Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Zajęte miejsce na dysku po nieudanej instalacji Windows poprzez Bootcamp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#26 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 14 sierpnia 2017 - 16:45

Tak? Jakie ?

 

Odpowiedź NVIDIA GRID vGPU, nie ma jeszcze rozwiązania dla "kowalskiego" aczkolwiek widziałem już kiedyś na forach jak ludzie uruchamiali to na różnym sprzęcie niekoniecznie tych dedykowanych drogich kartach. Oczywiście temat jest szerszy wystarczy sobie zerknąć na VMDirectPath / VT-d / PCI Passthru. Jak wygląda sprawa w przypadku GPU od AMD - nie mam pojęcia :)



#27 stanchir

stanchir
  • 3 postów
  • SkądMielec

Napisano 27 sierpnia 2019 - 09:38

Dziwi mnie fakt, że mając komputery za grube tysiące nie inwestujecie w odpowiednie oprogramowanie jak http://www.cortland.pl/programy/parallels.html , możecie używać windowsa jednocześnie z osx. Bootcamp to proteza i jako proteza jest niedoskonała.

Miałem ten program, niestety wkurzyło Mnie to że po kolejnej aktualizacji na OS X El Capitan Parallels zażądał zakupu nowej licencji za ponad 300 PLN. Planuję zakupić Mac Booka Pro z 2017 r lub nowszego , zastanawiam się czy da się zainstalować na nnajnowszym OS poprzez Bot Camp Windowsa 10, którego obecnie używam (niestety program do mojej pracy jest tylko dostepny na Windowsa).  Z góry dziękuję za odpowiedź



#28 skoczeg

skoczeg
  • 15 postów

Napisano 25 września 2020 - 12:42

Witam na forum , mój pierwszy mail i z problemem . 

Próba instalacji win 10 pro przez bootcamp i bum wywaliło . Robiłem juz taką instalację u siebie i poszło elegancko ale pandemia nowy komp dla dziecka bez systemu i na szybko poszło do nowego pc . Partycja usunięta prze boot camp i ok . 

Przyszedł czas na instalację na nowo win 10 pro (nowy sytem z nowym kodem|) no i problem że po takiej próbie ma disk0s2 o pojemności 16EB (nie błąd :-) eksabajty) 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2020-09-25 o 13.14.03.png   80,53 KB   0 Ilość pobrań

Nie mogę wyrzucic narzędziem dyskowym w żaden sposób i zmienić 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2020-09-25 o 13.11.10.png   221,28 KB   0 Ilość pobrań

Przy próbach ponownej instalacji przez ten disk0s2 nie mam możliwości zainstalować windowsa przez bootcamp Załączony plik  Zrzut ekranu 2020-09-25 o 13.29.10.png   251,4 KB   0 Ilość pobrań

 

Przekopałem trochę internet żeby może skasować przez komendy z terminala i niestety wracam do tego że zrobilem na czysto instalację z internetu a disk0s2 jak był tak jest .

 

Robiłem też przywrócenie systemu z time machine z przed próby instalowania win 10 ale to nic nie dało bo disk0s2 jest cały czas jak w załączonym zrzucie.

 

Jeśli macie jakiś pomysł co jak zrobić żeby zlikwidować i się pozbyć tego ? Będę wdzięczny. 



#29 skoczeg

skoczeg
  • 15 postów

Napisano 27 września 2020 - 19:00

Witam na forum , mój pierwszy mail i z problemem . 

Próba instalacji win 10 pro przez bootcamp i bum wywaliło . Robiłem juz taką instalację u siebie i poszło elegancko ale pandemia nowy komp dla dziecka bez systemu i na szybko poszło do nowego pc . Partycja usunięta prze boot camp i ok . 

Przyszedł czas na instalację na nowo win 10 pro (nowy sytem z nowym kodem|) no i problem że po takiej próbie ma disk0s2 o pojemności 16EB (nie błąd :-) eksabajty) 

attachicon.gif Zrzut ekranu 2020-09-25 o 13.14.03.png

Nie mogę wyrzucic narzędziem dyskowym w żaden sposób i zmienić 

attachicon.gif Zrzut ekranu 2020-09-25 o 13.11.10.png

Przy próbach ponownej instalacji przez ten disk0s2 nie mam możliwości zainstalować windowsa przez bootcamp attachicon.gif Zrzut ekranu 2020-09-25 o 13.29.10.png

 

Przekopałem trochę internet żeby może skasować przez komendy z terminala i niestety wracam do tego że zrobilem na czysto instalację z internetu a disk0s2 jak był tak jest .

 

Robiłem też przywrócenie systemu z time machine z przed próby instalowania win 10 ale to nic nie dało bo disk0s2 jest cały czas jak w załączonym zrzucie.

 

Jeśli macie jakiś pomysł co jak zrobić żeby zlikwidować i się pozbyć tego ? Będę wdzięczny. 

Temat rozwiązałem, wymazanie dysku narzędziem dyskowym i przywrócenie partycji do pierwotnej wielkości dało efekt . Instalacja Win 10 pro na macbook pro late 13 poszła bez problemu. Bez komunikatów że brak miejsca do instalacji . Piszę gdyby ktoś miał podobny problem . 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych