Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMovie problem z płynnością w trakcie montażu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 torell

torell
  • 138 postów

Napisano 08 kwietnia 2020 - 01:44

Witam serdecznie,

Sprzęt na którym pracuję to iMac 21,5 Late 2013 8 GB ram, dysk jakieś pół roku temu wymieniony na ssd. System to Catalina.

Mam problem z płynnością plików wideo podczas montażu w iMovie. Mianowicie, większość plików mam z kamery Sony HDR-CX 115 (więc już dość wiekowy model, ale jeszcze daje radę). Jako, że teraz jest trochę czasu, postanowiłem zrobić porządek i zmontować kilka rodzinnych filmów. Ostatnio jak działałem (jeszcze na dysku talerzowym, jakieś pół roku temu) było wszystko ok, natomiast dzisiaj okazało się, że podczas montażu film bardzo skacze, tak, że praktycznie nic się nie da z tym zrobić. Nagranie jest w formacie AVCHD-MPEG2, więc nie jakieś szczególnie wymagające. W czym może być problem?

Tak to wygląda: https://wrzucplik.pl...360---mfbi.html

 

Żeby było ciekawiej, inne nagranie, pochodzące z drona DJI Spark (MPEG-4) odtwarzane jest płynnie. Wychodzi na to, że problem mam tylko z filmami pochodzącymi z kamery Sony (a to zdecydowana większość). Pomóżcie, bo naprawdę skończyły mi się pomysły.

Dla porównania: https://wrzucplik.pl...361---ftqm.html

 

Załączone pliki widzę, że nie chcą się otwierać na stronie, ale można pobrać i odtworzyć, format *.mov


iPhone 11 Pro 256 GB, Macbook Pro 13 Mid 2012 & iMac 21,5 Late 2013 & Mac Mini M1, iPad Air 2 64GB & iPad Air 4 256GB


#2 torell

torell
  • 138 postów

Napisano 08 kwietnia 2020 - 09:36

Ps. sprawdziłem właśnie na Macbooku Pro (2012) z 16 GB ramu, dyskiem ssd i występuje dokładnie taki sam problem. Więc to raczej problem software. 


Użytkownik torell edytował ten post 08 kwietnia 2020 - 09:46

iPhone 11 Pro 256 GB, Macbook Pro 13 Mid 2012 & iMac 21,5 Late 2013 & Mac Mini M1, iPad Air 2 64GB & iPad Air 4 256GB





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych