Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cyfrowy Świat wg Apple - mrzonka czy fakt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#1 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 lutego 2010 - 12:43

Premiera Apple iPad wpędziła mie w ambiwalentne uczucia :( dlatego pomyślałem, że zbiorę je i opisze i może wasze zdanie pomoże mi opanować te wypieki na twarzy, które pozostały po premierze iPad.

Otóż marzy mi się super cyfrowy dom niemal taki w którym całkowicie władam nad gromadzonymi zasobami cyfrowymi. Testowałem samo Apple TV ale ma wady i to duże i w rezultacie nadal używam nagrywarki typu HDD DVD i BR. Apple TV w zasadzie służył mi za przeglądanie slajdów na TV.

Dlatego zaklaskałem kiedy usłyszałem o nowej premierze Apple ale już po premierze emocje mi opadały i pogubiłem się w tym co ta firma właściwie mi proponuje.

W swojej reklamie iPoda i hipnotycznym show S.Jobsa obok ciągłego głaskania palcami safari Apple zręcznie wplata sceny ze Star Trek'a i Disney'owej bajki "Up".
Pierwszy symbol to zapewne sugestia, że rasa człowieka rozwija się dla własnej satysfakcji tworząc prawie idealną społeczność co pozwala im zaprowadzać porządek w całym wszechświecie? Sceny z drugiego filmu sugerują jasno uwolnieniem się z dotychczasowych skamieniałości dnia codziennego i niemal rozpotraciem skrywanych skrzydeł tu do tego niesamowicie kolorowych lekkich baloników...

Ale czy to co proponuje Apple to faktycznie rozwiązania z idei Star Trek'a gdzie zarabianie pieniędzy to zapomniana i barbarzyńska metoda na życie człowieka, a rasa człowieka udowadnia, że potrafi się lepiej rozwijać dla własnej satysfakcji tworząc prawie idealną szczęśliwą społeczność scementowaną wspólnymi ideami przez co człowiek staje się jedynym inspiratorem we wszechświecie zdolnym zaprowadzać każdego złego na właściwą ścieżkę?

Ten zręczny show jasno przecież nam to sugeruje mieszając sceny z wielkich obrazów z informacjami o swoim nowym sprzęcie i pięknymi sekundowymi animacjami "responsywnego" :0 urządzenia Apple . Naprawdę było przyjemnie.

Tak więc, teoretycznie od takiego domu jak w "Star Trek" dzieli mnie jedynie 800$ czyli dużo mniej niż mógłbym oczekiwać za tyle uwolnionych balonów iFrajdy jaką mogę już doświadczać.

Szybko znów popatrzyłem na otaczający mnie w domu złom co nie który jeszcze na gwarancji ale "nic to..." kiedy przyspieszenie warpowe przeniesie mnie w świat parwdziwej techniki...
Pomyślałem szybko i... coś mi zgrzyta :( tak po porstu w mojej głowie nie trybi jeden do drugiego... niby nie powinienem narzekać bo przecież mogło nie być NIC. Kompletnie zero, normalnie kamień łupany i powinienem być szczęśliy, że taka firma jak Apple pozwala mi stać się częścią jej świata za jedyne nie 2000$ nie 1000 tylko 800$!

No ale siebie nie oszukam coś mi nadal nie trybi do końca i mam ambiwalentne odczucia i co gorsza popadam we frustrację!!?

Otóż nie potrafię sobie tego świat przenieść i zastosować we własnym domu i życiu niby wiem że się da bo mówią, że sie da ale się nie da... :( Rozrywka i swobodny dostęp do zasobów cyfrowych bez uruchamiania skomplikowanego komputera jak to zrobić kiedy muszę wrócić do swojego domu w realia przełomu XX/XXI wieku.

Więc wróciłem, (tak tak gdyby było od razu w sklepie pewnie bym nie wrócił tylko pobiegł i kupił). Kiedy więc już wróciłem to jak pisałem popadłem we frustrację i myśli moje ogarneły ciemne myśli realiów przełomy XX/XXI w...
— gdzie na ziemi walczą korporacje które produkują miliony towarów, a kraje w których to robią mają jedynie z tego mniej niż 3 € na dzień i zatrute powietrze i brak perspektyw na przyszłość bo cała kasa trafia na konta bossów i ześwirowanych pionków którzy potrafią w reklamie godzinami gadać o przeciętnym sprzęcie jak o swoim pierwszym razie panią od Biologii, gdzie panuje wszechogarniająca ludzka chciwość albo się czegoś boimy albo przed czymś chronimy albo za czymś tęsknimy a jak już to posiądziemy to okazuje się, że ktoś nas orżnął mając za nic czyjeś mijające na zbieraniu kasy życie".
I najgorsze dla mnie jest to, że nie przynosi to żadnego postępu nic, niby pomysł świetny idea jak w Star Trek;u ale kurczę nic... zero do przodu a raczej chyba do tyłu.
(Sorry za ten ton patosu ale nadal jestem nakręcony Show Appla... )

Nie to że jestem skąpy czy jakoś szczególnie ciężko zarabiam i teraz wyzłośliwiam się bo nie mogę tego MIEĆ...
zwyczajnie i po ludzku zastanawiam się nader filozoficznie co mi tak naprawdę jest proponowane bo na pewno nie to cho czyni mnie bardziej szczęśliwym — to akurat potrafiłbym stwierdzić jednoznacznie. Da się wyczuć pewien rezonans pomiędzy tym co widzę, myślę i to co mi mówią?

Wg mnie w tym wszystkim widać wyraźnie, że Apple proponuje i rozwija politykę specjalizowanych ale SZTUCZNIE ograniczanych rozwiązań mających na celu tylko jedno: założyć mi kaftan tak abym multimedia dotykał przez prezerwatywę appla i to w taki sposób aby zaimplantować mi przy tej okazji swój stały dostęp do mojej kasy, coś jak posadzić łapę na rurociągu z gazem do UE.

Ale spokojnie nie mam zapędów anarchistycznych tylko zwyczajnie zastanawiam się w jakim kierunku to idzie i co będę miał z tego za 10 lat uzależniony niczym PL od mateczki RU.
— Normalnie nomen omen Orwelowski "Rok 1984".

W reklamie iPod to centrum elektroniczne rozrywki ale kurczę to przecież nieprawda! :(
— Jedynie do czego nadaje się idealnie i niepodważalnie to do czytania książek i przeglądania wiadomości internetowych i konsola do mini gierek.

Wg teorii spisku widzę to tak:


  • - brak flasha - to ominięcie konkurencyjnych applikacji dla Appstore
  • (przecież mogli by w ustawieniach general wstawić opcję obsługuj Flash z ostrzeżeniem UWAGA na baterię, zawieszenia, itd itd...)
  • - brak wyjścia na TV. Reklamowanie oglądanie filmów kinowych na tym urządzeniu to cofnięcie się w rozwoju multimedialnego domu XXIw. (A mogli by to rozwiązać np. przez docka lub umieszczonego w nim Wi-Fi czy BT (koszt w srzedaży to ok 50 zł dla MacPro))- Więc to wspieranie zakupu TV apple a temu daleko temu do wspołczesnego użytkowania czyli nagrywania, przeglądania i archiwizowania programów TV, odtwarzania z TimShift (dla mnie nieporozumienie bo do wszystkiego i tak trzeba komputera, nie da się wykorzytywać tego jako nagrywarki programów, ) do tego brak wsparcia dla stacjonarnego BR i wielu ważnych. — jednym słowem próbowałem ale sprawdziło mi się to tylko jako przedłużacz do mojego Maca na TV :( do tego drogo jak za taką funkcjonalność.
  • - brak kamery do wideorozmów - to ukłon w kierunku AT&T. Inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć. Mrzonka o darmowym telefonie przez darmowy internet dalej jest torepodowana przez pazerność Apple.
  • - brak możliwości podpięcia nagrywaki po USB lub chociaż do stacjonarnej TimeCapsule to też wymuszenie zakupu komputera MAC .
  • - brak opcji drukowania, zdjęcia, @, wykresu to przecież dziś nie byłby większy problem. Znów zakup Mac potrzebny.
  • - powinienem posiadać Me.com który dziś jest drogi i nie wiadomo jak to będzie jutro bo opatentowany więc inwestując w niego sam pcham się w kaftan.
  • - aby to synchronizować powinienem mieć iPhone do internetu a ten jak do tej pory może być udostępniany tylko z jedynie słusznych dostawców dokładających nam marżę dla Apple za autoryzację.
  • - do tego Apple będzie wiedział o mnie wszystko co oglądam, a już nie długo jaką reklamę mi wstawić w wypożyczony film za pomocą iTunes to tylko kwestia czasu.


Kiedy premierę miał iPhone byłem jednym z pierwszych posiadaczy tego urządzenia w PL, teraz jestem w kropce :(.
Kończąc ten autodepresyjny wpis pozostawiam pytanie z tytuł:
Cyfrowy Świat wg Apple - to mrzonka sztucznie ograniczającej postęp chciwej korporacji czy autentyczny fakt jak to przedstawia Apple w zasięgu ręki każdego kto chce w swoim życiu wykorzystać idę wolnego internetu i swobodnego przepływu ludzkiego geniuszu i najpiękniejszych idei wolności za pomocą cyfrowego świata komunikacji i artystycznej twórczości?

#2 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 12:50

Spokojnie, nie musisz być pionierem iPada w Polsce. Odetchnij. No chyba, że musisz to jest problem.

#3 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 lutego 2010 - 13:12

:D :D To porpozycja dyskusji

#4 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 04 lutego 2010 - 13:37

Cyfrowy Świat wg Apple - to mrzonka sztucznie ograniczającej postęp chciwej korporacji czy autentyczny fakt jak to przedstawia Apple w zasięgu ręki każdego kto chce w swoim życiu wykorzystać idę wolnego internetu i swobodnego przepływu ludzkiego geniuszu i najpiękniejszych idei wolności za pomocą cyfrowego świata komunikacji i artystycznej twórczości?


Czy istnieje na świecie darmowa wolność stworzona przez człowieka i dana "za free" drugiemu człowiekowi? Nie pytam tutaj o ideę słowa wolność.

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lutego 2010 - 13:38

brak flasha - to ominięcie konkurencyjnych applikacji dla Appstore
(przecież mogli by w ustawieniach general wstawić opcję obsługuj Flash z ostrzeżeniem UWAGA na baterię, zawieszenia, itd itd...)

tak, mogliby napisać jeszcze, że fakt klatkowania i ogólnie niedziałania tej technologii to feature a nie bug.
jaki sens? na słabym netbooku też będziesz grał podłączając go do telewizora full HD, na pełnych detalach, etc. etc, żeby zobaczyć 10 fps'ów? Adobe nie poradziło sobie z flashem na OS X (zjadanie 100% procesora? dowolnego procesora? bez kitu) a ma sobie poradzić na takie chucherko jak iPad?

brak wyjścia na TV. Reklamowanie oglądanie filmów kinowych na tym urządzeniu to cofnięcie się w rozwoju multimedialnego domu XXIw. (A mogli by to rozwiązać np. przez docka lub umieszczonego w nim Wi-Fi czy BT (koszt w srzedaży to ok 50 zł dla MacPro))- Więc to wspieranie zakupu TV apple a temu daleko temu do wspołczesnego użytkowania czyli nagrywania, przeglądania i archiwizowania programów TV, odtwarzania z TimShift (dla mnie nieporozumienie bo do wszystkiego i tak trzeba komputera, nie da się wykorzytywać tego jako nagrywarki programów, ) do tego brak wsparcia dla stacjonarnego BR i wielu ważnych. — jednym słowem próbowałem ale sprawdziło mi się to tylko jako przedłużacz do mojego Maca na TV :( do tego drogo jak za taką funkcjonalność.

dla mnie kable to cofnięcie się w rozwoju. bezprzewodowe oglądanie video - przyszłość, nie kable. A się nie zdziwię, jeżeli jakiś soft to umożliwi. tylko jak wszyscy będą tkwić w kablach to nic z tego nie wyjdzie

brak kamery do wideorozmów - to ukłon w kierunku AT&T. Inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć. Mrzonka o darmowym telefonie przez darmowy internet dalej jest torepodowana przez pazerność Apple.

hm, co? brak kamerki - ok, fakt. ale te mrzonki o darmowym telefonie przez darmowy internet? ocb?

brak możliwości podpięcia nagrywaki po USB lub chociaż do stacjonarnej TimeCapsule to też wymuszenie zakupu komputera MAC

eee... co? jakiej nagrywarki? do USB? do iPada chcesz podłączać nagrywarkę? nie wiem czy wiesz, ale iPad nie ma być komputerem, a do nagrywarki Maka wcale nie potrzebujesz

brak opcji drukowania, zdjęcia, @, wykresu to przecież dziś nie byłby większy problem. Znów zakup Mac potrzebny.

a skąd wiesz, że jest brak opcji drukowania? teoretycznie można by wykorzystać drukarkę sieciową (kable!!! archaizm) z drugiej - chcesz mieć na tym urządzonku jeszcze GB sterowników do drukarek? i do czego Mac ci potrzebny? przecież możesz sobie i zdjęcia i maile i wykresy wydrukować na pierwszym lepszym PC?

powinienem posiadać Me.com który dziś jest drogi i nie wiadomo jak to będzie jutro bo opatentowany więc inwestując w niego sam pcham się w kaftan.

powinieneś, bo...? ja naprawdę nie widzę żadnego przymusu ani nic

aby to synchronizować powinienem mieć iPhone do internetu a ten jak do tej pory może być udostępniany tylko z jedynie słusznych dostawców dokładających nam marżę dla Apple za autoryzację.

nie wiem też do czego ci tutaj iPhone, którego możesz przecież kupić bez simlocka, wiec o co chodzi?

mam wrażenie, że masz jakąś manię prześladowczą - bo tak to trochę wygląda.

#6 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 lutego 2010 - 14:00

dvcam: "Czy istnieje na świecie darmowa wolność stworzona przez człowieka i dana "za free" drugiemu człowiekowi? Nie pytam tutaj o ideę słowa wolność"
- Nie! O każdą wolność trzeba walczyć tak jak o wolny Internet. Właśnie o to chodzi.

Roberto: "ma sobie poradzić na takie chucherko jak iPad? (...)"
— mogę się z tym zgodzić, ale niektóre strony nie da się oglądać bez flasha to fakt. Po za tym nie spotkałem aplikacji flash na, która zabrała by mi 100% procka. Niech Jobs. Spotkałem za to aplety Javy które rozwalały procka.
Powinni dać opcję włącz jeśli chcesz wiel jest takich funkcji warunkowych, ale pewnie chodzi o im kasę wiem, że nie moją.

"dla mnie kable to cofnięcie się w rozwoju (...)"
— ale fakt, że nie ma takiej użyteczności nawet po kablu jest równie archaiczne i niepostępowe.

"hm, co? brak kamerki - ok, fakt. ale te mrzonki o darmowym telefonie przez darmowy internet? ocb?"
— nigdy komunikacja pomiedzy ludzminie byla tak prosta i tania jak to jest możliwe obecnie. Dodanie kamery byłoby znaczącym postępem w komunikacji domowej, ale na bank układ z AT&T z pwoodu marży Apple. Takie samo świństwo jak zablokowanie rozmów przez Skype za pomocą 3G. To ewidentne działanie hamujące rozwój dla włąsnego zysku. Będzie tak się działo dopóki nie będzie konkurencji. Skype Lite™ – dla telefonĂłw Nokia, Motorola, Samsung i Sony Ericsson

"eee... co? jakiej nagrywarki? do USB? do iPada chcesz podłączać nagrywarkę? nie wiem czy wiesz, ale iPad nie ma być komputerem, a do nagrywarki Maka wcale nie potrzebujesz"
— nie można dodać jej też do TimeCapsule i tym samym wypalać płyty za pomocą np. iPhona a tym bardziej tak mobilnego i uniwersalnego urządzenia. Co w tym złego, że marzy mi się cyfrowy dom bez włączania komputera?
Ale fakt to trochę już zbyt duże marzenie choć w praktyce nie można nagrywać na BR nawet programów z Apple TV. :(

"a skąd wiesz, że jest brak opcji drukowania? teoretycznie można by wykorzystać drukarkę sieciową (kable!!! archaizm) z drugiej - chcesz mieć na tym urządzonku jeszcze GB sterowników do drukarek? i do czego Mac ci potrzebny? przecież możesz sobie i zdjęcia i maile i wykresy wydrukować na pierwszym lepszym PC?"
— w wersji OS X 10.5 i 10.6 sterowniki są ściągane z netu tylko do wybranego modelu drukarki. jakie GB ? To mam jeszcze kupic PC aby wydrukować zdjęcie czy kilka materiałów na spotkanie?

— ja używam iPhona w sieci Plus do tej pory nie miałem możliwości włączenia modemu bez kombinowania z telefonem, ta opcja była zwyczajnie ukryta a do tego współpracowała tylko z Apple.

Dlaczego zaraz mania prześladowcza. Zwyczajnie mój wpis ma charakter felietonu i zwyczajnie rozbieram to co zaproponowali na części pierwsze.

Martwię się też, że "moje" preferowane do tej pory rozwiązania Apple wraz z nowymi pomysłami zaczynają przemycać coraz więcej trucizny. Dlatego jak wzorowy fan Apple w porę dmucham aby nie popadli w przesadę i nie podążąli tą drogą. Aby dalej tak ambitnie jak do tej pory stawiali milowe krokia nie tylko milionowe zyski przy minimalnych krokach.

Aby nie było tak jak np. z Hitlerem na początku jego trzymanie wszystkiego krótko dawało efekty, to przyciągało zwolenników a potem chwila nieuwagi i... pomyślał, że jest jedynym słusznym myśleniem na tym świecie...

#7 home theatre

home theatre
  • 91 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 14:19

Roberto...podwazyles, posmiales sie troche....lepiej Ci ? Wiekszość argumentow art.mariusza ma sens, po co mu na siłe udowadniać że ma "manię prześladowczą" ? czlowieku sam masz jakies manie, strofujac posty dla zasady ze inny Polak jest przecie glupszy odemnie.....zal dupe sciska na to nasze narodowe pierdzielstwo !!

#8 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 14:28

Ale apple ostatnio żyje swoim życiem a my jak by na to nie patrzał alternatywy nie mamy, a już na pewno jeżeli chodzi o komputery.

A jeżeli chodzi o tablet to wolał bym już coś takiego :

Dołączona grafika

Więcej na YouTube.

#9 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 lutego 2010 - 15:01

Świetnie że są inne rozwiązania. Z tego akurat filmu wiele nie wynika choć ten ekran zachęcił mnie aby się temu przypatrzeć dokładniej.

#10 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 04 lutego 2010 - 15:34

nie wiem jak flashowe gierki mialyby byc konkurencja dla appstorowych. po pierwsze w appstore jest masa darmowych gier z ktorych apple nic nie ma moze poza paroma dolarami ktore autorzy musza rocznie placic za licencje dewelopera. poza tym gry flashowe obsluguje sie z klawiatury, ktorej nie wiem czy wiecie ani iphone ani ipod ani ipad nie maja. argument o flashu kradnacym dolary stevowi jest słaby. prawda jest zas taka, ze flash ssie, zwlaszcza odkad wykupil go adobe, a na makach/osx/pochodnych flash zawsze ssal najbardziej. żre tylko transfer, procesor, baterie itd itp. byloby milo ogladac redtube na iP* ale widac stefan sie z adobem dogadac nie moze

#11 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 15:43

Świetnie że są inne rozwiązania. Z tego akurat filmu wiele nie wynika choć ten ekran zachęcił mnie aby się temu przypatrzeć dokładniej.


Coś jest z nim nie tak wg ciebie ?

#12 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 lutego 2010 - 15:46

ODP. do feuerfest:
— No ok ale macie jakieś dowody, że Flash zabiera tyle zasobów? Ja u siebie nie mam problemów, na 1.8 D2C lapie córki choć to nie demon prędkości to chrześniak smiga na gierkach flasha, że ho.
Jobs mów, że proramiści Adobe są leniwi... ale standard flasch jest własnością Adobe. Do tej pory Apple sprzedał nie mało swoich iPhonów i iPodów czy naprawdę myślisz, że Prezesi Adobe nie przycineli by swoich programistów aby ich format nie był standardem także w świecie mobilnego iSprzętu ? Dla mnie to niezwykle nieprawdopodobne. Komuś musi zależeć aby wszelka multimedialność z interakcją (gry itd) przechodziły przez kieszeń Appla.
Adobe dla swoich twórców treści Flash już przygotowało do sprzedaży specjalny Export do iPhona dzieki temu będzie zapewne można było umieszczać w Appstore gry robione we flashu. Wyobrażam sobie jak to musiała być robota. Napisanie playera do flasha to przy tym pikuś.

A co z YouTube? Da się oglądać filmy to przecież format video Adobe?

Może portale z grami Flash, muzyką itd nie są tyle konkurencją co alternatywą dla posiadacza urządzenia mobilnego a już szczególnie iPad'a.

---- Dodano 04-02-2010 o godzinie 17:56 ----

Coś jest z nim nie tak wg ciebie ?


Jeszcze nie wiem jak pisałem potrzebuję chwili aby się z tym zapoznać.
Chyba ma wyjście na TV a to już naparwdę fajnie.

#13 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2010 - 16:12


A co z YouTube? Da się oglądać filmy to przecież format video Adobe?

.


Youtube zapisuje pliki na serwerze ale one nie sa we flashu tylko w mp4.

We flashu jest zrobiony odtwarzacz na stronie.

a iPhone ma wlasny wbudowany, ktory odwojuje sie do plikow mp4 zapisanych na serwerach.

Pozatym Flashowe gierki takie jak te np na cartoon network są przeważnie optymalnie napisane, tak aby poszły na słabych maszynach, pracuje nad nimi sztab koderów. Niestety Cartoon Network to jeden z niewielu przykładów dobrego flasha, więcej jest tych, które są nie umiejętnie napisane i zzeraja zasoby strasznie (chociazby przykład - Happy Aquarium na Facebooku). Nie wspomne juz przez miliardy bannerow, rectanglow, toplayerow na stronach informacyjnych zrobionych przez "ludzi nie majacych pojecia co to jest as" ktore odrazu powoduja skok moich wiatrakow o 3000rpm

#14 AiQi

AiQi
  • 99 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 lutego 2010 - 16:41

[*]- brak wyjścia na TV. Reklamowanie oglądanie filmów kinowych na tym urządzeniu to cofnięcie się w rozwoju multimedialnego domu XXIw.


No coż...tablet raczej został wymyślony do uzytku POZA domem, wiec nie widze sensu tego zarzutu wogóle. Pozatym wyjscie TV jest - przez kabel component, ale jest.

[*]- brak możliwości podpięcia nagrywaki po USB lub chociaż do stacjonarnej TimeCapsule to też wymuszenie zakupu komputera MAC .


wyjscie hdmi, usb, firewire, nagrywarki......poważnie ? :roll: troche sie zagalopowaliście jak na moje oko ;)

#15 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 17:03

Cyfrowy Świat wg Apple - to mrzonka sztucznie ograniczającej postęp chciwej korporacji czy autentyczny fakt jak to przedstawia Apple w zasięgu ręki każdego kto chce w swoim życiu wykorzystać idę wolnego internetu i swobodnego przepływu ludzkiego geniuszu i najpiękniejszych idei wolności za pomocą cyfrowego świata komunikacji i artystycznej twórczości?


Aaa do dyskusji!

Sorrey nie obraź się, ale jak na dyskusję to strasznie rozwlekle napisane i trudno się do czegoś odnieść, biorąc pod uwagę cały post nr 1.

Apple jest typowym przykładem korporacji wyrosłej na idei anty korporacyjnej, bo takie były jej korzenie vide choćby reklama "1984".
YouTube - 1984 Apple's Macintosh Commercial

Jednak teraz Apple jest typową korporacją (czyli nastąpił zwrot o 180 stopni + trochę mydlenia oczu), której głównym celem jest zysk i opanowanie rynku, a w świecie gdzie granice państw stają się dość rozmyte, kto wie co Apple mogłoby zrobić gdyby mogło :D , bo często opanowanie rynku wiąże się też z opanowaniem ludzi, czyli z ograniczeniem ich wolności. Obecnie nie robi się tego zazwyczaj bronią, a bardziej mentalnie.

Tu jest takie samo niebezpieczeństwo jak z konsolami, TV, GSM, komputerami i całą elektroniką, której ludzkość poświęca uwagę, więc nie ma co obwiniać tutaj Apple.

To światowy trend i ta hipnoza mnie trochę martwi, szczególnie w odniesieniu do dzieci, bo one nie mają często korzeni w "normalności", jakby jej nie definiować. Ale nie bardzo, bo jestem egoistą i potrafię zająć się innymi rzeczami.

A jak ktoś chce swoje życie spędzić z padem takim czy siakim w ręce na kanapie to już jego sprawa. Cesarstwo rzymskie też upadło przez nadmiar zbytku, dostatku, wygody i lenistwa. Już nie mieli "jaj" by się bronić przed Germanami po jakimś czasie. Niestety coraz bardziej widać analogie z czasami współczesnymi, szczególnie jeśli chodzi o tzw. cywilizację zachodnią, do której Polska, chciał nie chciał, już się obecnie zalicza.

Twoim więzieniem art.mariusz nie jest Apple lub iPad, lecz marzenie o "cyfrowym domu", które chcesz zrealizować. Odnoszę wrażenie, że masz pretensje, że iPad to jeszcze nie to, nie realizuje jeszcze marzenia w pełni.

Tylko wyobraź sobie co by było, gdyby Twoje marzenie naprawdę się zrealizowało tak na 100% :rolleyes:

Tak by zbytnio nie dołować - jest remedium. To remedium to Przyroda i poświęcanie jej uwagi. Można korzystać z dobrodziejstw elektroniki, gdzie internet jest prawdziwą perłą, lecz dobrze jest czasem zapatrzyć się w chmury, na jakiś krzaczek, kwiatek albo rozgwieżdżone niebo i poczuć odmienność realnego świata, czego wszystkim życzę. Stosować regularnie!

Mam nadzieję, że dość jasno napisałem, choć temat jest trudny, zwłaszcza na forum zajmującym się komputerami :D Jak komuś namieszałem w mózgu to przepraszam!

Pozdrawiam

#16 stivii

stivii
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2010 - 17:05

poza tym gry flashowe obsluguje sie z klawiatury, argument o flashu kradnacym dolary stevowi jest słaby.

z nową wersją flasz weszla klasa dzieki ktorej mozna obslugiwac mulitacz.
[yt=va33sU-_Bzk]Multi-touch in Adobe AIR 2 and Adobe Flash Player 10.1[/yt]

#17 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 17:10

Myślę, że wiele tematów było mówiących o zaletach i wadach tego urządzenia... Dla mnie iPhone + MacBook wystarczy ;) Poza tym, poczekajmy jak iPad wyjdzie i wtedy się okaże czy to jest taki świetny sprzęt czy też nie...

#18 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 17:18

Wiesz dla tych co jeszcze nie posadają iPhone'a lub iPoda Toucha to iPad może być kuszący.

#19 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 lutego 2010 - 17:32

No właśnie, nie powiedział chyba dostatecznie jasno jak to sobie wyobraziłem z tym iPad'em. Otóż widzę go nawet nie jeden jak leży gdzieś na ławie, wciśnięty gdzieś między poduszkę fotela, lub jako poziomą uwaga podkreślam POZIOMĄ ramkę pokazującą cyfrowe zdjęcia na pólce czy nad kominkiem :). Mam chwilkę wolnego, chwytam i tuch tuch i mam dostęp do zdjęć, włączam zdalnie muzykę w tle, i porządkuję zdjęcia, a jak przyjdą znajomi to pstryk puszczam obraz na TV w pokoju lub na tarasie.... Innym razem siedzę w ogrodzie między zielenią przeglądam @ i odpisuję nie dotykając cały czas komputera. Lub przeglądam lub rozmawiam przez videoskype z mamusią :) w czasie kiedy moja córka przygrywa w salonie na fortepianie a zamiast nut ma przed sobą iPada... ale musi mieć też Apple Mac'a aby mieć gdzie te swoje nuty zapisywać ;( Oczywiście mógłbym go sobie zabrać ma wakacje, u rodziny czy w hotelu pstryk na TV i oglądam zdjęcia przy muzyce ale NIE nie ma WYJŚCIA NA TV bo musiałbym zabrać Apple TV. Filmy z kamery chyba też będę musiał póki co sobie odpuścić i nadal przeglądać w małym LCD lub staroświecko łączyć kablem z TV. Do tego zanosi się, że to wszystko będzie w części możliwe tyle tylko, że przez AppStore lub komp Apple Mac którego musze taskać za sobą. :( Niby postęp ale kurczę nie do końca. Czekam więc na więcej od Apple. Może jak nie popędzę od razu do sklepu to się zreflektują i odpuszczą trochę z marży dokładając kilka drobiazgów aby moje marzenia się spełniły? Przyjdzie mi jeszcze poczekać na kolejną wersję. A co do mobilności iPad'a, który prócz większego ekranu nie dającego mi nic więcej od iPhona to ja osobiście na dziś dzień i wobec powyższego wybieram w podróż czy na spacer iPhona bo da się go wcisnąć w kieszeń. Ale może stać się on hitem np. w szkolnictwie jako e-książka choć myślę, że zanim to się stanie to minie roczek lub dwa.

#20 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 04 lutego 2010 - 17:39

Apple jest jak socjalizm, dopóki jesteś*w partii jest spoko, masz dostęp do samochodu, mieszkania, papieru toaletowego jest ok. Dopóki zagadzasz się*z ich ideą*i łapiesz wszystko co zrobią*jest super. W momencie kiedy jednak nie chcesz korzystać*zaczynają*być*kłopoty. Bo iPod potrzebuje iTunes, nawet jak masz PC z Windowsem to i tak dostaniesz Safari, które według mnie jest wybitnie słabą przeglądarką bez podstawowej funcjonalności. Wolę*Operę, która w standardzie ma wiele przydatnych opcji. Świat Apple jest super dopóki cały Twój cyfrowy świat to Apple. Mieszanie tego wszystkiego już*tak fajne nie jest. Ale widziały gały co brały. Nikt nie zmusza nikogo by jego playerem był iTunes, odtwarzaczem iPod, tabletem iPad a komputerem Mac. Jednak jeżeli raz się zainwestowało w Maka to ciężko potem tak po prostu jest od tego odejść. Oczywiście Mak ma swoje zalety ale wszystko to jest tak pomyślane aby kupować*sprzęt Apple bo tak jest wygodniej. Nie ma to nic wspólnego z ułatwianiem życia i szczytną*ideą. To brutalny biznes opakowany w idee. Ładnie to wygląda i świetnie to działa do momentu kiedy godzisz się*na rozwiązania z Cupertino. To na szczęście tylko biznes. Biznes na który na szczęście nie jesteśmy skazani. I może będzie troszkę*więcej zachodu kupując iRivera czy inny odtwarzacz ale dzięki temu mamy jakąś*tam wolność*nie stając się*zakładnikiem jednej firmy. Nie ma nic gorszego niż monopol. O ile Apple nie jest żadnym monopolistą*na rynku, to łatwo do takiego monopolu doprowadzić*we własnym domu wyposażając swoje mieszkania w sprzęty z logiem jabłka na obudowie.

#21 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 lutego 2010 - 18:10

wieslawo - Świetna płenta do tego co wysmarowałem w poście. Właaśnie o to mi chodzi. Obawiam się że na własnej piersi wychoduję potwora który mnie na końcu zadusi.

#22 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 04 lutego 2010 - 18:20

e tam :) zauważyłeś to...będziesz zdrowy :) Ale robią*to niesamowicie skutecznie, właściwie to bez reklam bez marketingu w prasie czy tv a skuteczni jak diabli. Jakiś*event, prezentacja potem pół*świata leci po nowy sprzęt, zwykle to pół świata ma już innego Apple w domu i włącza jedno pasuje do drugiego a potem to już*górki, sami odwalamy za Apple marketing, często nieświadomie. Nawet sam potrafię się złapać na zdaniu że z Apple nie ma takich rebusów i nie znam takiego problemu. Ale póki co z Apple biorę*OsX i w sumie mimo że bym chciał czasem to całe jabłko rzucić w kąt to za każdym razem gdy mam napisać do Adobe o przeniesienie licencji na Windows i mam kupić coś*cholernie mocnego ze świata PC to kupuje kolejne urządzenie z jabłkiem. Ale wierzę, ciągle przynajmniej że z Apple biorę to co naprawdę*mi dobrze służy czyli OsX'a a od reszty się*odganiam wszelkimi sposobami, bo potem można już*polecieć*lawiną, tutaj iPod jeded większy, drugi na krótkie trasy mniejszy, w sumie poco telefon i ipod jak można mieć to jako iPhone i tak dalej. Apple jest uzależniające. Podejrzewam że heroina jest fantastyczna ale robi też wiele szkody, więc póki co trzymam się*sprawdzonych używek ;)

#23 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 18:29

Trochę te wasze wypowiedzi są przesadzone, ale coś w tym jest. Dobrze, że potrzebuję jedynie komputera... A jak komputer to tylko z OS X, jak dla mnie. Pozdrawiam

#24 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 04 lutego 2010 - 19:03

Apple jest uzależniające.


Coś w tym jest.

#25 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lutego 2010 - 23:05

mogę się z tym zgodzić, ale niektóre strony nie da się oglądać bez flasha to fakt. Po za tym nie spotkałem aplikacji flash na, która zabrała by mi 100% procka. Niech Jobs. Spotkałem za to aplety Javy które rozwalały procka.
Powinni dać opcję włącz jeśli chcesz wiel jest takich funkcji warunkowych, ale pewnie chodzi o im kasę wiem, że nie moją.

kiedy ostatni raz włączałeś YouTube?
Czy naprawdę zamiast jakiegoś filmiku wolisz oglądać pokaz slajdów?

ale fakt, że nie ma takiej użyteczności nawet po kablu jest równie archaiczne i niepostępowe.

pytanie czy na pewno nie ma?

nigdy komunikacja pomiedzy ludzminie byla tak prosta i tania jak to jest możliwe obecnie. Dodanie kamery byłoby znaczącym postępem w komunikacji domowej, ale na bank układ z AT&T z pwoodu marży Apple. Takie samo świństwo jak zablokowanie rozmów przez Skype za pomocą 3G. To ewidentne działanie hamujące rozwój dla włąsnego zysku. Będzie tak się działo dopóki nie będzie konkurencji. Skype Lite™ – dla telefonĂłw Nokia, Motorola, Samsung i Sony Ericsson

hm... MyApple: Czy zmiany w SDK uczynią iPad telefonem? - Apple

nie można dodać jej też do TimeCapsule i tym samym wypalać płyty za pomocą np. iPhona a tym bardziej tak mobilnego i uniwersalnego urządzenia. Co w tym złego, że marzy mi się cyfrowy dom bez włączania komputera?
Ale fakt to trochę już zbyt duże marzenie choć w praktyce nie można nagrywać na BR nawet programów z Apple TV. :(

marzy ci się 'cyfrowy dom przeszłości' chyba. BR? CD? DVD? naprawdę uważasz, że to jest wygodne?

w wersji OS X 10.5 i 10.6 sterowniki są ściągane z netu tylko do wybranego modelu drukarki. jakie GB ? To mam jeszcze kupic PC aby wydrukować zdjęcie czy kilka materiałów na spotkanie?

tak, i są też GB dołączane do kompletu, żeby działały też out-of-the-box
no straszne, że jeszcze drukarkę trzeba kupić...
iPad nie ma zastępować komputera przecież?

Dlaczego zaraz mania prześladowcza. Zwyczajnie mój wpis ma charakter felietonu i zwyczajnie rozbieram to co zaproponowali na części pierwsze.

Roberto...podwazyles, posmiales sie troche....lepiej Ci ? Wiekszość argumentow art.mariusza ma sens, po co mu na siłe udowadniać że ma "manię prześladowczą" ?

dlaczego? przez sformułowania, że ktoś chce ci 'nałożyć kaftan' i wykorzystać
porównanie do orwella, jakieś oskarżenia o szpiegowanie czy to, że jest zmuszany do jakiś rozwiązań

No ok ale macie jakieś dowody, że Flash zabiera tyle zasobów? Ja u siebie nie mam problemów, na 1.8 D2C lapie córki choć to nie demon prędkości to chrześniak smiga na gierkach flasha, że ho.

a patrzyłeś kiedyś na obciążenie procesora?

Jobs mów, że proramiści Adobe są leniwi... ale standard flasch jest własnością Adobe. Do tej pory Apple sprzedał nie mało swoich iPhonów i iPodów czy naprawdę myślisz, że Prezesi Adobe nie przycineli by swoich programistów aby ich format nie był standardem także w świecie mobilnego iSprzętu ? Dla mnie to niezwykle nieprawdopodobne.

dla mnie też, ale wystarczy spojrzeć na flasha pod OS X'em

Bo iPod potrzebuje iTunes, nawet jak masz PC z Windowsem to i tak dostaniesz Safari

eee... nie. to jest po prostu nieprawda z tym Safari.

Oczywiście Mak ma swoje zalety ale wszystko to jest tak pomyślane aby kupować*sprzęt Apple bo tak jest wygodniej. Nie ma to nic wspólnego z ułatwianiem życia i szczytną*ideą.

no to albo chcą żeby było wygodniej, albo tego nie chcą ;]

I może będzie troszkę*więcej zachodu kupując iRivera czy inny odtwarzacz ale dzięki temu mamy jakąś*tam wolność*nie stając się*zakładnikiem jednej firmy.

jakim cudem można być dobrowolnym zakładnikiem? to sobie nie przeczy?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych