Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak możliwości odmontowania dysku iMac 27" 2011 rok


Najlepsza odpowiedź LukCzu , 15 lutego 2017 - 20:33

Uruchom komputer z płyty instalacyjnej. W narzędziu dyskowym sformatuj cały dysk i zainstaluj na nowo system dostarczany fabrycznie z komputerem. Aktualizacje wykonasz później.

 

Stworzyłem nowy rozruchowy pendrive z macOS Sierra, naprawiłem uprawnienia dysku i udało się go sformatować.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 LukCzu

LukCzu
  • 5 postów

Napisano 13 lutego 2017 - 23:14

Cześć.
Kupiłem używanego iMaca 27" mid 2011. Na dysku były dwie partycje które nie odpowiadały całkowitej pojemności dysku który posiada 1TB pojemności. Podczas próby formatowania dysku wyskakuje komunikat o braku możliwości odmontowania dysku. Dysk w Narzędziach dyskowych nazywał się „1tb st31000528as media”. Czy można coś zrobić w takiej sytuacji?

#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 14 lutego 2017 - 16:19

Uruchom komputer z płyty instalacyjnej. W narzędziu dyskowym sformatuj cały dysk i zainstaluj na nowo system dostarczany fabrycznie z komputerem. Aktualizacje wykonasz później.



#3 LukCzu

LukCzu
  • 5 postów

Napisano 15 lutego 2017 - 20:33   Najlepsza odpowiedź

Uruchom komputer z płyty instalacyjnej. W narzędziu dyskowym sformatuj cały dysk i zainstaluj na nowo system dostarczany fabrycznie z komputerem. Aktualizacje wykonasz później.

 

Stworzyłem nowy rozruchowy pendrive z macOS Sierra, naprawiłem uprawnienia dysku i udało się go sformatować.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych