Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logitech Wireless Speaker Adapter - muzyka przez Bluetooth


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 linuxp

linuxp
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2011 - 13:40

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu tego urządzenia:
Bezprzewodowy adapter głośnikowy Logitech® do urządzeń audio Bluetooth®

Zastanawia mnie tylko czy będzie to działać z MacBookiem, tzn. czy da radę puścić (każdy) dźwięk (muzykę, film, dźwięki systemowe itd.) przez to urządzenie. Nie uśmiecha mi się wydawać kasy na Airport Express i później jeszcze na aplikację, która pozwoli mi wykorzystać w 100% zalety przesyłania dźwięku.
Czy ktoś z Was, może używa tego sprzętu (Logitecha) albo wie czy to działa z laptopem?

A może jest inny sposób na bezprzewodowy przesył dźwięku?

#2 szczottie

szczottie
  • 285 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 05 listopada 2011 - 14:01

Tak. Da radę puścić każdy dźwięk. Sprzęt dodajemy jako "słuchawki" bluetooth i później wybierasz to urządzenie w preferencjach systemowych/Dźwięk.

Jak już kupisz polecam programik Audio Switcher do przełączania między "słuchawkami" bluetooth, a głośnikami wbudowanymi do Maka.

Dołączona grafika

#3 linuxp

linuxp
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2011 - 14:24

Dzięki za odpowiedź. :)

#4 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 05 listopada 2011 - 20:23

jaki masz delay między obrazem a dźwiekiem, podczas oglądania filmów? na moich glosnikach BT f-my Parrot jest on zauważalny/słyszalny i irytujący. Sama muza gra aż miło.

#5 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 05 listopada 2011 - 21:53

Parrot średnio nadaje się do tego typu odsłuchu, tym bardziej przez bluetooth. Niestety puszeczka przez którą leci dźwięk jest zbyt mała i kiepska, żeby dobrze puścić dźwięk.

#6 linuxp

linuxp
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2011 - 18:45

Kurier właśnie przyniósł... Podłączenie: szybko, prosto. Z System Preferences wybieram adapter Logitecha. i jestem wolny... bez kabla. Nie muszę go już więcej dźwigać i ciągać. Dźwięk przesyłany jest bardzo szybko, dobrej jakości. Na szybko odpaliłem filmy,krótki (ok.22 min) i długi (1h40min). Bez opóźnień. Poskakałem po filmie... nie zauważyłem opóźnień. Jak na pierwsze 15 minut.... wszystko ok. Ściągnąłem Audio Switchera. Można ustawić, które głośniki są Defaultowe. Sam program uruchamia się przy logowaniu. Muzyka leci, laptop jest uwolniony.

#7 sheeple

sheeple
  • 204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2011 - 19:12

@linuxp Działa regulacja głośności z poziomu iPoda/iPada lub komputera? Czy trzeba ręcznie ustawiać w podłączonych głośnikach?

#8 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 08 listopada 2011 - 19:35

Jak jest z zasięgiem? Nie lepiej kupić AirPort Expres i puszczać dźwięk przez WiFi?

#9 linuxp

linuxp
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 listopada 2011 - 08:19

Regulacja głośności działa. Jest tutaj takie leciutkie opóźnienie (ułamek sekundy) zanim zaskoczy, ale nie jest to odczuwalne i jakieś denerwujące. Tak jest na MacBooku Pro, nie mam iPoda/iPada.

---------- Wpis dodano o 08:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:07 ----------

Jak z zasięgiem? Szczerze nie sprawdzałem, go aż tak. W pokoju działa i oto mi chodziło.
Airport Express... podliczmy koszty:

AE (nowy) 399 zł
AE (aktualnie na allegro) 383 zł
AirFoil $25 ($1=3,1681zł kurs z dnia 8.11.2011) =79,2025 - powiedzmy, że 79 zł

AE(nowy)+Airfoil = 478 zł
AE(nowy z allegro)+Airfoil=462 zł
--------- bez kosztów dostawy


Logitech z przesyłką =117,53 zł (z KURIEREM)

Myślę, że się opłaca. Gdyby AE miał przesyłanie "każdego" dźwięku to oczywiście bym go kupił...

#10 tajson1976

tajson1976
  • 188 postów
  • SkądGelsenkirchen

Napisano 09 listopada 2011 - 09:01

Apple TV podłączone do wzmacniacza przez HDMI i po kłopocie .

#11 Bastuś

Bastuś
  • 133 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopada 2011 - 11:55

Świetnie, że znalazłem podobny temat. Mam pytanie odnośnie airport express bądź innego sprzętu spełniającego moje wymagania, które są następujące: potrzebuję bezprzewodowego dźwięku z mojego iPada/iPoda. Od wczoraj czytam o tym w internecie. Wykluczam urządzenia, których jakość dźwięku jest słaba (a to wczoraj przeczytałem o belkinie). Dźwięk- muzyka, ale nie tylko; obowiązkowo dźwięk z filmów, gier, YouTube, Garageband i innych aplikacji. Bez opóźnień. Pytanie- czy airport express mi to zaoferuje, a jeśli tak, czy do kosztów trzeba doliczać jakieś aplikacje z AppStore- nie ukrywam, że 400 zł to już wystarczająco dużo, ale znam ceny Apple'a i jakoś przełknę Expressa. Jeśli nie zaoferuje- jakiś zamiennik? Poproszę o pomoc w tej kwestii, pozdrawiam!

#12 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 20 listopada 2011 - 20:27

również podepne się pod temat. Czy tego Logitecha można bezproblemowo podłączyć pod wieżę i wtedy wybieram w iTunes tylko utwór? Nie wiedziałem że do Airport Express trzeba jeszcze jakieś oprogramowanie dokupić. Też chyba bardziej zdecyduje się na Logitech. Ale prosiłbym jeszcze o rady.

#13 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 10:20

Zdecydowanie polecam AppleTV. Apple TV 1 ma wyjście hdmi i wyjście klasyczne stereo a także optyczne. Nowe ATV ma hdmi i tylko optyczne. Podłączam stare AppleTV (1) przez hdmi do projektora a kablami stereo (composite) do głośników i dźwięk jest akceptowalny. Jak chcę słuchać muzyki to steruję nią z laptopa z iTunes lub z iPoda Touch (albo pliki znajdujące się na iPodzie przez Airplay albo pliki znajdujące się na samym Apple TV przez program Remote). W przypadku oglądania filmów z Apple TV nie ma opóźnień. W przypadku muzyki puszczanej przez Airplay są znaczne opóźnienia. Szczególnie denerwujące jest to przy takich programach jak gitara klasyczna na iPoda Touch czy wszelkiego rodzaju gry. To samo będzie moim zdaniem z Airport Express.

#14 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 21 listopada 2011 - 15:01

czyli lepszy od Airport Express wydaje się być ten Logitech za 99 złotych? Apple TV ok, ale to już inne zastosowanie ma niż Logitech czy Express. Do samego przesyłania dźwięku szkoda brać AppleTV

#15 linuxp

linuxp
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2011 - 11:04

@FishBB: Jeżeli masz Airport Express to możesz puszczać tylko i wyłącznie muzykę z iTunes. Jakość jest taka sobie (w porównaniu do Logitecha), są opóźnienia. Miałem AE i służył mi tylko jako router WiFi (access point). Logitech daje mi to czego oczekiwałem, czyli podpięty do wieży Logitech, ja z laptopem na kolanach, bez kabli, bez kłopotu, bez opóźnień, wszystko działa. A co kupowania AE czy Apple TV... jeżeli ktoś ma pieniądze, proszę bardzo. Ja uważam, że jest to trochę jak lizanie cukierka przez papierek. Wystarczy zobaczyć jak Apple ładuje nas w wała przy Airport Express i Airport Base Station (nie wiem czy jeszcze jest taka, ale kiedyś była) oba maja port USB. Tylko do tańszego AE dodany jest port USB, który obsługuje tylko drukarkę, a do ABS pod który można podpiąć dysk na USB. Jedno i drugie (przy użytkowaniu w domu) jest tylko przedłużką/routerem WiFi

#16 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 22 listopada 2011 - 11:28

mam Logitecha, zaraz będe podpinać. Myślałem że jest zasilany na baterie(paluszki), szkoda że kolejne gniazdko w domu będzie zajęte ;) Druga sprawa, udało mi sie połączyć wieże(wbudowane Wifi) z biblioteką na PC. Super działa ale musze opanować program TVMobili, bo fajnie jakby były widoczne listy odtwarzania iTunes itp. A tak to musze po folderach grzebać żeby znalezc utwór.

#17 Kndnowak

Kndnowak
  • 73 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 01 grudnia 2011 - 18:32

No to dorzucę swoje trzy grosze. Dzisiaj kurier przyniósł mi Logitech'a - dłużej trwało ropakowywanie niż podpięcie do mini wieży i konfiguracja. Na pasku zadań posadziłem Audio Switcher'a - razem bardzo to fajnie działa. Jakość - na moje potrzeby wystarczająca. Co prawda coś tam przez chwilkę trzeszczało, ale przeprowadziłem parowanie ponownie i jest czysto (nie jestem audiofilem). Za przemawia cena, no i działanie (na zasadzie słuchawek bezprzewodowych) - na razie jestem bardzo zadowolony.

#18 metsch

metsch
  • 1 postów

Napisano 21 lutego 2012 - 21:40

Przepraszam za odświeżenie ale mam problem. Kupiłem kilka dni temu owy adapter, kilkakrotnie udało mi się połączyć kiedy rozpakowałem sprzęt z pudełka, a w dniu dzisiejszym raz włacze komputer to działa, raz nie działa i wyskakuje informacja podczas próby połączenia z urządzeniem "Awaria Bluetooth audio" która wymusza zakończenie używania słuchawek. Próbowałem restartować adapter, zainstalowałem audio switcher i bez zmian. Adapter łączy się bezproblemowo natomiast z Nokią E52. Ma ktoś pomysł na rozwiązanie, może coś w ustawieniach bluetooth w komputerze namieszałem ???

#19 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 22 lutego 2012 - 21:57

Miteż nie zawsze się łączy z MBP od razu. Czasami muszę minute poczekać żeby mi się zielona lampeczka zapaliła na logitechu. Ja jednakże od samego początku mam problem z przerywaniem głosu. Jak tylko puszczę film w wyższej rozdziałce czy to z kompa czy youtube to dźwięk się tnie co chwile. Niemda się praktycznie z niego korzystać.

#20 Levy

Levy
  • 658 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 maja 2012 - 15:34

Ja jednakże od samego początku mam problem z przerywaniem głosu. Jak tylko puszczę film w wyższej rozdziałce czy to z kompa czy youtube to dźwięk się tnie co chwile. Niemda się praktycznie z niego korzystać.


Mam to samo niestety... Szczególnie irytuje przy muzyce z iTunes. Cały czas coś charczy, trzeszczy, a co jakiś czas w ogóle jest cisza na pół sekundy.

Nie wieszajcie jednak psów na samym urządzeniu Logitecha, bo po sparowaniu z HTC Sensation wszystko jest w porządku. Dźwięk ma akceptowalną jakość i nic nie zakłóca odbioru.
Wygląda na to, że problem leży w komputerze. Posiadam MacBooka Pro 15", połowa 2009 r. Nawet jak ustawie, zgodnie z tą: HOW TO: Fix Bluetooth A2DP audio quality on Mac OS X � The Warne Account poradą dość niski 'bitrate', to i tak dźwięk rwie.

Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu? Sterowniki? Czy po prostu 'Maki tak mają'?

PS.
@TheOktik: Spróbuj połączyć swojego Samsunga z Logitechem i daj znać, jak jakość ;)

#21 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 11 września 2012 - 20:37

Nabyłem drogą kupna ww. Logitech speaker adapter. Pełen niepokoju podłączyłem go wpierw do głośników komputerowych w biurze i sparowałem z HTC HD7 - poszedł dźwięk i parowanie bez problemów. W domu podpiąłem pod wieżę, i puściłem dźwięk z Macbooka i też żadnych problemów. A nie...raz po sparowaniu co kilka sekund słuchać było irytujący cichutki trzask...po restarcie kompa już od kilku dni żadnych niespodziewanek :). Dźwięk bardzo dobry - jak na możliwości mojej wieży oczywiście i moje uszy ;). Puszczałem z iTunes muzykę, z Quick Time-a filmy i nie zauważyłem opóźnień, przeskoków itp. Wszystkie dźwięki systemowe też przechodzą, skajpy itp. Wygodne niesamowicie, żadnego włączania TV żeby się bawić w ustawienia itp. Oczywiście jak nosiłem się po hawirze z laptopem to rwało, ale jak tylko gdzieś stacjonarnie się ulokowałem wracało momentalnie do normy. Mam jedno pytanie, po co instalujecie dodatkowo zaśmiecające system pseudo pomocne programy jak Audio Switcher? Przecież przełączanie między głośnikami systemowymi a głośnikami zewnętrznymi załatwia poprostu wyłączenie urządzenia bluetooth na górnym pasku. Dokładnie tyle samo ruchów trzeba wykonać co w w tym dodatkowym programiku. Więc nie za bardzo rozumiem poco takie śmieci? Żeby w nazwie "przycisku" było SOUND?

#22 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 22 września 2012 - 20:30

Dodatkowe info: Logitech zlinkowany z Macbookiem i jednocześnie zlinkowana z laptopem mysz Magic Mouse (oba po Bluetooth) gryzą się. Działają, ale muzyka wtedy zaczyna rwać, a mysz przestaje dokładnie współpracować. Dziwne, ale może po BT tak to jest z wieloma urządzeniami. Może ktoś wie czy po BT można więcej łączyć naraz?

#23 Przeglo Lajko Mat

Przeglo Lajko Mat
  • 2 postów

Napisano 10 lutego 2013 - 20:35

Miteż nie zawsze się łączy z MBP od razu. Czasami muszę minute poczekać żeby mi się zielona lampeczka zapaliła na logitechu.
Ja jednakże od samego początku mam problem z przerywaniem głosu. Jak tylko puszczę film w wyższej rozdziałce czy to z kompa czy youtube to dźwięk się tnie co chwile. Niemda się praktycznie z niego korzystać.


Też mam ten problem na MBP 15", co dziwne nie występuje na laptopie samsunga czy iphonie.
Udało mi się rozgryźć przyczynę problemu a jest to - tam tam dam - niskiej jakości moduł bluetooth zamontowany w naszych MBP.
Rozwiązać problem można umieszczając adapter w strefie do 30-40 cm w pobliżu Mac'a a trzaski i cięcie znika całkowicie.

#24 Przeglo Lajko Mat

Przeglo Lajko Mat
  • 2 postów

Napisano 11 lutego 2013 - 12:44

Wykonałem jeszcze 1 eksperyment - odpalając terminal i wpisując komendę: defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Bitpool Min (editable)" 0 Problem ustąpił w 99%, jakość dźwięku się nie zmieniła i co najważniejsze zasięg bluetooth się znacznie zwiększył. Mam nadzieje, że u was też to pomoże! Pozdro!

#25 kamil.szymczak

kamil.szymczak
  • 101 postów

Napisano 21 września 2014 - 13:39

odświeżę trochę temat, czy można przez airport express puścić wszystkie dźwięki? chodzi mi o skejpy, wiadomości, yt itp? jesli tak to ile kosztuje taki program który to obsługuje?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych