02 grudnia 2010 - 19:44

Te zera zależą od Banku. Nr IBAN składa się z:
- kodu kraju - PL w Polsce
- dwóch cyfr sumy kontrolnej
- ośmiu cyfr numeru oddziału
- szesnastu (w Polsce) cyfr numeru rachunku, jako, że dla większości banków to dużo, to z przodu dodają zera.

Co do drugiego pytania to źle myślisz. Bank Pośrednik w systemie przelewów SWIFT, w którym płaci Apple, pobiera pieniądze nie za przewalutowanie, ale za sam fakt, że jest pośrednikiem. Tak działa ten system i tyle.
Jedyna dla nas możliwa zmiana, to przejście Apple na płacenie w Euro (i tak aktualnie płacą z Luksemburga) w nowym, europejskim systemie SEPA, w którym nie ma tej opłaty, a przelewy są dużo tańsze. Jednak jest to system tylko wewnątrz UE, więc Apple ma mały interes w korzystaniu z niego.


Mam konto w mBanku - jako iban wpisałem PLxxxx (xxxx - po prostu numer konta).
Rozumiem, że mam poprawić?

Który bank pośredniczy w tych przelewach?
Deutsche bank?

#145 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudnia 2010 - 19:48

Bank pośrednik zależy od banku odbiorcy, to takie wyznaczanie drogi jak przy protokole TCP/IP :) Ale dla mBanku faktycznie obecnie przelewy idą przez DBPL (Deutche Bank PL), od moich ostatnich przelewów skasowali sobie trochę ponad 87 zł (za sztukę oczywiście) Jeżeli wpisałeś całość jako IBAN to dobrze. Na poprzedniej stronie masz napisane co wpisać w które pole.

#146 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 02 grudnia 2010 - 21:15

Myślisz, że gdybym miał konto w Deutsche banku to byłbym zwolniony z tej opłaty?

#147 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudnia 2010 - 21:57

Nie mam pojęcia, teoretycznie tak, ale w praktyce nie jest powiedziane, że bank nie obciąży cię innymi kosztami przelewu. Zwłaszcza że DBPL słynie z ukrytych opłat.

#148 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 03 grudnia 2010 - 01:10

Fajną opcję podsunął mi rodowity kolega na oficjalnym forum developerów. Założył sobie w mbanku darmowe konto emax walutowy w euro, gdzie przelewy przychodzą za darmo. Przed momentem zadzwoniłem do mBanku i okazało się, że rzeczywiście - jeśli założę taki rachunek i zlecę przelewy w euro to całość obędzie się bez banku pośredniczącego i przewalutowania. A środki moge sobie następnie za darmo przelać na konto w złociszach ;) Naprawdę polecam, na dłuższą metę można dużo zaoszczędzić!

#149 falkon

falkon
  • 52 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 03 grudnia 2010 - 10:53

Też dzwoniłem w tej sprawie do mBanku i rzeczywiście jeśli *ja zlecę w euro* to całość odbędzie się bez banku pośredniczącego i przewalutowania, ale to *Apple/iTunes Luxemburg* zleca, więc jeśli się nie mylę nadal nie unikniemy opłaty DBPL 87.92 PLN za przelew, dopóki nie przejdą na przelewy SEPA. Ma ktoś konto w EUR, na które otrzymuje przelewy z Apple i może to potwierdzić? Poza tym nie przelejesz środków *za darmo* na konto PLN z EUR, tylko zapłacisz 5zł za przelew, jeśli wybierzesz SEPA.

#150 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 03 grudnia 2010 - 17:11

Też dzwoniłem w tej sprawie do mBanku i rzeczywiście jeśli *ja zlecę w euro* to całość odbędzie się bez banku pośredniczącego i przewalutowania, ale to *Apple/iTunes Luxemburg* zleca, więc jeśli się nie mylę nadal nie unikniemy opłaty DBPL 87.92 PLN za przelew, dopóki nie przejdą na przelewy SEPA. Ma ktoś konto w EUR, na które otrzymuje przelewy z Apple i może to potwierdzić?


Jeżeli wierzyc naszemu rodowitemu koledze z forum developerskiego to nie płacimy opłat za przelew.

For me it's mBank.
I got the Max EUR account (it's an account that is in Euro and I guess it's free or 1 PLN/month or something like that).
I told Apple to do the transfers in Euro and it doesn't cost me extra.
If you choose to get paid in PLN there are no extra fees either. (Well other than the exchange rate fluctuations we all know and love)
Message was edited by Minyx on 12/2/10 at 6:05 AM

https://devforums.ap...e/342985#342985



Nieważne jaki to rodzaj przelewu - waluta (euro) się zgadza, więc nie ma znaczenia czy to przelew z Katowic czy Luksemburgu.

Poza tym nie przelejesz środków *za darmo* na konto PLN z EUR, tylko zapłacisz 5zł za przelew, jeśli wybierzesz SEPA.


Pani konsultantka zapewniła mnie, że jeżeli przeleję Euro na konto w złotych w mBanku to nie zapłacę nic.
A nawet jeśli miałbym dać tego piątaka to zawsze lepiej to niż płacić 87zł...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych