Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

App Store wywala błędy na liście programów zakupionych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 sierpnia 2015 - 18:37

Wyjaśniam o co mi chodzi. Po instalacji trzech programów i ich odinstalowaniu na liście w Zakupione mam trzy błędy, tak to min. wygląda:

 

 

Inne zakupy

 

Design for Folder                                                  Wystąpił błąd (i tylko szary przycisk)

uFocus                                                                  Wystąpił błąd (i tylko szary przycisk)

Extractor-Unarchive RAR……….                          Wystąpił błąd (i tylko szary przycisk)

 

 

Takie wpisy mam trzy dla trzech różnych programów. Wylogowałem się z MAS i zalogowałem powtórnie ale nic to nie dało. Dalej mam takie błedy. Co może być przyczyną tego stanu?

 

 

 

 

 

 



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 22 sierpnia 2015 - 22:13

Podstawowe rzeczy często pomagają. Próbowałeś resetu aplikacji?

(Po kolei: wylogowanie ze sklepu, zakończenie aplikacji, otwarcie Terminala, komenda:

defaults write com.apple.appstore ShowDebugMenu -bool true

uruchomienie AppStore’a, z menu Debug wybranie „Reset Application”, ponowny restart aplikacji, zalogowanie się, sprawdzenie listy zakupionych.)


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 sierpnia 2015 - 22:38

Niestety, wszystkie zabiegi nie są skuteczne. Nie jest to jakiś problem a jedynie wkurzające jak się wejdzie na listę a tam wiszą takie babolki.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 22 sierpnia 2015 - 23:27

To był tylko jeden zabieg, taki „najpodstawowszy”. Jakich jeszcze próbowałeś? Może to nieprawidłowo zcache'owane częściowe pobieranie z MAS. Usuwałeś cache aplikacji z /private/var/folders? Też nie pomogło?

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 sierpnia 2015 - 15:11

Niestety nie pomaga. Zostawiam tak jak jest. A MAS nie korzystam za często a nie lubię takich wpisów. Za jakiś czas postawię na czysto 10.11 to może już będzie poprawnie.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 23 sierpnia 2015 - 15:45

Jest jeszcze parę trików, których można próbować, żeby powyższemu zaradzić, ale skoro, jak sam mówisz, nie zależy Ci za bardzo na tych aplikacjach, to rzeczywiście, nawet jeśli miałoby to zająć jedynie kilkanaście minut, po prostu szkoda Twojego czasu na zajmowanie się tym. Pozdrawiam.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 sierpnia 2015 - 15:58

Poczyściłem ręcznie i zrestartowałem maca, teraz jest ok. Wpisy zniknęły. Co ciekawe po odinstalowaniu uFocus w App Strore była tylko opcja “Uruchom” a powinna być “Pobierz” - program widział cały czas aplikację tak jakby była zainstalowana..


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#8 m18

m18
  • 64 postów

Napisano 05 października 2015 - 20:29

Mam ten sam błąd.

Podczas pobierania aktualizacji (głównie pakier iWork + Aperture) miałem reboot neta (Neostrada) i po wznowieniu mam podobnie jak autor wątku przy tych wplikacjach "Wystąpił błąd" na czerwono i wyszarzony pasek. Może ktoś łopatologicznie podpowiedzieć jak to naprawić?



#9 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 05 października 2015 - 20:42

Moja procedura (dziś robiłem) -działa

 

1.) Odpalasz terminal i wpisujesz komendę

 

defaults write com.apple.appstore ShowDebugMenu -bool true

 

2.) z pomocą FIndera wszedłem do katalogu:

 

/private/var/folders

 

i usunąłem śmieci (w zasadzie wszytko z tego katalogu) i reboot systemu.

 

Po uruchomieniu wszystko jest poprawnie. Problem może być z katalogami w śmietniku bo z usunięciem może być problem. Aby usunąć pliki trzeba wyłączyć System Integrity Protection (tu opis: http://osxdaily.com/...ction-mac-os-x/)


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych