Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple & Google


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 t529669754

t529669754
  • 18 postów

Napisano 15 lutego 2010 - 13:06

Witam! Marzę o takiej, jak w temacie... no, może nie fuzji (to mogłoby się tragicznie dla nas, konsumentów, skończyć), ale o współpracy. Obydwie firmy są świetne w swoim fachu. Obydwie mają podobną filozofię działania! Swoje produkty upraszczają do maksimum, ukrywając przed użytkownikiem wewnętrzne procesy, a ukazując im tylko przejrzysty interfejs. Mam Maka Pro oraz korzystam z konta w Googlach. I ciągle czuję się rozrywany. Książkę adresową i kalendarz prowadzę korzystając z aplikacji Appla'a, ale pocztę czytam i tworzę bezpośrednio na Gmailu. Korzystam także z dokumentów Googla i z wprowadzonej ostatnio znakomitej funkcji składowania tam prawie wszystkich możliwych rodzajów plików. Google Disk (tak to nazwijmy) coraz bliżej? Nie mogę za to przekonać się do MobileMe. Mam tam konto, ale stopień komplikacji używania iDisku jest wprost Microsoftowy, no i poczta zdecydowanie lepiej wygląda na Gmailu. Gdyby tak zechcieli współpracować... Ach, pomarzyć. Na razie to dwaj chyba najwięksi konkurenci w świecie IT.

#2 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 lutego 2010 - 14:17

Apple i Google konkurują, a współpraca pomiędzy nimi powoli kończy. BTW wolę Mobile.Me od Appla, przynajmniej gwarantują nienaruszalność moich danych. U Google wygląda to tak, że mogą zrobić wszystko z Twoim kontem, a ja nie chciałbym, a żeby ktokolwiek grzebał w moich mailach, kontaktach i plikach...

#3 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 15 lutego 2010 - 14:20

google synchronizuje kontakty i poczte z makiem wiec ja nie widze problemu. Do plikow dropbox jest dobry.

#4 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 15 lutego 2010 - 20:03

BTW wolę Mobile.Me od Appla, przynajmniej gwarantują nienaruszalność moich danych.
U Google wygląda to tak, że mogą zrobić wszystko z Twoim kontem, a ja nie chciałbym, a żeby ktokolwiek grzebał w moich mailach, kontaktach i plikach...


Również się do tego przychylam. Google za bardzo ostatnio ingeruje w użytkownika i za dużo informacji chce o nim udostępniać / spowodować by sam, nieświadomie udostępniał (albo świadomie?). MobileMe wypada lepiej, ale płatne. Może wypróbuję trial:D

#5 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lutego 2010 - 20:11

Google to infiltracja użytkownika, chcą by używano ich produktów do wszystkich wrażliwych czynności, a to wszystko wysyła dane do Google. Gdybym tylko miał jakąś sensowną i wygodną alternatywę, nie używałbym gmaila.

#6 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 15 lutego 2010 - 20:13

sensowną i wygodną alternatywę


Co przez to rozumiesz?

#7 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lutego 2010 - 20:46

W sensie taką, którą z łatwością dodam do dowolnego programu pocztowego, zawierająca dobry filtr antyspamowy i zarazem bardzo uboga w spam, z prostym dostępem do skrzynki z internetu i prostą domeną.

#8 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 lutego 2010 - 07:16

W sensie taką, którą z łatwością dodam do dowolnego programu pocztowego, zawierająca dobry filtr antyspamowy i zarazem bardzo uboga w spam, z prostym dostępem do skrzynki z internetu i prostą domeną.


Polecam Mobile.me :)

#9 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2010 - 13:58

Aha, i darmowa:) No i domena "mobileme" wcale nie jest fajna. Strasznie żałuję, że szwagier nie zdążył mi zrobić konta apple.com, kiedy jeszcze współpracował z bodajże iSource, bo kiedy kończył współpracę, ci mieli problemy ze spamem i dodano sporo kontroli skrzynek.

#10 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 lutego 2010 - 15:00

Aha, i darmowa:) No i domena "mobileme" wcale nie jest fajna.

Strasznie żałuję, że szwagier nie zdążył mi zrobić konta apple.com, kiedy jeszcze współpracował z bodajże iSource, bo kiedy kończył współpracę, ci mieli problemy ze spamem i dodano sporo kontroli skrzynek.


Domenę masz nazwa@me.com więc dosyć ładnie, poza tym możesz przypisać swój adres.

#11 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 16 lutego 2010 - 15:14

Pytanie czy @me ma tak fajnego i wygodnego webmaila jak gmail.

#12 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 lutego 2010 - 21:26

Pytanie czy @me ma tak fajnego i wygodnego webmaila jak gmail.


Webmail w Me.com wygląda i działa tak jak systemowy mail.

#13 insekt

insekt
  • 362 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2010 - 21:36

Mnie tylko jedno denerwuje w MobileMe. Kiedy komuś dyktuję adres to żenująca większość ludzi zapisuje @mi.com :( A mówić [me kropka kom] nie widzi mi się...

#14 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 18 lutego 2010 - 00:49

Mnie tylko jedno denerwuje w MobileMe. Kiedy komuś dyktuję adres to żenująca większość ludzi zapisuje @mi.com :( A mówić [me kropka kom] nie widzi mi się...


niektórym na początku też dyktowałem gje majl kropka kom ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych