Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Applescript - uruchamianie komendy terminala do wszystkich plikow z folderu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 gopjr

gopjr
  • 139 postów

Napisano 03 czerwca 2014 - 07:42

Witam,

chciałbym Was poprosić o pomoc w przygotowaniu zdaje się prostej aplikacji a Applescript.

Problem:

1. Mam aplikację odpalaną z terminala, która konwertuje plik "pdf" na "jpg"
2. Aplikacja przyjmuje 3 argumenty z wiersza polecen:

  • plik zródłowy "-in sciezka pliku"
  • folder docelowy "-out ścieżka folderu"
  • rozdzielczosc "-res 150"

3. aplikacja jako zrodło moze miec TYLKO pojedyncze pliki, nie mozna jako zrodło podać całego katalogu
4. Nie mogę użyc Automatora "render pdf files as images" poniewaz bedzie to uzywane na roznych werjach OSX i wysteuje brak kompatybilnosci
5. Aplikacja nazywa sie "pdf2jpg"

Prośba do Was:

Prosze o pomoc w napisaniu skryptu, do ktorego podaje sie sciezke do katalogu, skrypt listuje wszystkie elementy w nim zawarte (bedą to pliki pdf) i uruchamia na kazdym po kolei aplikacje z zadanymi parametrami (-in sciezka pliku -out sciezka folderu -res 150)




Apple script nie znam.. tyle co zdązylem w internecie poczytac, to udalo mi sie narazie uzyskac liste plikow z folderu:

tell application "Finder"
	set filelist to name of every file in folder "PDF_IN" of folder "untitled folder 3" of desktop


reszta metodami prob i bledow przynosi mierne rezultaty.





Będe wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam
PK

#2 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 04 czerwca 2014 - 17:09

Musisz to zrobić w Apple script? Wygodny zdaje się w tym zastosowaniu Python, który ma większą bazę informacji po Polsku jak i po Angielsku.

Tutaj jest info o bibliotece: Converting a PDF to a series of images with Python - Stack Overflow

#3 gopjr

gopjr
  • 139 postów

Napisano 05 czerwca 2014 - 12:52

Dzieki!

zapoznam sie z tą dokumentacją i może napisze aplikację w Python.

Jak narazie sprawa jest rozwiązana.. użyłem Applescripta odwołującego sie do kolejnego Applescripta:

tell application "Finder"
set filelist to every file in folder "PDF_IN" of folder "SLS" of desktop
open filelist using application file "P2J.app" of folder "Utilities" of folder "SLS" of desktop
delay 3
end tell



a w aplikacji P2J.app jest umieszczona funkcja do plikow "upuszczonych na aplikacje"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych