Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto deweloperskie: zakładanie, używanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#101 ishadow

ishadow
  • 288 postów

Napisano 03 czerwca 2010 - 19:45

@chersterman Darmowe konto ">30" w BZ WBK z kartą Visa Electron jest wystarczające do wypełnienia wszystkich formalności i zapłaty za członkostwo. Natomiast do otrzymywania przelewów od Apple nie jest potrzebna żadna karta płatnicza, podaje się po prostu numer konta. Sam proces rejestracji załatwisz w czasie do dwóch tygodni. Jeśli nie wiesz jak coś wypełnić, to wyślij maila do Apple, w ciągu kilku godzin otrzymasz odpowiedź. Poza tym, w tym wątku jest wszystko wyjaśnione, wystarczy przeczytać te 10 stron:)

#102 arius

arius
  • 161 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 czerwca 2010 - 09:44

Apple nie chce przyjąć naszego wniosku (mojego i wspólnika) i domaga się wpisu z KRS lub EDG. Wpisy do EDG mamy jako indywidualne działalności zarejestrowane na nasze nazwiska (co jest normalne). Celowo założyliśmy s.c. po to, aby być widocznym w AppStorze jako taka spółka. Takie też wpisy im wysłaliśmy. Wychodzi na to, że dla Appla jest jakaś niezgodność danych. Dysponujemy umową spółki, Regonem, NIP-em i indywidualnymi wpisami działalności gospodarczej. Apple sugeruje nam założenie konta indywidualnego, co jest delikatnie mówiąc chore. Czy rejestrował ktoś z Was konto "firmowe" w Apple Developer na spółke cywilną i udało się?

#103 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 19 czerwca 2010 - 14:27

Witam, Mam pytanie: czy aby założyć indywidualne konto dewelopera, konieczna jest karta kredytowa/debetowa, czy można to załatwić bez niej, w jakiś inny sposób? Do swojego konta posiadam tylko zwykłą bankomatową i nie wiem czy powinienem wystąpić z wnioskiem o kredytówkę. Dziękuję i pozdrawiam.

#104 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwca 2010 - 19:17

Musisz mieć kartę mającą cechy karty kredytowej, tzn numer weryfikowalny przez organizację typu VISA. Niektóre debetówki tak mają, więc powinny się nadać.

#105 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 19 czerwca 2010 - 19:39

A wiecie może czy nada się karta kredytowa mBank Visa Electron Euro<26 (mBank

#106 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 21 czerwca 2010 - 09:44

A wiecie może czy nada się karta kredytowa mBank Visa Electron Euro<26 (mBank


Jeżeli chodzi o mBank to do płatności za iPhone Developer Program (te $99) zapłaciłem tą ich wirtualną "internetową" eKartą i wszystko było ok. Śmieszne jest to, że ta karta nie może już być używana w AppStore/iTunes. :)

#107 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 22 czerwca 2010 - 13:05

Jaki iż będę się rejestrował wciągu najbliższych kilku dni, kopałem po internecie i znalazłem taki link: Jak zdobyć sławę i pieniądze tworząc programy na iPhone
Bardzo zaciekawił mnie zwłaszcza ten fragment:

Potrzebne będzie nie tylko aktywne konto bankowe (na które w przyszłości przelewane będą przychody ze sprzedaży programów), ale też numer identyfikacyjny podatnika w . Stanach Zjednoczonych. Jest on potrzebny, by uniknąć podwójnego opodatkowania (kwestie te reguluje specjalne umowa między Polską a USA).

Uzyskanie numeru podatnika na szczęście nie wymaga lotu do Nowego Jorku i stania w kolejce w tamtejszym urzędzie. Wystarczy jeden telefon do IRS (urzędu skarbowego w USA) i ustna prośba o wygenerowanie numeru EIN (Employer Identification Number), oczywiście o ile zadzwonisz na numer +1 (215) 516-6999 w czasie pracy tamtejszego urzędu.

Co sądzicie na ten temat? Nie mam firmy, będę się rejestrował jako osoba indywidualna i faktycznie nie chciałbym dwa razy być opodatkowany...

#108 SweepeRpl

SweepeRpl
  • 196 postów

Napisano 22 czerwca 2010 - 16:41

Jeżeli chodzi o mBank to do płatności za iPhone Developer Program (te $99) zapłaciłem tą ich wirtualną "internetową" eKartą i wszystko było ok. Śmieszne jest to, że ta karta nie może już być używana w AppStore/iTunes. :)


Nie moze byc uzywana w dwoch naraz? Tydzien temu wyslalem fax, bez odpowiedzi dotad. Wyslalem wlasnie dwa maile do nich (jeden przez support formularz na stronie, ale sie zorientowalem, ze to do europejskiego oddzialu, a juz po 5 PM :D, wiec wyslalem tez drugi na devenroll@). Ale podalem im wlasnie eKarte, ktorej uzywam w AppStore, moze im sie nie podoba? :P Zarejestrowalem sie tez z tego samego Apple ID, ktorego uzywam do zakupow, a dopiero teraz wyczytalem, ze zalecaja osobne konto dla celow biznesowych - bedzie z tym jakis problem?

#109 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 23 czerwca 2010 - 06:39

Nie moze byc uzywana w dwoch naraz? Tydzien temu wyslalem fax, bez odpowiedzi dotad. Wyslalem wlasnie dwa maile do nich (jeden przez support formularz na stronie, ale sie zorientowalem, ze to do europejskiego oddzialu, a juz po 5 PM :D, wiec wyslalem tez drugi na devenroll@). Ale podalem im wlasnie eKarte, ktorej uzywam w AppStore, moze im sie nie podoba? :P Zarejestrowalem sie tez z tego samego Apple ID, ktorego uzywam do zakupow, a dopiero teraz wyczytalem, ze zalecaja osobne konto dla celow biznesowych - bedzie z tym jakis problem?


Myśle, że mi nie zadziałało nie dlatego, że jedna karta nie może być użyta do dwóch celów (nie widzę powodu żeby tak było). Tylko po prostu dlatego, że ta wiartualna internetowa eKarta mBanku nie wszędzie jest rozpoznawana jak normalna karta kredytowa. Akurat w AppStore nie jest, a przy płaceniu za iPhone Developer Program jest. :)

#110 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 23 czerwca 2010 - 09:34

Czy ktoś ma wiedzę co do wątpliwości wyrażonych w wątku #107? Jak Wy rozwiązujecie kwestie podatkowe? Rozliczacie się podwójnie czy macie numer EIN?

#111 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 30 czerwca 2010 - 21:26

Dołączam się do pytania poprzednika o numer EIN i chciałbym zapytać o jeszcze jedną rzecz: wystąpiłem o kartę kredytową MasterCard, jednak nie jest mi ona potrzebna do niczego poza rejestracją konta deweloperskiego jako osoba indywidualna. Czy po założeniu konta mogę bezpiecznie zlikwidować tą kartę, czy może będzie mi do czegoś jeszcze potrzebna w ramach programu deweloperskiego Apple? Pozdrawiam, Marcin.

#112 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2010 - 21:28

Poza zapłaceniem raz na rok opłaty członkowskiej do niczego innego karta nie jest potrzebna. Możesz ją więc śmiało zlikwidować, ale za rok będziesz musiał założyć nową.

#113 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 30 czerwca 2010 - 23:17

Polecam kartę z mBank, wszystko odbyło się bez zająknięcia. Jeden fax i po paru godzinach miałem konto. Dziwi mnie, ze nie musiałem w wersji papierowej zawierać umów o iAd i płatne aplikacje. Wszystko odbyło się za kliknięciem. Zawsze tak było?

#114 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 06 lipca 2010 - 12:57

Założyłem dzisiaj rachunek walutowy w USD do swojego konta w Pekao SA i wystąpiłem o kartę kredytową MasterCard do podstawowego rachunku (w zł). Czy wszystko będzie w porządku, że rachunek, który podam do wypłat z Apple (walutowy), będzie inny od tego do którego przypisana jest karta kredytowa użyta do weryfikacji danych? Dziękuję i pozdrawiam.

#115 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 06 lipca 2010 - 13:34

Nie będzie problemu, ja mam podobnie (dwa różne konta) i wszystko OK.

#116 chesterman

chesterman
  • 7 postów

Napisano 17 lipca 2010 - 22:37

Mam pytanie czy konto VISA w Millenium Bank ( [url=http://www.bankmillennium.pl/pl/klienci-indywidualni/karty-platnicze/karty-debetowe/millennium-visa-konto/]Karta debetowa Millennium Visa Konto - Bank Millennium S.A.[/url] ), będzie wystarczające do zapłaty za członkostwo ? ;)

#117 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 23 lipca 2010 - 12:05

Zakładam konto indywidualne developera i mam małe pytanko: co wpisać w polu Company / Organization? Nie chce mnie puścić przed uzupełnieniem tego. I druga sprawa: czy w polu State wpisać nazwę województwa? Dziękuję i pozdrawiam.

#118 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 27 lipca 2010 - 13:43

Napisałem maila do Apple, w sprawie powyższych pytań. Oto co dostałem w odpowiedzi: Thank you for contacting Apple Developer Support regarding your questions. I will answer them one by one in the order as you asked them. 1. Company / Organization field: what should I type in there? My name and surname? You type here a space filler like 'n/a' as you are not a company but enrolling as an individual. 2. State field: If Im from Poland, I should type anything there? Maybe polish state, like Zachodniopomorskie? You type here a space filler like' n/a' as this relates to countries made up out of several states, like the USA 3. If I have polish letters in name/surname/city/adress (like , , etc.). I should write them, or maybe change them with english letters (o, z etc.)? Yes please, as our systems do not recognize those kind off characters. Thank you for showing interest in our Developer Program and I wish you good luck developing Apps for our great range of products.

#119 Artor

Artor
  • 2 postów

Napisano 02 sierpnia 2010 - 12:54

Witam wszystkich :-)

Czy ktoś w ostatnich dniach/tygodniach aktualizował dane konta bankowego niezbędne do otrzymywania płatności od Apple? Po dodadniu numeru IBAN (o co prosili w pierwszym mailu kilka tygodni temu) nadszedł teraz drugi podobny z taką samą prośbą. Wygląda na to, że Apple rozumie inaczej numer IBAN niż rozumie to Mbank? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi w tej sprawie. Dodam, że na horyzoncie jest dopiero pierwsza płatność, aktywnym deweloperem jestem od końca czerwca.

#120 Artor

Artor
  • 2 postów

Napisano 05 sierpnia 2010 - 15:32

Ponieważ w końcu dostałem odpowiedź z Apple w tej sprawie odpowiem sam sobie, pewnie komuś się przyda... Dla np Mbank podaje się następujące dane: NROB: 11402004 Konto: 0000aaaaaaaaaaaa (gdzie "a" to cyfry twojego konta) IBAN: PL80114020040000aaaaaaaaaaaa W przypadku IBAN jest to po prostu numer jaki podaje np Mbank. W przypadku konta - i to jest nowość, której nikt dokładnie nie wyjaśnia - należy podać numer bez cyfr identyfikujących bank (NROB) nie należy jednak zapomnieć o czterech zerach. Pozdrowienia :-)

#121 thret

thret
  • 44 postów

Napisano 05 sierpnia 2010 - 20:03

to ja dodam jeszcze hinta od siebie, bo straciłem przez to sporo czasu... jeśli ktoś chce wysłać fax za pośrednictwem e-faks.pl trzeba wyłączyć blokadę na wychodzące międzynarodowe... nie wiem po cholerę to jest włączone na wejściu i w dodatku przy wysyłaniu fasku pojawia się tylko komunikat "Linia zajęta lub nieprawidłowy numer" zamiast jakieś naprowadzanie na problem, no ale nic wygląda, że wyłączenie pomogło, bo poszło za pierwszym razem teraz... napisałem też do e-faks.pl, że warto by było to poprawić.

#122 slaj

slaj
  • 254 postów

Napisano 20 października 2010 - 09:23

mam pytanie, czy konto developera jest jakoś związane z iTunes? mam konto na iTunes i podlinkowanego do niego iPhone, używam do zakupów w AppStore. czy zakładając teraz konto developera to będzie jakoś powiązane ze sobą? jeżeli tak, to czy może lepiej założyć osobne konto na iTunes specjalnie do celów "developerskich"? dzięki z góry. ps: wiem że temat był już trochę poruszany, ale kwestia posiadania 2-ch kont chyba jeszcze nie. pytam, ponieważ widzę, żę google chrome automatycznie wpisuje moją nazwę użytkownika na takim np. ADC czy iTunes Connect, chociaż nigdy wcześniej nie wchodziłem na te strony (widać jakieś cookies...), zatem moje wątpliwości.

#123 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 października 2010 - 12:27

Konto w iTunes czy konto w ITC to de facto usługi przypisane do Apple ID. Apple odradza korzystanie z tego samego Apple ID do zakupów w iTunes Store i konta deweloperskiego. Natomiast zakładając konto deweloperskie nie musisz nic robić w iTunes, konto zakładasz przez stronę developer.apple.com

#124 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 10 listopada 2010 - 15:12

Przeczytałem już masę postów na naszym forum, ale albo jestem głodny i niewyspany, albo głupi, bo ciągle nie wiem jak to jest z tym "podwójnym opodatkowaniem"? Muszę zadzwonić do USA po jakiś numer podatkowy? Czy jak to w końcu wygląda? Nie mam firmy i konto chcę założyć na siebie.

#125 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 11 listopada 2010 - 22:31

Już od dawna podatki sami płacimy w Polsce. Nic nie trzeba robić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych