Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana obrazu strony logowania na własny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 sierpnia 2021 - 11:37

Skrót ani foldery w System/Library/CoreServices nie dają się w żaden sposób edytować

ani zmienić tego cholernego oczojebnego kolorofonu na własny, da się to jakoś obejść?


 Only Apple 

#2 Blue

Blue
  • 537 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 15 sierpnia 2021 - 12:33

A to nic nie daje?:


Użytkownik Blue edytował ten post 15 sierpnia 2021 - 12:34


#3 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 sierpnia 2021 - 12:46

A to nic nie daje?:

 

W Big Sur nie, ścieżka do tej grafiki jest /System/Library/CoreServices/DefaultDesktop.heic

​i ten skór kieruje do pliku Big Sur Graphic.heic i one są zblokowane przez jakąkolwiek ingerencją

czy w folderach czy na plikach.

Załączone pliki


 Only Apple 

#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 15 sierpnia 2021 - 13:21

A przypadkiem to system nie jest na osobnym, zabezpieczonym woluminie, który w Big Sur zresztą jest montowany jako migawka? W takim wypadku moim zdaniem nie da się zaingerować to tak w pliki systemowe. A i tak przy następnej aktualizacji pewnie by się zresetowało.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 sierpnia 2021 - 14:37

No tak jest, system jest na partycji dla systemu, ale to nie powód żeby nie móc zmienić sobie

gównianego obrazka narzuconego przez jakiegoś wizjonera :-) Drastycznie odbiegającego od

mojego gustu... nawet jeśli upgrade to zmieni, to nie powód do rezygnacji, bo znowu mogę

zmienić ale jeśli mogę, a najwyraźniej tak to skomplikowali, żeby nie móc i to mnie wkurza.

 

Nie wierzę, żeby nie było opcji, po terminalu jakkolwiek, musi być sposób ale za krótki jestem

i stąd właśnie ten post, wyzwanie dla wyższych wiedzą ode mnie amatora :-)


 Only Apple 

#6 Blue

Blue
  • 537 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 15 sierpnia 2021 - 15:14

A ja po paru tygodniach testów wrzuciłem wszędzie Montenery, niestety dalej nie pomogę. Ale... czy oba pliki - grafika i skrót są blokowane? Bo jak tylko jeden z nich to zawsze można podmienić albo skrót albo grafikę. Może to linkuje po prostu do desktop Pictures? Druga rzecz - sudo cp w terminalu też nie rusza? Możliwe, że system ma jakąś sumę kontrolną, która pilnuje integracji by coś niechcianego tam nie wpadło co jest ok. Dziwi tylko brak możliwości ustawienia tak prostej rzeczy jak tapeta logowania :)

 

A w ogóle co masz w tym folderze, który podałem wyżej? Pusty jest?


Użytkownik Blue edytował ten post 15 sierpnia 2021 - 15:16


#7 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 sierpnia 2021 - 16:09

Nie ma tej zawartości co Ty w ogóle, mam 4 rzeczy w nim i nic więcej.

 

Ten skrót kieruje prosto do pliku grafiki, nie podmienisz nic ani nie zmodyfikujesz nic

w tych folderach, żadna akcja nie jest możliwa. Szkoda trochę, ż nie ma sposobu, tak

mnie wkurza ten obrazek, chciałbym swój i wiem, że ktoś powie kiedy go widzę, walka

o coś tak mało oglądanego itd. nic bardziej błędnego. Mam to w iMac w firmie, gdzie

mam 3 profile i nieużywany przez pracownice zawsze jest wylogowany i czeka na tego,

kto będzie akurat na nim pracował i się zaloguje, więc sporo czasu stoi na tym obłędnie

"cudnym" obrazku ... z drugiej stron każdy start systemu z uśpienia też widzę zbyt długo

zanim AW mi go odblokuje i chciałbym widzieć swoją grafikę, mam do tego pełne prawo :-)


 Only Apple 

#8 Blue

Blue
  • 537 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 15 sierpnia 2021 - 16:45

nie masz w caches folderu desktop pictures? Może go stwórz, wrzuć tam potem folder o nazwie user id (znajdziesz swoje uid w preferencjach z użytkownikami - jak odblokujesz kłódkę to prawy klik na nazwę usera i zaawansowane czy jakoś tak). Potem wrzuć tam plik png o takiej nazwie jak na screenie i zrestartuj komp. Nie zaszkodzi spróbować.


Użytkownik Blue edytował ten post 15 sierpnia 2021 - 16:46


#9 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 sierpnia 2021 - 17:34

Nie mam serio, ale próbowałem już tej metody zaraz jak wrzuciłeś swój screen. Nie działa.

Lokalizacja tego skrótu do obrazu ekranu logowania jest kompletnie inna od tego, co podałeś

więc sądzę, że to nie będzie działać tak jak nam by się wydawało logicznie. Blokada jest

założona na tę część plików i chyba nie da się tego ruszyć. Szkoda, wystarczyłoby dojść

do tego jak zmienić ten skrót do obrazu innego i po temacie, nawet nie ruszając oryginalnych

plików grafik systemu, mam to w nosie, ten jeden skrót podmienić ale cóż, taki ból za pozorne

bezpieczeństwo systemu jakby. Może ktoś znajdzie opcję, niewielu nas dzisiaj tu zagląda,

poczekamy może ktoś wpadnie na jakieś mądre rozwiązanie.


 Only Apple 

#10 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 sierpnia 2021 - 18:30

Wydaje mi się, że zaszło małe nieporozumienie, co do nomenklatury. @Blue, masz na myśli ekran zablokowany (sama nazwa na Twoim screenshocie na to zresztą wskazuje), obecny, kiedy jakiś, co najmniej jeden, user jest aktywny. I po to również potrzebne jest UID wymieniane przez Ciebie w cytacie rozwiązania popularnego w sieci. @Shrek bardziej zainteresowany byłby, o ile dobrze rozumiem (poprawcie, jeśli się mylę), ekranem występującym przed wszelką ingerencją jakiegokolwiek usera, czyli po wylogowaniu wszystkich (lub przed zalogowaniem) – vide casus iMaca w firmie, post #7. Wtedy tło ogarnia szeroko pojęty "system", nie czerpiąc z żadnych zasobów poza swoją enklawą, która dostarcza ich nawet w przypadku używania File Vault, kiedy subwolumin "Dane" nie jest jeszcze odszyfrowany.

 

Dopytanie do @Shrek:

– używasz File Vault właśnie wspomnianego?

– masz Intela, gdzie da się jeszcze trochę więcej zdziałać z poziomu recovery bądź Single User Mode, czy nowego iMaca z procesorem z serii "M"?

 

Mogę popróbować obadać rzecz, jak znajdę czas – mam takie sprzęty, na których mi za bardzo nie zależy, nawet jak popsuję, bo kupiłem typowo dla testów na parę miesięcy (niby nie spodziewam się aż zbrickowania, ale nigdy nie wiadomo, jakie niespodziewajki "sealowanie" woluminu systemowego w połączeniu z relatywnie nowym M1 może przyszykować). Teoretycznie rzecz powinna dać się zrobić, tym niemniej fakty i konsekwencje wyjdą w praniu.

 

 

 

PS.

[…] Możliwe, że system ma jakąś sumę kontrolną, która pilnuje integracji by coś niechcianego tam nie wpadło co jest ok. […]

 

Od Big Sur – najdokładniej tak, jak piszesz. I to nie tylko nie wpadło, ale też nie zmodyfikowało nawet bita w tych już tam "wpadniętych" przez Apple (sekcja "Hashes and seals" w: https://developer.ap...ws/?id=3xpv8r2m dla ciekawych).


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#11 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 sierpnia 2021 - 19:17

Witam @cronopioverde :-) Doprecyzuję zatem, tak, chodzi o ekran z tłem przed zalogowaniem kogokolwiek.

Po zablokowaniu ekranu będąc zalogowanym mam tło użyte w systemie, ale kiedy się wylogowujemy mamy

już to wymuszone przez Apple. Mam 2017 MBP 15" na Intelu i7 więc hulaj dusza :-) iMac też 2016 na intelu,

MacBook 12" żony też na intelu 2016 i MBP 2014 też oczywiste na intelu :-) Wszystkie mam na Big Sur.

 

Aż jestem ciekawy co wymyślisz, bo w sumie to tak walczę o to wyłącznie dla jakiejś tam swojej satysfakcji.

Gdyby ktoś chciał mi zarzucić jakiś idiotyzm w tym, to proszę nie, to nie kwestia życia/śmierci przecież, tylko

wyłącznie zabawa, bo fakt ile razy czy jak często mamy wylogowany całkowicie sprzęt włączony, mając ja

np. 3 serów na iMacu od 3 lat nie kojarzę dnia, żeby po 21 po wyjściu z firmy ktoś go wyłączał, ekran się sam

blokuje i tyle. MacBooki to samo, fakt restarty zdarzają się dzisiaj o wiele częściej jak dawniej, na MBP 20012

potrafiłem rok pracować bez restartu i to było piękne i normalne, ale świat się skończył dawno temu i nie ma

co wracać. Zająć się trzeba tym co fajne, a za fajne uważam to, jak w tym gronie dojdziemy do rozwiązania

applowskiej wrzutki, która mnie uwiera, bo chcę i już :-)


Zapomniałem oczywiście, tak File Vault też włączony, bezwzględnie :-)


 Only Apple 

#12 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 17 sierpnia 2021 - 09:23

A w tym programie nie da się tego zrobić?  https://www.titanium...fr/en/onyx.html  ,  nie raz umożliwiał zmiany w systemie, które normalnie nie były możliwe.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#13 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 sierpnia 2021 - 11:05

OnyX świetne narzędzie ale nie wspominałem o nim, bo mimo osób i widoku zapisywania

wybranego obrazu w Parametry/Login i widocznego procesu zapisywania zmian nic nie daje.

Kiedy wejdziesz w "wybierz" przechodzi do tego właśnie głównego katalogu z zawartością

systemowych grafik, zmieniając czy na którąś z tych systemowych czy wybierając ścieżkę

do innej własnej grafiki nic się nie zmienia. W samych opcjach systemu nawet jak wejdziemy

w tę część, to wyboru możemy dokonać wyłącznie tła roboczego i okna logowania danego

użytkownika już zalogowanego, ale nijak nigdzie nie ma opcji zmiany tła okna logowania

przed zalogowaniem pierwszego usera, o tym wyżej było. Programik ok, szybko fajne zmiany

można sobie zrobić ale tego też niestety nie rusza i tu tez jakby pada odpowiedź "nie da się"

jeśli takie narzędzie tego nie podołało.


Dodam też, że OnyX i Deeper z tej stajni to dokładnie te same narzędzia i ani jeden ani drugi

nie daje porządnego rezultatu w tej jednej konkretnej kwestii, wszystko inne da się dostosować.

Załączone pliki


 Only Apple 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych