Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyszukiwanie określonych plików z dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spekulant

Spekulant
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, Kraków

Napisano 30 listopada 2015 - 12:22

Mam dysk przenośny na którym były wykonywane archiwizacje różnych komputerów. Chciałbym wyszukać wszystkie zdjęcia i je umieścić w chmurze. Robienie tego ręcznie jest strasznie uciążliwe, ponieważ zdjęcia są w przeróżnych katalogach/podkatalogach. Jak je wszystkie odnaleźć? Da się to zrobić finderem?



#2 PatrykDot

PatrykDot
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2015 - 13:08

Mam dysk przenośny na którym były wykonywane archiwizacje różnych komputerów. Chciałbym wyszukać wszystkie zdjęcia i je umieścić w chmurze. Robienie tego ręcznie jest strasznie uciążliwe, ponieważ zdjęcia są w przeróżnych katalogach/podkatalogach. Jak je wszystkie odnaleźć? Da się to zrobić finderem?

 

 

Tak. Finder Wyszuka po rozszerzeniu. 

https://www.dropbox.... nazwy.jpg?dl=0



#3 Spekulant

Spekulant
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, Kraków

Napisano 30 listopada 2015 - 13:12

Tak. Finder Wyszuka po rozszerzeniu. 

https://www.dropbox.... nazwy.jpg?dl=0

 

Ok, a jak zdjęcia są w różnych formatach, np. rawy czy coś tam...



#4 PatrykDot

PatrykDot
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2015 - 13:14

Ok, a jak zdjęcia są w różnych formatach, np. rawy czy coś tam...

Można bawić się w skrypty;] ale tak znajdzie Ci każde rozszerzenie. 


  • Spekulant lubi to

#5 Spekulant

Spekulant
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, Kraków

Napisano 30 listopada 2015 - 13:16

Czyli pojedynczo po każdym możliwym rozszerzeniu szukać najlepiej?



#6 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 30 listopada 2015 - 14:13

Czyli pojedynczo po każdym możliwym rozszerzeniu szukać najlepiej?

 

Jak Ci się nie chce to zainstaluj sobie może Picasę od Google. Wystarczy wskazać jej katalogi w których ma szukać zdjęć - można wybrać opcję przeskanuj cały komputer (na początku, podczas pierwszego skanowania, albo później) i ci wszystko znajdzie, będziesz miał od razu podgląd fotki. Możesz w nim przenosić i usuwać zdjęcia, albo wybrać pokaż w Finderze.


  • Spekulant lubi to

#7 spok

spok
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2015 - 15:22

Jeśli używasz Forklifta (http://www.binarynights.com/forklift/) to znajdziesz tam zaawansowane opcje wyszukiwania. Wybierasz okno wyszukiwania i:

- zaznaczasz opcję by Extension

- jako wyszukiwanie podajesz rozszerzenia plików rozdzielone pipem (np. jpg|jpeg|png|raw).


^spok

#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 listopada 2015 - 22:43

Automator też powinien dać radę.

M8MnQ9s.png

Dodatkowo może Ci te zdjęcia przekopiować do wybranej lokalizacji, więc jeśli to iCloud Drive/Dropbox/Copy z lokalnym katalogiem, zrobisz to bezboleśnie za jednym zamachem – wystarczy odpowiedni workflow. Nie szukałem, czy opcja uploadowania do określonego URL też tam występuje, ale możliwe, że tak. Do rozmaitych użytecznych workflowów jest również osławiony Alfred. I on może coś dopomóc. Innymi słowy – włączywszy wszystkie powyższe sugestie forumowiczów – możliwości jest sporo. Znajdź po prostu najbardziej Ci odpowiadającą.


  • Spekulant lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#9 Spekulant

Spekulant
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, Kraków

Napisano 30 listopada 2015 - 22:58

Chciałem skorzystać z automatora, ale coś nie działa, nie wiem czemu. Finder nie szuka w podkatalogach, więc lipa...

 

image.png



#10 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 01 grudnia 2015 - 00:52

Aż z ciekawości sprawdziłem – u mnie szuka po dyskach zewn. aż miło, nieważne jak wielopiętrowa struktura katalogów.
Więc albo to bękarcik-Yosemite i Automator v.2.5 (nie używałem w zasadzie, więc się szczegółowiej nie wypowiem, czy występował w nim jakiś bug tego rodzaju – polecam google lub bardziej wyspecjalizowanych w temacie 10.10 forumowiczów), albo uprawnienia odczytu/zapisu ew. system plików dysku zewnętrznego (po informacjach zamieszczonych tutaj nie widać, czy to HFS+).

Edit: coś, co u niektórych osób niwelowało błąd -212:
Preferencje systemowe > Ochrona i prywatność > zakładka Prywatność > pozycja na liście po lewej Dostępność > zaznaczyć Automator.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 01 grudnia 2015 - 01:10

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#11 Spekulant

Spekulant
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, Kraków

Napisano 01 grudnia 2015 - 01:09

Aż z ciekawości sprawdziłem – u mnie szuka po dyskach zewn. aż miło, nieważne jak wielopiętrowa struktura katalogów.
Więc albo to bękarcik-Yosemite i Automator v.2.5 (nie używałem w zasadzie, więc się szczegółowiej nie wypowiem, czy występował w nim jakiś bug tego rodzaju – polecam google lub bardziej wyspecjalizowanych w temacie 10.10 forumowiczów), albo uprawnienia odczytu/zapisu ew. system plików dysku zewnętrznego (po informacjach zamieszczonych tutaj nie widać, czy to HFS+).

 

Te dane są utworzone w windowsach i po podłączeniu dysku widziany jest jako tylko do odczytu... to ma jakieś znaczenie? Gdzie sprawdzić ten 'system plików'?



#12 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 01 grudnia 2015 - 01:18

Te dane są utworzone w windowsach i po podłączeniu dysku widziany jest jako tylko do odczytu... to ma jakieś znaczenie? Gdzie sprawdzić ten 'system plików'?

A widzisz – bardzo ważna informacja, o której wcześniej nie miałem pojęcia (zdaje się, że zapomniałeś podać ;) ). Tak. Ma znaczenie. Sprawdzić możesz w Narzędziu dyskowym w zakładce Informacje.

Więc Automator, zdaje się, odpada. Gdzieś chyba kiedyś czytałem, że szuka tylko po Mac OS Extended – niech ktoś mnie poprawi, jeżeli się mylę.
Pozostaje Ci zatem poszukać softu firm trzecich ze wsparciem wyszukiwania w NTFS, bo nawet nie wiem jak find w Terminalu sobie z NTFS radzi, a szukać w tej chwili nie mogę, przykro mi – ale są tutaj o niebo bieglejsi w unixach ode mnie, na pewno z rana forum przejrzą i jak zechcą, to się odpowiednią komendą wypowiedzą. Powodzenia.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#13 Spekulant

Spekulant
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, Kraków

Napisano 01 grudnia 2015 - 13:15

No to lipa, dane faktycznie NTFS. Automator odpada, find odpada... To co zostaje?



#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 grudnia 2015 - 14:34

Dlaczego find odpada?

find /sciezka/do/dysku -iname "*jpg"

 

Dla wielu:

 

for i in jpg raw png cotamchcesz; do find /sciezka/do/dysku -iname "*${i}"; done


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#15 Spekulant

Spekulant
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, Kraków

Napisano 01 grudnia 2015 - 17:54

Dlaczego find odpada?

find /sciezka/do/dysku -iname "*jpg"

 

Dla wielu:

 

for i in jpg raw png cotamchcesz; do find /sciezka/do/dysku -iname "*${i}"; done

 

Ale gdzie to wpisać, możesz konkretniej? To w terminalu czy jak?



#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudnia 2015 - 09:49

Yup, w terminalu. Polecenia zwykle wpisuje się w terminalu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych