Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

2 konta na jednym MacBooku z High Sierra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 16 maja 2018 - 22:10

Witam serdecznie.

Zastanawiam się nad zakupem iMaca. Aktualnie z żoną mamy dwa MacBooki Pro. Ja mam 400 GB (przetrzymywanych w większości na moim iCloud) oraz żona ok 80 GB.

 

Generalnie wystarczyłby nam dysk 256GB (reszta siedzi w iCloud Drive 2TB).

 

Orientujecie się może czy na jednym iMacu/ Mac OS High Sierra można mieć dwa konta (każde z osobnym kontem iCloud)?

 

Bardzo proszę o pomoc,

Northwest



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 16 maja 2018 - 23:54

Tak. Dwa konta użytkownika, na każdym inne konto iCloud.



#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 17 maja 2018 - 05:54

Oczywiście, że można mieć dowolną ilość kont. To nie iPad :-)

#4 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 18 maja 2018 - 16:00

A do którego konta iCloud w takim wypadku będzie przypisany iMac? Do administratora?



#5 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 18 maja 2018 - 17:16

Do tego, na którym będzie włączona usługa Find My Mac.



#6 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 26 września 2018 - 10:17

Witam! podłączę się pod  temat żeby nie zakładać nowego. High Sierra, za chwilę Mojave.  Moje konto jako admin, żony jako standard.

Wszystko mam zrobione,ale czy idzie zrobić żeby wszystkie zasoby kompa tzn. dane - pliki,foldery,pulpit. dokumenty poza oczywiście osobnymi typu poczta, zdjęcia, wiadomości itp. były widoczne dla obu kont? wiem o folderze udostępniane czy jakoś tak, ale to mi nie specjalnie pasuje, nie widzę sensu prawie całej zawartości kopa kopiować do tego folderu. Można to jakoś urządzić?



#7 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 26 września 2018 - 10:45

Tak, bardzo prosto. Musisz nadać drugiemu użytkownikowi uprawnienia do swoich folderów. Czyli jeśli chcesz aby żona miała dostęp np do Obrazów z Twojego konta to zaznacz ten katalog, dajesz na nim prawym i wybierasz Informacje. Na dole rozwijasz Udostępnianie i uprawnienia, odblokowujesz kłódkę. Potem przy liście uprawnionych użytkowników klikasz + (plus), wybierasz konto żony, pojawi się na liście, potem obok musisz zmienić uprawnienia na odczyt i zapis, a jak komputer zapyta czy zastosować to także do plików i podfolderów to dajesz, że tak.

 

Tu masz to także opisane ze zdjęciami https://support.appl...87?locale=pl_PL


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#8 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 26 września 2018 - 11:11

Tak, bardzo prosto. Musisz nadać drugiemu użytkownikowi uprawnienia do swoich folderów. Czyli jeśli chcesz aby żona miała dostęp np do Obrazów z Twojego konta to zaznacz ten katalog, dajesz na nim prawym i wybierasz Informacje. Na dole rozwijasz Udostępnianie i uprawnienia, odblokowujesz kłódkę. Potem przy liście uprawnionych użytkowników klikasz + (plus), wybierasz konto żony, pojawi się na liście, potem obok musisz zmienić uprawnienia na odczyt i zapis, a jak komputer zapyta czy zastosować to także do plików i podfolderów to dajesz, że tak.

 

Tu masz to także opisane ze zdjęciami https://support.appl...87?locale=pl_PL

Wielkie dzięki ! wiedziałem że to musi być proste... :rolleyes:  Wrócim do domu, będziem działać !



#9 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 26 września 2018 - 20:12

Tak, bardzo prosto. Musisz nadać drugiemu użytkownikowi uprawnienia do swoich folderów. Czyli jeśli chcesz aby żona miała dostęp np do Obrazów z Twojego konta to zaznacz ten katalog, dajesz na nim prawym i wybierasz Informacje. Na dole rozwijasz Udostępnianie i uprawnienia, odblokowujesz kłódkę. Potem przy liście uprawnionych użytkowników klikasz + (plus), wybierasz konto żony, pojawi się na liście, potem obok musisz zmienić uprawnienia na odczyt i zapis, a jak komputer zapyta czy zastosować to także do plików i podfolderów to dajesz, że tak.

 

Tu masz to także opisane ze zdjęciami https://support.appl...87?locale=pl_PL

Coś niestety nie bardzo. Poszczególne foldery mogłem tak zmienić, ale jak się loguję na konto żony to w jej finderze nie ma w ogóle dysku systemowego! a kiedy chce w opisany powyżej sposób udostępnić cały dysk to mi wyskakuje że nie mam do tego uprawnień.



#10 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 27 września 2018 - 07:38

Jak jesteś na koncie żony to włącz Finder, a potem z górnej belki obok Jabłka kliknij Idź, a z rozwiniętej listy wybierz Komputer. Otworzy Ci się okno w którym będzie Macintosh HD.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#11 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 27 września 2018 - 08:14

Jak jesteś na koncie żony to włącz Finder, a potem z górnej belki obok Jabłka kliknij Idź, a z rozwiniętej listy wybierz Komputer. Otworzy Ci się okno w którym będzie Macintosh HD.

Dzięki , sytuacja opanowana, poprzednie pytanie było niepotrzebne,ale już nie zdążyłem odpisać. Jest elegancko, małżonka ma swoje konto, a do folderów wspólnych ma na dole na pasku skróty i jest ok.   



#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 września 2018 - 11:49

Tyle, że to jest trochę bez sensu rozwiązanie. Lepiej nadawać uprawnienia per grupa, a nie na chama per user, bo to w końcu doprowadzi do konfliktu na poziomie filesystemu.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 28 września 2018 - 07:18

Tyle, że to jest trochę bez sensu rozwiązanie. Lepiej nadawać uprawnienia per grupa, a nie na chama per user, bo to w końcu doprowadzi do konfliktu na poziomie filesystemu.

ok. jakbyś mógł dokładniej opisać jak to zrobić? tak jak kompletnemu laikowi.

Bo już coś się dzieje, czasem kiedy wylogowuję z konta żony chce zalogować moje, to nie mogę robi się czarny ekran (nie ma jakby findera), da się skrótem uruchomić 'wymuś zakończenie" ale okno jest puste i jedynie muszę restartować kompa.    


Użytkownik pingwin71 edytował ten post 28 września 2018 - 07:19


#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 września 2018 - 10:24

Poczytaj o uprawnieniach plików w systemach unix-like.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#15 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 28 września 2018 - 10:40

Czyli mam stworzyć grupę, dodać do niej swoje i zony konto i wystarczy?



#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 września 2018 - 10:53

No i jeszcze odpowiednie katalogi muszą mieć sticky bit. Mówię, poczytaj.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#17 baselyczek

baselyczek
  • 1 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 16 października 2018 - 14:39

Witam

trochę odświeżę temat, a nie chce tworzyć nowego wątku. Jestem tutaj nowy, ale właśnie poniekąd dla tego tematu tutaj przywędrowałem.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy można nadać uprawnienia do chmury iCloud ? Niestety, na jednym z użytkowników (mąż) stworzono chmurę plików firmy.
Teraz drugi użytkownik (żona) - siedzi na koncie użytkownika mąż bo tam są jedynie pliki firmy, a z zewnątrz nie można mieć dostępu (pomijam fakt logowania się poprzez przeglądarkę). 
Czy takowa grupa może mieć dostęp do zasobów chmury iCloud (jednego konta) ??

 

Będę wdzięczny za konstruktywną odpowiedź. Dzięki.



#18 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 06 listopada 2018 - 08:44

Dosyć często,choć nie zawsze, przy wylogowaniu jednego użytkownika i przełączeniu na drugiego, pojawia się tylko czarny ekran (możliwy ,Option+Command+Esc ale wtedy w okienku niczego nie ma). Jedyna możliwość wtedy to restart. Wydaje mi się ze nie dzieje się tak jeśli przed wylogowanie pozamykam wszystkie okna i programy, ale tego nie jestem pewien.  Co na to poradzić? I,dodatkowo, wczoraj po restarcie na parę sekund pojawił się znak zakazu i po chwili ruszył normalnie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych