Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

jak zablokować dostęp do sieci Wifi osobom nieporządanym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 14 grudnia 2005 - 12:31

Witam, Posiadam w domu modem-router Zyxel Prestige 660, jak dokonać operacji podanej w tytule ?? Jestem w tym temacie zielony więc prosiłbym o dość szczegółowe wyjaśnienie co i jak.

#2 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 grudnia 2005 - 12:42

Trzy rzeczy podstawowe: 1. Zabokuj upublicznianie sieci - szukaj czegoś w stylu "closed network" lub "broadcast network" - odpowiednio trzeba ustawić tak albo nie 2. Włącz hasło sieci - szukaj WEP Password, WPA Password, Security Password itd. 3. Ustaw dostęp tylko dla wybranych adresów Mac - szukaj np. Access Control lub podobnie Firewall też uruchom. Na każdym routerze trochę inaczej mogą się te rzeczy nazywać, ale zgrubsza o to chodzi.

#3 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 grudnia 2005 - 13:06

Jesli możesz ustaw Szyfrowanie WPA. Ostatecznie WEP. Samo zezwalanie na dostęp przez wybrane MAC-i to raczej słabe zabezpieczenie jednak najszybciej mozesz ustawic. Przed kim/czym chcesz się bronić?

#4 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 14 grudnia 2005 - 13:34

Przed sąsiadem korzystającym z netu za moje Euro Wiem jak ustawić to szyfrowanie ale co ono daje?? Prosze rozwinąć pierwszą opcję tzn. jak to poustawwiać w kompach, bo jak włączyłem ograniczenia tylko do autoryzowanych to ja też się nie mogłem podłączyć :( i nie znalazłem w Network preferences miejsca na login i hasło. Btw. sieć jest windowo-makowa 2+1

#5 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 14 grudnia 2005 - 13:59

Wszystkie ustawienia o których pisał Jeremy robisz na poziomie access pointa. Zanim włączysz w nim ograniczenie do autoryzowanych musisz sobie ustawić w nim kogo wpuszczasz jak będziesz miał włączone ograniczenie. U mnie na linksysie wyglądało to tak że najpierw wprowadziłem ograniczenie po adresach mac kart sieciowych, potem dowaliłem do tego szyfrowanie (klucz generujemy w access poincie). Teraz mam spokój :)) Na poziomie komputerów jeśli mają Wifi to przy konfiguracji połączenia i próbie dopukania się do zaszyfrowanego ap wyskoczy okno na login i hasło.

#6 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 grudnia 2005 - 14:12

Przed sąsiadem korzystającym z netu za moje Euro


Jesli tak to najłatwiej będzie wpisać na Access Point-cie Mac adressy jakie maja miec internet.

Bez szyfrowania autoryzacji i innych problemow, wpisz maci jakie maja korzystac i tyle.
W takim układzie na komputerach które się łączą do AP nie musisz juz nic wpisywać.

#7 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 14 grudnia 2005 - 15:05

Dzięki wielkie, dam sobie radę już z tym. Ale mam jeszcze inny problem. Czy to możliwe żeby w routerze były poblokowane jakies porty, bo na Maku aMule i inne programy do p2p się całkowicie wywalają, a na PC muł jest ślepy, czyli ma low ID. Dodatkowo na obydwu platformach sklepy Apple Europe praktycznie się nie odpalają. Jeśli te porty sa poblokowane to jak je odblokować, bo jakoś nie mogłem się dokopać takiej opcji. Przeglądałem opcje providera ale nie doszukałem się żadnych ograniczeń, poza dostępem do stron XXX, zdjęcie którego z resztą nie pomaga :(

#8 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 14 grudnia 2005 - 16:04

Może być tak - ja podejrzewałem to u mojego dostarczyciela netu - że blokuje. Zadzwoniłem z awanturą - zaprzeczyli i ... od tamtego momentu działa :D Z drugiej strony może być też tak że blokade masz na poziomie Twojego routera. Nie znam niestety ZyXel'a na tyle żeby poprowadzić za rękę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych