Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook AIR udostępnianie ekranu na TV Sony (screen mirror)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 oliwka_

oliwka_
  • 52 postów

Napisano 13 sierpnia 2019 - 15:54

Potrzebuję porady odnośnie udostępniania ekranu z Macbooka na TV Sony. TV nie ma wsparcia Airplay, bo wprowadzili to dopiero do aktualnych modeli 2019 i olali pozostałych klientów. Czy jedyny sposób to Apple TV, czy można to zrobić w inny sposób? Czy są jakieś amplitunery ze wsparciem Airplay 2, które poza dźwiękiem podłączone do TV udostępnią także ekran z MacBooka?



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 13 sierpnia 2019 - 19:38

Apple TV działa jak bajka, ale zanim go kupiłem eksperymentowałem z Android TV (pewnie taki system ma Twój Sony) i programami typu Air Parrot 2, Airbeam, Airmore lub Reflector 3, nie zdecydowałem się jednak zmienić z wersji testowej na płatną - ale w zasadzie działały. Nie spodziewaj się tylko przeniesienia treści DRMowanych (np iTunes filmy) na TV. 



#3 oliwka_

oliwka_
  • 52 postów

Napisano 13 sierpnia 2019 - 22:11

Przetestowałam jedną z apek, którą podałeś Airbeam i jakość pozostawia wiele do życzenia. Pozostaje zatem Apple TV, czy może jednak są amplitunery umożliwiające komunikację z Macami?



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 14 sierpnia 2019 - 07:04

Nie spotkałem, choć szukałem. Amplitunery obsługują tylko AirPlay dla audio. Nowością są telewizory (Samsung, LG) z AirPlay i serwisem wideo Apple. Apple TV ma inne zalety poza mirroringiem - serwisy wideo gładko na nim działają (choć nie wszystkie). 



#5 oliwka_

oliwka_
  • 52 postów

Napisano 14 sierpnia 2019 - 09:34

Nowe Sony też już mają Airplay2, niestety nie chciało im się wrzucić aktualizacji do starszego sprzętu. Kilku producentów dodało Airplay2 nawet do TV z 2017 r. Zatem pozostaje mi Apple TV. W którego warto inwestować? 4K czy starsze dają radę?



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 14 sierpnia 2019 - 13:58

Do AirPlay wystarczy aTV 4 (niekoniecznie 4K). Wcześniejszych bym nie ryzykował.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych