Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6 - uszkodzony moduł wifi & gps.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 miiihau

miiihau
  • 6 postów

Napisano 13 maja 2017 - 21:22

Cześć,

 

w iPhone 6 uszkodził się - prawdopodobnie fizycznie, od upadków etc - moduł Wi-Fi i GPS.

 

Telefon nie łączy z Wi-Fi; GPS pokazuje, że jestem gdzieś w lesie kilkadziesiąt kilometrów od aktualnego miejsca pobytu. Urządzenie wydaje charakterystyczny dźwięk kliknięcie po naciśnięciu ekranu w prawej, dolnej stronie.
Jak mocno ścisnę obudowę i przytrzymam tak przez dłuższą chwilę iPhone może połączyć się z Wi-Fi oraz znaleźć poprawie fix'a GPS. Widziałem gdzieś w sieci anteny gps/moduły Wi-Fi. Wymieniał ktoś kiedyś te część? Jest w ogóle sen się w to bawić?
Telefon i tak chcę zmienić, ale nie wiem czy wytrzymam do października z tym ustrojstwem.

 

Pozdrawiam



#2 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 maja 2017 - 08:39

Można wymienić układ WiFi/BT/GPS(fragment procesu ) ale zazwyczaj przyczyna jest bardziej prozaiczna, uszkodzeniu ulega łącznik antenowy :) Wymiana tego jest banalnie prosta i zdecydowanie tańsza niż wymiana klejonego układu WiFi.

 

Original-Wireless-Wifi-Flex-For-iPhone-6



#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 maja 2017 - 09:13

Jeśli w ustawieniach WiFi nie jest wyszarzone i możesz je włączyć to nie będzie to wina układu tylko taśmy pokazanej na zdjęciu wyżej.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#4 Zielony_M

Zielony_M
  • 266 postów
  • Skąd0-22

Napisano 09 stycznia 2019 - 17:51

Dot. iPhone 6

 

WIFI działa bez zarzutu, z kolei GPS totalna lipa; nie wskazuje dokładnej pozycji, błądzi po wyznaczonej trasie, jednym słowem bezużyteczny - choć pozycję początkową jako tako wskazuje dobrze.

 

Czy dobrze rozumiem, że wymiana elementu jak na zdjęciu powyżej powinno rozwiązać problem? Żona mi głowę suszy, muszę jej to ogarnąć.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych