Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

nowy zielony użytkownik - MacOS x 10.4.11


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 scigacz1975

scigacz1975
  • 1 postów

Napisano 05 grudnia 2019 - 22:45

Witam - mam prośbę

dostałem od znajomego iMac g5 - znajomek wziął go z jakiejś wystawki w Szwecji, komp jest w szwedzkiej konfiguracji językowej, nie miał myszki ani klawy. Klawę dokupiłem Mac-ową bo doczytałem że klawisz command potrzebny. W sumie to pewnie nie byłby warty uwagi ale spodobał się  mojemu młodemu. I weź tu wytłumacz 10-cio latkowi ze ojciec całe życie na PC-cie siedzi. Młody się uparł ze chce się na tym macu pouczyć i muszę coś zrobić. Pierwsze co to chciał bym system postawić nowszy bo nic mu nie chce działać, druga rzecz - polska konfiguracja. Tyle że ja zielony w Macu i pomoc potrzebna, kolejna sprawa że nie mam hasła do admina i nie wiem jak to obejść. W PC-cie robię format, stawiam system i po sprawie, chyba że dysk ma hasło to już trzeba grzebać. A tu nie wiem co i jak, nawet jak się system stawia.

I tu dochodzimy do sedna - nie chcę śmiecić na forum, więc pytanie gdzie mam się zapytać żeby ktoś łopatologicznie przetłumaczył

 

dane maca

 

Mac OS x

v. 10.4.11

n: iMac G5

mod: PowerMac 8.2

cpu: PowerPC G5 (3.0) 1.8GHz

serial: w85207s6dsx

ram 1Gb 

 

 

Pomoże mi  ktoś?

Pozdrawiam 



#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 grudnia 2019 - 05:51

Najnowszy system jaki zainstalujesz to 10.5 i musisz go kupić w wersji box (czarna płyta) bo szare oem nie wejdą.
Hasło admina powinno dać się zmienić - wpisz w Google how to Reset admin password MacOS 10.14 -
Polska wersja MacOS natywnie była od 10.5 - do 10.4 były nakładki ale je teraz ciężko zdobyć


Fallout ...war, war never changes...

#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 06 grudnia 2019 - 11:01

To komputer  procesorem PowerPC a nie z Intelem, więc trudno mieć nadzieję na aktualne oprogramowanie, chyba, że od jakichś hobbystów. Apple zmieniło totalnie architekturę i przeszło na Intela. Dlatego Power PC stało się zabytkiem. To sprawia, że jest trudniej niż z 14-letnim PC. System Leopard (10.15) widziałem na ebay (ponoć nieużywana płyta retail (nie OEM!!!)) koło 30$. Wtedy Apple kazało sobie płacić za każdy upgrade, więc są zabezpieczenia. Obawiam się, że w dzisiejszych czasach ten komputer nie ma wartości użytkowej.



#4 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 12 grudnia 2019 - 07:20

Nie dramatyzowałbym ,że nie ma wartości użytkowej ;-) Aż tak źle nie jest. Owszem demon prędkości to nie jest ale coś tam można porobić.

System jeśli po polsku to 10.5. 

Przeglądarka - polecam TenFourFox https://www.floodgap...are/tenfourfox/ działa lepiej niż safari 

o youtubie raczej zapomnij  - chyba ,że coś w niewielkiej rozdziałce. 

Filmy da radę obejrzeć za pomocą VLC https://www.videolan...-macosx.pl.html

 

co do zabezpieczeń - mam oryginalnego Leo w wersji 5cio stanowiskowej - nie kojarzę ,żebym miał kiedykolwiek problem ze zrobieniem kopi płyty.



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 774 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 grudnia 2019 - 11:51

Wspaniały jest ten tytuł, doprawdy.

Zostawię, skoro poleciały odpowiedzi, ale więcej w sensownie nazwanym temacie poproszę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych