Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Soundbar do TV


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 szulzykk

szulzykk
  • 131 postów
  • SkądGorzów Wielkopolski, Poland

Napisano 02 stycznia 2019 - 14:16

Dzień dobry koledzy. Mam pytanie, powoli przymierzam się do remontu salonu (22m2) i chciałbym zainwestować w soundbar albo zestaw stereo. Jestem w rozterce ponieważ i słucham muzyki (chociaż tez mam słuchawki B&W PX i nie chalasuje innym) ale są tez filmy i konsola.

Jeśli chodzi o soundbar (moja druga połówka woli coś co nie rzuca się w oczy) to czy może miał ktoś/ma ktos w użytku Sony HT-FZ9 i Yamaha YSP-2700

Druga opcja to wzmacniacz Yamahy i kolumny B&W 606 - coś z zestawu sklepu Top-Hifi, czyli bardziej zestaw Stereo

#2 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 02 stycznia 2019 - 14:32

Od roku użytkuje w salonie Denon DHT-S514. Zarówno muzyka po BT jak i filmy. Jeszcze nikt nie stwierdził, że coś źle gra.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 02 stycznia 2019 - 15:22

Wybór między soundbarem a stereo to trochę jak między pickupem a kabrioletem - oba fajne, ale do różnych celów. Jak robisz remont to masz unikalną szansę pociągnąć przewody do głośników satelitarnych i zrobić (z amplitunerem) eleganckie 5.1.  W  tophifi też znajdziesz w różnych cenach i gdzie indziej też. Wcześniej uważałem, że dźwięk przestrzenny to bajer i byłem "audiofilem" ale zmiana na 5.1 (Denon/KEF) sprawiła, że filmy odbieram inaczej, a muzyki nadal się da słuchać (choć to nie to samo co kiedyś). Rola Suba w filmach jest trudna do przecenienia zaś tylne głośniki tylko częściowo są zastępowane efektami z soundbara stąd wiele soundbarów może być wzbogacone o satelity i subwoofer. Szczególnie warto mieć więcej głośników gdy pokój ma nieregularny kształt. Dlatego jak remont - rób kable - by nie żałować w przyszłości. Nawet "bezprzewodowe" głośniki wymagają zasilania. Jak będziesz miał dobry przód (stereo, albo nawet soundbar) to dodasz tyły i LFE i będzie zabawa!



#4 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 02 stycznia 2019 - 15:26

Do muzy to taki zestaw stereo zje każdego soundbara na śniadanie  ;) Do filmów/konsoli to już trzeba by na własne uszy sprawdzić co będzie bardziej pasowało, soundbar pewnie będzie bardziej "efekciarski" - do konsoli może się lepiej sprawdzić.



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 stycznia 2019 - 16:53

Ja mam Sonos Beam, używam do filmów i gier, jest spoko. Chcę dokupić 2 x Sonos One jako 'głośniki na tył' - teraz mam jednego w sypialni i jest super.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 stycznia 2019 - 17:23

Mam od jakiegoś czasu Samsunga K 950
Do Kina jest BDB a i muzyki da się posłuchać

#7 trial.biker

trial.biker
  • 78 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 04 stycznia 2019 - 18:13

ja niedawno zakupiłem taki zestaw SONY HT-RT3 i jestem bardzo zadowolony, ja bym polecił udać się do jakiegoś sklepu i w miarę możliwości posłuchać jak grają i który by Ci ewentualnie odpowiadał. 



#8 ManUfan

ManUfan
  • 149 postów
  • SkądChojnice, PL

Napisano 31 stycznia 2019 - 13:54

Ja mam Sonos Beam, używam do filmów i gier, jest spoko. Chcę dokupić 2 x Sonos One jako 'głośniki na tył' - teraz mam jednego w sypialni i jest super.

 Podbijam, jedna z najlepszych opcji.


iP7+ 64GB // AW 42mm Sport // ATV 4 // rMBP 2013 // MBwhite

instagram: thelifeofhubi //  ortodontachojnice.pl


#9 szulzykk

szulzykk
  • 131 postów
  • SkądGorzów Wielkopolski, Poland

Napisano 31 stycznia 2019 - 14:08

Posłuchałem kilku opcji i wybór padł na amp Yamahy + zestaw kolumn B&W serii 600. Na początku ogarnę zestaw stereo a później sukcesywnie będę dokupować kolejne kolumny. Kable już będą rozprowadzone

#10 Merde

Merde
  • 59 postów

Napisano 01 lutego 2019 - 09:30

Miałem soundbar Yamahy (YAS-101), zamieniłem na miniwieżę Denona (D-M40).

Nawet z fabrycznymi głośnikami gra to DUŻO lepiej niż soundbar. A to przecież budżetowy sprzęt (circa about 1400 zł).



#11 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 lutego 2019 - 17:47

Podbijam, jedna z najlepszych opcji.

Nie będzie problemu z opóźnieniem?

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#12 Peter_

Peter_
  • 37 postów

Napisano 15 maja 2019 - 12:43

Witam, Ja szukałem czegoś takiego jak soundbar i ze wszystkich które słyszałem ten mnie "zniszczył" w dobrym tego słowa znaczeniu.

https://artom.audio/...b-air-aptx-4469

 

Szczerze polecam.


Użytkownik Peter_ edytował ten post 15 maja 2019 - 12:44


#13 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 15 maja 2019 - 13:22

Witam, Ja szukałem czegoś takiego jak soundbar i ze wszystkich które słyszałem ten mnie "zniszczył" w dobrym tego słowa znaczeniu.

https://artom.audio/...b-air-aptx-4469

 

Szczerze polecam.

Serio soundbar za ponad 4k? Ok z subem ale to bez sensu według mnie. Za takie pieniądze kupisz porządny zestaw stereo. Nawet TV bedzie moim zdaniem grało na czymś takim lepiej. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#14 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 maja 2019 - 15:06

Witam, Ja szukałem czegoś takiego jak soundbar i ze wszystkich które słyszałem ten mnie "zniszczył" w dobrym tego słowa znaczeniu.
https://artom.audio/...b-air-aptx-4469
 
Szczerze polecam.

Zbiera dobre opinie i ponoć gra bdb
Wybrał bym się do sklepu i zrobił mały odsłuch
Co do wydawania 4 Kzł nie wszyscy chcą mieć cały zestaw i plątaninę kabli

#15 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 15 maja 2019 - 18:13

Stereo to żadna plątanina. Każdy wydaje swoje pieniądze wiec niczego nie narzucam. Uważam ze tylko do pewnego poziomu soundbar ma sens. Później to już wole stereo.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych