Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki wybrać samochód dla rodziny?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
212 odpowiedzi w tym temacie

#51 Thomaszek

Thomaszek
  • 220 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 18 lutego 2010 - 00:33

Znajomy czech z filli powiedziałby "Skoda Oktawija to je najlepsi woz!". Oczywiście SUPERB to klasa wyżej. Sam miałem tylko na 3 dni Octavię 1.9TDI i żal było mi oddawać do salonu (najbogatsza wersja, weekend ze Skodą wygrany w konkursie :D). Ja jednak sercem jestem bliżej Lexusa. Jeśli chcesz być "na czasie" i bardziej proekologiczny to pomyśl jednak nad tą Hybrydą. W mieście masz szansę coś zaoszczędzić. Dylemat jest ogromny moim zdaniem. Nowego Lexusa nie kupisz, a używka nie wiadomo w jakim będzie stanie (no i jak stara, nowy RX450h to około 220 tyś PLN). Co do spalania Subaru to mówiłem o konkretnym mi znanym pojeździe Forester 2.0 Automat (bez Turbo!). Jak ktoś cały czas trzyma pedał w podłodze to i CC sporting spali dużo. Mowa była o płynnej i dynamicznej jeździe po mieście bez wyścigów od kreski do kreski. Modele 2.5 z doładowaniem potrafią spalić 20-30 litrów w zależności od stylu jazdy. Ale frajda z odstawienia takim "kanciakiem" (poprzednia generacja Foresterów) musi być niezła. Choć zależy co dla kogo jest frajdą... Moje zdanie: Skoda Combi. I tak ostatnie słowo powinno należeć w tym wypadku do małżonki ;).

#52 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 18 lutego 2010 - 02:28

F.I.A.T. = Fehler In Alle Teilen.


Fiat czy Ford ... wiemy co było dalej. Samochody się zmieniają na lepsze, myślenie się zmienia ale Żywiec pozostaje ten sam ;)

#53 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lutego 2010 - 08:17

Wybrałbym Superba z kilku przyczyn: pod maską technika VW/Audi, bardzo przystępna cena jak na tą klasę no i przede wszystkim było by to nowe auto a nie używka :)

#54 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 09:23

Konfigurator Skody W zasadzie o Platinium mogę za pomnieć :(.
Lexusy znalazłem:
LEXUS RX 400H STAN IDEALNY!!! OKAZJA!!! (922264378) - motoAllegro
LEXUS RX 400H stan bardzo dobry, mały przebieg (911614814) - motoAllegro
Lexus RX350, 2007r., 3500cm3, 276KM - otoMoto
Lexus RX350 PIĘKNY JAK NÓWKA, 2007r., 3500cm3, 276KM - otoMoto
Lexus RX350 3,5 benz., 2008r., 3500cm3, 264KM - otoMoto
Sercem też jesteśmy za Lexusem ale rozum podpowiada Superba.

#55 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lutego 2010 - 09:58

@Alex007 Wszystkie wymienione Lexus'y pochodzą z USA. Osobiście wybierałbym tylko wśród modeli europejskich lub najlepiej z rodzimego rynku. Rzeczywiście nowy Superb Kombi bardzo dobrze się prezentuje. Może Volvo XC60? Czytałem, że jeździłeś XC90, czemu nie spasowało? Osobiście mogę go polecić w 100%!

#56 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 10:05

Żonie się nie spodobał mi tak, ale to auto dla niej nie dla mnie. Są jakieś cechy szczególne ameryańców? Czym się różnią od europejskich modeli?

#57 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lutego 2010 - 11:46

Nie wiem jak to jest w przypadku Leksusa, ale wiem, że w przypdaku innych marek różnice między wersją USA, a EU mogą być znaczne. Jak nie XC90 to może XC60?

#58 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 12:03

Nie wiem jak to jest w przypadku Leksusa, ale wiem, że w przypdaku innych marek różnice między wersją USA, a EU mogą być znaczne. Jak nie XC90 to może XC60?


XC60 raczej przekracza jego budżet... Nowy w podstawowej wersji to wydatek 140 tys, a używany nie wiele mniej... Poza tym jest to za nowy samochód i ofert używanych jest mało. Nawiasem mówiąc XC60 to świetny samochód ;)

Jeżeli chodzi o Superba w sensownej wersji ( czyli bogatej Elegance, albo najbogatszej Platinum ) i nawet podstawowym silnikiem to wydatek minimum 120 000 zł. No ale zawsze można kupić coś w biedniejszej wersji ;)

Tylko teraz powinniście się zastanowić czy chcecie mieć nowe, w 100% pewne auto, ale z gorszym wyposażeniem, czy używany, nie pewny, ale z lepszym wyposażaniem....

Wiem, że RX i Superb to zupełnie inne klasy samochodów, ale ja bym brał Superba :)

#59 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 12:08

No tak Bar-trek mój Lexus też był używany około roku. Przed zakupem sprawdziłem czy nie brał udziału w wypadku w USA. W USA kolega sprawdzał resztę. Lexusa można zawsze sprawdzić w stacji diagnostycznej.

#60 Thomaszek

Thomaszek
  • 220 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 18 lutego 2010 - 14:11

Tylko nie wersja USA!!! Potem pojedziesz po byle przegub i nawet sprzedawca numeru VIN nie wbije do programu. A jeśli już się mu uda, to i tak część będziesz wymieniał 4 razy zanim trafisz (o ile w ogóle) na dobrą. Z hAmerykańskimi wersjami zawsze jest ogrom kłopotów. Niektórzy mechanicy nawet nie biorą się za to. Nie mówiąc o innych materiałach (inny klimat - większość hybryd pewnie z Californi), zawieszeniu miękkim jak stara kanapa i gorszych (słabszych, ale nie oszczędniejszych) silnikach. Jak szukać to tylko wersji europejskiej. PS. Widzę, że na spalaniu już tak bardzo nie zależy ;)

#61 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lutego 2010 - 14:34

Auta z USA to nie to samo co z Maki z USA :lol: Bierz Superba w nico niższej wersji!

#62 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 14:39

"Rosnąca popularność Lexusa sprawia, że coraz więcej polskich klientów decyduje się na zakup aut tej marki sprowadzonych z USA i znacznie tańszych. Niestety, nabywcy nie biorą pod uwagę kilku istotnych, a kłopotliwych czynników. Po pierwsze – samochody z rynku amerykańskiego nie posiadają gwarancji w Polsce mimo, iż pośrednicy często zapewniają o takiej usłudze. Po drugie – samochody z rynku amerykańskiego są produkowane w USA i w związku z tym zbudowane są na innych podzespołach. Po trzecie – samochody z rynku amerykańskiego mają inne zawieszenia oraz inne układy hamulcowe (nie przystosowane do europejskich prędkości i nagłych hamowań). Po czwarte – należy pamiętać o braku kompatybilności niektórych systemów, np. system nawigacji satelitarnej GPS nie współpracuje z europejskimi płytami. Oddzielnym problemem są blokady strefowe płyt DVD. Po piąte –komputer pokładowy wyskalowany jest w milach oraz galonach (zamiast kilometrów oraz litrów) i nie ma możliwości zmiany tej funkcji. Po szóste – radio nie działa na niektórych częstotliwościach. Po siódme – specyfikacje zdecydowanie różnią się, np. bardzo dobrze wyposażony model IS może nie posiadać lamp ksenonowych. Po ósme – konieczne jest dostosowanie pojazdu do wymogów rynku europejskiego np. montaż asymetrycznych reflektorów. Po dziewiąte – bardzo częste są uszkodzenia pojazdów wynikające z niewłaściwego transportu – rozładunek samochodów odbywa się np. przy pomocy wózków widłowych. Po dziesiąte – program VIP oferowany jest bezpłatnie w Polsce tylko tym klientom, którzy zdecydowali się na zakup Lexusa za pośrednictwem autoryzowanej sieci. W efekcie naprawa uszkodzonych samochodów używanych, kupowanych na aukcjach za małe pieniądze, ich dostosowywanie (często wręcz niewykonalne) oraz problemy z doborem części, a przede wszystkim brak gwarancji sprawiają, że taka transakcja okazuje się nieopłacalna z ekonomicznego punktu widzenia." Źródło: Lexus

#63 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 15:01

No Bar-trek teraz to mnie uświadomiłeś. Może ktoś z was widział europejski model. Moglibyście dać linki do aukcji. Superb to fajne auto ale cena to żart. Chyba kupie jej s60 albo coś podobnego.

#64 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lutego 2010 - 15:04

Poprzedni model S60 będzie można kupić za całkiem fajne pieniądze, z racji, że planowana jest premiera nowego modelu.

#65 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 15:06

Co jescze można kupić byle nie z USA.

#66 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 15:08

Superb to fajne auto ale cena to żart. Chyba kupie jej s60 albo coś podobnego.


Dlaczego cena to żart ? Za kombi w klasie średniej wyższej ( DE ) nie znajdziesz nic tańszego.
Jeżeli chodzi o S60 to od prawie roku ( marzec 2009 ) już go nie produkują. Nowy zaś będzie w cenie ≈ 130 000 za model podstawowy ;)

#67 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 18 lutego 2010 - 15:09

Może jakiegoś suv-a?

---- Dodano 18-02-2010 o godzinie 15:10 ----
Bo 150000zl to żart jak za Skodę nawet tak fajną jak Superb.

#68 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lutego 2010 - 17:27

Mitsubishi Outlander ?

#69 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 lutego 2010 - 00:19

Może jakiegoś suv-a?

---- Dodano 18-02-2010 o godzinie 15:10 ----
Bo 150000zl to żart jak za Skodę nawet tak fajną jak Superb.


za 90000 masz podstawową wersję 1.8TSI 160KM, wystarczającą do sprawnego poruszania się. No ale jezeli chcesz w skórze i to najmocniejszą benzynę to ja nie mam pytań - wszystkie samochody z takim wyposażeniem będą drogie.

Ja obecnie jeżdżę Seatem Leonem 1.9TDI '07 i jest OK ale przesiadam się na Audi A6 Kombi 2.5TDI Automat rocznik 97 :).rodzina do czegoś zobowiązuje. Ale uważam że nie jest to zła zamiana bo w A mam skórę, climatronic, automat i fajny sprzęt audio (bose).

#70 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 19 lutego 2010 - 00:21

Jeździsz Fiatem, że tak uważasz?8-)


Jeździłem już wieloma i też nie rozumiałem takiego "gadania" - do czasu kiedy dowiedziałem się co znaczy "Das Auto". 8-)

#71 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 19 lutego 2010 - 08:30

Mój kolega sprzedaje Lexusa Rx europejską wersje. Gdyż znowu powiększy się mu rodzina. Więc problem z samochodem jest rozwiązany. Dzięki Bar-trek za uświadomienie co znaczy auto z rynku amerykańskiego.

#72 franek_k

franek_k
  • 86 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 11:05

Mój kolega sprzedaje Lexusa Rx europejską wersje. Gdyż znowu powiększy się mu rodzina.
Więc problem z samochodem jest rozwiązany. Dzięki Bar-trek za uświadomienie co znaczy auto z rynku amerykańskiego.



widze Panowie,ze ulegacie lobby dealerow i dystrybutorow.

Jezdze samochodem europejskim sciagnietym z usa juz 3 rok.Lampy juz w stanach byly odpowiednie (kwestia kierunkow),zawieszenie kropka w kropke to samo.System radiowy do przeprogramowania za naprawde grosze.Komputer podaje spalanie w galonach i litrach.Przebieg,predkosc(pprzedstawiany w obydwu skalach)...
Co dalej zarzuca sie amerykanskim samochodom...aha,ze nie nadaja sie na mrozy "bo w stanach sa inne temperatury" - otoz stan znany jako Alaska,lub chociazby Montana(gdzie mieszkalem) bylby szczerze ubawiony takimi argumentami.
Oprocz "wad" powyzej dodam,ze za cene bardzo srednio wyposazonego modelu europejskiego dostalem maksymalnie wypakowana wersje...baa,wyszedl mnie on nawet taniej!!
Nastepny model rowniez sciagne ze stanow i dalej bede jezdzil z kwadratowa rejestracja!

Uleganie legendzie "w europie zawsze lepiej" to oczywista bzdura - uważacie ze marki jak mercedes,bmw,audi pozwalaly by sobie na wypuszczanie bubli do kraju gdzie jest najwiekszy rynek konsumencki?..watpie.

Ciekawe jest rowniez to,ze bmw 7 (model przed obecnym z 2009/10) byl produkowany w Niemczech i wysylany do Usa....sadzicie,ze taka "siodemka" dostawała czesci z ichniejszego "outletu",bo idzie do usa?

Są roznice wynikajace z przepisów i realiow ( lampy,skalowanie) ale nie dostaniecie samochodu z papierowymi amortyzatorami -- to tak nie działa:)

#73 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 21 lutego 2010 - 16:26

bar-trek nie zgodzę się. Mam saaba 9-3SS w wersji aero ściągniętego z USA, auto jest bardzo dobrze wyposażone, ma dokładnie to samo zawieszenie co europejskie wersje, te same hamulce. Przeprogramowanie komputera wraz z systemem audio to koszt 800zł więc nie było tak źle. W sumie wyszedł mnie znacznie taniej niż europejski a dodatkowo przez 5 lat jak tam jeździł to nie widział śniegu i tej zimy to był jego pierwszy śnieg. Jedynie pali paliwo jak auto z USA ;)

#74 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 21 lutego 2010 - 16:31

To co napisałem to była tylko wypowiedź kogoś z Lexusa ;)

#75 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 21 lutego 2010 - 21:47

Mój gs jest ze stanów i druga zima i wszystko ok. Kolega sprzeda mi go za cene amerykańskiego z niewielkim przebiegiem on był pierwszym właścicielem rocznik 2008. Tylko to będzie benzyna. Jak myślicie może lepiej będzie kupić hybrydę z Usa?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych