Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto deweloperskie: zakładanie, używanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#551 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 09 lipca 2015 - 10:54

dziękuję za odpowiedź :) Czy do wydawania książek trzeba mieć to płatne konto deweloperskie?

To kosztuje 99 USD rocznie (płatne raz w roku)?



#552 mk22

mk22
  • 15 postów

Napisano 17 sierpnia 2015 - 15:53

Cześć,

 

Godzinę temu założyłem sobie konto developerskie na rok. Już działa, ale nie mogę znaleźć nigdzie opcji wydruku faktury, na mail-a też nie dostałem. Wiecie gdzie mogę ją znaleźć?

 

Dzięki



#553 RSG

RSG
  • 7 postów
  • Płeć:

Napisano 10 września 2015 - 15:44

Ja dostałem na e-mail po kilku dniach.



#554 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 23 października 2015 - 11:46

Zamawiał ktoś nadanie numeru DUNS poprzez stronę bisnode.pl? Dostałem od nich ten numer dla firmy, a następnie po 2 dniach założyłem konto developerskie. Następnego dnia otrzymałem informację, że zgłoszenie zostało odrzucone, bo: 

Please note that your Dun and Bradstreet Profile is incomplete and it must contain a valid phone number for your company.

 

Wypełniłem wszystkie dane przy zamawianiu numeru DUNS poprawnie, numer też, nawet dzwoniłem do Bisnode to potwierdzić i wszystko się zgadzało. Napisałem na podanego przez Apple maila, na którego należy się kontaktować w razie problemów z numerem DUNS, ale chciałem się dowiedzieć, czy ktoś miał tu już wcześniej podobny problem.



#555 Kris2211

Kris2211
  • 1 postów

Napisano 26 stycznia 2016 - 18:50

Cześć,

 

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Założyłem konto developerskie. Mam jednak problem z umowami "Paid Applications" oraz "iAd App Network". Dla każdej z tych umów należy podać informacje "Contact Info", "Bank Info" oraz "Tax Info". Problem mam z "Tax Info". Po negatywnej odpowiedzi na temat czy jestem rezydentem US lub czy prowadzę tam działalność pojawia formularz "W-8BEN". Czy wypełniacie tam jakieś pola poza tymi które same się uzupełniły? Szczególnie chodzi mi o drugą część formularza "Claim of Tax Treaty Benefits"?

 

Z góry dziękuję za pomoc



#556 droopy

droopy
  • 15 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 23 maja 2016 - 14:29

Chciałem Was zapytać jak to wygląda teraz z przelewami od apple z tytuły sprzedaży aplikacji.

  1. Nadal jest kilka przelewów (po jednym z każdego regionu)?
  2. Nadal najlepiej dodać konto walutowe w walucie, w której potencjalnie mamy największą sprzedaż (czy po prostu wysyłają tylko w USD lub EUR)?


#557 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 maja 2016 - 14:07

Od lat jest już jeden przelew w walucie, którą sam wybierasz. Jak masz konto PLN to wystarczy wybrać złotówkę i nie będziesz musiał sam przewalutowywać.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#558 droopy

droopy
  • 15 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 maja 2016 - 14:52

Od lat jest już jeden przelew w walucie, którą sam wybierasz. Jak masz konto PLN to wystarczy wybrać złotówkę i nie będziesz musiał sam przewalutowywać.

Przetrzepałem ten wątek i nigdzie tego nie wyczytałem. Mniejsza o to, to cenna odpowiedź i pewnie się komuś przyda. Przewalutowanie to nie problem (szczególnie teraz kiedy mamy kantory internetowe). Zastanawia mnie zatem ta druga sprawa. Czyli jeśli większość przychodów jest w USD to nie chcę aby Apple to sam sobie przewalutował na PLN, jest szansa, że będę miał lepszy kurs.

 

W związku z tym czy nadal najlepiej przyjmować wypłaty w walucie, w której mamy największą sprzedaż?



#559 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 maja 2016 - 15:33

Jeżeli chcesz w USD to zakładasz konto USD w jakimś banku i zaznaczasz, że chcesz przelewy w USD. Nie ma z tym problemu. Ja się nie bawię w samodzielne przewalutowania, jasne, że możesz na tym zarobić kilka dodatkowych złotych, ale musisz tego pilnować, a ja wolę ten czas poświęcić na kodowanie.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#560 superlo

superlo
  • 140 postów

Napisano 25 maja 2016 - 12:23

To ja zapytam bo zaraz mnie szlag trafi :)

Chciałbym zarejestrować się jako developer ale pod konkretną nazwą a nie za pomocą imienia i nazwiska (nie pracowałem nad apką sam). Prowadzę działalność, powiedzmy, że ma ona nazwe 'Fajna Nazwa Marek Iksiński'. I czy jest możliwość publikowania pod nazwą 'Fajna nazwa' ? Czy nadanie numeru DUNS pomoże? (ale jeżeli dostane numer DUNS to na 'Fajna Nazwa Marek Iksiński' bo tak są zaresejtrowane działalności w Polsce). Czy trzeba zakładać w takim przypadku koniecznie spólkę? czy może przejdzie założenie konta Apple ID gdzie zamiast imienia wpiszę 'Fajna' a zamiast nazwiska 'Nazwa' i wtedy rejestracja jako konto indywidualne.

Toć jest tyle kont Developerskich, gdzie w nazwie posiadają nazwę firmową i często bez Sp. z o.o. i innych takich (mówię tu o polskich dveloperach)



#561 droopy

droopy
  • 15 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 25 maja 2016 - 12:57

...

Próbowałem i mi się to nie udało, jeśli masz działalność to nawet DUNS nie pomoże, zarejestrują w DUNS nazwę firmy EIDG, ale aplikacje będziesz publikował jako Imię i Nazwisko. Tylko firmy, które mają KRS mogą działać pod własną nazwą. Wpisywania dziwnych rzeczy z Imię i nazwisko nie próbowałem, ale już na nosa czuję, że ktoś to weryfikuje, a przy przelewach dane mogą się nie zgadzać. 



#562 superlo

superlo
  • 140 postów

Napisano 25 maja 2016 - 13:09

@droopy a dawno próbowałeś? 



#563 droopy

droopy
  • 15 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 25 maja 2016 - 14:01

Jakoś w lutym chyba.



#564 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 maja 2016 - 08:54

Niestety obecnie, żeby posiadać konto firmowe trzeba mieć firmę. Kiedyś Apple bez problemu rejestrowało DG jako firmę, ja zakładałem konto w 2009 i mam je zarejestrowane na nazwę firmy z REGONu, ale obecnie to nie przejdzie. KRS albo konto indywidualne.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#565 Fiema

Fiema
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 kwietnia 2017 - 22:32

Może mi ktoś pomóc wypełnić dokument tax info ? Założyłem konto spółki z o.o. i poległem przy wypełnianiu dokumentu.

 

1. Przy spółce z o.o. gdzie funkcjonuje 2 założycieili (sam zarząd) powinienem wybrać typ of beneficila owner: Corporation czy Partnership?

2. Pkt 8: U.S. taxpayer identification number (TIN), if required: - którą z opjci powinienem wybrać? Muszę założyć numer identyfikacji podatkowej w US ?

3. Foreign TIN: 

4. Reference Number(s):
4. The beneficial owner is claiming the provisions of Article and paragraph ........ of the treaty identified on line 14a above to claim a ....... % rate of withholding on (specify type of income):
i tutaj zaznaczam Income from the sale of applications.



#566 Fiema

Fiema
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 kwietnia 2017 - 09:30

Dobra, dowiedziałem się że muszę załatwić sobie jako spółka numer EIN - jakaś firma tax bax bierze za załatwienie tego 200 dolców. 

Z tego co się dowiedziałem to tak mniej więcej wygląa instrukcja:

Dla spółki Z o.o. potrzebny jest numer EIN (Employer Identification Number), zwany również numerem Federal Tax Identification Number.

Aby go załatwić, trzeba zadzwonić pod numer (267) 941 1099 - rozmowa po angielsku. Podaje się wszystkie dane spółki.

Numer podobno jest dawany od razu, ale bedzie wazny po ok 2-3 tygodniach. Przyjdzie oficjalne pismo w tej sprawie. 

Tutaj wszystlo pisze: https://www.irs.gov/...pply-for-an-ein
Patrzymy na opis pod akapitem: Apply by Telephone – International Applicants


Użytkownik Fiema edytował ten post 05 kwietnia 2017 - 10:06


#567 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2017 - 14:45

Cóż wg moich informacji nie ma potrzeby tworzenia amerykańskiego numeru podatkowego jeżeli jest się rezydentem podatkowym Polski.

Mam konto firmowe i nie mam tego numeru nie mam żadnych problemów. Znajoma firma zakładała w zeszłym miesiącu konto i również go nie podała.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#568 Fiema

Fiema
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 kwietnia 2017 - 09:24

Mozliwe ze to nie jest wymagane. Pytanie tylko jak w takim przypdku poprawnie wypelnic "tax info" ?

#569 Kasz

Kasz
  • 2 postów

Napisano 07 listopada 2017 - 11:44

Witam serdecznie,

 

Chcę przystąpić do programowania aplikacji na iOS. Niestety brak w tym doświadczenia, nawet jeżeli chodzi o konto.

Proszę o informacje, czy płatne konto (99usd) potrzebne jest od razu, czy np dopiero na etapie upload do AppStore?

 

Stanąłem na tym etapie i nie mogę znaleźć odp na moje pytanie.

 

zrzut_ekranu_2017-11-06_o_23.27.55.png

 

Pozdrawiam,

Kasz



#570 wloczykij2

wloczykij2
  • 120 postów

Napisano 31 stycznia 2018 - 10:32

Czesc,

 

mam nadzieje, ze w dobrym dziale pisze. W domu mam atv4 i chcialbym wgrac kilka aplikacji niedostepnych w appstore, wiec potrzebuje do tego konto dev. Jednak bezplatne dziala 7 dni, a z racji, ze potrzebuje je tylko do tego to nie ma sensu go oplacac.

 

Moje pytanie jest takie, czy moze ktos wgrac swoim kontem na atv aplikacje, a potem ja je bede mogl uzywac na swoim id?

Jesli tak to czy mozna to zrobic przez np. team viewer?


Iphone 4S, 6, SE, Ipad air 2,a teraz 2 XS, macbook pro 2016, macbook 12'' i  atv 4


#571 robroyy

robroyy
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2018 - 15:21

1,Nie

2.Nie


<p>Komputer MacBook Pro 13 2.4 i5 2.4 GHz iPhone Xr,iPhone Xs  :D


#572 Aargh

Aargh
  • 3 postów

Napisano 05 czerwca 2018 - 09:51

Mam jednoosobową działalność. Zacząłem więc proces rejestracji konta indywidualnego i chciałbym zapłacić za konto developerskie. Jak wygląda sprawa fakturowania tego zakupu? Bo przy rejestracji nie ma żadnych pól do wpisania danych działalności (ani NIPu ani nic). Trzeba pisać do Apple czy potem można wypełnić jakieś dane podatkowe.

I dodatkowe pytanie - Legal Name w tym przypadku to moje imię i nazwisko a nie nazwa działalności?



#573 marx_amigauser

marx_amigauser
  • 31 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 maja 2019 - 10:32

Dołączam się do pytania kolegi Aargh. Też mam jednoosobową działalność gospodarczą i do dzisiaj myślałem, że uda mi się założyć konto jako Company/Organization. Wszystko teoretycznie pasuje, mam DUNS, nazwę firmy, NIP, stronę internetową. Jednak podczas enrollmentu dostaję błąd:

 

This organization could not be verified as a legal entity. If you are a sole proprietorship/single person company, enroll as an individual. If this organization should be listed as a legal entity,

 

Tak naprawdę zupełnie nie zależy mi na tym jak aplikacje będą sygnowane na AppStore (czy nazwą firmy + imię i nazwisko, czy tylko imię i nazwisko). Bardziej obawiam się o to co napisał mój przedmówca. Jak rozliczyć wpłatę $99 + VAT w ramach prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej ? Można Apple poprosić o wystawienie faktury na konkretną nazwę mojej jednoosobowej firmy i mój NIP ? Jak to ogarniacie ? 

 

Z góry dzięki za pomoc



#574 icziter

icziter
  • 5 postów

Napisano 07 maja 2019 - 11:59

Przedłużałem konto pod koniec listopada 2018 i na fakturze mam Customer VAT Number ze swoim NIPem. Nie pamiętam dokładnie gdzie, ale widocznie gdzieś mogłem to uzupełnić :)



#575 marx_amigauser

marx_amigauser
  • 31 postów
  • SkądLublin

Napisano 08 maja 2019 - 12:47

Dzięki za info, ale czy ktoś jest bardziej na świeżo w tym temacie? Czy podczas zakładania konta typu individual/small business podaje się gdzieś dane do faktury (NIP, nazwa firmy) ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych