Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak bootowania z pendrive - MacBook Pro połowa 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ziome3eknh

ziome3eknh
  • 88 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków-Nowa Huta

Napisano 12 stycznia 2013 - 08:49

Witam posiadam macbooka Pro z połowy 2008 roku. Przestał mi działać napęd. (jestem w trakcie poszukiwań napędu) macbook pro nie wykrywa mi podpiętego pendrive nawet z wciśniętym klawiszem "C" jak i klawiszem "option" Nie mam jak zrobić płyty bootowanej z osxem dla tego chciałem zainstalować system windows z pendrive przy bootcamp. Jest jakaś możliwość żeby zaczął macbook pro czytać pendrive? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

#2 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 12 stycznia 2013 - 09:49

A pendrive bootowalny jest?

#3 ziome3eknh

ziome3eknh
  • 88 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków-Nowa Huta

Napisano 12 stycznia 2013 - 09:57

Tak bootowalny. Jest z systemem windows 7 ultimate x64 na innym laptopie działa ok. Na macbooku pro go nie wykrywa.

#4 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 12 stycznia 2013 - 10:03

Źle zrobiony pen. To, że się bootuje na PC nie oznacza, że będzie się bootować na Macu.

#5 ziome3eknh

ziome3eknh
  • 88 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków-Nowa Huta

Napisano 12 stycznia 2013 - 10:08

Ale to jest dziwne ponieważ na macbooku white działał ten pendrive bez problemu tylko tylko, że wtedy instalowałem z liona przez bootcamp teraz z mountain lion i go nie widzi przez bootcamp. Więc nie wiem czy to wina systemu czy zależy to od macbooka, że na jednym ten pendrive z windowsem działa a na drugim nie.

#6 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 12 stycznia 2013 - 10:36

To w końcu jak? Przez bootcampa czy przez option?

Spróbuj wg tego poradnika Dual-Boot Windows 7, Boot Camp, No Optical Drive Needed

#7 ziome3eknh

ziome3eknh
  • 88 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków-Nowa Huta

Napisano 12 stycznia 2013 - 10:47

Zależy mi żeby mieć dwa systemy przez bootcamp lecz przy wciśnięciu klawisza "option" przy starcie nie wykrywa pendrive a na tym najbardziej mi zależy tak samo bywa z podpiętym napędem przez usb jak i dyskiem zewnętrznym nie wykrywa.

#8 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 13 stycznia 2013 - 11:35

Słuchaj też tak mam. Tyle tylko że mi nie wykrywa pena nawet z MacOSX. NIe wiem o co chodzi. W iMacu nie ma problemu- w MBA i MBU i MBPUnibody. Nie wiem o co chodzi...

#9 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 13 stycznia 2013 - 13:26

Wejdź na stronę Identyfikowanie modeli MacBooka Pro
i sprawdź jaki masz model.
Może po prostu, ten akurat model, nie wspiera bootowania z USB.Ale bez dokładnych danych, tego się nie sprawdzi.

#10 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 13 stycznia 2013 - 18:48

A jak to sprawdzić? Znaczy po identyfikacji gdzie znaleźć te cechy?

#11 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 13 stycznia 2013 - 22:18

A jak to sprawdzić? Znaczy po identyfikacji gdzie znaleźć te cechy?

Znaczy ja, to konkretnie nie wiem :)
Ale zawsze można poszukać w necie, albo któryś z tutejszych mastahów będzie wiedział :)

#12 ziome3eknh

ziome3eknh
  • 88 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków-Nowa Huta

Napisano 20 stycznia 2013 - 16:46

. Skoro nie wiesz to po co piszesz. MacBook każdy ma bootowanie tylko według mnie to zależy od formatu plików. Na lion nie ma z tm problemu taka sytuacja jest tylko z mountain lion.

#13 kostner

kostner
  • 302 postów

Napisano 14 marca 2013 - 18:18

Mam podobny problem z MBP late 2011. W miejscu napędu mam dysk SSD, chciałem zainstalować dzisiaj Windows przez Boot Camp z usb, odblokowałem opcję tworzenia bootowalnego pendrive. Problem w tym, że komputer go nie widzi podczas bootowania. Próbowałem na innych pendrive i nic... Mam też napęd (LG) na USB ale jego też nie widzi. Jakieś propozycje?

#14 Jeziorski

Jeziorski
  • 17 postów
  • SkądLondyn,UK

Napisano 14 marca 2013 - 21:21

Mam ten sam problem... Na innych stronach wyczytałem, że bez napędu optycznego wewnętrznego instalacja używając bootcamp jest niemożliwa. Jeśli ktoś zna sposób, to także chętnie go poznam :)

#15 kostner

kostner
  • 302 postów

Napisano 15 marca 2013 - 11:19

Nie rozumiem dlaczego to jest tak utrudnione. Instalacja OSX z pendrive nie jest żadnym problemem, a co z Windows? Wczoraj przesiedziałem nad tym cały dzień bez skutku.

#16 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 marca 2013 - 11:32

Było o tym milion razy - jak zamiast napędu DVD jest np. SSD, HDD to efi blokuje boot z pendrive

#17 kostner

kostner
  • 302 postów

Napisano 15 marca 2013 - 13:44

Odpinałem też SSD, który mam obecnie w OptiBay ale nic to nie dało.

#18 kostner

kostner
  • 302 postów

Napisano 23 marca 2013 - 22:12

Udało się według tego poradnika:
Installing Windows 8 or Windows 7 on a Mac without Superdrive with VirtualBox | Hugues Valentin

Może komuś się jeszcze przyda.

#19 sienek

sienek
  • 139 postów

Napisano 24 marca 2013 - 23:13

ja mam iMac mid 2011 - po przeczytaniu wielu wątków na ten temat doszedłem już do tego ze edytowałem jakiś plik asystenta bootcamp aby możliwa była opcja "Utwórz dysk instalacyjny systemu windows - potrzebny będzie napęd flash usb ...itd. No wiec wskazuje później mojego pendrive'a wszystko się elegancko kopiuje komputer się restartuje i zamiast rozpoczęcia instalacji otrzymuje komunikat no bootable device insert boot disk and press any key ... tak myślę ze skoro asystent BC sam sformatował i skopiował pliki instalacyjne na tego pendrive'a to raczej powinno działać? czy się mylę? co może być jeszcze nie tak?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych