Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 10 na Bootcamp przez VirtualBox


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 infinityink

infinityink
  • 3 postów

Napisano 26 września 2018 - 09:54

Witam. 

 

Mam postawionego Windowsa 10 na partycji Bootcamp. Przełączanie się między systemami w trakcie pracy jest bardzo uciążliwe, więc poszukuję innego rozwiązania.

Dowiedziałem się, że można odpalać inny system, który znajduje się na Bootcamp przez VirtualBox.

Znalazłem tutoriale, które są dla mnie niezrozumiałe na obcojęzycznych stonach, dlatego proszę o pomoc tutaj. 

Czy jest ktoś, kto będzie potrafił wytłumaczyć łopatologicznie jak odpalić Windowsa zainstalowanego na partycji Bootcamp przez VirtualBox?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.



#2 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 września 2018 - 18:40

To może spróbuj rozwiązania jak Parallels Desktop. Masz dwa systemy działające obok siebie, przełączanie trwa sekundę, wymiana plików przez współdzielenie katalogów jest banalna.

iPhone 15 Pro


#3 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 26 września 2018 - 21:25

Tylko to rozwiazanie nie jest darmowe, najlepiej kulic na zniżke edu.

#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 27 września 2018 - 04:39

Ale Parallels, podobnie jak darmowy VirtualBox działa na maszynie wirtualnej, której obraz trzymany jest w pliku a nie jako dodatkowa partycja systemowa. Jedyna różnica jest taka, że VirtualBox jest koszmarnie niewydajny i praca na nim to mordęga. Na Parallels jest nieporównywalnie lepiej. Ale nie wydaje mi się, żeby któryś z nich potrafił uruchamiać system z partycji Bootcamp. Tak, czy owak, jeżeli korzystasz z Windows w miarę regularnie, to VirtualBoxa nie masz co rozważać, jest koszmarnie mułowaty.

#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 września 2018 - 11:48

No to smutno, że Ci się nie wydaje, bo Parallels umie bez problemu (nie wiem, jak VirtualBox, nie sprawdzałem nigdy).

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 27 września 2018 - 12:13

No to smutno, że Ci się nie wydaje, bo Parallels umie bez problemu (nie wiem, jak VirtualBox, nie sprawdzałem nigdy).

No dobra, może masz rację. Mam wprawdzie Parallels i nie potrafię doszukać się takiej opcji, ale może dlatego, że nie mam partycji Bootcamp. Mogę jedynie otwierać maszyny wirtualne zapisane w plikach *.pvm.



#7 infinityink

infinityink
  • 3 postów

Napisano 28 września 2018 - 08:39

Dziękuję za odpowiedzi. 

 

Odpaliłem Windows 7 na przez Parallels z obrazu płyty i działa ładnie. 

 

Pojawił się kolejny problem z którym nie mogę sobie poradzić. Instalując program do faktur w wirtualnej maszynie wyrzuca mi komunikat
"Nie można potwierdzić wiarygodności wystawcy certyfikatu dla tej witryny lub wystawca nie jest znany. Chcesz kontynuować?"

Oczywiście kontynuuję, komunikat wyskakuje kilka razy, po czym pojawia się komunikat "Pobieranie nie udane". 

 

Przekopałem internet, próbowałem instalować ręcznie certyfikaty, kombinowałem na wszystkie sposoby i poległem. 

Inne programy instalują się normalnie. Problem występuje z programem do faktur w wersji sieciowej.

Może ktoś zna temat i potrafi rozwiązać mój problem. 



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2018 - 08:59

To wygląda na problem z tym konkretnym programem. Jeżeli masz na Windows internet, inne programy działają prawidłowo, to Parallels nie ma z tym nic wspólnego. Może masz poblokowane jakieś porty na routerze? Myślę, że powinieneś poprosić w wsparcie dostawcę tego programu.



#9 infinityink

infinityink
  • 3 postów

Napisano 28 września 2018 - 09:30

Teraz zauważyłem, że nie mogę wejść na większość stron internetowych. Wyskakuje komunikat w przeglądarce "Połączenie nie jest prywatne".

Czyli problem nie występuje tylko z programem do faktur.



#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2018 - 09:42

1. Podaj przykładową stronę WWW, na której masz ten komunikat.

2. Jakiej przeglądarki używasz?

3. Co masz ustawione w Parallels -> Konfiguruj -> Sprzęt -> Sieć -> Żródło?



#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 września 2018 - 10:24

Nie nie. To już są jakieś bzdury w Windows, nie ma nic wspólnego z Parallels - a to nie jest forum o Windows.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych