Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Glitche, freezy, klatkowanie animacji, zwalone wifi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 31 października 2014 - 21:28

Dać ponad 5 kafli za laptopa i oglądać takie rzeczy? Toż to jakaś patologia. To już monstra z atomem na windowsie lepiej sobie radzą z animacjami niż 13" retina. Ktoś ma takie cyrki, że znika górny pasek? Safari laguje na 10 sekund na stronie apple.com? Na ustawionej przezroczystości UI centrum notyfikacji to pokaz slajdów. Podobnie z animacją safari podczas odpalania miniatur w ekranie początkowym. Wifi gubi się co 10 minut w połowie sieci z jakich korzystam. Albo kwiatki typu znikające ikony findera... Yosemite nie ma nic wspólnego z legendarną stabilnością maców. To ja mam siedzieć i googlować za fixami na takie niedoróbki? Apple ładnie leci w ch***. Chyba nie ma co liczyć na jakieś szybkie aktualizacje i trza wracać na mavericksa.

#2 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 31 października 2014 - 21:53

Temat rzeka, z jednej strony coraz bardziej efektowny graficznie system stawia coraz większe wymagania sprzętowi - a retina tego nie ułatwia. Z drugiej strony coraz bardziej skąpe konfiguracje sprzętowe komputerów. I trzecia strona medalu to coraz bardziej ograniczane możliwości rozbudowy.

#3 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 31 października 2014 - 22:16

Moim zdaniem już więcej wodotrysków miał przedpotopowy Windows Vista i był lepiej zoptymalizowany niż 10.10. No ale czy Intel Iris jest aż tak słaby, żeby nie podołać paru przezroczystym okienkom i paseczkom? Czy komputer z 2014 roku może być za słaby na system z 2014 roku? :D

#4 kompernik

kompernik
  • 264 postów

Napisano 31 października 2014 - 22:30

Wg. mnie raczej coś masz nie tak z komputerem. Ja mam leciwego już MacBook'a ze zdecydowanie słabszą grafiką i nie ma jakiś lagów, ale… 1. Wi-Fi niestety często się rozłącza/zawiesza - nie wiem jak to nazwać. Stary router sygnalizował mi, że mój Mac robi coś na zasadzie ataku DDoS i dlatego go odcinał na kilka minut (ale szybciej było wyłączyć i włączyć AirPort). Problem zniknął, kiedy w domu stanął AirPort Extreme - komputer od tego czasu jeszcze ani razu nie miał zawieszonego Wi-Fi. 2. Górny pasek po starcie systemu prawie zawsze przez około 1 sekundę jest czarny (niestety raczej błąd samego systemu, niż problem konfiguracji sprzętowej). 3. Ogólne problemy z systemem w momencie, kiedy profil nie ma hasła. Mam tu na myśli odblokowanie komputera, odblokowanie kłódki w preferencjach...

#5 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 31 października 2014 - 22:43

Z komputerem raczej wszystko ok, bo na mavericksie śmigał jak marzenie a na 10.10 to już opisałem moje wrażenia wyżej. ;) No nic, robię downgrade i tyle.

#6 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 31 października 2014 - 23:15

Instalowałeś na czysto, czy upgrade?

#7 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 01 listopada 2014 - 11:29

Na czysto po formacie. No nic, wróciłem do mavericksa i wszystko wróciło do normy.

#8 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopada 2014 - 18:55

Zazwyczaj najnowsze w danej chwili systemy Apple stają się używalne w okolicach drugiej, trzeciej poprawki. Niektóre niestety nigdy (vide 10.7 aka Lion).

#9 kruku93

kruku93
  • 245 postów

Napisano 01 listopada 2014 - 19:33

Na dzień dzisiejszy 10.10 to parodia systemu. Czekam na update. Poniżej lista rzeczy które mnie denerwują - moja konfiguracja Mba 2013 i7,8gb ram. Freezy, tnie animacja - Przy rozdz 1440x900 to jakieś jaja Bateria szybciej leci. Safari - potrafi pomyśleć, po kliknięciu na adres, freezuje, wariuje. Długo włączają się zdjęcia, pliki pdf a teraz pośrednio zależne od Apple: Photoshop CC - łapie freezy, potrafi wywalić Pym Player - jedyna działająca wersja to 4.1 ( alpha ) Project Libre - nie działa
  • imn lubi to

#10 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 02 listopada 2014 - 16:26

Każdy ma problemy, tylko niektórzy nie chcą się przyznać. Mój Mak działa rewelacyjnie, jestem z niego zadowolony, ale te spadki klatek to jest kpina. Ale to nic nowego, iOS już od dawna to samo prezentuje. Lubię ten ekosystem, wygląd urządzeń, łatwość obsługi, ale nie jest idealnie. Jest daleko od 'idealnie'.

#11 lobotommy

lobotommy
  • 553 postów
  • SkądGliwice

Napisano 02 marca 2015 - 22:07

Odkopuję. Jako świeży posiadacz MBA13" i5 '13 nie wiem czy aktualizować do Yosemite po tych wszystkich informacjach. Nadal takie problemy?

Jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy? Czy nadal aktualizacja do 10.10 to loteria i zgrzytanie zębami bo nagle nasz sprzęt "zdziadział"?


God does not play dice with the universe, he plays Go. iOS junkie i gracz Go/Baduk/Weiqi

#12 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 02 marca 2015 - 23:09

Odkopuję. Jako świeży posiadacz MBA13" i5 '13 nie wiem czy aktualizować do Yosemite po tych wszystkich informacjach. Nadal takie problemy?

Jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy? Czy nadal aktualizacja do 10.10 to loteria i zgrzytanie zębami bo nagle nasz sprzęt "zdziadział"?

 

Jak ci niepotrzebne te bajery-handoffy co cieszą może przez tydzień, a później po prostu zwyczajnie gadasz przez telefon po staremu, dyktowanie po polsku co zjada GB RAM na wejściu i szczerze mówiąc trochę gówniany iCloud Drive, to sobie odpuść. Ja zrobiłem drugie podejście i znów wróciłem do Mavericksa. Od razu komp odżył. No ale jak to mówią: nie spróbujesz - nie uwierzysz.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 02 marca 2015 - 23:09

  • lobotommy lubi to

#13 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 03 marca 2015 - 17:32

Wrzuciłem sobie znowu, tym razem 10.10.2 i w porównaniu do 10.10 jest jakis progres. Aczkolwiek nie jest to ideał, ale da się używać.


 Macbook Pro Retina 13 

 iPhone X 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych