Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Boot Camp - nie może utworzyć partycji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#26 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 stycznia 2010 - 22:22

Może zrobić obraz całego dysku i potem go przywrócić. Takim sposobem pliki powinny być poukładane i powinno być wystarczająco wolnego "ciągłego" miejsca na dysku żeby BT Asystent sobie poradził z założeniem partycji. Może "drive genius" coś źle robi.

#27 Sixx_Am

Sixx_Am
  • 12 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 stycznia 2010 - 22:56

Niestety mam tez calkiem sporo doswiadczenia z tym problemem:/ Probowalem porzadkowac dysk z iPartition (zrobilem plyte bootujaca) ale to nei zdalo egzaminu. Pozostalo mi jedynie zrobic kopie dysku w time machine i go przywrocic po formacie. Pomoglo w 100%.

#28 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 stycznia 2010 - 23:01

Niestety mam tez calkiem sporo doswiadczenia z tym problemem:/ Probowalem porzadkowac dysk z iPartition (zrobilem plyte bootujaca) ale to nei zdalo egzaminu. Pozostalo mi jedynie zrobic kopie dysku w time machine i go przywrocic po formacie. Pomoglo w 100%.


TM nie przywraca zupełnie wszystkiego np. /var/logs (niektórym może być potrzebny), no i wszystko w ~/Library ma walnięte prawa dostępu (tylko odczyt), a na pewno tak jest z ~/Library/Mail i z Adium.

Ale skoro u ciebie wszystko dobrze to ok ;)

A zrobienie obrazu całego dysku Narzędziami dyskowymi robi kopie dokładnie całości, nic nie pomijając.
TM to moim zdaniem ostateczność jak coś skasujesz, a nie żeby sobie przywracać z tego cały dysk, bo problemy się małe pojawiają, aczkolwiek nie każdy może je odczuć ;)

#29 dislike

dislike
  • 103 postów

Napisano 27 stycznia 2010 - 23:07

Ile mniej więcej trwa kopiowanie backupu z Time Machine na czysty dysk ?? Ja mam 320GB do sformatowania i skopiowania i nie wiem czy się za to brać skoro jeszcze mogą być jakieś problemy po backupie z TM. Strasznie denerwująca sprawa.. Powoli mój maczek przypomina pc z windą :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych