Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przygotowanie bootowalnego pendrive z OSX z poziomu Windowsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 grobla95

grobla95
  • 24 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 22:37

Potrzebuje zainstalować najnowszego El Capitana na macku od zera, mam obecnie macka z czystym dyskiem.
Niestety nie mam drugiego macka, aby z niego przygotować bootowalnego pendrive, tak jak to jest we wszystkich instrukcjach.

Macie jakies sposoby aby zrobić to z poziomu normalnego komputera z Windowsem ? Czy najnowszy OSX El Capitan w formacie app pobrany z torrentów będzie do tego odpowiedni ? Inaczej nie mam jak go pobrać... Help.



#2 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 13 lutego 2016 - 23:21

TransMac albo Hackintosh na VMWare (działa o dziwo o wiele lepiej niż ten, który postawiłem jako system główny, a nie wirtualkę):


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#3 grobla95

grobla95
  • 24 postów

Napisano 14 lutego 2016 - 00:05

Ale ja nie chce instalować El Capitana zamiast Windowsa na swoim komputerze, tylko zainstalować El Capitana normalnie na macku. Tyle ,że tak jak pisałem nie posiadam drugiego macka, żeby z jego poziomu przygotować bootowalnego pena z instalką El Capitana, a moj obecny mack ma czysty dysk, dlatego potrzebuje tylko przygotować tego pendrive z instalką systemu OSX na kompie w Windowsem.



#4 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 14 lutego 2016 - 00:34

No to podałem ci sposób, że albo wgrywasz TransMac i tworzysz bootowalnego pendriva, albo odpalasz na Windowsie Hackintosha, ściągasz instalke i tworzysz bootowalny pendrive (jeśli chcesz to jutro ci na jakiś hosting mogę wrzucić czystą instalkę El Capitan, co niedawno zgrał mi kolega po ściągnięciu z appstore na pendrive).


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#5 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 14 lutego 2016 - 01:49

Potrzebuje zainstalować najnowszego El Capitana na macku od zera, mam obecnie macka z czystym dyskiem.
Niestety nie mam drugiego macka, aby z niego przygotować bootowalnego pendrive, tak jak to jest we wszystkich instrukcjach.

Macie jakies sposoby aby zrobić to z poziomu normalnego komputera z Windowsem ? Czy najnowszy OSX El Capitan w formacie app pobrany z torrentów będzie do tego odpowiedni ? Inaczej nie mam jak go pobrać... Help.

 

Jak masz jakiś niearcheologiczny komp (piszę tu o Maku), to po prostu wciśnij cmd+alt+R przy starcie, (równocześnie z dźwiękiem uruchamianego Maka - nie zawsze działa, spróbuj ze trzy razy) i zaloguj się do wi-fi albo miej włączony kabel z siecią (tylko kurde nie przez komórkę, bo się naczekasz). Zapyta o co trzeba i się zainstaluje. Jak nie chce to wtedy próbuj z instalkami zewnętrznymi.

 

Niby bez alta (samo cmd+R), jak nie znajdzie dysku, też powinien uruchomić instalkę przez net, ale mi to jakoś nie działało nigdy...


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 14 lutego 2016 - 01:55

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#6 grobla95

grobla95
  • 24 postów

Napisano 14 lutego 2016 - 02:52

@Andaar, sorry, nie załapałem na początku. Sprobuje w takim razie zrobić jak na filmiku. Bede wdzieczny gdybys podrzucił mi tą czystą instalke, jak bedziesz miał chwile :)
@ciotka_paszczaka, była to pierwsza rzecz którą probowałem zrobić, niestety nic a nic. Dlatego już się bawię z instalkami zewnętrznymi. 



#7 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 14 lutego 2016 - 18:47

https://onedrive.liv...ithint=file,zip


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#8 grobla95

grobla95
  • 24 postów

Napisano 19 lutego 2016 - 05:48

Niestety sposobem z filmiku próbowałem na dwóch komputerach, robiąc to samo krok po kroku i przy uruchamianiu VMWare niestety cos nie idzie, nie wiem czy nie przez to ze oba kompy są na procesorze AMD. Probował także kolega programista i też nic. NIestety Macka nadal mam bez systemu i nie wiem co moge jeszcze zrobić, zeby nie iść z nim do serwisu i nie płacić za to. Chyba ,że jest ktos może z Krk kto ma Macka i nie bedzie dla niego problemem zrobienie mi szybko bootowalnego pena z systemem przez terminal ? Oczywiście odwdziecze sie jakims czteropakiem czy flachą staropolskim zwyczajem. :P


Użytkownik grobla95 edytował ten post 19 lutego 2016 - 05:49


#9 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 20 lutego 2016 - 10:53

nie wiem czy nie przez to ze oba kompy są na procesorze AMD.  :P

 

Musi być intel :)



#10 grobla95

grobla95
  • 24 postów

Napisano 20 lutego 2016 - 21:50

Tak właśnie myślałem, no nic, postaram się ogarnąć coś na intelu. Dzieki z odpowiedź, dam znać czy sie udało.



#11 Matioz

Matioz
  • 1 postów

Napisano 24 maja 2016 - 09:03

Mam duży problem z zainstalowaniem mac os na macbooku pro (mid 2009) którego mam już od tygodnia. 
posiadam jedynie w domu pecety dlatego próbowałem wykonać bootowalnego pendrive'a z użyciem transmac jednak żadnego pendrive nie widać w menu bootowania na moim macu. Poprosiłem znajomego aby wykonał bootowalnego pendrive na swoim macbooku air, tego pendrive'a już wykrywał normalnie w menu bootowania jednak na samym początku lub na samym końcu instalacji systemu wyskakiwał błąd

 

"Weryfikacja tej kopii programu Install OS X El Capitan nie powiodła się. Być może została ona uszkodzona podczas pobierania lub zmodyfikowana."

 

Zmiana daty w terminalu nic nie pomagała więc powróciłem do próby wykonania bootowalnego pendrive'a na windowsie. Pomóżcie bo już mnie krew zalewa i zastanawiam się czy tego nie odsprzedać. 



#12 Mecenasek

Mecenasek
  • 11 postów

Napisano 09 lutego 2018 - 21:48

Witam, posiada ktoś jeszcze instalkę z El Capitan ? Będę bardzo wdzięczny  :)



#13 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 09 lutego 2018 - 22:20

Witam, posiada ktoś jeszcze instalkę z El Capitan ? Będę bardzo wdzięczny  :)

 

Posiada, posiada. Tyle, że trochę będzie szło jak mam gdzieś wrzucić. Zainteresowny jeszcze?


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#14 Mecenasek

Mecenasek
  • 11 postów

Napisano 09 lutego 2018 - 22:45

Posiada, posiada. Tyle, że trochę będzie szło jak mam gdzieś wrzucić. Zainteresowny jeszcze?

Zainteresowany :D  Dzięki wielkie.



#15 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 09 lutego 2018 - 23:06

To pójdzie info przez komunikator jak przejdzie.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#16 Santos Urbano

Santos Urbano
  • 1 postów

Napisano 21 lutego 2018 - 11:00

Witam jestem zupełnie nowym użytkownikiem forum i co do zasady również zielony jestem jeżeli chodzi o stawiane nowego systemu a mam identyczą sytuację jak użytkownik grobla95 choć macbooka pro mam osiem lat to po raz pierwszy jestem zmuszony go przeinstalować bo mam oprogramowanie chyba snow leopard czyli 10.6.8. jak się nie mylę i również potrzebuję takiej instalki. Prośba chyba głównie do ciotki_paszczaka czy dałobys się tą instalkę z el capitana jakoś otrzymać - bo widziałem że wcześniej jakiś użytkownik miał otrzymać przez komunikator, ale pojęcia zielonego nie mam jak to działa. Proszę o drobny instruktaż i odpowiedź czy dałoby się tą instalkę mi przesłać. Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję.



#17 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 27 lutego 2018 - 06:29

Masz 10.6.8 to aktualizuj do ElCapo.

#18 Tgh

Tgh
  • 4 postów

Napisano 02 marca 2018 - 22:13

Witam. Ma ktoś jeszcze instalkę EL Capital lub innego systemu na macbooka?

#19 xfilet

xfilet
  • 6 postów
  • SkądWrocław / Wołow

Napisano 18 marca 2020 - 01:30

Mam podobny problem z instalacją nowego systemu na mojego starego mini late 2011. Oryginalnie był tam Lion, później zaktualizowany do ELCapitan. Zmieniłem dysk na nowy SSD 128GB i próbowałem z pendrive z diskdrill od razu zainstalować El Capitan , nie poszło. Próbowałem z internetu Cmd+Option+R , nie poszło. Wyświetla mi komunikaty że nie ma takiej rzeczy. A w przypadku instalacji przez sieć: "Nie można pobrać dodatkowych składników wymaganych do instalacji systemu Mac osx". Macie jakieś lekarstwo na ten przypadek?


Życie jest za krótkie by zadowalać się byle czym …. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych