Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Safari 12 - 'afera wtyczkowa'.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 września 2018 - 09:36

Z okazji tego, że po aktualizacji przeglądarki do wersji 12 Apple wyłączyło wsparcie starych, 32bitowych pluginów, stworzyłem zbiorczy wątek na ten temat, żeby się nie rozdrabniać.

Poprzednie dyskusje były tutaj:
https://myapple.pl/f...-silverlight-5/

https://myapple.pl/f...y-downgrade/

https://myapple.pl/f...-adblock-plus/

 

Od siebie od razu dorzucę: do blokowania reklam nadal świetnie działa AdGuard (https://adguard.com/en/welcome.html), Internet mówi też, że całkiem dobrze sprawdza się Wipr (http://giorgiocalderolla.com/wipr.html), ale nie testowałem.


  • Emej lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 września 2018 - 18:47

uBlock Oigin śmiga.



#3 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 27 września 2018 - 23:26

ftpd wszystko fajnie z tym AdGuardem i Wiprem, ale one są płatne, a AdBlock Plus miał identyczną funkcjonalność ale był darmowy - to jest zasadnicza różnica.

 

Z resztą blokowanie reklam to jedno, a mi zależało na tym, żeby móc także wyłączać poszczególne elementy strony (funkcja "blokuj element") - np: chat na Facebooku, czy jakieś cięższe rzeczy we flashu, które powodowały mi zamulanie przeglądarki.

 

Ja teraz radzę sobie tak, że mam zainstalowane dwa AdBlocki Plus jednocześnie - tego nowego z Mac App Store oraz tego starego z pliku, który szczęśliwie sobie zachowałem na dysku. Na szczęście cały czas da się go zainstalować. Te pierwszy służy mi do blokowania reklam w materiałach wideo (np: na YouTube) a ten drugi do opcji "blokuj element" która cały czas działa nawet pod Mojave.

 

Problem w tym, że Safari automatycznie usuwa mi tego starego AdBlocka za każdym razem, kiedy restartuję przeglądarkę... szału można dostać! Specjalnie wyłączyłem automatyczne aktualizowanie rozszerzeń i blokowanie wtyczek ze względu na oszczędzanie energii i bezpieczeństwo. Automatyczna aktualizacja w preferencjach systemowych też jest wyłączona. Jest jeszcze jakaś opcja, którą muszę odznaczyć?



#4 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 29 września 2018 - 13:31

Czemu to durne Safari jest takie uparte - nie tylko za każdym razem, gdy restartuję przeglądarkę znika z niej stary AdBlock Plus (mimo, że za każdym razem instaluję go ponownie), to jeszcze przycisk wyświetlający okno pobierania zmienia miejsce na pasku narzędzi, pomimo że za każdym razem przestawiam, go gdzie indziej...

 

Chyba zabieram w poniedziałek MacBooka do serwisu i zobaczę, co oni tam mi powiedzą...

 

A tego AdGuarda to nie mogę pobrać nawet w wersji trial, bo klikam jak debil w "download" i absolutnie nic się nie dzieje...

 

Do dupy z takimi blokerami!


Użytkownik Szaden edytował ten post 29 września 2018 - 13:44


#5 Robert1971

Robert1971
  • 23 postów

Napisano 02 października 2018 - 08:58

Ja mam pytanie jak odinstalować adblocka z safari. Chodzi mi o to, że pożera on energię z baterii nawet gdy nie jest używany. Chcę go usunąć a nie mogę, bo mam zalecenie by wyrzucić do kosza plik Adblock.app, ale nie mogę tego zrobić, bo od razu po uruchomieniu systemu jest on otwarty. W opcjach 'wymuś koniec' też nie jest widoczny. Jak mogę go skutecznie i bezpowrotnie wyrzucić?

pozdrawiam

Robert G.

System Mojave - od wczoraj...



#6 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 października 2018 - 11:00

Czy u was też na Safari 12 odpalanie filmu z Periscope czy Twittera powoduje zawieszanie się i spowolnianie komputera? Mam tak na dwóch urządzeniach. Na Chrome jest ok.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#7 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 04 października 2018 - 21:12

Ja mam pytanie jak odinstalować adblocka z safari. Chodzi mi o to, że pożera on energię z baterii nawet gdy nie jest używany. Chcę go usunąć a nie mogę, bo mam zalecenie by wyrzucić do kosza plik Adblock.app, ale nie mogę tego zrobić, bo od razu po uruchomieniu systemu jest on otwarty. W opcjach 'wymuś koniec' też nie jest widoczny. Jak mogę go skutecznie i bezpowrotnie wyrzucić?

Hmmm... dobre pytanie. Ja bym najpierw wszedł w Safari / Preferencje / Rozszerzenia i tam odinstalował AdBlocka, a dopiero potem usunął AdBlock.app z Programów 

 

//

 

tego nowego AdBlocka też mi zaczęło samoczynnie usuwać z Safari... nie rozumiem, o co chodzi...


Użytkownik Szaden edytował ten post 04 października 2018 - 21:32


#8 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 08 października 2018 - 21:55

Królestwo za jakiś adblocker z filtrami na polskie reklamy...



#9 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 09 października 2018 - 01:25

uBlock Origin, działa choć pisze że spowolni safari ale nic takiego nie zauważyłem.

#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 października 2018 - 10:19

AdGuard działa doskonale.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 09 października 2018 - 14:58

Faktycznie, można jeszcze zainstalować uBlock Origin ze starej galerii rozszerzeń - póki nic lepszego się nie pojawi, musi to wystarczyć. Chociaż Safari i tak z niektórą zawartością działa tak żałośnie wolno, że coraz mniej jest argumentów za używaniem jej.



#12 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 09 października 2018 - 23:00

ftpd, tak AdGuard może i działa świetnie, ale jest płatny - AdBlock Plus na Safari 11 oferował tę samą funkcjonalność, jednak był darmowy - to zasadnicza różnica

z uwagi na to, że forum nie popiera piractwa, wciąż pytam o blokera, który nie tylko usuwa reklamy z wideo i stron internetowych (to robi już nowy AdBlock Plus z Mac App Store), ale też oferuje opcję "blokuj element" czyli wyłączanie wybranych elementów strony


Użytkownik Szaden edytował ten post 09 października 2018 - 23:01


#13 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 10 października 2018 - 10:43

ftpd, tak AdGuard może i działa świetnie, ale jest płatny - AdBlock Plus na Safari 11 oferował tę samą funkcjonalność, jednak był darmowy - to zasadnicza różnica

z uwagi na to, że forum nie popiera piractwa, wciąż pytam o blokera, który nie tylko usuwa reklamy z wideo i stron internetowych (to robi już nowy AdBlock Plus z Mac App Store), ale też oferuje opcję "blokuj element" czyli wyłączanie wybranych elementów strony

 

Przecież pisali uBlock Origin działa. Używam go od zawsze we wszystkich przeglądarkach. Jest sprawniejszy od AdBlocka i zużywa mniej zasobów. Oferuje opcje blokuj element i usuwa reklamy z video. Włącz odpowiednie listy blokowania w opcjach.

Jedyna "nowość" jaka pojawiła się w Safari 12 to ten napis z wykrzyknikiem. Oczywiście żadnej różnicy nie zauważyłem w szybkości.

 

cXpYuHz.jpg

 

https://safari-exten...lock-3NU33NW2M3

https://github.com/e...riginfor-safari

https://github.com/gorhill/uBlock

 

Przykładowe ustawienia, które u mnie się sprawdzają:

 

3ttRqlO.jpg


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 10 października 2018 - 10:52

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2018 - 11:19

No i co z tego, że jest płatny? To jest wątek o polecaniu działających rozwiązań. Moje działa i je polecam. Nikt nie zmusza, nie musisz za każdym razem przypominać, że Ci szkoda 15 pln na rok.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#15 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 10 października 2018 - 11:38

No i co z tego, że jest płatny? To jest wątek o polecaniu działających rozwiązań. Moje działa i je polecam. Nikt nie zmusza, nie musisz za każdym razem przypominać, że Ci szkoda 15 pln na rok.

Ale już w pierwszym poście tego wątku napisałeś, że Twoje działa i że polecasz. To po co jeszcze raz to samo? I nie wiem, po jakim kursie wyszło Ci, że 19,95 USD + VAT to 15 PLN.



#16 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 10 października 2018 - 14:32

https://adguard.com/...N/PREMIUM/365/1



#17 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 10 października 2018 - 15:12

https://adguard.com/...N/PREMIUM/365/1

Hmm, ciekawe. Na pracowym komputerze wyświetlało mi się jak powyżej. To dalej wprawdzie nie jest 15 zł ale nie chodziło mi o spieranie się o grosze, więc nie ciągnę.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 10 października 2018 - 17:00


#18 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 10 października 2018 - 16:15

Ej ale bez jaj - jestem ostatnią osobą która będzie robić dym o parę pln, ale wtyczka do blokowania reklam to jest tak podstawowa rzecz, że wołanie za to pieniędzy jest możliwe tylko w Applowym ogródku (i nawet jak widać - akceptowane). Szczególnie że nie oferuje ona absolutnie nic ponad to co mają darmowe rozwiązania (ale spokojnie - one też w końcu "dojadą" do nowej architektury Safari). Póki co zaś, można śmiało używać uBlock Origin.



#19 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 10 października 2018 - 17:03

wtyczka do blokowania reklam to jest tak podstawowa rzecz, że wołanie za to pieniędzy jest możliwe tylko w Applowym ogródku 

A Ty, jak podstawowe rzeczy rozdajesz wszystkim chętnym za darmo? To, kto i za co życzy sobie wynagrodzenia nie ma nic wspólnego z tym, czy innym ogródkiem.



#20 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 10 października 2018 - 17:07

Ja też od jakiegoś czasu korzystam tylko z uBlock Origin i uważam, że dobrze spełnia swoją funkcję. Osobiście nie czuję potrzeby szukania płatnych rozwiązań, jeśli te darmowe się sprawdzają w 100% i nie doprowadzają do szału (czy to interfejsem, czy działaniem).

 

Gdyby ktoś korzystał z Ghostery i się zastanawiał czy nie ma problemu z nową wersją Safari, to też jest OK :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#21 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2018 - 21:22

Adguard działa system-wide, dla mnie to lepsze niż wtyczka osobno do każdej przeglądarki.
No i w zeszłym roku za rok 'podstawowej ochrony' zapłaciłem 15 zł. Wersja na iOS jest za darmo i też działa, ale nie o tym jest ten dział.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#22 fatum11

fatum11
  • 275 postów

Napisano 11 października 2018 - 09:51

Skończ już z tym lokowaniem produktu człowieku. 



#23 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 października 2018 - 13:15

Dobrze, tato.

ps.
Polecam AdGuarda.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#24 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 11 października 2018 - 14:38

:D 



#25 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 12 października 2018 - 18:05

Tu nie chodzi o żałowanie pieniędzy, tylko o to, że kiedyś darmowe rozwiazanie działało, a teraz Apple je zepsuło... celowo...


Użytkownik Szaden edytował ten post 12 października 2018 - 18:05





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych