Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto deweloperskie: zakładanie, używanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#51 r33d

r33d
  • 7 postów

Napisano 02 marca 2010 - 23:48

Ja w title mam swoje imię i nazwisko:) Nic więcej potem nie trzeba dosyłać.


Jakies dodatkowe dane sa wymagane? NIP itd? Jak jest z podatkiem, oni to rozliczaja czy Ty?

#52 mhroku

mhroku
  • 132 postów
  • SkądPoznań / Koziegłowy

Napisano 02 marca 2010 - 23:53

Jakies dodatkowe dane sa wymagane? NIP itd? Jak jest z podatkiem, oni to rozliczaja czy Ty?


Nic dodatkowego, wszystko co trzeba uzupełnić jest w tax info itd.
Jasne że sam rozliczasz.:)

#53 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 marca 2010 - 00:01

A nie da się skumulować jakoś tych przelewów żeby przychodziły nie co miesiąc tylko na przykład raz na pół roku w postaci jednego przelewu?

A co jest jeżeli w miesiącu aplikacja zarobi np. 20 zł? Ta kwota zostanie pomniejszona o 28 zł? :)


Nie bój żaby ;) Apple płaci dopiero gdy w regionie (przypominam że jest ich siedem) skumulowana kwota przekroczy równowartość 150USD

#54 r33d

r33d
  • 7 postów

Napisano 03 marca 2010 - 00:06

Nic dodatkowego, wszystko co trzeba uzupełnić jest w tax info itd.
Jasne że sam rozliczasz.:)


Ok, tez wpisalem imie i nazwisko w title i przeszlo ;) Jeszcze dane rachunku i bede ready :) Jak dostajesz od nich pieniadze to wystawiasz im rachunek? Chodzi mi o to na jakiej podstawie sie rozliczasz w PL?

#55 mhroku

mhroku
  • 132 postów
  • SkądPoznań / Koziegłowy

Napisano 03 marca 2010 - 00:20

Nie bój żaby ;) Apple płaci dopiero gdy w regionie (przypominam że jest ich siedem) skumulowana kwota przekroczy równowartość 150USD


Czyli przelew idzie tylko za ten region, gdzie się przekroczy 150$? Totalny bezsens. Myślełem, że wtedy kasa leci z wszystkich.

#56 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 marca 2010 - 07:27

Dokładnie tylko w tym gdzie przekroczy się 150USD, biorąc pod uwagę że część regionów jest mała (Kanada, Australia niewiele większy UK), to często jest problem aby w nich uzbierać 150USD, z drugiej strony dobrze że akumulują te pieniądze bo skoro płacą z opcją SHA (dzielenia kosztów przelewu) i osobno za każdy region, to mogło by się okazać że koszty zjadły by cały zysk.

#57 ishadow

ishadow
  • 288 postów

Napisano 19 marca 2010 - 19:46

Mam problem z rejestracją. Wypełniłem formularze na stronie, wysłałem fax, dostałem kod aktywacyjny, Apple pobrało ode mnie pieniądze z konta i dostałem potwierdzenie, że opłaciłem program, a mimo to dostaję komunikat, że dane w formularzu który wysłałem nie pokrywają się z danymi na karcie i jest informacja, abym przefaksował kopię dokumentu tożsamości wraz z pieczęcią kogoś tam. Napisałem do nich mail'a rano, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Miał ktoś z was podobną sytuację?

#58 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2010 - 19:52

Rozumiem że karta jest Twoja i rejestrowałeś na swoje dane? Jeżeli tak to napisz czy masz gdzieś polskie litery w imieniu, nazwisku bądź adresie?

#59 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 19 marca 2010 - 20:01

Mam problem z rejestracją. Wypełniłem formularze na stronie, wysłałem fax, dostałem kod aktywacyjny, Apple pobrało ode mnie pieniądze z konta i dostałem potwierdzenie, że opłaciłem program, a mimo to dostaję komunikat, że dane w formularzu który wysłałem nie pokrywają się z danymi na karcie i jest informacja, abym przefaksował kopię dokumentu tożsamości wraz z pieczęcią kogoś tam.
Napisałem do nich mail'a rano, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi.
Miał ktoś z was podobną sytuację?


Ja tak miałem. Mieszkam przy ulicy "Generała JakiegośTam" i wpisałem skrót "Gen.", pewnie dlatego.
Zrobiłem notarialnie potwierdzone ksero (usługa za 5zł) i wysłałem faksem.

Co do maili, to bywało, że odpowiadali mi po tygodniu, dwóch.

Powodzenia

PS. Pieczęć notariusza była po polsku, nie kazali tłumaczyć na angielski

#60 ishadow

ishadow
  • 288 postów

Napisano 19 marca 2010 - 22:21

Mam w nazwisku polskie znaki diakrytyczne, tak samo jak w miejscowości zamieszkania. W formularzach wpisywałem bez, a na karcie też mam bez.

#61 ishadow

ishadow
  • 288 postów

Napisano 22 marca 2010 - 18:00

Dzisiaj dostałem odpowiedź na mail'a, zweryfikowali dane i aktywowali mi już jestem po aktywacji. Nie musiałem wysyłać faksu z pieczęcią notarialną. Jak widać można wszystko załatwić bez żadnego problemu tylko za pomocą poczty elektronicznej i wirtualnego faksu. Moja karta to zwykła VISA Electron dodawana do konta <30 w BZWBK.

#62 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 marca 2010 - 06:17

Dzisiaj dostałem odpowiedź na mail'a, zweryfikowali dane i aktywowali mi już jestem po aktywacji. Nie musiałem wysyłać faksu z pieczęcią notarialną. Jak widać można wszystko załatwić bez żadnego problemu tylko za pomocą poczty elektronicznej i wirtualnego faksu. Moja karta to zwykła VISA Electron dodawana do konta <30 w BZWBK.


Ja miałem to samo w adresie polska literka "ó" i już im się nie zgadzało, wysłałem maila że nie działa poprawnie wprowadzanie polskich liter na stronie i zaakceptowali, ale straszyli o pieczęci notarialnej.

#63 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 23 marca 2010 - 21:57

Panowie co mam wpisać w formularzu w miejsce Cardholder Signature? Czy w polu "name on card" mam wpisać imię i nazwisko na karcie czy samo imię (strasznie głupie pytanie :P).

---- Dodano 24-03-2010 o godzinie 00:14 ----
No i czy w polu - "Credit card number" wystarczy wpisać sam numer na karcie?

#64 betrax

betrax
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marca 2010 - 17:28

Panowie co mam wpisać w formularzu w miejsce Cardholder Signature? Czy w polu "name on card" mam wpisać imię i nazwisko na karcie czy samo imię (strasznie głupie pytanie :P).

---- Dodano 24-03-2010 o godzinie 00:14 ----
No i czy w polu - "Credit card number" wystarczy wpisać sam numer na karcie?


Wpisz imię i nazwisko, a w polu "Credit card number" dokładne ten sam długi numer co na karcie. Ja tak wypełniłem i nikt nie miał zastrzeżeń.

#65 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 25 marca 2010 - 19:50

Czy mógłby ktoś polecić jakiś wirtualny faks? Korzystam z e-faks.pl i po wpisaniu numeru wciąż pojawia się błąd. Numer ma dwa zera na początku. Wpisuję go tak: 0014088627602 .

#66 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 marca 2010 - 20:09

Ja korzystam (i wysyłałem z niego dokumenty do Apple) z ifon.pl. Co do numeru to raczej jest ok, dwa zera oznaczają połączenie międzynarodowe

#67 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 25 marca 2010 - 22:35

Dzięki poszło :D. No to teraz czekam na kod aktywacyjny

#68 Hodofca

Hodofca
  • 81 postów
  • SkądMikołów

Napisano 30 marca 2010 - 18:16

Właśnie prubuję wypisać formularz i stanąłem przy "Iphone Developer Program enrollment ID". O co dokładnie chodzi? O apple ID czy coś innego? Tym razem już wolę się zapytać niż wysłać drugi raz nie to co trzeba ( godzinę temu wysłałem w Person ID mój pesel zamiast numeru podanego w moim profilu na stronie).

#69 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2010 - 18:43

EnrolmentID jest nadawane przez Apple w procesie rejestracji. Nie pamiętam już szczegółów ale widzę w mailach że dostałem od nich odpowiedź z tekstem "Your enrollment ID is..."

#70 Hodofca

Hodofca
  • 81 postów
  • SkądMikołów

Napisano 30 marca 2010 - 19:22

Dzięki za nakierowanie. W mailach było tylko napisane o Apple ID. Enrollment ID znalazłem przy procesie rejestracji w punkcie Purchase Program (po prawej stronie od linku do pobrania formularza w formacie PDF).

#71 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 30 marca 2010 - 20:09

EnrolmentID jest nadawane przez Apple w procesie rejestracji. Nie pamiętam już szczegółów ale widzę w mailach że dostałem od nich odpowiedź z tekstem "Your enrollment ID is..."


Czy ten Enrollment ID się zmienia (jest nadawany nowy) co roku przy każdym przedłużaniu członkostwa w iPhone Developer Program? Mogę go gdzieś znaleźć poza mailami? :)

#72 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 30 marca 2010 - 20:43

Hmmm. Mam pytanko. W zakładce - Contracts, Tax, & Banking Information - pod "Contact Info" mam czerwony krzyżyk. Więc klikam edit i widzę swoje dane, a pod spodem pola do wypełnienia:

Company Contact

* Senior Management:
* Finance:
* Technical:
* Legal:
* Promotions:

Co mam w nie wpisać?? Założyłem konto indywidualne.

#73 Hodofca

Hodofca
  • 81 postów
  • SkądMikołów

Napisano 30 marca 2010 - 21:39

Jeszcze nie doszedłem do tego momentu ale z tego co widzę to będzie chodziło o dane kontaktowe do twojej firmy (czyli każdy dział może mieć osobnego maila). Trochę dziwne jest to że przy zakładaniu konta indywidualnego trzeba wpisac "Company name". Ja w takim przypadku wpisałem moje imię i nazwisko ale bez polskich znaków. Nie wiem czy mogłem wpisać jakąś fikcyjną nazwę i później wydawać aplikacje pod tą nazwą. Już trzeci raz będę wysyłał ten formularz bo okazało się że jakość jest tragiczna. Wydrukowałem, wypisałem długopisem wielkimi literami, zrobiłem zdjęcie od góry (nie mam skanera), wyciąłem, zmieniłem na 2 kolory i wysłałem przez indesys.pl ale jakość nie jest za ciekawa. Macie jakieś porady co do wysyłki tego formularza?

#74 Achi

Achi
  • 66 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 19 kwietnia 2010 - 12:30

Czy ktoś z was potrafi podać jakieś liczby co do sprzedaży polskich aplikacji, ewentualnie gdzie szukać źródeł takich informacji ? Chodzi tutaj o aplikacje polskie skierowane do polskiego użytkownika. Ciekaw jestem jaki ma potencjał polski rynek. Nie chodzi mi tutaj oczywiście o zdradzanie konkretnych informacji, chyba, że ktoś będzie na tyle miły :). Pozdrawiam

#75 dusker

dusker
  • 383 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 19 kwietnia 2010 - 13:46

Czy ktoś z was potrafi podać jakieś liczby co do sprzedaży polskich aplikacji, ewentualnie gdzie szukać źródeł takich informacji ? Chodzi tutaj o aplikacje polskie skierowane do polskiego użytkownika. Ciekaw jestem jaki ma potencjał polski rynek. Nie chodzi mi tutaj oczywiście o zdradzanie konkretnych informacji, chyba, że ktoś będzie na tyle miły :). Pozdrawiam


Potencjał minimalny, w żadnym stopniu nieporównywalny z innymi rynkami (US, Francja lub Niemcy).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych