Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Blokowanie USB, czytnika SD oraz DVD.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paweł Orzechowski

Paweł Orzechowski
  • 6 postów

Napisano 28 stycznia 2019 - 20:42

Witam.

 

W jaki sposób darmowo zabezpieczyć usb, czytnik sd oraz dvd przed nieuprawnionym dostępem do nich przez zwykłego użytkownika? 



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 28 stycznia 2019 - 23:30

Aż mnie korci przeczytać jakieś rozwinięcie tej skrótowej myśli, zatem zatwierdzam.

Chcesz software’owo pozbawić system możliwości odczytywania i widzenia urządzeń zewnętrznych, automatycznego montowania montowania ich? Zabezpieczyć to hasłem jakimś dodatkowym poza hasłem logowania? I co rozumiesz pod pojęciem „zwykłego użytkownika”?

Pomijam celowość takiego zabiegu, ale zechciałbyś trochę rozjaśnić, jak widzisz rezultat takiej działalności i czy na pewno temat ma się znaleźć w „Software”?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 29 stycznia 2019 - 10:37

Niestety nie umiem odpowiedzieć na pytanie, jak to zrobić, ale celowość jest dość jasna. Jest to zresztą rozwiązanie powszechnie spotykane w większych firmach i ma zapobiegać niekontrolowanemu wynoszeniu danych z firmy. Oczywiście na PC. Zwykły użytkownik to taki, który nie jest administratorem.



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 29 stycznia 2019 - 12:40

O celowości takich zapobieżeń pisałem, bo jak się ktoś zechce zabawić w szpiegostwo przemysłowe, to wcale nie musi używać peryferiów. Ale dajmy OP sprecyzować, o co chodzi, bo ciężko się odnieść przy tylu ogólnikach w pytaniu.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 Paweł Orzechowski

Paweł Orzechowski
  • 6 postów

Napisano 29 stycznia 2019 - 23:01

Dokładnie tak jak Mikołaj pisze... chodzi o to aby zwykły user, nie admin nie mógł wynieść nic z kompa za pomocą swojego pedrive więc przydałaby się blokada USB, czy na karcie SD więc i blokada czytnika kart może nawet wyłączenie go. W Win wszedłbym do Biosu i po prostu to wyłączył i za hasłował bym bios a tutaj nie mam pojęcia jak się do tego zabrać choć już troszkę czytałem w google :( 



#6 NoneZ

NoneZ
  • 247 postów
  • Płeć:

Napisano 30 stycznia 2019 - 23:29

Nie wiem, czy swój problem załatwisz bezkosztowo. Na pewno taki dostęp do danych zablokujesz jakimś programem typu DLP.  Kiedyś testowałem takie coś:  https://www.endpoint...protector-basic

 

Jest wersja próbna - możesz potestować.

 

Zapytaj w sekcji Programy/poszukiwanie aplikacji - może ktoś znalazł  coś tańszego...

 

Jeśli jest jakaś magiczna komenda do wydania w terminalu, która potrafi zablokować USB dla nośników danych, to z pewnością  Cronopioverde ją zna - i z pewnością już dostałbyś rozwiązanie.



#7 Paweł Orzechowski

Paweł Orzechowski
  • 6 postów

Napisano 02 lutego 2019 - 12:58

Dzięki za info... dodałem nowego posta.

 

Na to wygląda że tylko płatne programy, konfiguracja Mac-a nie pozwala na to a jedyne rozwiązanie które znalazłem w google dotyczy blokady usb ale i tak nie działa z moją wersją systemu :(  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych