Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana nazwy użytkownika i folderu domowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Winiak

Winiak
  • 3 postów
  • SkądLondyn/Kraków

Napisano 29 sierpnia 2018 - 09:03

Ze względu iż jest to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich serdecznie. Króciutko: jestem użyszkodnikiem maca od trzech dni (przesiadka z windy) Potrzebuje zmienić nazwę konta i katalogu domowego. Pełną nazwę konta udało mi się zmienić bez problemu, ale tu jest klops. Robię wszystko dokładnie jak z poradnika Apple: zakładam nowe konto administratora, zaznaczając iż może zmieniać ustawienia, wylogowuję się, następnie loguję się na to nowe konto, klikam preferencje systemowe, następnie użytkownicy, otwieram kłódkę, ale po najechaniu na jakiekolwiek konto i kliknięciu prawym przyciskiem myszy nie pojawia się opcja „opcje zaawansowane”. Gdy całą tę operacje przeprowadzam z mojego głównego konta, ta opcja jest. Co jest źle? Trzeba nadać jakieś dodatkowe uprawnienia? W internetach nic nie znalazłem:( z góry dzięki za pomoc. 

Pozdrawiam
Grzegorz


#2 darekpoznan

darekpoznan
  • 196 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań, PL

Napisano 29 sierpnia 2018 - 09:19

zrób dokładnie wg instrukcji Apple

https://support.appl.../pl-pl/HT201548

a jeśli nie pomoże to zakładam, że po 3 dniach nie masz jeszcze za dużo danych, więc zbór backup na innym dysku i zainstaluj system "na czysto" z nazwą konta jaką chcesz…


Użytkownik darekpoznan edytował ten post 29 sierpnia 2018 - 09:22


#3 Winiak

Winiak
  • 3 postów
  • SkądLondyn/Kraków

Napisano 29 sierpnia 2018 - 14:52

Dzięki za odpowiedź. Właśnie tak wielokrotnie próbowałem zrobić. Nie da się. Pół godziny temu wróciłem ze sklepu z dyskiem i właśnie robię kopię. Później zrobię tak, jak napisałeś.

Pozdrawiam



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 14 września 2018 - 06:01

Tak tylko z kronikarskiego obowiązku, dla potomnych:

Ależ działa, działa… nawet z pozycji nie-administratora (jednak w takim wypadku wymagane są nazwa i hasło admina przy odblokowywaniu kłódki). Tylko, czego jako kilkudniowy użytkownik macOS miałeś, oczywiście, prawo nie wiedzieć, dodatkowe kliknięcie z prawej strony jest domyślnie wyłączone dla nowo tworzonych kont. Powinieneś był albo kliknąć z przytrzymanym klawiszem ctrl, albo włączyć prawoklik w ustawieniach myszy w Preferencjach systemowych. Tyle.

Pozdrawiam.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych