Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ekosystem Apple i nagłośnienie do domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darek.m

Darek.m
  • 3 postów

Napisano 09 marca 2019 - 22:07

Dzień dobry, jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość jeżeli coś nie tak...:)

 

Posiadamy z żoną w domu parę applowych urządzeń, ipady, iphony, apple tv, maca mini, macbooka, przyszła pora na nagłośnienie:) Nie mam jakiś wielkich oczekiwań bo pokój ma tylko 20m2 a na dodatek mieszkanie w bloku, nie potrzebuję "gromu". Chciał bym się też w miarę możliwości zmieścić się w ok 3000.

Dźwięk z TV, Apple TV i 99% z telefonu lub tabletu, czy ktoś z codziennej praktyki doradzi mi jakiś ampli? airplay to airplay, ale slyszalem ze urządzenia nie applowe działają dobrze i niekoniecznie dobrze:/

 

Myślałem o Yamaha WXA-50, ale mam jakąś obawę że "zwykły" amplituner jest bardziej przyszłościowy, więcej wejść i wyjść, więcej kanałów..., zastanawiam się czy wszystko do niego podłącze, tv i xbox?

Doradźcie coś:)

 

 



#2 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 11 marca 2019 - 10:17

Trzy pierwsze które przychodzą mi na myśl bo sam się za nimi rozglądałem:

-Denon Ceol N10

-Marantz mcr 511/ mar 611 (w zależności czy potrzebujesz napędu)

-Pioneer xc-hm86d

Wszystkie z nich to sprzęty dość małe gabarytowe które maja jednak jakieś wejścia i co najważniejsze obsługują AirPlay

Według mnie najciekawiej wypada Pioneer. Oczywiście należy pamiętać że do sprzętu trzeba dokupić jakieś porządne kolumny bo nie warto pakować się w te które dorzucają producenci. Tracimy na tym sporo jakości dźwięku. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 11 marca 2019 - 12:03

Ja od lat używam aplitunera Denon z AirPlay - super jest to, że wysłanie na niego dźwięku wybudza go ze standby - nie trzeba włączać i samo się wybiera wejście. Głośność reguluję na telefonie (guziczkami telefonu). Problemy - czasami po przełączaniu urządzeń sygnalizuje, że jest zajęty przez inne urządzenie, ale rzadko.  Do amplitunera podłączyłem Apple TV i STB kablówki oraz Bluray, którego nie włączyłem od lat. Teoretycznie można dać amplituner bez AirPlay i użyć Apple TV do odbioru, ale wtedy trzeba włączyć amplituner i przełączyć wejścia. Dodatkowo nowsze modele same grają spotify. 

 

Wady - 5 głośników - kable - mocowania - ja to zrobiłem przy remoncie, tak z biegu to pojedynczy głośnik albo soundbar łatwiejszy. Zalety - dźwięk przestrzenny do filmów.



#4 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 11 marca 2019 - 12:14

Niby ATV nadaje się do odbioru ale jeśli mamy ATV 4 to pamiętaj że ma ono wyłącznie wyjście HDMI. Oznacza to że ampek musiałby mieć wejście HDMI a głównie amplitunery A/V mają takie rzeczy. Te skierowane głównie na audio już niekoniecznie. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#5 manolo

manolo
  • 39 postów

Napisano 12 marca 2019 - 20:53

Ja mam to rozwiązane w następujący sposób : pod jedno z wejść amplitunera podpięte Apple TV 3, i tutaj jeśli mam ochotę streemuje z iphona lub ipada przez airplay. 

A pod resztę wejść podłączona konsola i dekoder kablówki. A moc amplitunera i głośników to według uznania. 



#6 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 12 marca 2019 - 22:11

A HomePod? Sam posiadam i jest bardzo OK.


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#7 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 14 marca 2019 - 12:35

Ja mam to rozwiązane w następujący sposób : pod jedno z wejść amplitunera podpięte Apple TV 3, i tutaj jeśli mam ochotę streemuje z iphona lub ipada przez airplay. 

A pod resztę wejść podłączona konsola i dekoder kablówki. A moc amplitunera i głośników to według uznania. 

Tylko że nowe ATV nie mają wyjścia optycznego. Maja tylko jedno HDMI.

 

A HomePod? Sam posiadam i jest bardzo OK.

Gra fajnie ale jeśli traktujemy go jako głośnik przenośny. Do tego nie da się nic do niego podłączyć. Porządny sprzęt wraz z kolumnami do tych 3k można złożyć i jest to wydatek bardziej racjonalny niż HomePod. Po pierwsze dlatego że HomePod jest u nas niedostępny więc w razie czego ciężko z naprawą. Dwa to wciąż bardziej gadżet choć fakt grający zaskakująco dobrze zwłaszcza patrząc na obecne Apple. Mimo wszystko miną 2 lata Apple zacznie uśmiercać HomePod bo na horyzoncie będzie HomePod 2 i na tym się skończy ;)


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#8 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 14 marca 2019 - 13:29

To może inaczej:

 

- HDMI splitter tab by miał z  wejscie + wyjscie HDMI i wyjscie na dzwięk np. RCA

- głośniki z wbudowanym wzmacniaczem zwane też głośnikami aktywnymi - np. microlab, kef ls50 itp

 

lub zamiast hdmi splittera kupić (już tylko używkę) AirPort Express  (2012 2nd-gen model) i przesyłać dzwięk po airplay nie po kablu



#9 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 14 marca 2019 - 13:57

Trochę utrudnianie sobie życia. Ok każdy sobie wybierze ale dla mnie to trochę bez sensu. To jak obecne smart urządzenia do naszych domów. Co producent co krok to inna bramka potrzebna do połączenia czegokolwiek i potem jedynym wyjściem jest robienie jednej bramki i manewrowanie kodami które nie każdy ogarnia i nie każdy ma czas na zabawę. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#10 Darek.m

Darek.m
  • 3 postów

Napisano 15 marca 2019 - 19:35

A HomePod? Sam posiadam i jest bardzo OK.

Nie było chyba większego fana homepoda niż ja:) oczekiwałem strasznie, ale uważam że jest za drogi jak na swoje możliwości, 2 razy homepod to calkiem niezly zestaw kolumny i ampli, to jest wg, mnie bardziej uniwersalne rozwiązanie dające więcej możliwości. 


Trzy pierwsze które przychodzą mi na myśl bo sam się za nimi rozglądałem:

-Denon Ceol N10

-Marantz mcr 511/ mar 611 (w zależności czy potrzebujesz napędu)

-Pioneer xc-hm86d

Wszystkie z nich to sprzęty dość małe gabarytowe które maja jednak jakieś wejścia i co najważniejsze obsługują AirPlay

Według mnie najciekawiej wypada Pioneer. Oczywiście należy pamiętać że do sprzętu trzeba dokupić jakieś porządne kolumny bo nie warto pakować się w te które dorzucają producenci. Tracimy na tym sporo jakości dźwięku. 

Czyli rozumiem że każdy z popularnych ampli posiadających airplay raczej z tym airplay radzi sobie dobrze, więcy tylko kwestia dobrania sprzętu pod własne preferencje "słuchowe"? U mnie będzie raczej wybór między Yamaha, Denon, Marantz, tyle że coś nowoczesnego nastawionego na stream albo bardziej klasycznego. Czy ktoś z Lublina lub okolic? Szukam miejsca gdzie można posłuchać i ktoś dobrze doradzi



#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 marca 2019 - 21:45

Ja mam Sonosy i bardzo sobie chwalę - Beam pod TV, One w sypialni, docelowo chcę jeszcze 2 x One do salonu do współpracy z Beam.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych