Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto deweloperskie: zakładanie, używanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#26 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 lutego 2010 - 21:55

Konto iTunes nie ma wiele wspólnego z kontem ADC. Zarejestruj się podając swoje dane i tyle.

#27 mhroku

mhroku
  • 132 postów
  • SkądPoznań / Koziegłowy

Napisano 20 lutego 2010 - 21:59

Z tego co pamiętam (a nie jestem pewien) to założenie konta to nie jest to samo co dołączenie do programu developerskiego. I żeby ściągnąć SDK musisz mieć konto, a dopiero potem dołączasz do klubu.... jakoś tak. Robisz nowe i wpisujesz prawidłowe dane.

#28 doggy_dogg

doggy_dogg
  • 24 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 22:28

Konto ADC - pomoc przy wypełnianiu formularza Dobra, więc teraz tylko mam problem z wypełnieniem dwóch pól w formularzu. Po pierwsze PHONE - "Country Code, Area/City Code, Number, Extension". Nie za bardzo wiem jak to wypełnić. Domyślam się tylko, że country code to bedzie może +48 ? I w polu number numer swojego telefonu komórkowego? Z tym, że nie mogę zostawić żadnego pola pustego bo nie przechodzi dalej.Przy "Street Address" mam pisać ul.Apple 2/5, czy samo Apple 2/5? I co z polem "Company"? Pustego nie mogę zostawić, a firmy nie posiadam. Napisać "-"? Pytanie też mam takie, czy samo założenie tego konta nie zobowiązuje mnie jeszcze do zapłaty tych 99$?

#29 mhroku

mhroku
  • 132 postów
  • SkądPoznań / Koziegłowy

Napisano 21 lutego 2010 - 11:36

Ja już totalnie nie pamiętam co tam powpisywałem ;p. Country code +48, Area/City code to chyba kierunkowy więc jak wpisujesz komórkę to możesz pominąć, wpisujesz numer. A Extension to nie pamiętam o co chodziło ale chyba nic nie wpisałem. Możesz pominąć to ul.. To tak jakbyś w polu name wpisał : "My name is....". Na samym końcu rejestracji ADC wygeneruje się PDF, który drukujesz, wypełniasz, przesyłasz. Oni potem pobierają pieniążki od ciebie i wysyłają ci kod aktywacyjny do twojego konta. Wpisujesz, aktywujesz i możesz się cieszyć z konta;).

#30 credens

credens
  • 99 postów

Napisano 21 lutego 2010 - 12:51

Dzięki za odpowiedź, ok, rozumiem :) Wiec teraz jest taki problem - nie mogę zostawić ani jednego pola przy Phone pustego. Nie mogę tam też wpisać myślnika ani liter. Więc coś muszę wpisać przy area/city code i extension. Póki co wygląda to tak: +48 'puste pole' 123456789 'puste pole'. I tu się toczy bitwa.
I ostatnie pytanie - ten PDF mogę do nich przesłać dopiero jak się trochę pobawię programem?
(doggy_dogg to moje stare konto, nie wiem czemu byłem wczesniej na nim zalogowany)

---- Dodano 21-02-2010 o godzinie 14:33 ----
Pomóżcie mi to wypełnić to wam oddam pół królestwa i królewnę za żonę.
http://img534.images...93/26034428.png
Country code to +48. Area/City Code prawdopodobnie 91, ale należy wpisać trzy cyfry (091?). Number to numer telefonu. Podałbym komórkowy ale wtedy nie połączy się z dodaniem 91. No i extension - wtf?

#31 mhroku

mhroku
  • 132 postów
  • SkądPoznań / Koziegłowy

Napisano 21 lutego 2010 - 15:51

Zaszalałem i zajrzałem w swój profil:P Ja mam 2 pola puste : state i extension. Country mam 48 bez plusa, city/area code 61 (poznań koziegłowy), phone mój komórkowy a extension puste.

#32 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 lutego 2010 - 16:03

Ja wypełniłem pola odpowiednio Country Code: 48 Area Code: 604 (prefix komórki) Number - reszta numeru. Przydaje się wypełnić sensownie bo do mnie dwa razy dzwonili z Apple.

#33 slaj

slaj
  • 254 postów

Napisano 22 lutego 2010 - 10:52

a ja zapytam o koszta. bo rozne rzeczy widze na roznych forum, a nie moge znalezc na stronie apple. czy koszta konta developerskiego indywidualnego ($99) sa jednorazowe, czy trzeba odswiezac. czy 'company' tez jest za $99? jezeli trzeba odswiezac to jak czesto, ile to kosztuje i czy po wydaniu aplikacji nadal trzeba utrzymywac konto zeby aplikacja byla w appstore. najlepiej jakby ktos mial linka do konkretnej strony z regulaminem w apple. przegladalem ich strony ale nie moge nigdzie znalezc konkretnej informacji co, za ile itd, tylko same wodotryski. dzieki z gory.

#34 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lutego 2010 - 11:04

1. Cena 99USD jest zarówno za licencję dla developera jak i firmy, licencja za 299 USD upoważnia do dystrybucji in-house (czyli wewnątrz firmy z pominięciem AppStore). 2. Konto ważne jest rok, co rok trzeba zapłacić abonament w wysokości 99USD 3. W przypadku wygaśnięcia konta wszystkie aplikacje są automatycznie usuwane z AppStore

#35 EasyGoing

EasyGoing
  • 40 postów

Napisano 22 lutego 2010 - 22:14

CVV2 .. czy potrzebne Mam jeszcze pytanie na temat CVV2 karty. Wysłałem już FAX do Appla ale trochę za wcześnie, żeby oczekiwać odpowiedzi. A problem mam taki: w formularzu było "credit card number" więc grzecznie wpisałem numer mojej eKarty. Jednak w odróżnieniu od podawaniu numeru karty w iStore nie było pola w formularzu na CVV2 ... więc też nie wpisałem. No i teraz czy bez CVV2 to będą potrafili sobie poradzić by pobrać pieniądze (eKarta mBanku VISA jeśli ma to znaczenie) ? Czy też mogę postawić na tym krzyżyk i wysyłać drugiego FAXa z dopisanym CVV2 po numerze karty ?

#36 mhroku

mhroku
  • 132 postów
  • SkądPoznań / Koziegłowy

Napisano 22 lutego 2010 - 23:28

Jeżeli chodzi o ten trzy cyfrowy kod zaraz za numerem karty to jego się nie wpisuje.

#37 EasyGoing

EasyGoing
  • 40 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 20:56

No więc udało mi się już zapisać do programu dewloperskiego.

Podsumowanie tego etapu jest takie:
- wysłałem faks w poniedziałek w połowie dnia. Odpowiedź i klucz dostałem dziś (wtorek wieczorem).
- w faksie podałem numer eKarty z mBanku bez CVV2 (widać, że jest potrzebny jednak tylko do transakcji internetowych) i nie było problemu.
- nie miałem żadnych telefonów czy maili do Appla z pytaniami tylko dzisiejsze potwierdzenie na maila

Dzięki za pomoc w tym kroku. Teraz trzeba się wziąć do roboty i coś napisać :) . Jak coś będzie to dam znać jak idzie zamieszczanie aplikacji na iStore.

#38 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 01:20

Witam. Mam pytanko. Jestem jeszcze osobą niepełnoletnią (17 lat mam :P) i chciałbym założyć konto developerskie. Więc czy mogę mieć jakieś problemy z tego tytułu? Doczytałem się, że potrzebna jest karta debetowa wypukła. Ja posiadam konto Graffiti w banku PKO BP, która nie jest kartą debetową. Moi rodzice posiadają kartę wypukłą ale czy mogę skorzystać z ich karty podając swoje dane osobowe?

#39 MrBo

MrBo
  • 58 postów
  • SkądBallincollig, Irlandia

Napisano 26 lutego 2010 - 09:45

Bedac osoba niepelnoletnia nie mozesz formalnie wyrazic zgody na warunki umowy z Apple. Wiem ze w AppStore sa aplikacje stworzone przez osoby nieletnie wiec na pewno nie jest to przeszkoda, najprawdopodobniej w Twoim imieniu konto developerskie bedzie musial zalozyc jeden z Twoich prawnych opiekunow. Po osiagnieciu przez Ciebie pelnoletnosci nie powinno byc problemu z tansferem aplikacji na Twoje wlasne konto. Oplata i tak jest za 1 rok. Najlepiej bedziesz jesli skontaktujesz sie bezposrednio z Apple.

#40 credens

credens
  • 99 postów

Napisano 28 lutego 2010 - 15:37

Dzięki wam, mam nadzieję że się w razie czego dodzwonią na tak wpisany telefon. Właśnie pobieram SDK na dysk. Rozumiem, że mogę się tym trochę pobawić i porobić programów, a dopiero jak uznam, że to dla mnie to się śle te faksy i inne? I w jaki sposób to zrobić? Gdzieś na moim koncie są formularze?

#41 r33d

r33d
  • 7 postów

Napisano 02 marca 2010 - 22:46

Witam, Zalozylem konto STANDARD INDIVIDUAL i mam pare pytan odnosnie wypelniania danych do paid application contracts, chcialem za jakis czas wystawic aplikacje platna, zaakceptowalem schedule 2 ale gubie sie w danych wymaganych przez apple. 1. Certificate of Foreign Status of Beneficial Owner - co to jest? ;) Czy moge w miejsce Title wpisac np. "-" skoro nie mam firmy tak wiec tez stanowiska i jestem deweloperem indywidualnym. 2. Co jeszcze mnie czeka w Tax Information? 3. Banking Information - mozna pozniej zmienic konto na ktore bedzie przelewana kasa bez wiekszych problemow? Poki co mam rachunek w PLN a chyba bardziej bedzie oplacalo sie zalozyc rachunek w EUR? 4. Czy poza wypelnieniem danych na stronie bede musial zalatwic z apple jakies formalnosci, dosylac dokumenty itd (w poprzednich postach w tych watkach temat jest poruszany ale nie jest to dla mnie zbyt jasne)? Z gory dzieki za pomoc.

#42 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 marca 2010 - 22:52

3. Rachunek w EUR nic Ci nie da - z siedmiu przelewów tylko jeden jest nominowany w euro: - USA - USD - Kanada - CAD - Wielka Brytania - GBP - Europa - EUR - Japonia - JPY (jen) - Australia AUD i wreszcie Reszta Świata - USD Ad 2, 4 - to musi wypowiedzieć się ktoś kto zakładał konto indywidualne, w przypadku konta firmowego musiałem dosyłać dokumenty firmy, a podatki, poza Japonią, nie są pobierane (choć możliwe że dotyczy to tylko firm). -

#43 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 marca 2010 - 22:59

3. Rachunek w EUR nic Ci nie da - z siedmiu przelewów tylko jeden jest nominowany w euro:
- USA - USD
- Kanada - CAD
- Wielka Brytania - GBP
- Europa - EUR
- Japonia - JPY (jen)
- Australia AUD
i wreszcie Reszta Świata - USD
-


W takim razie jakie konto trzeba mieć? Ja na przykład mam jedno dolarowe i drugie euro. Które mam podać? A co z JPY, AUD czu CAD? To jest jakoś automatycznie przeliczane na walutę w jakiej jest konto?

#44 r33d

r33d
  • 7 postów

Napisano 02 marca 2010 - 23:08

@wojtkow - dzieki za informacje, poczekam w takim razie na kogos z kontem indywidualnym, mam nadzieje ze taki ktos sie tu znajdzie i pomoze mi przez to przebrnac ;)


@MDW

W takim razie jakie konto trzeba mieć? Ja na przykład mam jedno dolarowe i drugie euro. Które mam podać? A co z JPY, AUD czu CAD? To jest jakoś automatycznie przeliczane na walutę w jakiej jest konto?


Mysle ze platnosc puszczana jest w walutach wymienionych powyzej a Twoj bank dokonuje konwersji (obcinajac pare groszy niestety) i wrzuca Ci na konto, dlatego tez chcialem w obcej walucie konto zeby jak najmniej tracic

#45 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 marca 2010 - 23:20

Mysle ze platnosc puszczana jest w walutach wymienionych powyzej a Twoj bank dokonuje konwersji (obcinajac pare groszy niestety) i wrzuca Ci na konto, dlatego tez chcialem w obcej walucie konto zeby jak najmniej tracic


Czyli najlepiej żeby bank jak najmniej tych konwersji robił. Więc najlepiej mieć konto w walucie najpopularniejszej. A największe dochody chyba jednak przychodzą w USD.

#46 r33d

r33d
  • 7 postów

Napisano 02 marca 2010 - 23:30

Czyli najlepiej żeby bank jak najmniej tych konwersji robił. Więc najlepiej mieć konto w walucie najpopularniejszej. A największe dochody chyba jednak przychodzą w USD.


Dokladnie ale tu juz powinien sie ktos z wiekszym doswiadczeniem wypowiedziec, ja jestem na etapie "wypelniania papierow" ;)

#47 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 marca 2010 - 23:33

Dokładnie, wg mnie najkorzystniejsze konto byłoby walutowe w USD, ale z drugiej strony jak będziesz chciał wypłacić te pieniądze to i tak bank Cie skubnie na spreadzie. Dodam że Apple płaci wszystko z opcją SHA, co powoduje że np. przelew w USD czy EUR przychodzi pomniejszony do mnie o 28 zł - to razem 7 przelewów (teoretycznie) w miesiącu robi już jakiś pieniądz.

#48 mhroku

mhroku
  • 132 postów
  • SkądPoznań / Koziegłowy

Napisano 02 marca 2010 - 23:33

Ja w title mam swoje imię i nazwisko:) Nic więcej potem nie trzeba dosyłać.

#49 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 marca 2010 - 23:40

Dokładnie, wg mnie najkorzystniejsze konto byłoby walutowe w USD, ale z drugiej strony jak będziesz chciał wypłacić te pieniądze to i tak bank Cie skubnie na spreadzie.
Dodam że Apple płaci wszystko z opcją SHA, co powoduje że np. przelew w USD czy EUR przychodzi pomniejszony do mnie o 28 zł - to razem 7 przelewów (teoretycznie) w miesiącu robi już jakiś pieniądz.


A nie da się skumulować jakoś tych przelewów żeby przychodziły nie co miesiąc tylko na przykład raz na pół roku w postaci jednego przelewu?

A co jest jeżeli w miesiącu aplikacja zarobi np. 20 zł? Ta kwota zostanie pomniejszona o 28 zł? :)

#50 mhroku

mhroku
  • 132 postów
  • SkądPoznań / Koziegłowy

Napisano 02 marca 2010 - 23:47

Mi pomniejszyło z USA o 12zł. A i tak u mnie bank (inteligo) dużo nie zabiera - z jakieś 2%-3% na oko.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych