Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Połączenie MacBook Pro 2017 z mini wieżą (WiFi, Bluetooth, NFC)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 topsecret-2018

topsecret-2018
  • 13 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 12:31

Witam, szukam sprzętu do 1000 zł, który może odebrać dźwięk z MacBooka, np. z iTunes, TIDAL w wersji desktopowej. Nie chcę kupować drogiego sprzętu z rozwiązaniem typu AirPlay, ale nie wiem czy wystarczy samo NFC, Bluetooth czy WiFi aby przesłać dźwięk na mini wieżę. Znacie jakieś sposoby?

 

Na ten moment mój Blutooth w Macu nie wykrywa wieży Philips, więc nie wiem czy da się przesłać dźwięk przez Bluetootha?

Jak to wygląda z NFC i WiFi?

 

pzdr


Pytanie modyfikuje. Udało mi się połączyć przez Bluetooth, działa.

Zatem mam pytanie: czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku między NFC, Bluetooth, DLNA, WiFi a AirPlay?



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 13:28

NFC nie służy do przesyłania dźwięku, a tylko ułatwiać ma parowanie bluetooth, co w przypadku urządzeń apple nie działa. Airplay działa przez wi-fi nie sądzę, by jakość była inna niż przez BT, jednak zasięg jest znacząco większy. DLNA służy do zdalnego odtwarzania plików w sieci i moim zdaniem jest trochę kłopotliwe. Tidal ani iTunes przez DLNA nie pójdą.

 

Airplay w amplitunerze (mam w Denonie) jest super wygodny, bo sam budzi amplituner z uśpienia (nie trzeba włączać). Świetnie działa z iPhone i iPad (czasem jednak zdarza się konflikt przy zmianie urządzeń). Jak Twój zestaw Philips ma HDMI i gra wystarczająco dobrze, to za mniej niż 1000 możesz kupić apple TV ale jak BT Ci działa, to ja bym jednak już nie kombinował.



#3 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lutego 2018 - 14:46

Bluetooth ma słabszą jakość dźwięku


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 20:45

Bluetooth ma słabszą jakość dźwięku

Bluetooth nie "ma słabszej jakości dźwięku". Po prostu rzadko spotyka się np. głośniki z AirPlay na najniższych półkach cenowych, natomiast wśród urządzeń BT dużo jest również taniego szrotu.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 22:38

Przepraszam, sprawdziłem. BT wykorzystuje zawsze stratne kodowanie, choć jeśli oba urządzenia wspierają kodek AptX to jest prawie bezstratnie. Airplay używa bezstratnej kompresji i próbkowania 44.1kHz czyli teoretycznie lepiej. Oczywiście jeśli źródło jest słabe, typu MP3 96kbps to różnicy nie będzie słychać, ale przy wysokiej jakości nagraniu is standardowym kodowaniu BT, będzie gorzej.

#6 topsecret-2018

topsecret-2018
  • 13 postów

Napisano 03 marca 2018 - 09:19

Pytam o to ponieważ zastanawiam się po co kupować Denona CEOL N9 z bajerami typu NFC, BT, WiFi i AirPlay z de facto niższą mocą głośników za przeszło 2 koła (https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/system-muzyczny-denon-ceol-n9-bialy?gclid=CjwKCAiArOnUBRBJEiwAX0rG_cKex6XvxYXVZGirdTBLv0LJc0daoNzZOaz8V9OrDyShsxDB8dwtvRoCa2MQAvD_BwE) , jak za niecałe 800 zł jest Phillips z lepszą mocą wyjściową (https://www.mediaexpert.pl/mikro-i-mini-wieze/wieza-philips-btm-3360-12,id-579469), na BT, i da się sparować tak z komórką z Androidem jak i Mac'kiem. Co sądzicie? Jest sens przepłacać?

 

Jedyne czego isę boje to czy w domu, raptem za ścianą jak włączę BT z kompa na Phillipsa czy nie będzie strat w dźwięku...



#7 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 03 marca 2018 - 09:27

Straty w jakości to będą kolosalne przez sam przesył przez bluta. Ja zawsze zastanawiam się jak ludzie mogą słuchać muzyki w formacie mp3 katastrofa !

Użytkownik kalvin edytował ten post 03 marca 2018 - 09:28

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#8 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 05 marca 2018 - 11:24

http://allegro.pl/ro...7208255277.html. Ważne, aby miało draft "N". 



#9 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 05 marca 2018 - 11:43

Straty w jakości to będą kolosalne przez sam przesył przez bluta. Ja zawsze zastanawiam się jak ludzie mogą słuchać muzyki w formacie mp3 katastrofa !

Stare MP3 trzeszczące to jest katastrofa. Niemniej obecny streaming (mówię o wyższych ustawieniach) jest na tyle dobry że większości spokojnie wystarcza. To trochę jak HD vs. 4K. To drugie lepsze i w ogóle a mnie jakoś nie ciągnie bo dobre HD spokojnie wystarcza. 


Pytam o to ponieważ zastanawiam się po co kupować Denona CEOL N9 z bajerami typu NFC, BT, WiFi i AirPlay z de facto niższą mocą głośników za przeszło 2 koła (https://mediamarkt.p...vRoCa2MQAvD_BwE) , jak za niecałe 800 zł jest Phillips z lepszą mocą wyjściową (https://www.mediaexpert.pl/mikro-i-mini-wieze/wieza-philips-btm-3360-12,id-579469), na BT, i da się sparować tak z komórką z Androidem jak i Mac'kiem. Co sądzicie? Jest sens przepłacać?

 

Jedyne czego isę boje to czy w domu, raptem za ścianą jak włączę BT z kompa na Phillipsa czy nie będzie strat w dźwięku...

Niektórzy chcą mieć sprzęt do którego poza przesyłaniem muzyki będą mogli podłączyć jeszcze ze 2-3 sprzęty. Dlatego niektórzy stawiają na tego typu mini amplitunery sieciowe. Prawdą jest ten model Denona jest trochę za drogi w porównaniu do jakości. Lepiej wybrać podobny sprzęt od Pioneer'a albo Marantza.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych