Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Transfer / kopiowanie / przerzucenie kontaktów w formacie vCard do iPhone 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 electr

electr
  • 10 postów

Napisano 07 kwietnia 2011 - 23:12

Witam, Mam następujący kłopot, od kilku dni posiadam iPhone 4G i nie potrafię przekopiować kontaktów z mojej starej Noki E72. Dodam że obecne kontakty coś nieco ponad 200 sztuk posiadam w formacie vCard (poprostu skopiowałem sobie je z karty pamięci telefonu do folderu na laptopie). Kontakty te są bardzo waże gdyż do jednej osoby są przypisane 2/3 numery telefonu typu biuro + kom + np czasem faks. Szukam już kilka dni metody na bez inwazyjne w kontakty przekopiowanie całej książki adresowej. Znalazłem kilka tematów typu że można coś tam z outlookiem lub z google mail. Opcja z outlookiem odpada bo w iTunes jest opcja synchronizacji z yahoo, gmail i kontkaty windows. Sam mam poczte w Windows Mail z pakietu Live Windows 7 (nie potrafie tych w vCard do windows mail przekonwenterować, ale uważam też że to nie jest to samo co kontkaty windows i w gruncie rzeczy bedzie to bezcelowe chodz moge sie mylic ). Opcja z gmailem jest bardziej przyciemna ale po założeniu konta na gmail.com przeraziło mnie wrzucanie pojedynczo ponad 200 kontaktów na serwer - jest jakis spób na załodaowanie tam ponad 200 plików naraz? Temat założyłem ponieważ wiekszosc wątków odnosi sie do wlasnie transferu via gmail, a opcja przez outlook juz chyba teraz nie jest dostepna, takze osoby takie np jak ja ktore posiadaja konto mail prywatne lub firmowe nie na gmail zostają praktycznie "na lodzie" w związku z tym proszę osoby w temacie o "łopatologiczny" opis sposobu trancferu vCard do iPhone na poziomie iTunes. Dodam iż nie posiadam konta na iStore bo nie mam potrzeby pobierania jakichkolwiek rzeczy z tegoż sklepu. proszę życzliwych userów forum o pomoc, bo naprawde problem na takim poziomie jest dla mnie porażką firmy Apple że tego nie doparcowała, niżeli moim.. ale to tylko moja subiektywna opinia pozdrawiam wszystkich apple userów

#2 pkobierecki

pkobierecki
  • 1 239 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 05:55

1.Jeśli na komputerze zainstalujesz program Office Outlook to będzie możliwa synchronizacja iPhone z tym programem- notatek, kontaktów, kalendarzy. W itunes pojawi Ci się odpowiednia opcja. Innym wyjściem jest wysłanie sobie na własnego maila kontaktów w załączniku. Potem konfigurujesz na iphone klienta mail do swojego konta i otwierasz po kolei wszystkie kontakty i dodajesz do książki adresowej. Ale opcja o Office Outlookiem jest chyba wygodniejsza- z resztą będziesz wtedy mógł synchronizować kalendarze i notatki. Cała procedura jest łatwa i bezobsługowa. nie jestem pewien, ale iTunes potraf przeprowadzać synchronizację z systemową książką adresową windowsa 2. Jestem zdziwiony, że rezygnujesz z przywileju na który niewielu może sobie pozwolić, czyli kupowanie w appstore. Za pomocą tego sklepu z aplikacjami można za darmo dostać wiele wspaniałych aplikacji bardzo przydatnych w dosłownie każdej dziedzinie życia, w biznesie też. Jesteś kolejną osobą która kupiła iPhone'a do szpanowania. Nie przyznawaj się publicznie, że nie mam zamiaru korzystać z appstore, bo kupowanie telefonu za 3 kafle i ignorowanie jego największych atutów to bezsensowne postępowanie.

#3 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2011 - 07:14

2. Jestem zdziwiony, że rezygnujesz z przywileju na który niewielu może sobie pozwolić, czyli kupowanie w appstore. Za pomocą tego sklepu z aplikacjami można za darmo dostać wiele wspaniałych aplikacji bardzo przydatnych w dosłownie każdej dziedzinie życia, w biznesie też. Jesteś kolejną osobą która kupiła iPhone'a do szpanowania. Nie przyznawaj się publicznie, że nie mam zamiaru korzystać z appstore, bo kupowanie telefonu za 3 kafle i ignorowanie jego największych atutów to bezsensowne postępowanie.


Wydaje mi sie ze to akurat nie jest twoja sprawa czy telefon mu potrzebny do szpanowania czy do czegoś innego. Konto na iTunes Store nie jest przymusem a jemu telefon najwyraźniej jest potrzebny bardziej do spraw biznesowych.

Electr jaką masz kartę sim? Przycinałeś czy wymieniłeś? Wsadź starą do nokii zapisz na niej wszystkie kontakty z pamięci telefonu, przytnij do rozmiarów microsim i w iPhone wejdz w ustawienia>poczta, kontakty i inne> importuj kontakty z SIM

#4 Wielki M

Wielki M
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 kwietnia 2011 - 07:44

A jak masz microSIM, to zwyczajnie włóż ja do karty-matki i wsadź do starej Nokii i reszta zgodnie z opisem iLolka.

#5 TomekMkk

TomekMkk
  • 21 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 12:37

Chlopaki - co to jest "karta matka"? Bo ja mam tylko mikroSIM...

#6 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2011 - 14:15

Ze niby jak masz jakąś wycinarką wycięte to wsadzasz w te 'pozostałości' po zwykłej karcie SIM i to wsadzasz do telefonu... Ja mam podobnie z kartą MicroSIM z ery bo ja z tego plastikowego 'czegoś' wielkości karty kredytowej mogłem 'wycisnąć' albo sim albo MicroSIM

#7 pkobierecki

pkobierecki
  • 1 239 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 15:43

Taki ten iPhone biznesowy jak każdy inny telefon. A nawet mniej. Bez aplikacji oczywiście. Dzięki aplikacjom możemy uczynić iPhone porządnym narzędziem do czegokolwiek od biznesu do rozrywki. Najbardziej zaawansowaną funkcją biznesową jest mail. Którego autor tematu pewnie nie skonfiguruje, bo mam wrażenie, że większość osób kupuje iPhone'a bo taka moda... Moja mama ma 2 pięcioletnie samsungi które przewyższają funkcjonalnością "gołego" iPhone'a. Też wykorzystuje je biznesowo. Ma maila. Nawet są bardziej biznesowe, bo bateria długo trzyma, a w biznesie trzeba dużo dzwonić. Cała biznesowość "gołego" iPhone'a jest zawarta w aplikacji mail. Czyż to nie śmieszne? To trochę jak kupienie Porsche i nie przekraczanie 90. Dużo ludzi tak robi niestety.
tak się składa, że znam wieeeeelu takich ludzi :)
Oczywiście, nie moja sprawa, każdy może robić co chce, w końcu to jego kasa. Po prostu ja i moja rodzina wychodzimy z innych założeń.

dobra kończę offtop
Shitstorm is coming.

---------- Wpis dodano o 16:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:42 ----------

Taki ten iPhone biznesowy jak każdy inny telefon. A nawet mniej. Bez aplikacji oczywiście. Dzięki aplikacjom możemy uczynić iPhone porządnym narzędziem do czegokolwiek od biznesu do rozrywki. Najbardziej zaawansowaną funkcją biznesową jest mail. Którego autor tematu pewnie nie skonfiguruje, bo mam wrażenie, że większość osób kupuje iPhone'a bo taka moda... Moja mama ma 2 pięcioletnie samsungi które przewyższają funkcjonalnością "gołego" iPhone'a. Też wykorzystuje je biznesowo. Ma maila. Nawet są bardziej biznesowe, bo bateria długo trzyma, a w biznesie trzeba dużo dzwonić. Cała biznesowość "gołego" iPhone'a jest zawarta w aplikacji mail. Czyż to nie śmieszne? To trochę jak kupienie Porsche i nie przekraczanie 90. Dużo ludzi tak robi niestety.
tak się składa, że znam wieeeeelu takich ludzi :)
Oczywiście, nie moja sprawa, każdy może robić co chce, w końcu to jego kasa. Po prostu ja i moja rodzina wychodzimy z innych założeń.

dobra kończę offtop
Shitstorm is coming.

#8 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 08 kwietnia 2011 - 15:57

A jak masz microSIM, to zwyczajnie włóż ja do karty-matki i wsadź do starej Nokii i reszta zgodnie z opisem iLolka.


Ta metoda nie sprawdzi się w przypadku dużej liczby kontaktów.
Potrzebna tu jest spec appl typu SIManager.

#9 pkobierecki

pkobierecki
  • 1 239 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 17:55

ale to iPhone nakłada limit, czy chodzi Ci o pojemność karty? z tego co pamiętam, to karta ma chyba miejsca na 300 kontaktów, ale nie będzie wszystkich danych, więc metoda z sim się nie sprawdzi. Kontakty na sim będą miały poucinane nazwy i tylko po jednym numerze telefonu. Chyba jedyną sensowną opcją jest wrzucenie kontaktów do systemowej książki adresowej i synchronizacja. Nie wiem nad czym tu się rozwodzić, jest to łatwa operacja. Zakładam tylko, że da się dodać do systemowej książki adresowej kontakty w formacie vCard? Nie mam windowsa to nie wiem, ale jeszcze jaki kiedyś miałem xp to była możliwość synchronizacji z książką adresową.

#10 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 18:10

co do porażek i poziomów to polemizował bym... ;p przerzucenie na sim nic nie da, bo jak ma pozapisywane po 2,3 numery do jednej pozycji to mu się rozjadą na simie na oddzielne wpisy... sądząc po wpisie domniemam, że system na kompie to windows!? ja bym spróbował tak: wrzucił te vCardy to folderu kontakty windows, odpalił iTunes i w zakładce informacje wybrał synchronizuj książkę adresową z kontakty windows... i powinny się wrzucić w takiej postaci, w jakiej są zapisane z nokii... pozdrawiam

#11 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 08 kwietnia 2011 - 18:16

Poprzez oryg aplikacje z iP to sciagnesz tylko kilka kontaktów. Dzięki SIManager zaimportowalem ok 250 z mojej SIMkarty.

#12 electr

electr
  • 10 postów

Napisano 09 kwietnia 2011 - 22:29

pkobierecki

2. Jestem zdziwiony, że rezygnujesz z przywileju na który niewielu może sobie pozwolić, czyli kupowanie w appstore. Za pomocą tego sklepu z aplikacjami można za darmo dostać wiele wspaniałych aplikacji bardzo przydatnych w dosłownie każdej dziedzinie życia, w biznesie też. Jesteś kolejną osobą która kupiła iPhone'a do szpanowania. Nie przyznawaj się publicznie, że nie mam zamiaru korzystać z appstore, bo kupowanie telefonu za 3 kafle i ignorowanie jego największych atutów to bezsensowne postępowanie.


Bardzo mi przykro, że z góry mnie tak osądziłeś. Nie jestem osobą która chce zaszpanować lub co gorsza szpanować.. pomimo iż jestem może nie do końca przeciwnikiem firmy apple ale lekko irytuje mnie jej zamknięta polityka i ignorancja wobec urzytkowników np po dziś dzień nie można usuwać utworów mp3 z poziomo iPoda lub iPhona, lub beznadziejna synchronizacja z iTunes to kupiłem go dlatego że chciałem się przekonać jak on sie zwyczajnie sprawuje jako telefon. Kiedyś miałem iPoda touch bo lubie słuchać muzyki podczas biegania, bardzo mi się spodobał i pozostawił pozytywne wrażenie jako odtwarzacz muzyki - to również zdeterminowało moj wybor.
Zgodzę się z tobą, że faktycznie iPhone jako narzędzie do biznesu to kiepski pomysł dlatego też jest on moim drugim telefonem, a pierwszym pozostanie Nokia 63. Nie chodzi o maile ale o rozmowy w sensie długość żywotności baterii 1 dzień to porażka tym bardziej, że nie posiadam zestawu dokującego w samochodzie.

Pewnie miło Cię zaskocze ale założyłem konto na Applestore w celu pobrania niezmiernie przydatnej aplikacji której mi brakowało po przesiadce z N E72 jaką jest latarka. Jeśli chodzi o inne funkcje raczej mi się nie przydadzą chyba że mógłbyś cos polecić..

iLolek

Electr jaką masz kartę sim? Przycinałeś czy wymieniłeś? Wsadź starą do nokii zapisz na niej wszystkie kontakty z pamięci telefonu, przytnij do rozmiarów microsim i w iPhone wejdz w ustawienia>poczta, kontakty i inne> importuj kontakty z SIM


Posiadam kartę microSIM, lecz próba kopiowania przez sim to zły sposób z tego względu iż w przypadku gdy do jednego konatku przypisane są dwa numery występują one jako dwa osobne kontkaty - zdublowane.


tasmaniec

co do porażek i poziomów to polemizował bym... ;p

przerzucenie na sim nic nie da, bo jak ma pozapisywane po 2,3 numery do jednej pozycji to mu się rozjadą na simie na oddzielne wpisy...

sądząc po wpisie domniemam, że system na kompie to windows!? ja bym spróbował tak: wrzucił te vCardy to folderu kontakty windows, odpalił iTunes i w zakładce informacje wybrał synchronizuj książkę adresową z kontakty windows... i powinny się wrzucić w takiej postaci, w jakiej są zapisane z nokii...

pozdrawiam


Posiadam MS Windows 7 Ultimate x64 bit. Powiem Ci że było to dla mnie logiczne rozwiązanie i pierwsze co to próbowałem krok pokroku tak jak mówisz. Wyszły z tego nici bo np moj kilent pocztowy - Windows Mail z pakietu Live dla Wincdows 7 nie czyta wogole wizytowek w postaci vCard tj nie odczytuje kontaktow windows sam windows massager również... Outlook to też produkt MS, a odczytuje je bez problemu - może to niedopracowanie twórców zostanie zniwelowane w następnych wersjach, albo poprostu Outlook jest bardziej zaawansowanycm narzędziem.


Chciałbym poinformować wszystkich, że udało mi się przetransferwoć kontakty za pomocą programu Outlook 2010. Tak jak powiedział kolega pkobierecki funkcja synchronizacji w iTunes z program Outlook pojawia się w sytuacji gdy go nie mamy to po instalacji i restarcie komputera (próbując zsynchronizować po doinstalowaniu outlooka do pakietu office ((w moimm przypadku)) zrezygnowałem z niej i dopiero następnego dnia mi się to udało ponieważ uruchomiłem komputer po zamknięciu systemu. Dodatkowo musiałem konfigurować konto itd..). Pomimo iż sposób ten oszczędził mi wiele nerwów, a także oszczędził mi przepisywania wszystkiego (też mnie nachodziły takie myśli w ostateczności) i spowodował, że powoli przekonuję się do iPhona. Tak czy siak ostatecznie uważam że jest to nie lada kłopot dla osób które np nie mogą zorganizować sobie Outlooka na komputerze.

Dziękuję wszystkim za pomoc a rónież za jej próbę. Pewnie niejednokrotnie się tu pojawie bo jabłko sprawi mi lub postawi przed nie jedną zagadką :)

pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych